منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد
قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

47٪ قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود، این بدان معنی است که BTC می‌تواند در آستانه یک تحول مهم در روند خود باشد. معاملات باز در قراردادهای اختیاری(BTC) فقط 5٪ کمتر از بالاترین حد خود است، اما تقریباً نیمی از این مقدار در آخرین جمعه سپتامبر یعنی هفتهٔ آینده خاتمه می‌یابد.

قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

اگرچه قراردادهای اختیاری بیت کوین فعلی با مبلغ 1.9 میلیارد دلاری نشان‌دهنده سلامت بازار است، اما هنوز هم مشاهده چنین تمرکز سنگینی روی قراردادهای اختیاری کوتاه‌مدت غیرمعمول است.

به‌خودی‌خود، ارقام فعلی نباید نشانه‌های صعودی و یا نزولی تلقی شوند، اما در قراردادهای اختیاری بیتکوین با اندازه مناسب و معقول می‌تواند به سود معاملات باز و نقدینگی باشد و بستر را برای ورود بازیکنان بزرگ‌تر در چنین بازارهایی ایجاد نماید.

قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

توجه کنید که چگونه معاملات باز بیت کوین فقط از مرز 2 میلیارد دلار عبور کرده است. به‌طور هم‌زمان، همان سطحی است که در دو انقضا گذشته به دست آمد. طبیعی است (درواقع انتظار می‌رود) که این تعداد پس از تسویه‌حساب این ماه کاهش یابد.

هیچ سطح جادویی برای حدس زدن و نفع بردن وجود ندارد، اما وجود قراردادهای اختیاری بیت کوین گسترده در طول ماه استراتژی‌های تجاری پیچیده‌تری را امکان‌پذیر می‌کند.

از همه مهم‌تر، وجود بازارهای معاملات آتی و قراردادهای اختیاری نقد از تغییرات ناگهانی حجم بازار پشتیبانی می‌کند.

✅ بیشتر بخوانید…….. 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

ریسک‌پذیری در حال حاضر در سطح پایینی است

برای ارزیابی اینکه آیا معامله‌گران حق بیمه زیادی را به قراردادهای اختیاری بیت کوین پرداخت می‌کنند، نوسان ضمنی باید تحلیل شود. هر حرکت قابل‌ملاحظه غیرمنتظره (صرف‌نظر از تغییر مثبت یا منفی بودن آن) ، در قیمت منجر به افزایش شدید شاخص می‌شود.

نوسانات معمولاً به‌عنوان شاخص ترس شناخته می‌شود زیرا میانگین حق بیمه پرداختی در بازار اختیارات را اندازه‌گیری می‌کند. هرگونه تغییر ناگهانی قیمت اغلب باعث می‌شود که سازندگان بازار از بالا رفتن خطر بترسند و ازاین‌رو حق بیمه بیشتری را برای معاملات اختیاری طلب می‌کنند.

"<yoastmark

نمودار بالا به‌وضوح یک افزایش گسترده را در اواسط ماه مارس نشان می‌دهد، زیرا بیت کوین به پایین‌ترین سطح سالانه خود در 3637 دلار سقوط کرد تا به‌سرعت سطح 5K دلار را به دست آورد. این حرکت غیرمعمول باعث شد نوسانات بیت کوین به بالاترین سطح در دو سال گذشته برسد.

این برخلاف ده روز گذشته است، زیرا نوسان ضمنی 3 ماهه بیت کوین از 76٪ به 63٪ کاهش یافت. گرچه سطح غیرمعمولی نیست، اما منطق پشت چنین حق بیمه‌های نسبتاً کمی، نیاز به تجزیه‌وتحلیل بیشتر دارد.

ارتباط بین قیمت بیت کوین و سهام شرکت های فناوری

طی شش ماه گذشته یک ارتباط غیرمعمول و زیاد بین قیمت بیت کوین و سهام شرکت‌های فناوری ایالات‌متحده وجود داشته است. اگرچه مشخص کردن علت و معلول غیرممکن است، معامله‌گران بیت کوین که شرط بسته بودند از این اتصال جدا شوند، امید خود را ازدست‌داده‌اند. شما می‌توانید برای نمونه تغییرات سهام تسلا را هم‌زمان با اصلاح قیمت بیت کوین مشاهده کنید که این همبستگی را به میزان زیادی مشخص کرده است.

قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

قراردادهای اختیاری بیت کوین جمعه آینده منقضی می‌شود ممکن است نوسان قیمت در راه باشد

نمودار فوق یک همبستگی متوسط 80٪ طی شش ماه گذشته را نشان می‌دهد. صرف‌نظر از منطق موجود در رابطه تا حدودی کاهش اخیر نوسانات بیت کوین را توضیح می‌دهد.

هرچقدر طول بکشد تا این اتصال از بین برود، معامله‌گران کمتری بر روی حرکت‌های تهاجمی قیمت بیت کوین شرط‌بندی خواهند کرد. در این صورت پول نقد کمتری روانهٔ بازار بیت کوین خواهد شد و این راه را برای نوسانات شدید بازخواهد کرد.

قراردادهای اختیاری بیت کوین کوتاه‌مدت تراکم غیرمعمولی را نشان می‌دهند

بیشتر قراردادهای اختیاری بیتکوین در آخرین جمعه هرماه منقضی می‌شوند و انتظار می‌رود با توجه به معاملات تماس تحت پوشش، احتمالاً شاهد حجم فروشی در قراردادهای اختیاری منقضی نشده باشیم.

این استراتژی شامل خرید بیت کوین یا از طریق بازارهای معاملاتی (عادی) یا بازارهای آتی و فروش هم‌زمان آن در بازار قراردادهای اختیاری است.

بسیار از معامله‌گران در حال خرید قراردادهای اختیاری بیت کوین تحت پوشش بیمه هستند و هدف آن‌ها به جیب زدن حق بیمه قابل‌توجه در بازارهای بیتکوین است. پس از انقضا، این معامله‌گران موقعیت‌های خود را در بازارهای معاملات عادی، معاملات آتی و قراردادهای اختیاری تصفیه خواهند کرد.

"منتظر

وضعیت غیرمعمول نمایش داده‌شده در نمودار بالا نشان می‌دهد که 53 درصد قراردادهای اختیاری بیتکوین سال 2020 در روز جمعه 25 سپتامبر به اتمام خواهند رسید.

برای مقایسه، این تقریباً به‌اندازهٔ میزان معاملات باز قراردادهای اختیاری اتریوم  است که در سپتامبر و دسامبر منقضی می‌شوند.

ممکن است هرگز توضیحی منطقی برای دلیل متمرکز بودن قراردادهای اختیاری بیت کوین  وجود نداشته باشد، اما پدیده مشابهی در ماه ژوئن رخ داد که 900 میلیون دلار معاملات باز قراردادهای اختیاری BTC را کاهش داد.

از هم‌اکنون، هیچ نشانه‌ای از ضعف در بازار قراردادهای اختیاری وجود ندارد، اما ازآنجاکه قراردادهای اختیاری اتریوم  در حدود 450 میلیون دلار است، مطمئناً هر تعداد زیر 1.5 میلیارد دلار برای بیت کوین مطلوب به نظر نمی‌رسد.

مطالب مرتبط
مدیر عامل گلدمن ساکس معتقد است که قانون گذاری بیت کوین برای یک "تکامل بزرگ" مهیا شده است
بیت کوین دات کام دریافت سود از سپرده گذاری دیجیتال در پلتفرم "کرد" Cred را ممکن کرد
اصلاح بازارهای ارز دیجیتال: بیت کوین به زیر 1 تریلیون دلار رسید، توکن های دیفای قرمز شدند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether