منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  خروج بیت کوین از محدوده فعلی چه زمانی رخ می‌دهد؟ 38 هزار دلار اولین ایستگاه BTC
آینده ماینینگ بیت کوین: چین ماینرها را تعطیل می‌کند؛ السالوادور درها را باز نموده است

خروج بیت کوین از محدوده فعلی چه زمانی رخ می‌دهد؟ 38 هزار دلار اولین ایستگاه BTC

رضا باغانی
1400/04/21
۰

قیمت بیت کوین در یک محدوده معقول و تعریف شده گیر افتاده است. سؤال اینجاست که چه زمانی خروج قیمت BTC از این محدوده رخ خواهد داد؟ تقریبا هشتمین هفته است که بیت کوین در این محدوده قرار دارد، اما تحلیلگران بر این باورند که این هفته می‌تواند زمان خروج بیت کوین از محدوده 30 تا 36 هزار دلاری باشد.

مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe) معتقد است که خروج از محدوده در روزهای آینده برای بیت کوین رخ خواهد داد. وی بر این باور است که علیرغم نگرانی‌ها در مورد سهام تراست گری اسکیل بیت کوین می‌تواند تا 38 هزار دلار صعود کند.

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) این هفته را نیز یک هفته ناامید کننده برای بیت کوین ارزیابی می‌کند.

خروج بیت کوین از محدوده فعلی چه زمانی رخ می‌دهد؟ 38 هزار دلار اولین ایستگاه BTC

نمودار قیمت بیت کوین

پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان در محدوده معاملاتی دو ماهه خود با 33،000 دلار در نبرد است. این ارز توانسته بود شنبه و یکشنبه حمایت 34 هزار دلار را حفظ کند با این حال در آغاز هفته جدید، آن را از دست داد.

بیت کوین این هفته خروج از محدوده را علی رغم آزاد شدن GBTC خواهد دید؟

به نظر معامله گر محبوب و تحلیلگر رکت کپیتال (Rekt Capital)، خروج از محدوده قیمت جز با تلفات در بین گاوها امکان پذیر نخواهد بود. او در مجموعه‌ای از توییت ها خلاصه کرد که:

“EMA آبی 50 هفته‌ای هنوز هم به عنوان پشتیبانی عمل می‌کند. اگر این HL (کف بالاتر) به زودی حمایت نشود، فشار فروش در میانگین متحرک 50 هفته ای ممکن است کار را بیش از حد برای نگه داشتن بیت کوین در این محدوده سخت کند.”

خروج بیت کوین از محدوده فعلی چه زمانی رخ می‌دهد؟ 38 هزار دلار اولین ایستگاه BTC

نمودار یک هفته ای بیت کوین به همراه میانگین متحرک 50 هفته ای

دیگر تحلیلگران بیشتر خوش بین بودند. مایکل ون دو پوپه معامله گر و تحلیلگر مطرح، در آخرین ویدیوی خود روی خروج بیت کوین از محدوده قیمتی حال حاضر شرط بست.

او قیمت 38 هزار دلار را برای بیت کوین پیش بینی کرد.

“من معتقدم که بیت کوین قصد دارد حرکت صعودی خود را ادامه دهد. اگر بیت کوین در طول روزهای این هفته به حدود 38000 دلار برسد، شگفت زده نمی‌شود.”

نگاهی به سطوح خرید و فروش در صرافی‌های بزرگ، مقاومت در برابر 35000 دلار را نشان می‌دهد. این در حالی است که 30،000 دلار هنوز به عنوان حمایت کلی باقی مانده است.

خروج بیت کوین از محدوده فعلی چه زمانی رخ می‌دهد؟ 38 هزار دلار اولین ایستگاه BTC

حجم معاملات بیت کوین در سطح 33 هزار دلار

کاهش پهنای بولینگر باند

با توجه به داده‌های کوین دسک (Coindesk)، مهم‌ترین سایت خبری رمزنگاری در جهان، بیت کوین از اواخر ماه مه به طور عمده بین 30،000 تا 42000 دلار حرکت کرده است.

در روزهای گذشته، خبرنگار کوین دسک اومکار گودبول (Omkar Godbole) در مورد شرایط بازار این دارایی دیجیتال با تاکید، بر یک شاخص تکنیکال خاص نوشت:

“پهنای باندهای بولینگر (Bollinger) به پایین‌ترین سطح 2 ماه گذشته و 0.15 کاهش یافته است. باندهای بولینگر موردنظر با اندازه گیری نوسانات متوسط 20 روز قیمت بیت کوین به دست آمده اند.”

گودبول اشاره کرد که با جمع شدن این باندها امکان ایجاد یک نوسان شدید در بازار وجود دارد.

ملاحظات پهنای باند بولینگر

تحلیلگران اشاره می‌کنند که پهنای کم باندهای بولینگر، به خودی خود، سیگنال نزولی را نشان نمی‌دهد. دیوید کلر (David Keller)، استراتژیست اصلی بازار در استاک چارتز (Stockcharts) است. وی گفت: “باندهای بولینگر نشانگر نوسانات بازار هستند. محدود شدن پهنای باند بولینگر، راهی برای تجسم کاهش نوسانات در هفته‌های اخیر است.”

“به طور کلی، دوره‌های نوسانات پایین معمولاً پیش از شکست قیمت‌ها رخ می‌دهند. ما کاهش پهنای بولینگر باند بیت کوین را در دسامبر و اکتبر 2020 پیش از افزایش قیمت‌های بزرگ دیده‌ایم. البته ما همچنین شاهد آن هستیم که در آوریل سال 2021 کاهش پهنای بولینگر باند باعث چه سقوط سهمگینی شد. “

ویلیام نوبل (William Noble)، تحلیلگر تکنیکال از موسسه تحقیقاتی توکن متریکس (Token Metrics)، همچنین در مورد این وضعیت اظهار نظر کرد.

“پهنای باندهای بولینگر یک معیار خوب است که درک کنیم معاملات در چه محدوده و تا چه زمانی گیر افتاده‌اند. با سقوط بولینگر باند بیت کوین به 0.15 شما می‌توانید متوجه شوید معامله گران بیت کوین خسته شده‌اند. BBW گاهی اوقات می‌تواند سقوط کند و در سطح پایین یک ماهه باقی بماند. پهنای کم BBW تضمین نمی‌کند حرکت در محدوده به زودی پایان خواهد یافت.”

استفاده از سایر شاخص‌های تکنیکال

نوبل افزود، پهنای بولینگر باند به تنهایی نمی‌تواند معیار درستی برای ارزیابی بازار باشد. تحلیلگران تکنیکال باید این شاخص را با دیگر شاخص‌های تکنیکال همراه کنند تا درک واضحی از وضعیت بازار داشته باشند.

وی اظهار داشت: “هنگام استفاده از بولینگر باند، باید یک نمودار شمعی معکوس را جستجو کنید. اگر خرس‌ها بازار را به دست بیاورند گاوها می‌توانند در یک ضد حمله برگ برنده را رو کنند. هر گروه که بتواند روندی معکوس روند بازار ایجاد کند ممکن است بازار را به نفع خود کند.”

“به عنوان مثال، اگر خرس‌ها بیت کوین را در محدوده محکم نگه دارند و به دلیل یک مشکل در بازار سهام، یک شکاف ناگهانی به وجود بیاید، شوک ناگهانی حرکت نزولی می‌تواند گاوها را برای خرید در قیمت‌های پایین‌تر ترغیب کند.”

کتی استوکتون (Katie Stockton)، بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه استراتژی‌های فیرلید (Fairlead)، همچنین اعلام کرد:

“من همیشه هر ابزار تکنیکال را با کمک سایر شاخص‌ها استفاده می‌کنم. بهتر است همراه با بولینگر باند به حجم و مقاومت نسبی نگاه کنیم. بنابراین، من می‌خواهم میانگین متحرک 50 روزه و 30 هزار دلار را به عنوان نقطه شکست در نظر بگیرم.”

آلت کوین‌ها از خروج بیت کوین از محدوده بهره خواهند برد

ون دو پوپه اضافه کرد که این حرکت ممکن است برای آلت کوین‌ها خوب باشد. این می‌تواند شروع سرمایه گذاری در بازار با احساسات صعودی را به همراه داشته باشد. او قبلاً استدلال کرده بود که آلت کوین‌ها از بیت کوین در ماه‌های آینده بهتر عمل می‌کند.

او گفت: “من فکر می‌کنم آلت کوین‌ها نیز به پایان محدوده خود نزدیک شده‌اند.” با این حال اکثر آلت کوین‌ها در هفته های گذشته عملکرد قابل توجهی نداشتند.

مطالب مرتبط
بیت کوین و رشد آلتکوین ها: BTC از 30 هزار دلار عبور می کند یا آلت سیزن آغاز شده است
بسته حمایتی ترامپ با مخالفت روبرو شد، بیتکوین در سطح 11400 دلار آرام گرفت
بسته شدن قیمت بیتکوین در بالاترین سطح هفتگی از ژانویه 2018، آلتکوینها آرام ماندند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس