منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  مشکل حریم خصوصی بیت کوین با یک ترفند قدیمی حل می شود
حریم خصوصی بیت کوین بسیار مهم است

مشکل حریم خصوصی بیت کوین با یک ترفند قدیمی حل می شود

لیلا جوانمردی
1399/03/13
۰

مشکل حریم خصوصی بیت کوین با یک ترفند قدیمی حل می شود : یک ترفند قدیمی برای حفظ حریم خصوصی می تواند مشکل حریم خصوصی بیت کوین را حل کند. کوین سواپ CoinSwap، یک ترفند قدیمی برای حفظ حریم خصوصی است که توسط Greg Maxwell ساخته شده است، با یک طراحی جدید بازگشته که می تواند مشکل حریم خصوصی بیت کوین را به خوبی حل کند…..توضیحات کامل در ادامه این مقاله.

مشکل حریم خصوصی بیت کوین با یک ترفند قدیمی حل می شود

به گزارش بیت پارس و به نقل از خبرگزاری ” دکریپت decrypt ” پروتکل حفظ حریم خصوصی بیت کوین می تواند با اجرای طرح جدیدی توسط کریس بلچر Chris Belcher بروز شود.

کوین سواپ CoinSwap به دو یا چند طرف اجازه می دهد بدون برملا کردن آدرس گیرنده واقعی در شبکه بلاکچین ، کوین ها را بین یکدیگر مبادله کنند.

اگر این طرح بتواند مانند حالت تئوریش عمل کند، می تواند بیت کوین را بسیار معامله پذیر و خصوصی تر کند – اما مثل همیشه تعداد کمی به هدف می رسند.

یک توسعه دهنده بیت کوین به تازگی پروتکل پنهان حریم شخصی را احیا کرده که بدون تغییر کد منبع بیت کوین قابل اجرا است و می تواند راه حلی قطعی برای موضوع ناشناس بودن در بیت کوین باشد.


✅ شاید این مقاله نیز برای شما جالب باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

مک آفی از پیش بینی قیمت یک میلیون دلاری بیت کوین عقب نشینی می کند


کریس بلچر، توسعه دهنده مستقر در انگلستان با انجام صدها پروژه مختلف بیت کوین مانند Electrum و JoinMarket ، این هفته طرحی پیشنهادی را برای کوین سواپ منتشر کرد:

یک پروتکل حفظ حریم خصوصی هفت ساله که وی معتقد است “به طور گسترده ای حفظ حریم خصوصی و معامله پذیری بیت کوین را بهبود خواهد داد. “

بلچر نوشت: با نقل و انتقالات مالی از طریق کوین سواپ ، اینطور به نظر برسد که کاربر از آدرس A به آدرس B ، وجوهی را ارسال می کند اما “در حقیقت کوین های وی به آدرس Z ختم می شوند ، که کاملاً به آدرس های A یا B نامربوط است.”

کوین سواپ در اصل در سال 2013 توسط Greg Maxwell ، بنیانگذار Blockstream و خالق CoinJoin ، سلف معنوی کوین سواپ ساخته شد. اما ایده ماکسول برای اجرای فنی خیلی چالش برانگیز بود و برای چکش کاری در آینده کناری گذاشته شد.

با این حال، پیشنهاد بلچر از همان ترفند پیمان هوشمند استفاده می کند که شبکه لایتنینگ بیت کوین را علامت گذاری می کند و باعث اجرای ساده تر این طرح می شود.

بلچر گفت، این پروتكل ظرف شش تا هشت ماه می تواند برای آزمایش آماده شود، و ماكسول از نحوه ی اجرای بلچر به عنوان یك “طراحی سطح بالا و همه جانبه” تقدیر كرد.

حریم خصوصی بیت کوین بسیار مهم است

حریم خصوصی بیت کوین بسیار مهم است

آیا تراکنش های بیت کوین می توانند مانند مونرو خصوصی بمانند ؟

این طرح می تواند مسئله اصلی ناشناس ماندن بیت کوین را حل کند. از آنجا که آدرس های بیت کوین عمومی و مستعار هستند، ردیابی آدرس های بیت کوین بوسیله ی IP آدرس ها برای شرکت های سازنده بلاک چین کاملاً آسان است.

پروتکل های ناشناس ماندن، مانند CoinJoin، از قبل وجود داشتند، اما اجرای آنها بسیار دشوار است و فقط در صورت پیروی از دستورالعمل های دقیق و پیچیده کار می کنند.

چگونه کوین سواپ CoinSwap باعث حفظ حریم خصوصی بیت کوین می شود

در پروتکل CoinJoin نسخه قدیمی CoinSwaps گروهی از کاربران که مقدار مساوی از بیت کوین را با هم ارسال می کنند (به عنوان مثال ، پنج کاربر هر کدام یک BTC ارسال می کنند)، پروتکل واریزها را به صورت دسته ای پردازش می کند تا منشأ معاملات را مبهم کند.

از آنجا که معاملات به صورت دسته ای در کنار هم قرار می گیرند و همه ی آنها یک تاریخ مشترک دارند بنابراین همه یکسان به نظر می رسند.

یکی از معضلات CoinJoining این است که هر کاربر باید مقدار برابری بیت کوین را وارد معامله دسته ای کند تا پروتکل بتواند به درستی کار کند.

اگر برای یک بیتکوین به یک سرور CoinJoin ملحق شوید و به طور تصادفی دو بیتکوین را ارسال کنید، حریم خصوصی ورودی شما (و هرکسی که با آن در CoinJoin تعامل داشته باشید) به خطر می افتد.

CoinSwap با رفع نیاز به پرداخت های مشابه، این مشکل را حل می کند. کوین سواپ (همانطور که از نام آن پیداست) به جای اینکه تعداد زیادی کوین را با هم جمع کند، به کاربران اجازه می دهد تا با ارسال آنها به کیف پول واسطه، کوین ها را مبادله کنند.

برای مثال اگر قرار باشد آلیس و باب از CoinSwap استفاده کنند، آلیس با ارسال بیت کوین به آدرس چند امضایی (یعنی آدرسی که هر دو کلید آن را دارند) کار را شروع می کند.

در همین زمان، باب بیت کوین را به آدرس چند امضایی دیگری ارسال می کند. از آنجا که آلیس و باب هر دو دارای کلید برای هر دو کیف پول هستند، می توانند کوین ها را به کیف پول های خود واریز کنند.

در ادامه از نوعی رمز سری که در مبادلات اتمی و شبکه لایتنینگ (به نام قرارداد hash-time-lock )استفاده می شود که از جمع آوری وجه طرف مقابل جلوگیری می کند. برای تکمیل معامله، باب بیت کوین را از اولین آدرس چند امضا خارج کرده و آلیس بیت کوین را از آدرس دوم خارج می کند.

کریس بلچر به خبرگزاری ” دکریپت ” گفت:

این آدرس های چند امضا از ترفند رمزنگاری دیگری استفاده می کنند تا معاملات “دقیقاً مثل یک معامله معمولی تک امضایی به جای چند امضایی” به نظر برسند.

وی در ادامه توضیح داد:

” این مبادله برای کسی که زنجیره را بررسی می کند قابل مشاهده نیست، بنابراین حفاظت از حریم شخصی مبادله کنندگان بهبود می یابد.”

مشکلات پول

آیا حریم خصوصی بیت کوین می تواند در یک جنگ نابرابر پیروز شود؟ خیلی ها دوست ندارند حریم خصوصی بیت کوین حفظ شود تا بتوانند آن را به صورت متمرکز درآورند. از جمله دولت ها که خیلی علاقمند به دست گرفتن قدرت مالی در کنار قدرت سیاسی هستند.

بلچر در پست خود تأکید کرد که هر بازاری با عملکرد خوب CoinSwap در برابر حمله Sybil -جایی که یک مهاجم می تواند بر شبکه غلبه کند و شرکت کنندگان آن را مشخص کند- مقاوم خواهد بود.

برای رسیدن به این هدف، بلچر اظهار داشت که لازم است از همان به اصطلاح “اوراق بهادار وفاداری” استفاده شود که بازیگران را در شرکت JoinMarket -یکی از بزرگترین مراکز CoinJoin در بیت کوین- قابل اطمینان نگه می دارد.

با این اوراق ، شرکت کنندگان –معامله گران بازار- در حال انجام درخواست CoinSwap قبل از شرکت در مبادله، باید بیت کوین را به عنوان وثیقه به شبکه واریزکنند.

این کار، اسپم کردن شبکه و مشخص کردن افرادی که از کوین سواپ استفاده می کنند، را برای یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین بسیار گران می کند.

بلچر تخمین می زند که برای اینکه یک مهاجم موفق باشد به “حدود 55،000 BTC (حدود 500 میلیون دلار) که برای 6 ماه قفل میشود نیاز دارد.”

با توجه به علاقه ی JoinMarket به مشتری مداری در CoinJoins ، اگر CoinSwap تعیین کننده باشد، بلچر پیش بینی می کند که روزی کاربران می توانند از CoinSwaps برای مبادلاتی تا حداکثر 200 بیتکوین استفاده کنند.

حریم خصوصی بیت کوین تکامل یافته است

آدام فیکسور، بنیان گذار کیف پول Wasabi ، یکی دیگر از کیف پول های نگهداری بیت کوین، به خبرگزاری ” دکریپت ” گفت :

که این پیشنهاد “بسیار هیجان انگیز است” ، اما او هنوز “در تلاش است تا بفهمد آیا بعد از اجرای عملی این ایده آیا هنوز هم اینقدر کاربردی بنظر خواهد رسید یا خیر.”

Wasabi برای اینکه استخرهای CoinJoining خود را روان و محرمانه نگه دارد، نقدینگی خود را در آنها شرکت می دهد.

قرار دادن پول خود در CoinJoin به واسابی کمک می کند تا روابط مالی افراد را مبهم و گنگ کند زیرا همیشه کاربران برای ایجاد گروه های پرداختی در CoinJoin با بیتکوین های واسبی همراه می شوند. پس آنها برای اجرای CoinSwap ، لازم است که تعداد بیشتری بیت کوین را درگیر کنند.

واسابی برای تسهیل CoinSwaps از طریق پلتفرم خود، هر بار که کاربرانش می خواهند وارد معامله شوند، لازم است که بیت کوین زیادی را بعنوان اوراق قرضه وفاداری که در بالا اشاره شد برای CoinSwaps واریز کند، فیکسور شوخی کرد که (برای انجام این واریزی باید نیمی از کارکنان واسابی را کاهش دهد).

فیکسور تأکید کرد که او هنوز در حال ارزیابی این طرح پیشنهادی است تا نگرانی های وی “کاملاً مرتفع” شود.

در هر صورت ، بلچر می خواهد رویکرد متفاوتی را در پیش بگیرد. بلچر به جای ایجاد کیف پول یا سایر خدمات نقدینگی شبیه به بانکها برای CoinSwap ، امیدوار است که بتواند مانند JoinMarket ، که بازیگران مختلف بازار آزاد، پول خود را روانه ی آن می کنند، تکامل پیدا کند.

تا زمانی که طیف گسترده ای از کاربران و استخرهای عمیق نقدینگی وجود داشته باشد، پروتکل جدید می تواند از حملات سیبیل Sybil (و تغییر نام) جلوگیری کند.

در آخر، این چیزی است که بلچر از نوع حضور این طرح متصور می شود. و اگر این طرح عملی شود، می تواند یک پیروزی ارزشمند برای بیت کوین در جنگ حریم خصوصی باشد.

مطالب مرتبط
جایگاه بیت کوین موضع خرید "پول هوشمند" را به‌عنوان پشتیبانی فنی حیاتی خود پس می‌گیرد
دلیل کاهش قیمت بیت کوین به سمت 9000 دلار
بیت کوین قوی‌تر از ماسک: روند نزولی بیت کوین به سخنان ایلان ماسک ارتباطی ندارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether