قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 25 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص

رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 25 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص

رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 24.6 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص

قیمت بیت کوین از بالاترین سطح خود گذشته و از 25،050 دلار بالاتر رفت. با این حال هنوز مشخص نیست جهت بعدی حرکت بیت کوین پس از ثبت رکورد تازه‌اش چیست.

رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 25 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص

قیمت بیت کوین در روز کریسمس از بالاترین حد پیشین خود گذشت و در بایننس به 25059 دلار رسید. به دنبال تجمع قوی BTC، معامله گران و تحلیل گران در حال بررسی روندهای کوتاه مدت خرسی و گاوی هستند.

رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 24.6 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص

نمودار-قیمت-بیت-کوین

احساسات بازار در مورد بیت کوین به میزان قابل توجهی مثبت باقی مانده است، اما برخی نگرانی‌ها توسط تحلیلگران در آینده قابل پیش بینی وجود دارد و در نتیجه، حرکت بعدی اقدامی‌مشخص نیست.نرخ بودجه معاملات آتی بیت کوین

بیت کوین (BTC) با فشار نسبتاً کوچکی به بیش از 25000 دلار افزایش یافته است. در چهار ساعت گذشته، فقط قراردادهای کوتاه به ارزش 95 میلیون دلار منحل شده است. این نشان می‌دهد این فشار با شورتینگ ایجاد نشده است. انقباض شورتینگ زمانی اتفاق می‌افتد که بسیاری از قراردادهای کوتاه مدت یا سفارشات فروش در بازارهای آتی تسویه حساب شوند. وقتی سفارشات فروش بیش از حد استفاده می‌شود، این اتفاق می‌افتد. این بدان معناست که معامله گران بیت کوین را که با سرمایه وام گرفته شده خریدند به شدت می‌فروشند.

رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 24.6 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص

میزان-بودجه-قرارداد-آتی-در-صرافی-های-اصلی

از آنجا که فشار این فروش باعث افزایش این رالی نشده است، بازار معاملات آتی تحت سلطه خریداران و دارندگان قرارداد لانگ است. این روند منجر به این شده که نرخ بودجه در کل معاملات آتی بیت کوین به 0.1٪ برسد. نرخ بودجه مکانیزمی‌است که بورس‌های آتی با استفاده از آن انگیزه دارندگان قرارداد کوتاه یا شورت را بر اساس احساسات بازار ایجاد می‌کنند. اگر قراردادهای لانگ زیادی وجود داشته باشد، نرخ بودجه مثبت می‌شود، این بدان معناست که خریداران مجبورند فروشندگان را تشویق کنند.

متوسط نرخ بودجه قرارداد آتی بیت کوین در اکثر صرافی‌ها 0.01٪ است. هنگامی‌که نرخ بودجه 0.01٪ باشد، معامله گر باید 0.01٪ از موقعیت خود را به عنوان انگیزه به فروشندگان کوتاه مدت که اقلیت بازار هستند بپردازد. با این حال، هنگامی‌که نرخ بودجه افزایش می‌یابد و معامله گرانی که بیت کوین را خریداری می‌کنند، باید هزینه‌های مالی زیادی را پرداخت کنند، برای بیت کوین طولانی جذابیت کمتری خواهد داشت.

امکان عقب نشینی بیت کوین پس از رسیدن به رکورد تازه اش

در حال حاضر، از تاریخ 25 دسامبر، نرخ بودجه معاملات آتی بیت کوین در محدوده 0.1٪ معلق است. به همین ترتیب، معامله گران و استراتژیست‌ها می‌گویند بیت کوین در معرض خطر بازگشت است زیرا حداقل در کوتاه مدت برای BTC موقعیت لانگ کمتر جذاب شده است. موهیت سوروت (Mohit Sorout)، یکی از بنیانگذاران بیتازو کپیتال (Bitazu Capital) است. وی با اشاره به نرخ بسیار بالای بودجه بیت کوین در مورد احتمال عقب نشینی اظهار نظر کرد. او گفت: “اگر btc دلار فقط از اینجا به رشد ادامه دهد، کاملاً متعجب می‌شوم.”

ادوارد مورا، یک معامله گر مشتقه ارز دیجیتال، حرف سوروت را تکرار می‌کند. وی افزود: بسیاری از معامله گران در بازار آتی حسرت یا خرید بیت کوین را پس از رسیدن به 24400 دلار شروع کردند. پس از افت، وی انتظار دارد نرخ بودجه پس از اصلاح محلی مجدداً تنظیم شود. مورا در توئیتر خود نوشت: “معامله گران در قیمت پایین‌تر بیت کوین نمی‌خریدند، اما در عوض در حرکت صعودی دوباره شروع به خرید می‌کنند. این یک حرکت کلیشه‌ای است.”ممکن است بیت کوین مانند قبل عمل نکند

با این حال، برخی از معامله گران اختلاف نظر دارند. بعضی معنقدند نرخ بودجه آتی در طول یک دوره افزایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. عده‌ای نیز مخالف تاثیرگذاری این معیار هستند. سالسا تکیلا، یک معامله گر مشهور بیت کوین، اظهار داشت که نرخ بودجه BTC در بازار افزایشی 2017 به 0.375٪ رسید. باید به این توجه کرد که قیمت بسیار بالاتر است اما می‌توان گفت در مرحله اولیه تجمع هستیم. این معامله گر گفت که نرخ تأمین مالی به تنهایی ممکن است برای پیش بینی یک حرکت صعودی دقیق نباشد:

“شورتینگ ATH طی روند ثبت رکورد تازه بیت کوین تنها بر اساس بودجه منطقی نیست.”

با توجه به چرخه قیمت تاریخی بیت کوین، معامله گران با احتیاط بیشتری پیش بینی رکورد تازه در کوتاه مدت را انجام می‌دهند. این منجر به شروع بازار افزایشی برای BTC در آینده قابل پیش بینی می‌شود. این نگرش حول این نظریه است که در طول بازار افزایشی، ممکن است روندهای تاریخی تکرار نشوند.

بازار افزایشی برای بیت کوین در کوتاه مدت

بازار افزایشی کوتاه مدت برای بیت کوین بر اساس دو عامل عمده است: انباشت نهادی و حرکت دارندگان آلتکوین‌ها به سمت بیت کوین. هر دو روند همچنان ادامه دارد. خرید گری اسکیل همچنان افزایش می‌یابد. این در حالی است که آلتکوین‌ها از رکورد تازه بیت کوین بسیار عقب ماندند.

کی یانگ جو، مدیرعامل کریپتو کوآنت (CryptoQuant)، گفت که انتظار دارد بیت کوین با کاهش سرعت خرید نهادی اصلاح شود. اما، تا زمانی که این اتفاق نیفتد، سوگیری صعودی خود را حفظ خواهد کرد. با ارزیابی دارایی‌های تحت مدیریت گری اسکیل و داده‌های آتی CME این امر قابل مشاهده خواهد بود. جو گفت: “هنگامی‌که خریدهای نهادی متوقف شود، قیمت به شدت افت خواهد کرد. ATH جدید توسط سرمایه گذاران سازمانی تعیین می‌شود. آن‌ها خرید BTC را متوقف خواهند کرد. تا آن زمان، من سوگیری صعودی بیت کوین را ادامه دار می‌بینم. “پشتیبانی قوی از رالی بیت کوین توسط شرکت ها

طبق داده‌های گری اسکیل، کل دارایی‌های تحت مدیریت شرکت 16.3 میلیارد دلار است. بیش از 14 میلیارد دلار این دارایی‌ها از طریق بیت کوین تراست (GBTC) تأمین می‌شود. GBTC به عنوان معیاری برای ارزیابی احساسات نهادی در اطراف BTC در نظر گرفته می‌شود. این اولین نقطه ورود موسسات به بازار بیت کوین، به ویژه در ایالات متحده است.

ترکیبی از انباشت قوی نهادی بیت کوین و نقدینگی کم بازار آلتکوین ها، حرکت صعودی را برای بیت کوین تضمین می‌کند. سانتیمنت، یک شرکت تجزیه و تحلیل بازار، در توییتر خود نوشت: “نقدینگی در اکثر قریب به اتفاق دارایی‌های # کریپتو خارج از BTC و ETH $ به سرعت در حال پایان یافتن است.” این نشان می‌دهد که بیشتر علاقه به رمزنگاری هنوز در اطراف بیت کوین است.

بر اساس شاخص‌های تکنیکال، مقاومت‌های اصلی بعدی برای بیت کوین 25000 و 30،000 دلار است. سفارشات فروش انباشته‌ای بالاتر از دو سطح وجود دارد که با رسیدن به آن مناطق مقاومت، می‌تواند باعث عقب نشینی موقت شود. تا آن زمان، با تقاضای نهادی بالا و عقب افتادن بازار آلتکوین ها، احساسات صعودی پیرامون بیت کوین همچنان پابرجاست.

مطالب مرتبط
ارزش بیت کوین در این هفته به 20 هزار دلار خواهد رسید؟ توکن های دیفای دوباره سبزپوش شدند
جریان‌های اصلی بیت کوین: مدیرعامل کریپتو کوآنت از ادامه رشد پادشاه ارزهای دیجیتال می‌گوید
بازده بیت کوین از مارس سال گذشته حدود 700٪ بوده است. فقط یک قدم دیگر تا 30،000
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی