منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  ادامه بهبود بیت کوین: BTC به نزدیکی 46 هزار دلار رسید؛ ما وارد بازار خرسی مشابه 2018 نخواهیم شد
ادامه بهبود بیت کوین: BTC به نزدیکی 46 هزار دلار رسید؛ ما وارد بازار خرسی مشابه 2018 نخواهیم شد

ادامه بهبود بیت کوین: BTC به نزدیکی 46 هزار دلار رسید؛ ما وارد بازار خرسی مشابه 2018 نخواهیم شد

رضا باغانی
1400/05/18
۰

بیت کوین اکنون با حدود 35 درصد فاصله نسبت به اوج خود در 65000 به روند بهبود خود ادامه می‌دهد. داده‌ها نشان می‌دهند دارندگان بلند مدت هیچ نقشی در کاهش قیمت اخیر این ارز نداشتند.

حرکت اصلاحی یا بهتر بگوییم نزولی مداوم بیت کوین (BTC) در چند ماه گذشته ممکن است به اندازه سال 2018 نگران کننده نباشد. روند بهبود بیت کوین در هفته های اخیر با استواری هرچه بیشتر سرمایه گذاران بلندمدت ادامه یافته است. این نتیجه داده‌هایی است که گلس نود در گزارش جدید خود مطرح کرده است.

ادامه روند بهبود بیت کوین با عدم فروش سرمایه گذاران بلندمدت

این شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گزارش داد که سرمایه گذارانی که بیت کوین را بیش از یک سال در اختیار داشته‌اند در مقایسه با کسانی که این دارایی دیجیتال را به مدت سه تا شش ماه در اختیار داشته‌اند، نسبت به فروش بیت کوین خود علاقه کمتری نشان داده‌اند. مجموعه داده‌های این شرکت دوره اصلاح بیت کوین را از حدود 65000 دلار در 14 آوریل تا حدود 44000 دلار در روز دوشنبه تحت پوشش قرار داده است. این گزارش حاکی از آن است که با مقاومت دارندگان بلندمدت، سرمایه گذاران کوتاه مدت به بازار بازگشته‌اند. ما اکنون شاهد ادامه روند بهبود بیت کوین هستیم.

ادامه بهبود بیت کوین: BTC به نزدیکی 46 هزار دلار رسید؛ ما وارد بازار خرسی مشابه 2018 نخواهیم شد

سن سکه های فروخته شده بیت کوین

از سوی دیگر، همه گروه‌های سرمایه گذار در سقوط قیمت BTC در سال 2018 از 19،891 دلار به 3،128 دلار نقش اساسی داشتند.

اکثر دارندگان بلند مدت حتی پس از اصلاح نزولی 35 درصدی برای برداشت سود سالانه 275 درصدی خود اقدامی نکرده‌اند. در حقیقت داده‌های گلس نود به “رفتار هودلینگ” قوی اشاره دارد. این رفتار می‌تواند بیت کوین را از رویداد کاپیتولاسیون جمعی مانند آنچه در 2018 رخ داد، فراری دهد.

گلس نود اشاره کرد:

“با وجود افزایش شدید قیمت تا 45 هزار دلار، بازار بیت کوین هنوز شاهد افزایش قابل توجه سکه‌های قدیمی (> 1 سال) نیست. این بسیار با بازار خرسی سال 2018 متفاوت است. در آن زمان سکه‌های قدیمی نیز توسط سرمایه گذاران بلندمدت فروخته شدند. “

پنیک سل یا فروش از سر ترس باعث سقوط شدید 2018

سوداگری بیش از حد در ارزش گذاری ارزهای دیجیتال و حباب جنجالی عرضه اولیه سکه باعث سقوط وحشتناک سال 2018 بود. استارتاپ های بی نام و نشان میلیاردها دلار برای ایجاد سیستم عامل‌های جدید بلاک چین جمع آوری کردند. با این وجود اکثر آنها در نهایت یا نتوانستند پروزه را به ثمر برسانند و یا به کل کلاهبرداری بودند.

هنگامی که حباب بازار ارزهای دیجیتال شروع به ترکیدن کرد، سرمایه بازار از 700 میلیارد دلار در ژانویه 2018 به 102 میلیارد دلار در دسامبر 2018 سقوط کرد. در نتیجه، بیت کوین، که یکی از ارزهای اصلی در هنگام جمع آوری پول در ICO ها بود، 85.27 درصد نسبت به اوج محلی خود در آن زمان سقوط کرد. این به معنای کاهش این ارز از بالاترین رکورد 19،891 دلار تا نزدیک به 3 هزار دلار بود.

ادامه بهبود بیت کوین: BTC به نزدیکی 46 هزار دلار رسید؛ ما وارد بازار خرسی مشابه 2018 نخواهیم شد

عملکرد بیت کوین در طول حباب رمزنگاری 2018 و سقوط بعدی قیمت آن

سرمایه گذاران نهادی بسیار مقاوم‌تر از خرده فروشی در سال 2018 هستند

با این وجود، افزایش قیمت بیت کوین در سال 2021 از دلایل اقتصادی کلان نشأت گرفته است. بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال پناهگاه‌های امن در برابر سیاست‌های پولی ضعیف بانک‌های مرکزی در سراسر جهان بودند. تلاش‌های بانک‌های مرکزی برای محافظت از اقتصاد در برابر پیامدهای مالی ناشی از همه گیری کرونا، بدهی جهانی را در سال گذشته به بیش از 281 تریلیون دلار رساند.

این میزان 355 درصد از تولید ناخالص داخلی کل جهان را تشکیل می‌دهد. طبق اعلام موسسه مالی بین المللی، پیش بینی می‌شود استقراض در سال 2021، 10 تریلیون دلار دیگر افزایش یابد.

بدهی عمومی جهان د سال 2020 به بالاترین حد خود رسید

مردم ثروت کمتر و بدهی بیشتری دارند. کاهش ارزش پول فیات همه چیز را در اطراف ما گران کرده است. این ها بخشی از سخنان انتونیو پمپلیانو است. وی در ادامه اضافه می کند که:

“وعده بیت کوین این است که ما دوره جدیدی از پول سالم را آغاز خواهیم کرد. این ارز خارج از سیستم‌های مالی فاسد و پوسیده است. هیچ کس آن را کنترل نمی‌کند. مردم بار دیگر می‌توانند حق خود را برای آزادی مالی به دست آورند. این پول به مرور زمان ارزش خود را از دست نمی‌دهد. در حقیقت، قدرت خرید آن افزایش می‌یابد. “

بازگشت سرمایه گذاران کوتاه مدت با ادامه روند بهبود بیت کوین

افزایش اخیر بیت کوین از زیر 30،000 دلار به بیش از 45،000 دلار همزمان با افزایش نسبتاً کمی در تعداد سرمایه گذارانی است که آخرین دارایی دیجیتال را سه تا شش ماه پیش خریداری کرده‌اند.

ادامه بهبود بیت کوین: BTC به نزدیکی 46 هزار دلار رسید؛ ما وارد بازار خرسی مشابه 2018 نخواهیم شد

نقشه حرارتی خروجی تراکنش‌های بیت کوین خرج نشده

در 19 جولای، زمانی که بیت کوین نزدیک به 30 هزار دلار در نوسان بود، خروجی خالص تراکنش‌های بلااستفاده این ارز دیجیتال برای 3 تا 6 میلیون سرمایه گذار حدود 12.84 درصد بود. این میزان در روز دوشنبه به 13.44 درصد افزایش یافت. بیت کوین در همان روز حدود 45130 دلار معامله می‌شد و نشان می‌داد که دستان ضعیف، قوی می‌شوند.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری منتشر شده است. تیم بیت پارس هیچ توصیه‌ای جهت سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. هر اقدام سرمایه گذاری در بازارهای مالی شامل میزان مشخصی از ریسک است. بهتر است قبل از اقدام به سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. مهم‌تر اینکه هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.
دو نمودار بیت کوین که نشان می‌دهد معامله گران چگونه احساس سردرگمی می‌کنند
اصلاح گسترده بیت کوین در راه است؟ کارشناسان درباره اصلاح 50 درصدی هشدار می‌دهند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether