منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود
نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود

نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود

داده‌ها حاکی از آن است که افت قیمت بیت کوین در هر اوج جدید قیمتی نتیجه فروش نهنگ‌های عظیم است. علاوه بر این دارندگان آلت کوین‌ها نیز در حال برداشت سود هستند.

نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود

قیمت بیت کوین سطح 40،000 دلار را به عنوان حمایت جدید خود تثبیت کرده است. با افزایش فشار گاوها برای دستیابی به یک اوج قیمت جدید، احتمال فروش سریع دیگری وجود دارد.

به گفته تحلیلگران متریال اندیکاتورز (Material Indicators)، یک شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری، هنگامی که بیت کوین در 7 ژانویه به 40 هزار دلار رسید، مگا نهنگ‌ها به شدت فروش را آغاز کردند. این منجر به افت سریع 10 درصدی به 36000 دلار در چند ساعت بعدی شد.

نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود

نمودار-متریال-اندیکاتورز

در این افت به سرعت خریداران وارد عمل شدند. در نهایت در 12 ساعت بعد از آن قیمت به بالای 41000 دلار رسید. با این حال، BTC پس از تعیین بالاترین رقم خود در سطح 42،000 دلار، افت بزرگ دیگری را تجربه کرد. در زمان نگارش این مقاله این دارایی دیجیتال در حدود 40000 دلار معامله شد.

“بنابراین، به نظر می‌رسد که نهنگ‌های بیت کوین پس از آن در حدود ساعت 2 بامداد به وقت محلی شروع به فروش کردند و به فروش خوشه‌ها ادامه دادند. حدس می‌زنم آن ها انتظار منفی بیشتری داشته باشند. آن‌ها واقعاً تا 42 هزار دلار در رالی شرکت نکردند، که این مسئله بیشتر نظریه را تایید می‌کند.”نهنگ‌های کوچک بیت کوین فروشنده، آمریکایی ها خریدار

در جدیدترین اصلاح از 42000 دلار به 40،000 دلار، تحلیلگران توضیح دادند که نهنگ‌های کوچکتر، که 100000 تا 1 میلیون دلار بیت کوین دارند، شروع به کسب سود می‌کنند. آن‌ها اشاره کردند:

“با این حال، اکنون، آن‌ها دوباره شروع به خرید کرده‌اند. احتمالاً برای شکستن مقاومت 42 هزار دلار. به نظر می‌رسد نهنگ‌های معمولی بیت کوین (کلاس 100 هزار تا 1 میلیون دلار) برداشت سود خود را شروع کردند. “

با توجه به اینکه در هفته‌های گذشته قیمت بیت کوین در معاملات کوین بیس بیشتر بوده است، مشخص است که تقاضای خرید زیادی از ایالات متحده وجود دارد.

این نشان می‌دهد که نبردی بین نهنگ‌های معمولی که سود می‌برند و خریداران جدید در بازار ایالات متحده وجود دارد. ریجکت شدید در هر اوج جدید همچنین نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت کوین به محض رسیدن بیت کوین به یک رکورد جدید، ممکن است با تهاجم سود برداشت کنند.

به همین ترتیب، مهم است که تقاضای بیت کوین از ایالات متحده در کوتاه مدت پایدار باشد. در غیر این صورت، سطح بالای فشار فروش نهنگ‌ها می‌تواند باعث اصلاح بیت کوین در آینده قابل پیش بینی شود.

بیت کوین به کجا می‌تواند برود؟

بیت کوین در حال حاضر از لحاظ تکنیکال بسیار قوی است و همچنان قیمت می‌تواند بالاتر برود. به همین دلیل، بازرگانان تمایلی به فروش آن ندارند، اما برخی از آنها در حال کسب سودند.

در کوتاه مدت، یک نگرانی برای بیت کوین بهبود احتمالی دلار آمریکا است. یک معامله گر معروف به روند بازگشت دلار آمریکا و کاهش ارزش فلزات گرانبها اشاره کرد:

“شاخص دلار آمریکا (DXY) در سطح پشتیبانی در نمودار ماهانه معلق است. دارایی‌های با ارزش جایگزین مانند بیت کوین و طلا در برابر دلار قیمت گذاری می‌شوند. از این رو، اگر دلار شروع به حرکت کند، احتمال اصلاح BTC شدت می‌یابد.” آلت‌ها برای برداشت سود بفرروش می‌رسند

گاوهای بیت کوین برای حفظ سطح 40،000 دلار به عنوان پشتیبانی می‌جنگند. این در حالی است که بسیاری از آلت کوین‌ها برای برداشت به فروش می‌رسند. سودهای اخیر آلتکوین ها را تحت فشار قرار داده است. قیمت بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به بالاترین سطح همیشگی خود در 41،940 دلار، به سطح پایین‌تری از سطح حمایت کاهش یافت.

نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود

نمودار-عملکرد-قیمت-بیت-کوین

به دنبال فشار 7 ژانویه بیت کوین به بالای 40،000 دلار رسید. پس از آن ارز دیجیتال برتر با فشار فروش روبرو شد که قیمت آن را به 36،600 دلار کاهش داد. همانطور که در کل روند فعلی اتفاق افتاده است، سرمایه گذاران به سرعت در این افت شروع به خرید کردند. در این شرایط گاهای بیت کوین قیمت BTC در 8 ژانویه به بالاترین قیمت 41،940 دلار رساندند.

افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال توسط جریان اصلی

با ادامه افزایش روند ورود سرمایه گذاران شرکتی به بازار ارزهای دیجیتال، احساس بازار همچنان بهبود می‌یابد. همانطور که گزارش شده است، مدیر عامل شرکت گری اسکیل می‌گوید که صندوق‌های بازنشستگی استفاده از وجوه خانواده گری اسکیل را برای سرمایه گذاری در بیت کوین آغاز کرده‌اند.

مجری برنامه پول دیوانه (Mad Money) شبکه CNBC، جیم کرامر اظهار داشت که افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در حالی است که قیمت طلا همچنان با فشار روبرو است. این نشان می‌دهد که جریان اصلی در مورد بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال در حال تغییر عقیده است.

گرچه تشخیص اینکه قیمت بیت کوین چه مدت می‌تواند روند صعودی فعلی خود را حفظ کند دشوار است. با این حال واضح است که با هر افت، سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی به شدت خرید می‌کنند و قیمت را به اوج می‌رسانند.تسلط بیت کوین با عقب نشینی آلت کوین افزایش می‌یابد

در حالی که طی 24 ساعت گذشته بیت کوین در بازه‌ای بین 36،660 تا 42،000 دلار معامله شده است، آلت کوین‌ها با افزایش فشار فروش روبرو هستند.

نهنگ‌های بیت کوین در هر اوج قیمت شروع به فروش می‌کنند، اکثر آلت‌ها در وضعیت برداشت سود

نمای-کلی-بازار-ارزهای-دیجیتال

با نزدیک شدن به تعطیلات آخر هفته، فشار فروش در سراسر جهان شروع به افزایش کرده است. این نشان دهنده احتمال اصلاح بیشتر است زیرا بازار به دنبال ایجاد دامنه معاملات جدید است.

اگر قیمت بیت کوین پشتیبانی پیدا کند یا وارد مرحله ادغام شود، آلتکوین ها می‌توانند صعود کنند. بنابراین معامله گران روزانه نیز به دنبال اقدامات قیمت BTC هستند.

نمودار-روزانه-قیمت-بیت-کوین

در حال حاضر حجم سرمایه کلی بازار ارزهای دیجیتال 1.05 تریلیون دلار و تسلط بیت کوین بر بازار 70.5٪ است.

مطالب مرتبط
بازده بیت کوین از مارس سال گذشته حدود 700٪ بوده است. فقط یک قدم دیگر تا 30،000
قدم بعدی بیت کوین پس از ورود به کانال 60 هزار دلار چیست؟ تحلیل گران پاسخ می‌دهند
اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether