قیمت بیت کوین
۷۶۹,۳۸۳,۷۰۵تومان
32,325دلار
1.59
قیمت اتریوم
۳۱,۴۸۱,۶۱۰تومان
1,323.61دلار
8.24
قیمت تتر
23,853تومان
1دلار
0.09
قیمت پولکادات
۴۲۱,۸۳۵تومان
17.79دلار
1.74
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین
رضا باغانی
2 دی 99
۰
46
نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

پس از گزارش جهش جدید ویروس کرونا در انگلیس، ترس به بازارها بازگشته است. در دو روز گذشته شاهد نوسان شدید بیت کوین بوده‌ایم. این می‌تواند نشانه‌ای از اصلاح قریب الوقوع قیمت باشد.

نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر دچار رشدی سرسام آور شده است. حرکت افزایشی بیت کوین منجر به ثبت بالاترین قیمت تاریخ این ارز در سطح 2400 دلار گشت. با این حال، BTC در 21 دسامبر شاهد نوسانات شدیدی بود. این اتفاق در بازارهای سهام نیز رخ داد و آنها معاملات خود با رنگ قرمز آغاز کردند. قیمت بیت کوین در روز دوشنبه 6 درصد کاهش یافت. این در حالی بود که شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) شاهد یک جهش شدید یود.

به نظر می‌رسد چنین نوسان شدیدی در بازار بیت کوین به دلیل گزارش‌هایی از دیده شدن ویروس کرونای جهش یافته در انگلستان است. این نوع جدید که تا 70 درصد سریعتر منتقل می‌شود باعث بسته شدن مرزهای بیشتر کشورها بر روی انگلیس شده است. با این حساب محدودیت‌های بیشتری در آینده رخ خواهد داد. این رویداد می‌تواند تأثیر زیادی در بازارها داشته باشد، همانطور که در ماه مارس مشاهده شد.واگرایی نزولی بیت کوین را تهدید می‌کند

نمودار 4 ساعته دوشنبه، یک واگرایی نزولی از 24،000 دلار به پایین‌ترین سطح 22،000 دلار را نشان می‌دهد.

نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

نمودار 4 ساعته بیت کوین

با این حال، با بزرگنمایی، این هنوز هم به میزان قابل توجهی بالاتر از قیمت بیت کوین در سه ماه گذشته است. بنا به تجربیات قبلی، این اصلاحات در بازارهای افزایشی و کاهشی بسیار معمول است. این نوسان شدید قیمت بیت کوین را از بالای 24000 دلار به 22000 دلار رساند. پس از مدت کوتاهی بیت کوین قدرت خود را بازیافت و تا نزدیکی 23500 دلار بالا رفت. در نهایت این ارز تا محدوده 22700 دلار کاهش یافت.

البته، چنین نوسان‌های شدیدی در بازار بیت کوین نباید باعث تعجب معامله گران باتجربه شود. در همین راستا، سطوح حساس این حرکت در نمودار بالا نشان داده شده است. اما برای تأیید واگرایی نزولی، قیمت بیت کوین باید ناحیه مقاومت قبلی را رد کند.

اگر این ارز از 23،400 تا 23،600 دلار ریجکت شود، روند نزولی بیشتری روی خواهد داد. در این حالت سطوح فریم زمانی بالاتر به عنوان پشتیبانی آزمایش می‌شوند. با این حال، اگر از منطقه 23،400– 23،600 دلار عبور کند، روند صعودی آغاز می شود. در ایت شرایط احتمال دارد یک رکورد جدید در تاریخ این ارز قبل از پایان سال ثبت شود.


  • رشد قیمت ۶ آلتکوین: چه ارزهایی آماده حرکت افزایشی بعد از بیت کوین هستند؟

سطح 18،500 دلار برای بیت کوین بسیار حیاتی است

تنها سطح مهم بیت کوین در این مرحله حدود 18،500 دلار است. این سطح هفتگی تلاقی‌های زیادی در حدود بالاترین سطح قبلی دارد و آخرین منطقه ادغام است.

در بازه زمانی روزانه، پایین‌ترین نرخ اخیر 17،500 دلار است. به عبارت دیگر، قیمت بیت کوین باید در سطح زمانی بالاتر از این سطح باقی بماند تا روند صعودی باقی بماند.

نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

نمودار هفتگی بیت کوین

به اندازه کافی جالب توجه است که بر اساس نمودار هفتگی، افت به 12000 دلار همچنان چشم انداز صعودی را نشان می‌دهد. با این حال، چنین تصحیحی به طور قابل توجه بزرگتر از اصلاح استاندارد 20 تا 40 درصدی بازار افزایشی خواهد بود. اما حتی چنین افت شدید 50 درصدی لزوماً چرخه بازار افزایشی را نخواهد شکست و یک فرصت عالی برای “خرید” است.

بازارها از جهش شاخص دلار ایندکس DXY کمی آسیب دیدند

شاخص DXY در ابتدای این هفته با افزایش ناچیزی در بازار روبرو می‌شود.

نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

نمودار شاخص دلار ایندکس

سرمایه گذاران تمایل دارند در مواقع بحرانی و عدم اطمینان به دنبال ایمنی باشند. چنین اتفاقی می‌تواند شاخص DXY را در کوتاه مدت حتی بالاتر ببرد. این امر در حادثه سقوط در ماه مارس مشاهده شد. پس از آن گسترش ترازنامه بی سابقه‌ای توسط فدرال رزرو، حد بالاتری برای شاخص DXY را مشخص کرد.در پی نوسان شدید بیت کوین حجم کل بازار رو به کاهش است

کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال در نزدیکی بالاترین سطح تاریخ ریجکت شده است. این بدان معنی است که تصحیح ممکن است در دور دست ممکن باشد.

نوسان شدید بیت کوین؛ بازگشت دوباره وحشت کرونا به بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال

نمودار حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال

غالباً، نمودار سرمایه کل بازار نمای بهتری نسبت به بیت کوین از وضعیت بازار نشان می‌دهد. بنابراین، با اصلاح تا 550 میلیارد دلار، بیت کوین را در منطقه 18،500 دلاری قرار می‌دهد. این منطقه، منطقه حیاتی پشتیبانی کوتاه مدت است که باید برای جلوگیری از هرگونه ضرر دیگر حفظ شود.

آلتکوین ها ممکن است سود کنند. به ویژه، در ابتدای سال 2021 اگر قیمت بیت کوین بتواند سطح بیش از 18،500 دلار را حفظ کند و از آنجا شروع به ادغام کند. تا آن زمان، ترس از ویروس کرونا و عدم اطمینان احتمالاً مانع بازارها خواهد بود.

مطالب مرتبط
بسته شدن قیمت بیتکوین در بالاترین سطح هفتگی از ژانویه 2018، آلتکوینها آرام ماندند
رکورد تازه بیت کوین: طلای دیجیتال تا 24.6 هزار دلار افزایش یافت؛ جهت حرکت بعدی نامشخص
ریپل و اتریوم گوی افزایش قیمت را از BTC ربودند، بیت کوین 700 دلار کاهش یافت
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد