منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد
توقف افزایش قیمت بیتکوین: BTC تا کی به رشد خود ادامه خواهد داد

وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد

رضا باغانی
1400/04/10
۰

وضعیت نامشخص بیت کوین همچنان ادامه دارد. بعضی از تحلیلگران از شروع حرکت صعودی می گویند و برخی دیگر هشدار می دهند افت بیشتر در دستور کار است. به نظر می رسد بیت کوین در ماه گذشته از یک الگوی عجیب پیروی می کند. اوج ها و کف های قیمتی این ارز هربار در روز سه شنبه اتفاق می افتد.

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مشهور هشدار می‌دهد، پوئل مولتی پل (Puell Multiple) و قیمت بیت کوین هنوز هم می‌توانند بیشتر افت کنند. وضعیت نامشخص بیت کوین الگویی عجیب به وجود آورده است. این الگو هنگامی که بیت کوین در محدوده معاملات تجاری خود بین 30،000 تا 40،000 دلار گیر کرده، ظاهر شده است.

به نظر ویلی وو (Willy Woo) آن‌هایی که هرگز نمی‌خواهند بیت کوین را رها کنند، هنوز هم در حال خرید این ارز هستند.

وضعیت نامشخص بیت کوین تحلیلگران را سردرگم کرده است

در حالی که بیت کوین روز سه شنبه رشد خوبی را ثبت کرد، در روز گذشته با مقاومت شدید 37 هزار دلار روبرو شد. بیت کوین پس از آنکه نتوانست در مقابل این مقاومت پیروز شود با افت حدود 4.5 درصد به قیمت 34 هزار دلار برگشت. وضعیت نامشخص بیت کوین الگویی عجیب به وجود آورده است.

وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد

نمودار قیمت بیت کوین

وایک آف (Wyckoff) بر حمایت 32،300 دلار به عنوان کف قیمتی تأکید می‌کند

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تردینگ ویو (TradingView) روز چهارشنبه حرکت معکوس BTC/USD را نشان داد. این جفت ارز با 4.5 درصد افت به 34،500 دلار رسید.

در شتاب صعودی روز قبل، بیت کوین توانست قیمت خود را به 36،630 دلار برساند. با این حال پس از برخورد به مقاومت، این ارز اصلاحاتی را آغاز کرد که اندکی از سودهایش را از بین برد.

کریپتو اد (Crypto Ed) معامله گر محبوب، فکر می‌کند یک جهش بزرگ برای ادامه حرکت صعودی بسیار ضروری بود. متاسفانه بیت کوین وضعیت نامشخصی دارد و ممکن است رو به پایین حرکت کند.

وی با انتشار تصویر زیر افزود: “حرکت قوی‌تر به سمت پایین = شروع حرکت به سمت منطقه سبز”. کریپتو اد هدف نزولی بیت کوین را در این نمودار 26900 دلار نشان می‌دهد.

وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد

سناریوهای اهداف قیمت بیت کوین کریپتو اد

برخی دیگر، روش تجزیه و تحلیل قیمت وایک آف را که در حال حاضر برای بیت کوین محبوب است، برجسته می‌کنند. ممکن است این متد بتواند بینش اصلی در مورد مسیر کوتاه مدت این ارز را ارائه دهد.

مایکل ون دو پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر ارشد کوین تلگراف، در نمودار وایک آف، منطقه‌ای درست بالای 32000 دلار را به عنوان سطح حمایت مرگ و زندگی برای گاوهای بیت کوین برجسته کرد.

وی به دنبال کنندگان توییتر گفت: “این امر باعث ایجاد قدرت بیشتری در جهت حرکت به سمت بالا خواهد شد.”

وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد

نمودار ساختار وایک آف بیت کوین

مدل وایک آف مورد استقبال همه قرار نگرفته است. کریپتو اد روز چهارشنبه از عدم درک عمومی اصول این روش و پتانسیل نتیجه گیری نادرستی که ممکن است بروز دهد، انتقاد کرد.

احتیاط در کف قیمتی پوئل مولتی پل

برای شاخص‌های زنجیره‌ای، ماجرا برعکس همچنان صعودی است. پوئل مولتی پل، یک شاخص کلاسیک برای یافتن دوره‌هایی است که “قیمت بیت کوین کمتر از ارزش آن” می‌شود. این مدل در حال حاضر برای پنجمین بار در منطقه گسترده “قیمت کمتر از ارزش” خود نشسته است.

این مدل توسط تحلیلگر رکت کپیتال در روز چهارشنبه در یک ویدیوی اختصاصی مورد بحث قرار گرفت. مدل پوئل مولتی پل می‌گوید که ماینرها برای تأمین هزینه‌ها بیت کوین‌های خود را فروخته‌اند. با توجه به حرکت نزولی به دلیل فشار فروش آنها این ارز به منطقه “قیمت کمتر از ارزش” رسیده است. بنابراین ممکن است به زودی پایین‌ترین قیمت ظاهر شود.

با این وجود چهار بار قبلی که این مدل کف قیمتی را اعلام کرد دقیقاً با پایین‌ترین قیمت هم تراز نیستند. این‌ سیگنالها به طور کلی اندکی پس از وارونه سازی شاخص به سمت بالا می‌آیند.

وی در مورد آخرین سیگنال نمودار اظهار داشت: “این واقعیت که ما در این منطقه پوئل مولتی پل قرار داریم لزوماً برای ما به معنای یافتن کف قیمتی نیست.”

“پوئل مولتی پل هنوز هم می‌تواند در روند نزولی حرکت کند و قیمت نیز می‌تواند آن را دنبال نماید.”

وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد

نمودار پوئل مولتی پل بیت کوین

بیت کوین در “سه شنبه‌های برگشت” ماه ژوئن اوج و کف خود را مشاهده کرد

بیت کوین (BTC) در حال به جا گذاشتن الگوی جدید قیمت در این ماه است. این ارز ممکن است چیزی بیشتر از یک روز در هفته درگیر نباشد.

در آخرین به روزرسانی بازار کوین تلگراف در تاریخ 30 ژوئن، شرکت تجارت رمزنگاری کیو سی پی کپیتال (QCP Capital) نشان داد که شاخص “سه شنبه‌های برگشت” تمام حرکات شدید قیمت بیت کوین در ماه گذشته را در بر گرفته است.

به گفته تحلیلگران، بیت کوین علی رغم معاملات در یک دامنه قابل پیش بینی با انحراف کم، همچنان در هفته‌های اخیر الگوهای رفتاری مشابهی را نشان داده است.

این الگو در تمرکز کاری است که بیت کوین در سه شنبه‌ها انجام می‌دهد. در چهار هفته گذشته هر سه شنبه این جفت ارز با بالاترین یا پایین‌ترین حد در محدوده خود روبرو بوده است. البته این هفته نیز از این قاعده مستثنی نبود.

QCP در 22 ژوئن در توییتر تأیید کرد: “الگوی این ماه تاکنون برای سه شنبه‌ها بوده است. وضعیت نامشخص بیت کوین محدوده نوسانات کم و زیاد را نشان دهد.”

از آن زمان، افت مختصر زیر 30،000 دلار اتفاق افتاده است. سپس با توجه به”شاخص های تکنیکال” 30،000 دلار به عنوان پشتیبانی تنظیم شده است.

وضعیت نامشخص بیت کوین ادامه دارد، این ارز پس از رشد روز سه شنبه دیروز 4.5 درصد افت کرد

سه شنبه‌های برگشت در نمودار بیت کوین برجسته شده است

QCP برای BTC/USD کمی کمتر از 40000 دلار را هدف گذاری کرده بود. این قیمت پس از به اوج رسیدن در این سه شنبه در قیمت 36،630 دلار محقق نشد.

برخی از نشانه‌های بیت کوین دست کم گرفته شده است

همانطور که بیت پارس قبلا هم گزارش داده است، وضعیت قیمت بیت کوین برای برخی از تحلیلگران چندان نامشخص نیست.

شاخص‌های متعدد برای BTC/USD محدوده “بیش از حد فروخته شده” را نشان می دهند. کاهش فشار فروش در بازار بر به چالش کشیدن سطح مقاومت متمرکز است.

فرض بر این است که سرمایه گذاران نهادی در گری اسکیل بیت کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) هنگامی که بخش قابل توجهی از سهام GBTC در اواخر ماه جولای آزاد می‌شود، وارد بازار شوند.

در همین حال، برای QCP اعلامیه اولیه تصویب بیت کوین در السالوادور مهم است اما نیاز به شناخت بیشتری دارد.

“با توجه به نمای گسترده‌تر، ما فکر می‌کنیم که بازار ممکن است تحت تأثیر پذیرش اخیر رمزنگاری توسط دولت (السالوادور و پاراگوئه) باشد”

“این کشورها ممکن است کشور عظیمی نباشند اما ما فکر می‌کنیم این یک حوزه مهم انتقال BTC از یک ابزار سفته بازی به یک دارایی درجه سرمایه گذاری است.”

ویلی وو: سیگنال‌های زنجیره‌ای “بهبود” را نشان می‌دهند

ویلی وو، تحلیلگر فنی بیت کوین معتقد است که این یک بازار خرسی نیست. به عقیده وی شاخص‌های زنجیره‌ای نشان دهنده بهبود است. بیت کوین باوجود وضعیت نامشخص هنوز توسط خریداران طولانی مدت خریداری می‌شود.

اظهارات این تحلیلگر مشهور در مصاحبه‌ای در پادکست “What Bitcoin Did” در 28 ژوئن مطرح شد. وو اظهار داشت که وی معتقد نیست که بیت کوین در یک بازار خرسی معمولی است. او می‌گوید نشانه‌های تجمع در بلاک چین بیت کوین رو به بهبود است.

وو با اشاره به آهنگ معروف “Never Gonna Give You Up” از هنرمند پاپ انگلیسی ریک آستلی (Rick Astley)، اظهار داشت:

“ریک آستلی دارنده‌ای است که به خرید خود ادامه می‌دهد. این هولدرها هرگز تمایل به فروش زیادی ندارند. البته ریک در سال 2021 بسیار فعال بوده است. این هولدرها ناگهان تمام سکه‌های تازه خریداری شده را به تازه واردان بازار فروختند. این‌ها تریدرهایی هستندکه با حدس و گمان خرید و فروش می‌کنند. اکنون می‌بینیم که دوباره بیت کوین از هولدرهای جدید به سمت ریک حرکت می‌کند. “

وی افزود ما در حال حاضر در یک مرحله سفته بازی هستیم و آن دسته از سکه‌هایی که اوایل امسال فروخته شده‌اند به تدریج توسط دارندگان بلند مدت جذب می‌شوند.

میزبان پادکست، پیتر مک کورمک (Peter McCormack) فاش کرد که او هنوز هیچ یک از دارایی های رمزنگاری خود را نفروخته است. وی می‌گوید هنوز هم به ادامه بازار گاوی اعتماد دارد. مک کورمک گفت “هنوز هم اتفاقات خیلی زیادی می‌تواند رخ دهد و مطمئناً اتفاقات خوبی می افتد”.

این چرخه بیت کوین مانند چرخه های قبلی نیست

وو با تجزیه و تحلیل نمودار قیمت فعلی بیت کوین، اظهار داشت که این چرخه‌ای است، برخلاف آنچه ما تاکنون دیده‌ایم. به نظر وی ساختار اساسی این چرخه بیت کوین کاملاً متفاوت است. او بیان کرد:

“قیمت در حال حاضر در یک روند نزولی است، به نظر می‌رسد یک الگوی قیمت انباشت وایک آفی را شاهد هستیم. بنابراین اگر این اتفاق بیفتد، باید آخرین فتیله را تا بین 29 تا 28 هزار دلار داشته باشیم. این بار رسیدن قیمت به این محدوده باید آزمایش نهایی کف قیمت باشد. به نظر می‌رسد همه معیارهای زنجیره‌ای در حال بهبود هستند.”

به نظر می‌رسد ارائه دهنده تجزیه و تحلیل سانتیمنت (santimen) نیز متوجه داده‌های مشابه شده است. وی خاطر نشان کرد که میزان عرضه بیت کوین که در صرافی‌ها قرار دارد به طور مداوم کاهش یافته و برای محافظت توسط هودلرها قفل می‌شود.

به دنبال افت قیمت # بیت کوین در اواسط ماه مه، عرضه بیت کوین در صرافی‌ها به طور مداوم کاهش یافته و قفل شده است. این دارایی‌ها توسط کیف پول‌های آفلاین امن نگهداری می‌شوند. این علامت خوبی برای # گاوها است. خارج شدن وجوه از صرافی‌ها خطر فروش عمده را کاهش می‌دهد.

– ساننتیمنت (santimentfeed) 30 ژوئن 2021

بیت کوین در برابر غول آخر بازی می کند

وو در مورد فشار نظارتی فعلی، که در چین، ایالات متحده و انگلیس افزایش یافته است، اظهار داشت:

“مثل اینکه بیت کوین اکنون در یک بازی ویدیویی با غول آخر مبارزه می‌کند. این ارز واقعاً در برابر بانکداران متمرکز قرار دارد. این اتفاق خیلی زودتر از آن چیزی که فکر می‌کردیم، رخ داده است.”

در زمان نوشتن مقاله، بیت کوین در محدوده کانال شش هفته‌ای خود معامله می‌شد. این ارز در 24 ساعت گذشته 3.7٪ کاهش داشته و به قیمت 34.653 دلار رسیده است.

مطالب مرتبط
چرخه‌های بیت کوین در حال توسعه هستند؛ پیش بینی قیمت 118000دلاری در پایان چرخه جدید
قدم بعدی بیت کوین پس از ورود به کانال 60 هزار دلار چیست؟ تحلیل گران پاسخ می‌دهند
ضعف بیت کوین باعث کاهش قیمت این ارز شد؛ آلتکوین ها نیز با ضعف به کار خود ادامه می‌دهند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان