منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  ماسک و پل تودور جونز قیمت بیت کوین را به بالای 40 هزار دلار رساندند
ماسک و پل تودور جونز بیت کوین را به بالای 40 هزار دلار رساندند

ماسک و پل تودور جونز قیمت بیت کوین را به بالای 40 هزار دلار رساندند

ماسک در توییتی از شرط خود برای پذیرش بیت کوین توسط تسلا سخن گفته است در حالی که سرمایه گذار برجسته وال استریت پل تودور جونز درباره اعتقادش به بیت کوین صحبت کرد.

بیت کوین که با توییت ماسک رشد 11 درصدی را تجربه می‌کرد با سخنان پل تودور جونز توانست سطح 40 هزار دلار را بشکند. این اتفاق احساسات بازار را مثبت کرده است.

افزایش قیمت بیت کوین پس از یک ماه با توییت ماسک و سخنان پل تودور جونز

توییت مدیرعامل تسلا ایلان ماسک در مورد شرط این شرکت برای استفاده از انرژی تجدید پذیر در ماینینگ بیت کوین دوباره بازار را به وجد آورد. با این حال ادعای وی این سؤال را ایجاد می‌کند که ماسک چگونه می‌تواند بفهمد که چند درصد از ماینینگ بیت کوین از طریق انرژی‌های تجدید پذیر تأمین می‌شود؟

علاه بر ماسک پل تودور جونز گفته است که می‌خواهد سبد سرمایه گذاری خود را با 5٪ بیت کوین متنوع کند. این سرمایه گذار بزرگ وال استریت گفته فعلاً نمی‌تواند بیشتر از این وارد بازار کریپتو شود. وی افزایش سرمایه گذاری در بیت کوین را به تصمیمات بعدی فدرال رزرو منوط کرد.

آیا ماسک دوباره یک حرکت پوپولیستی انجام داده است؟

دیروز، مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا به شرط اینکه 50% از ماینینگ بیت کوین با انرژی تجدیدپذیر انجام شود، این ارز را به عنوان پرداخت می‌پذیرد. این توییت پس از تصمیم EV شرکت برای متوقف کردن پذیرش بیت کوین در ماه گذشته به دلیل نگرانی زیست محیطی، شوک دیگری به بازار وارد کرد.

ماسک پیشنهاد کرد که آستانه “استفاده مناسب از انرژی پاک” باید تا 50٪ باشد. طرفداران بیت کوین استدلال می‌کنند که بیت کوین در حال حاضر هم با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تولید می‌شود.

این اختلاف سوالی را ایجاد می‌کند. آیا می‌توان فهمید که چه میزانی از ماینینگ بیت کوین به وسیله انرژی‌های تجدیدپذیر انجام می‌شود؟

جیسون دین (Jason Deane)، تحلیلگر بیت کوین در کوانتوم اکونومیکز (Quantum Economics) است. وی به نشریه اینترنتی دیکریپت گفت: “به طور سنتی دستیابی به اطلاعات دقیق در مورد درصد ماینینگ با استفاده از منابع تجدیدپذیر بسیار دشوار بود.” دین توضیح می‌دهد که این به دلیل ماهیت متفاوت شبکه است. نکته دیگر این واقعیت است که بیت کوین رشد چشمگیری داشته و نفوذش بسیار زیاد است.

 

آیا شفافیت ممکن است؟

برای رفع برخی از نگرانی‌های مداوم در مورد مصرف انرژی بیت کوین، یک شورای استخراج بیت کوین برای “ارتقا شفافیت” در صنعت ایجاد شد.

دین گفت: “با بالغ شدن و رسمیت یافتن صنعت، مشخص می‌شود که مسئولیت اجتماعی سهم بیشتری در شفافیت ماینینگ دارد. ما انتظار داریم این روند ادامه یابد و تسریع شود.”

متأسفانه، افراد غیر ماینر نمی‌توانند به شورای استخراج بیت کوین بپیوندند. با این حال وب سایت این شورا شفافیت تقریبی را برای ناظران فراهم می‌کند. در بخش سؤالات متداول وب سایت آمده است: “شورای استخراج بیت کوین معتقد است که مصرف انرژی بیت کوین یک ویژگی است. این مصرف انرژی است که امنیت فوق العاده شبکه را فراهم می‌کند.”

استخراج کنندگان بیت کوین که به این شورا می‌پیوندند، در صورت تمایل، منابع انرژی خود را فاش می‌کنند. یک “فرم افشای داوطلبانه” وجود دارد که استخراج کنندگان می‌توانند “به امید ارتقا شفافیت” آن را پر کنند.

در ایالات متحده، رئیس جمهور بایدن دستورالعمل “ریسک مالی مرتبط با آب و هوا” را صادر کرد. این دستوالعمل به طور کلی چگونگی کار دولت برای شناسایی بهتر ریسک‌های مالی که تغییرات آب و هوا برای اقتصاد ایجاد می‌کند را بیان می‌کند.

به عنوان بخشی از این دستورالعمل، ماموریتی برای شورای نظارت بر ثبات مالی وجود دارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار یکی از اعضای این شورا است. شورا باید روش‌های بهتری را برای شرکت‌ها جهت ارائه افشای اطلاعات در مورد تأثیر آنها بر آب و هوا ایجاد کند. سازوکاری مانند چیزی که شفافیت مالی معمول را ارائه می‌دهند.

تعطیلی ماینینگ در چین می تواند به افزایش شفافیت کمک کند

البته، این دستورالعمل فقط بر شرکت‌های آمریکایی تأثیر می‌گذارد. در حال حاضر ایالات متحده فقط 13٪ از کل صنعت استخراج بیت کوین را تشکیل می‌دهد.

چین – که به شفافیت مالی مشهور نیست – همچنان ابرقدرت استخراج بیت کوین در جهان است. این کشور تا قبل از تعطیلی ماینینگ در چهار استانش تقریباً دو سوم (65٪) کل صنعت را کنترل می‌کرد. با این حال، تعداد فزاینده‌ای از استان‌های چین ممنوعیت استخراج بیت کوین را در میان نگرانی‌های زیست محیطی صنعت اعمال می‌کنند. بنابراین این ممکن است در آینده تغییر کند.

در هر صورت، در حال حاضر هیچ نهاد شفاف، متمرکز یا بین المللی وجود ندارد که بتواند تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین را کنترل کند. بنابراین، هیچ منبع واحدی وجود ندارد که بتواند اطلاعات مربوط به میزان انرژی تجدیدپذیر عملیات‌های استخراج بیت کوین را جمع نماید.

در حال حاضر، ناظران باید به مطالعات خصوصی اعتماد کنند. مانند گزارش سپتامبر 2020 که توسط مرکز مالی جایگزین کمبریج انجام شده است. این مطالعه نشان داد که منابع انرژی تجدیدپذیر 39٪ استخراج رمزنگاری را تأمین می‌کنند.

مانند اکثر موارد در رمزنگاری، این رقم بسیار مورد اختلاف است. گزارش مدیر دارایی رمزنگاری کوین شیرز (CoinShares)، که نشان می‌دهد 77٪ استخراج بیت کوین بر اساس انرژی تجدیدپذیر است.

بیت کوین “راهی برای سرمایه گذاری مطمئن است”

علاوه بر توییت ماسک، پل تودور جونز روز دوشنبه از بیت کوین حمایت کرد. وی در سخنرانی خود در اسکواک باکس سی بی ان سی (Squawk Box CNBC) گفت که “بیت کوین ریاضی است و ریاضیات هزاران سال است که وجود دارد.”

“من ایده سرمایه گذاری در چیزی را می‌پسندم که قابل اعتماد، سازگار، صادقانه و صد در صد مطمئن است. من بیت کوین را مورد توجه قرار دادم زیرا این راهی برای سرمایه گذاری مطمئن است. “

به گفته این میلیاردر 66 ساله، وی در بیت کوین برای متنوع کننده پورتفولیوی خود سرمایه گذاری کرده است. جونز ادامه داد که در این لحظه خاص، “من می‌خواهم 5٪ طلا، 5٪ بیت کوین، 5% پول نقد و 5٪ کالاها داشته باشم.”

“من نمی‌دانم که می‌خواهم با 80٪ دیگر چه کار کنم. من می‌خواهم صبر کنم و ببینم بانک فدرال در روز چهارشنبه چه تصمیمی می‌گیرد. “

پل تودور جونز با ذکر نام فدرال رزرو، به جلسه سیاست آتی بانک مرکزی ایالات متحده اشاره کرد. جلسه‌ای که می‌تواند برخی از پیش بینی‌های قبلی وی را در مورد نرخ بهره و تورم اصلاح کند.

پل تودور جونز اقدامات فدرال رزو را تعیین کننده سرنوشت بیت کوین می داند

بانک فدرال آمریکا اغلب به دلیل سیاست پولی خود مورد انتقاد قرار می‌گیرد. این نهاد در طی شیوع ویروس کرونا، تریلیون ها دلار پول را وارد اقتصاد ایالات متحده می‌کند.

“اگر آنها بگویند،” ما همین مسیر را ادامه، همه چیز خوب است “، پس من فقط در دارایی‌های مقاوم در برابر تورم سرمایه گذاری می‌کنم. من احتمالاً کالاهایی خریداری کنم، در رمزنگاری سرمایه گذاری می‌کنم و طلای بیشتری جمع خواهم کرد.”

در ماه اکتبر گذشته، جونز گفت که بیت کوین، سهام اینترنت سال 1999 را به او یادآوری می‌کند. این نشان می‌دهد که طی 20 سال آینده، این پول می‌تواند ارز آینده باشد. در اوایل سال جاری، گزارش شد که شرکت سرمایه گذاری تودور اینوستمنت (Tudor Investment) نزدیک به 44 میلیارد دلار به خرید مقداری بیت کوین اختصاص داد. این پول در ماه مه سال 2020 به صرافی کوین بیس (Coinbase) و بکت (Bakkt) انتقال داده شد.

جونز همچنین از صندوق سرمایه گذاری 72 میلیون دلاری VC حمایت می کند. این صندوق توسط شرکت سرمایه گذاری نورث آیلند ونچرز (North Island Ventures) مدیریت می‌شود. یکی از سرمایه گذاری‌های اولیه صندوق، دپرلبز (Dapper Labs)، شرکت سازنده کریپتو کیتیز (CryptoKitties)، اولین بازی آنلاین ساخته شده در شبکه اتریوم بود.

مطالب مرتبط
بیت کوین و NFT ها در شروع هفته با توجه به اعلامیه دولت مبنی توزیع کمک‌های مالی رشد کردند
رکورد اخیر بیت کوین قیمت را به بالاتر از 52 هزار دلار رساند، اتریوم به 2000 دلار نزدیک‌تر شد.
بیتمکس (BitMEX) باعث سقوط بیتکوین شد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether