منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  واگرایی صعودی بیت کوین: آیا گاوهای بیت کوین آماده حرکت هستند؟
بازار خرسی ارز دیجیتال

واگرایی صعودی بیت کوین: آیا گاوهای بیت کوین آماده حرکت هستند؟

RSI پس از بازپس گیری مناطق "بیش از حد فروخته شده" شاهد پایین آمدن بیشتر است. قیمت بیت کوین نیز در حال ایجاد پایین‌ترین سطوح متوالی است. این باعث شده شاهد یک واگرایی صعودی در نمودار بیت کوین باشیم.

با توجه به ایجاد شدن واگرایی صعودی، این بدترین عملکرد سه ماهه دوم بیت کوین از سال 2018 به بعد است. با این حال میکر (MKR)، کامپاند (COMP) و اوه AAVE شاهد رشد قیمت‌های خود هستند.

افت اخیر در بازار بیت کوین (BTC) به نظر نمی‌رسد ادامه داشته باشد. البته حرکت قیمت بیت کوین با احتمال فرسودگی روبرو است. نمودار بیت کوین اکنون یک نوسان کلاسیک مبتنی بر حرکت قیمت و RSI را منعکس می‌کند.

واگرایی صعودی بیت کوین چگونه تشکیل می‌شود

شاخص RSI به عنوان شاخص مقاومت نسبی لقب گرفته است. این شاخص سرعت، تغییر حرکات و جهت قیمت را اندازه گیری می‌کند. RSI در محدوده مشخصی از اعداد عمل می‌کند: بین 0 تا 100. اگر RSI به 0 نزدیک شود، حرکت قیمت ضعیف‌تر است. برعکس، میزان RSI نزدیک به 100 نشان دهنده یک دوره حرکت شدید است.

این دامنه همچنین به تعیین فرصت خرید و فروش یک دارایی کمک می‌کند. به طور خلاصه، مقدار RSI زیر 30 به معنای فروش بیش از حد دارایی است. بنابراین چنین شرایطی از مواقع جذاب برای خرید محسوب می شود. در همین حال، RSI بالای 70 خرید بیش از حد دارایی را نشان می‌دهد، به این معنی که دارندگان آن در نهایت برای تأمین سود دارایی را می‌فروشند.

RSI همچنین معامله گران را قادر می‌سازد تا فرصت‌های خرید/فروش را بر اساس واگرایی بین قیمت و حرکت تشخیص دهند. به عنوان مثال، وقتی قیمت به پایین‌ترین سطح کاهش می‌یابد و RSI نیز به پایین‌ترین سطح خود می رسد، یک سیگنال خرید ایجاد می‌شود. به این الگوی کلاسیک واگرایی صعودی می گویند. برعکس، هنگامی که قیمت تا بالاترین سطح افزایش می‌یابد، اما RSI به سمت پایین‌ حرکت می کند، یک واگرایی نزولی ظاهر می‌شود.

تایید واگرایی صعودی در نمودار بیت کوین

به نظر می‌رسد، نمودار بیت کوین یک واگرایی صعودی را تأیید می‌کند. تحلیلگر مستقل بازار کریپتو برب (CryptoBirb) انحراف حرکت لحظه‌ای را در نمودار یک روزه بیت کوین مشاهده کرد. در آنجا، این تحلیلگر مستعار متذکر شد که قیمت بیت کوین در حدود همان دوره که RSI صعود می‌کند در حال کاهش است. این یعنی با توجه به کاهش قیمت بیت کوین، خریداران بیشتری به بازار آمده اند.

واگرایی صعودی بیت کوین: آیا گاوهای بیت کوین آماده حرکت هستند؟

کشف واگرایی صعودی در نمودار بیت کوین توسط کریپتو برب

این بیانیه در حالی منتشر شد که نرخ بیت کوین پس از تشکیل یک اوج قیمت محلی در 36،675 دلار در 29 ژوئن، با کاهش روبرو شد. با این حال، از روز جمعه، این جفت ارز در محدوده 33،000 دلار معامله می‌شود. RSI همزمان با آخرین حرکت نزولی نزدیک به 42 بود. این منطقه را می‌توان یک منطقه خنثی تا کمی صعودی تصور کرد.

اخبار منفی احساسات را نزولی کرده است

به دلیل انبوه حوادث بدبینانه، احساس نزولی در بازار بیت کوین همچنان ادامه دارد. سرکوب جهانی ارزهای دیجیتال اکنون آغاز شده است. این سرکوب با ممنوعیت ارزهای دیجیتال در ماه مه توسط چین شروع شد. سرکوب رمزنگاری اکنون به انگلیس، هند، آفریقای جنوبی و ایالات متحده نیز گسترش یافته است.

به عنوان مثال، اداره رفتار مالی انگلیس یکی از برجسته‌ترین صرافی‌ها در جهان یعنی بایننس را از انجام فعالیت‌های قانونی در این کشور منع کرد. علاوه بر این، در هند، اداره اجرای احکام اعلامیه‌ای را برای صرافی‌های زیرمجموعه بایننس و وزیراکس (WazirX) صادر کرد. موج سرکوب در هند علیه ارزهای دیجیتال به دلیل تسهیل در پولشویی به راه افتاده است.

فدرال رزرو با وعده‌های عوام فریبانه سعی در بالا بردن ارزش دلار دارد. بانک مرکزی ایالات متحده سرمایه گذاران بیت کوین را با قصد ناگهانی خود برای کنترل فشارهای تورمی با افزایش نهایی نرخ بهره در سال 2023 متعجب کرد. بیت کوین پس از اعلامیه بزرگ بانک فدرال رزرو بیش از 28٪ کاهش یافت. البته بعد از یافتن پشتیبانی معتبر در حدود 30،000 دلار، این ارز بهبود پیدا کرد.

با این وجود، گاوها در حفظ روند صعودی قیمت بیت کوین بالاتر از سطح 40000 دلار، ناکام ماندند. در نتیجه، پادشاه ارزهای دیجیتال در محدوده بین 30 تا 40 هزار دلار گیر کرده است. این ارز در کوتاه مدت هیچ حرکت جهت دار واضحی نشان نمی‌دهد.

واگرایی صعودی بیت کوین: آیا گاوهای بیت کوین آماده حرکت هستند؟

واگرایی صعودی در نمودار بیت کوین

برطرف شدن نگرانی های زیست محیطی

کنستانتین آنیسیموف (Konstantin Anissimov)، مدیر اجرایی CEX.IO است. وی اشاره کرد که سرمایه گذاران معتبر به خاطر نگرانی‌های زیست محیطی بیت کوین از آن فاصله گرفته‌اند. آنیسیموف افزود که علاقه اصلی به ارزهای دیجیتال پس از روی آوردن ماینرها به گزینه‌های جایگزین با انرژی های تجدیدپذیر باز خواهد گشت.

آنیسیموف به کوین تلگراف گفت: “وقتی دیگر مسائل زیست محیطی نگران کننده نباشد، بسیاری از سرمایه گذاران نهادی احتمالاً دوباره به این ارز دیجیتال اعتماد می‌کنند. به همین ترتیب شاهد خرید بیشتر آنها خواهیم بود”.

پیش بینی کوتاه مدت وی برای  قیمت بیت کوین 50000 دلار و پیش بینی بلند مدت 75000 دلار است.

توکن های برتر دیفای MKR، COMP و AAVE شروع به رشد کردند

در حالی که اکثر ارزهای اصلی دیجیتال با رنگ قرمز معامله می‌شوند، برخی از توکن های امور مالی غیرمتمرکز در حال پیشروی هستند.

بازار ارزهای دیجیتال همچنان به حالت سکون با تمایلات نزولی باقی مانده است. با این حال برخی از توکن های امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) مانند میکر دائو (MKR)، کامپاند (COMP) و اوه (AAVE) روز گذشته توانستند روند نزولی را بشکنند و رشد محسوسی را مشاهده کنند.

در زمان انتشار، بر اساس داده‌های پلت فرم کوینگکو (CoinGecko)، ارز دیجیتال MKR توکن حاکمیت بر سیستم عامل‌های محبوب مستقر در اتریوم، میکر دائو (MakerDAO) و میکر پروتکل (Maker Protocol)، در حدود 2565 دلار معامله می‌شود که در روز 11 درصد رشد دارد.

داده‌های ارائه شده توسط پلت فرم تجزیه و تحلیل امور مالی غیرمتمرکز دیفای پالس (DeFi Pulse) نشان می‌دهد که در حال حاضر میکر سومین پلتفرم بزرگ در این بخش است. این پلتفرم در حال حاضر 6.65 میلیارد دلار ارزش قفل شده دارد.

اوه، سیستم عامل وام چند زنجیره‌ای دیفای که بر روی پالی گان و اتریوم کار می‌کند، با ارزش کل قفل شده 10.32 میلیارد دلاری، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در عین حال، توکن حکمرانی بومی آن AAVE با حدود 232 دلار معامله می‌شود. این ارز هم حدود 5 درصد رشد روزانه را ثبت کرده است.

قیمت COMP، توکن حاکمیت پروتکل کامپاند که در حال حاضر با توجه به داده‌های دیفای پالس حدود 6،34 میلیارد دلار ارزش قفل شده دارد، در رتبه 5 است. این توکن نیز با 16٪ افزایش قیمت، در حال حاضر در حدود 371 دلار است.

رشد توکن های دیفای در بازار نزولی

به طور کلی، پیشرفت‌های توکن های دیفای روز گذشته از بسیاری از ده ارز برتر بازار فراتر رفته است. به عنوان مثال بیت کوین همچنان در حدود 33،500 دلار ثابت است، که تقریباً 3٪ کاهش در روز دارد. اتریوم، دومین دارایی دیجیتال بزرگ از نظر سرمایه بازار، در حدود 2100 دلار معامله می‌شود که در طی 24 ساعت گذشته یک درصد کاهش یافته است.

در همین حال بایننس کوین، (287 دلار، 1٪)، کاردانو (1.34 دلار، + 1.2 درصد)، دوج کوین (0.25 دلار، + 0.8 درصد)، ریپل (0.66 دلار، -0.5 درصد) و پولکادات (15.4 دلار، -0.2 درصد) تا حد زیادی ساکن باقی مانده‌اند.

به طور کلی، در سه ماهه گذشته، برای ارزهای دیجیتال یک وقفه به وجود آمده است. بیت کوین با باز کردن دوره سه ماهه در قیمت 58800 دلار و بستن آن در 35171 دلار، بدترین عملکرد سه ماهه دوم خود را از سال 2018 نشان داده است.

مطالب مرتبط
بیت کوین و NFT ها در شروع هفته با توجه به اعلامیه دولت مبنی توزیع کمک‌های مالی رشد کردند
بیت پارس مرجع تخصصی آموزش بلاک چین و ارزهای دیجیتال
قدم بعدی بیت کوین پس از ورود به کانال 60 هزار دلار چیست؟ تحلیل گران پاسخ می‌دهند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان