منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ممکن است دام گاوی باشد، اصلاح هنوز به پایان نرسیده است
بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ممکن است دام گاوی باشد، اصلاح هنوز به پایان نرسیده است

بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ممکن است دام گاوی باشد، اصلاح هنوز به پایان نرسیده است

رضا باغانی
1400/06/04
۰

تحلیلگران هشدار می‌دهند بازگشت بیت کوین به بالای 48 هزار دلار نشانه قطعی این نیست که اصلاحات به پایان رسیده است. ممکن است این بازگشت یک دام گاوی باشد.

بیت کوین (BTC) در 25 آگوست به سرعت پس از یک کاهش کوتاه مدت به 47،000 دلار، به موقعیت خود در 48 هزار دلار بازگشت. این افت نتوانست گاوها را پایین نگه دارد. با این حال از دیشب دوباره نشانه‌های ضعف در بازار پدید آمده است.

بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ریباند یا تله گاو؟

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ ویو (TradingView) نشان می‌دهند بیت کوین تقریباً به همان سرعتی که در روز قبل ارزش خود را از دست داده بود، به سطوح بالاتر بازگشت.

بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ممکن است دام گاوی باشد، اصلاح هنوز به پایان نرسیده است

نمودار قیمت روزانه بیت کوین

در زمان نگارش این خبر، این جفت ارز تقریباً با قیمتی معادل 47900 دلار معامله می‌شود. بیت کوین طی چند ساعت از دیشب حدود 1000 دلار را از دست داده است.

تجزیه و تحلیل حرکت حتی در صورت پایین آمدن تا پایین‌ترین سطح محلی در نمودار ساعتی، نشان دهنده جهش بود. به نظر می‌رسد این امر با بهبود عملکرد حجم و شاخص قدرت نسبی (RSI) محقق شد.

معامله گر سرشناس اسکات ملکر (Scott Melker)، در ابتدا متوجه حرکت RSI شده بود. وی گفت: “تا اینجا حرکت خوب به نظر می‌رسد.”

با این حال معامله گر و تحلیلگر رکت کپیتال (Rekt Capital) گفت نیازی به جشن زودهنگام نیست. وی هشدار داد که بیت کوین باید به طور قطعی سطوح بالای 48000 دلار را پس بگیرد.

وی به همراه توییت خود نموداری را با دنبال کنندگان توییتر خود به اشتراک گذاشته است. رکت کپیتال در این توییت گفت: “BTC علائم کوچکی از بهبود را نشان می‌دهد.”

“اما اگر بیت کوین نتواند به زودی سطح قرمز/سطح آبی را پس بگیرد، این بازیابی صرفاً یک حرکت امدادی برای تبدیل حمایت قبلی به مقاومت جدید خواهد بود.”

بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ممکن است دام گاوی باشد، اصلاح هنوز به پایان نرسیده است

مثلث نزولی بیت کوین در صورت شکسته شدن مقاومت در 46 هزار دلار

نمای بزرگتر همچنان صعودی است

در جاهای دیگر، احساسات صعودی همچنان ثابت مانده است. البته احساسات صعودی کماکان اهداف بلند مدت را در نظر دارند.

پلن بی (PlanB)، خالق مدل سهام به جریان قیمت بیت کوین، تأکید کرد که میانگین متحرک 200 هفته‌ای BTC/USD و سود تحقق یافته بیت کوین در بالاترین حد خود است.

او در یک تصویر خوش بینانه در کنار یک نمودار که معیارها را نشان می‌دهد، توییت کرد:

“هر کسی که بیت کوین خریداری کرده و بیش از 4 سال (200 هفته) آن را نگه داشته است، هیچ ضرری نکرده است!”

بازگشت بیت کوین به 48 هزار دلار ممکن است دام گاوی باشد، اصلاح هنوز به پایان نرسیده است

سود محقق شده بیت کوین با توجه به میانگین متحرک 200 هفته ای

بیت کوین هرگز از میانگین متحرک 200 هفته‌ای پایین تر نیامده است. قیمت دلتا آن، که ویلیام کلمنته (William Clemente) تحلیلگر دیگر آن را متذکر می‌شود،  هرگز نقض نشده است. تفاوت میانگین حجم کنونی و سود تحقق یافته قیمت دلتا را تشکیل می دهد که در حال حاضر 15،200 دلار است.

دلتا تمایل دارد به عنوان پشتیبانی قطعی عمل کند و فقط در بازارهای خرسی مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

خالق بولینگر باند در مورد بینش بسیار صعودی در بیت کوین هشدار داد

جان بولینگر (John Bollinger) توصیه می‌کند:

“با دقت به نمودار بیت کوین نگاه کنید. شاید بتوانید با برداشت کمی سود از دارایی های خود محافظت کنید.”

قیمت بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به زیر 30،000 دلار در 20 جولای با بیش از 60 درصد به 47،486 دلار رسید. این حرکت مجدداً پیش بینی افزایش قیمت در بازار صعودی تا 100،000 دلار را برانگیخت. اما از نظر جان بولینگر، یکی از تحلیلگران مشهور در زمینه تجزیه و تحلیل نمودارهای مالی، سرمایه گذاران باید از خرید پادشاه ارزهای دیجیتال با قیمت‌های فعلی خودداری کنند.

بولینگر در توییت خود در روز سه شنبه توصیه کرد که سرمایه گذاران می‌توانند سود بیت کوین خود را برداشت کنند. وی حتی پیشنهاد داد پوزیشن های شورت برای جبران خطرات احتمالی کاهش BTC/USD می توانند مفید باشند.

بولینگر در توضیح چشم انداز محتاطانه خود خاطرنشان کرد: “معامله گران تهاجمی می‌توانند به فکر استفاده از موقعیت شورت باشند”. این به نوبه خود می‌تواند قیمت بیت کوین را در جلسات آینده پایین بیاورد.

“هودلرهایی ما ببینیم می‌خواهند در سطوح پایین‌تری بیت کوین به دارایی خود اضافه کنند. هنوز هیچ تأییدی وجود ندارد، فقط آماده باشید. “

آیا BTC به 41 هزار دلار می‌رسد؟

این اظهارات در حالی ظاهر می‌شوند که بیت کوین پس از بازیابی بالاترین سطح سه ماهه خود یعنی 50،505 دلار اصلاح کرده است. با انجام این کار، این ارز دیجیتال با 6.70 درصد کاهش به 47122 دلار رسید که نشان دهنده حضور قوی نزولی در محدوده قیمتی 50،000 دلار است. البته بیت کوین دوباره تا سطح 48 هزار دلار بازگشت اما همچنان در نوسان است.

اسکات ملکر، نویسنده خبرنامه ولف دن “Wolf Den ” است. وی انتظار داشت که قیمت بیت کوین به محدوده 41000 تا 42000 دلار کاهش یابد. با این وجود، این تحلیلگر مستقل بازار ادعا کرد که چنین عقب نشینی همچنان سالم خواهد بود. به گفته وی ” این منطقه خرید سنگین” می‌تواند منجر به جهش مجدد قیمت می‌شود.

نمودار هفتگی بیت کوین منتشر شده توسط اسکات ملکر

کریپتو همستر (CryptoHamster)، تحلیلگر دیگر بازار که با نام مستعار فعالیت می کند، چشم انداز نزولی مشابهی داشت. با این حال وی تحلیل خود را بر اساس یک الگوی تکنیکال به نام کانال صعودی انجام داد. این تحلیلگر مستعار، بیت کوین را در حال آزمایش خط روند پشتیبانی کانال برای حرکت احتمالی به سمت پایین نشان می دهد. وی توییت کرد:

“بیت کوین در اینجا می‌تواند یک جهش دیگر داشته باشد (نمودار زیر). در صورت شکست در این جهش یک روند نزولی وجود خواهد داشت. این محدوده روند میان مدت را تا حد زیادی تعریف خواهد کرد.”

کانال صعودی در نمودار بیت کوین

هدف کوتاه کانال صعودی در نمودار  بیت کوین  زیر 47000 دلار خواهد بود.

شاخص تکنیکال بولینگر، موسوم به بولینگر باند، بیت کوین را بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه به عنوان پشتیبانی موقت در حدود 46،750 دلار مشاهده نشان می دهد. با این وجود، شکست در زیر خط اصطلاحاً سیگنال، خطر ارسال BTC/USD به باند پایینی بولینگر را در حدود 42،670 دلار به وجود می آورد. این حرکت در نمودار زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین به همراه شاخص بولینگر باند

پیش بینی 100 هزار دلار بیت کوین

تصحیح بیت کوین از 50،000 دلار لزوماً به معنای آغاز بازار خرسی و نزولی نیست. به ویژه در حالی که تحلیلگران همچنان قیمت های شش رقمی را برای ارز دیجیتال پیش بینی می‌کنند.

لین آلدن (Lyn Alden)، بنیانگذار شرکت استراتژی سرمایه گذاری لین آلدن است. وی به بیزینس اینسایدر (Business Insider) گفت که بیت کوین دارای پتانسیل باورنکردنی است. آلدن گفت این ارز تا سال آینده می‌تواند به 100،000 دلار برسد. وی اظهار داشت که ارزهای دیجیتال “هنوز در مرحله اولیه تا اواسط راه خود هستند و مسیر بلند مدت همچنان در پیش است. “

مایک مک گلون (Mike McGlone)، استراتژی کالای ارشد اطلاعات بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) است. وی نیز همان قیمت را برای بیت کوین پیش بینی کرده بود به این امید که سرمایه‌ای را از بازار طلا جذب کند. اقبال گندهام (Iqbal Gandham)، نایب رئیس بخش تراکنش ها در لجر، همچنین گفت که بیت کوین در نیمه دوم سال 2021 به 100،000 دلار افزایش می‌یابد. او به مارکت واچ (MarketWatch) گفت:

“با همه تحرکات، چه هیاهو مربوط به ETF ها باشد و چه کشورهایی که BTC را به عنوان پول قانونی انتخاب کرده‌اند، می‌توان به راحتی تصور کرد که BTC تا پایان سال در 100 هزار دلار جا خوش می‌کند.”

مطالب مرتبط
نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال
توکن های دیفای پس از آرام گرفتن توفان بیت کوین به روزهای اوج نزدیک می‌شوند؟
بیت کوین و قیمت 400000 دلار: چگونه قیمت BTC می تواند تا 2025 به این سطح برسد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether