منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  فیدلیتی، شرکت معتبر سرمایه‌گذاری: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد
شرکت معتبر سرمایه‌گذاری فیدلیتی: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد

فیدلیتی، شرکت معتبر سرمایه‌گذاری: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد

رضا باغانی
1399/07/26
۰

تحقیقات جدید شرکت معتبر سرمایه‌گذاری فیدلیتی (Fidelity) نشان می‌دهد بیت کوین از حرکت سایر طبقات دارایی جدا شده است. این شرکت در تحقیقات خود توصیه می کند 5% از سبد سهام شما باید به بیتکوین اختصاص یابد.

فیدلیتی، شرکت معتبر سرمایه‌گذاری: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد

شرکت معتبر سرمایه‌گذاری فیدلیتی: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد

فیدلیتی، شرکت معتبر سرمایه‌گذاری: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد

تحقیقات اخیر شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی نشان می‌دهد که بیت کوین با دارایی‌های دیگر مانند سهام یا طلا ارتباط بسیار کمی دارد. این گزارش اختصاص 5 درصد از سبد سرمایه گذاری به بیت کوین را توصیه می‌کند. فیدلیتی از دیرباز پشتیبان ثابت بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال بوده است.

طبق اعلام غول خدمات مالی، فیدلیتی، بیت کوین طی پنج سال گذشته برخلاف سایر دارایی‌های موجود در بازار رفتار کرده است. این دارایی به طور متوسط کاملاً مستقل نسبت به سایر بازارهای مالی عمل می‌کند.

روند قیمت بیتکوین تقریبا ارتباطی با دیگر کلاس های دارایی ندارد

فیدلیتی دیجیتال استز(Fidelity Digital Assets) یا دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی، بخشی از این شرکت است که بر روی ارزهای رمزپایه تمرکز دارد. در گزارشی از این شرکت بیان شد که بیت کوین تقریباً هیچ ارتباطی با سود ایجاد شده توسط سایر طبقات دارایی در بلند مدت ندارد. این داراییها شامل طلا و بازار بورس و سهام ایالات متحده می شود.

علاوه بر این، بخش دوم گزارش این شرکت در مورد سرمایه گذاری بیت کوین توسط شرکت‌ها و مؤسسات بود. این گزارش نشان می‌دهد که بهتر است سرمایه گذاران 5٪ از سبد سهام خود را به بیت کوین به عنوان سرمایه گذاری‌ جایگزین اختصاص دهند. این گزارش نشانه دیگری است که مؤسسات در حال وارد شدن به بازار داغ سرمایه گذاری در طلای دیجیتال هستند. مؤسسات و شرکت‌ها از توانایی این ارز در تأمین بازدهی بدون ارتباط با شرایط سایر بازارهای مالی به عنوان یک مزیت یاد می‌کنند.

این امر در بحران کروناویروس بسیار مشهود بود. بیتکوین و بازار کریپتو تنها بازاری بود که در دوره رکود کروناویروس رشد را تجربه کرد. با ضعیف شدن دلار پس از تصویب قوانین جدید تورمی در آمریکا بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات به دنبال تبدیل کردن سرمایه‌های خود به بیتکوین هستند. چرا که این ارز به خوبی توانسته ثبات خود را در دوران آشوب بازارهای مالی حفظ کند.

تحقیقات گزارش فیدلیتی با مصاحبه با سرمایه گذاران و متخصصان صنعت رمزنگاری انجام شد. از جمله ی این شرکت‌ها می توان به نامهایی مانند ای‌آرکی اینوست (ARK Invest)، کوین‌شیرز (CoinShares) و فیدلیتی‌اینوستمنتز (Fidelity Investments) اشاره کرد. این شرکت‌ها جز معتبرترین و بزرگترین شرکت‌های سرمایه گذاری در ایالات متحده هستند. در تحقیقات جدید، این شرکت‌ها در مورد “نقش بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین” نظر خود را بیان کرده‌اند.


بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


سرمایه‌گذاری‌ جایگزین چیست

سرمایه گذاری‌های جایگزین، متمایز از موقعیت‌های سهام عمومی و یا ابزارهای درآمد ثابت مانند اوراق قرضه و وجوه نقد هستند. این نوع دارایی‌ها شامل سرمایه گذاری در فلزات گرانبها، آثار هنری، آثار مجموعه‌ای، عتیقه‌جات و غیره می شوند. این نوع از دارایی همان‌طور که از تحولات بازار پیروی نمی‌کند، می‌تواند در معرض خطرات منحصر به فرد خود نیز قرار گیرد.

سرمایه گذاری جایگزین بیشتر برای زمانی که بازارهای مالی دچار آشتفگی شده‌اند در نظر گرفته می‌شود. این مدل دارایی از ضررهای بیش از حد جلوگیری می کند. سهم سرمایه گذاری‌های جایگزین از 6٪ بازارهای سرمایه گذاری جهانی در سال 2003 به 12٪ در سال 2018 رسیده‌است. طبق تحقیقات فیدلیتی انتظار می‌رود این دارایی ها تا 25٪ از بازارهای جهانی را تا سال 2025 تسخیر کنند.

دارایی‌های جایگزین برای سرمایه گذاران دارای سبد سهام از چند دارایی که شامل ترکیبی متنوع از سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی‌ها است، جذاب هستند. در صورت عملکرد بد دارایی‌های سنتی، این دارایی‌ها احتمالاً ارزش بیشتری خواهند یافت. اگر یک یا چند دارایی خاص عملکرد چشمگیری در بازار داشته باشند، به مرور زمان کمک می‌کنند تا سرمایه‌گذار بازده مناسبی را شاهد باشد.

بیتکوین کمترین همبستگی را با سایر کلاس های سرمایه گذاری در بلندمدت دارد

تحقیقات فیدلیتی نشان می‌دهد که میانگین 30 روزه بین ژانویه 2015 و سپتامبر 2020 بیت کوین به عنوان سرمایه گذاری با سایر مدل‌های دارایی فقط 0.11 همبستگی دارد. اندازه گیری های همبستگی از 1 تا -1 است. اگر حرکت قیمت دارایی به صورت مرحله‌ای با دارایی‌های دیگر همگام باشد، دارایی کاملاً همبسته تلقی می‌شود. اما اگر دقیقاً در مقابل دارایی‌های دیگر حرکت ‌کند، کاملاً غیر مرتبط محسوب می‌شود.

شرکت معتبر سرمایه‌گذاری فیدلیتی: بیت کوین باید 5٪ از سرمایه گذاری شما باشد

جدول همبستگی بیتکوین با سایر دارایی ها

نمره 0.11 به این معنی است که قیمت بیت کوین در مقایسه با هر کلاس دارایی نه بیشتر می‌شود و نه پایین‌تر می‌رود. بیتکوین نشان داده با دارایی هایی از جمله مواردی مانند طلا یا بازار بورس گسترده ایالات متحده، همبستگی ندارد. البته این روند در بلندمدت اتفاق افتاده‌است. در کوتاه مدت ما شاهد همبستگی این دارایی با وال استریت و طلا بوده‌ایم. فیدلیتی دریافت که با گذشت زمان، قیمت بیت کوین غیرمرتبط با حرکت سایر دارایی‌ها، حرکت می‌کند. این امر با توجه به همبستگی حرکتش در کوتاه مدت با سایر بازار های مالی محقق شده است.

توصیه فیدلیتی برای سهم بیتکوین در سبد سهام

براساس تحقیقات آنها، فیدلیتی به سرمایه گذاران توصیه می‌کند که 5٪ ارزش سبد سرمایه گذاریشان را به بیتکوین اختصاص دهند. بیتکوین می تواند بدون در نظر گرفتن شرایط بازار در بلندمدت سودآور باشد.

به توصیه این شرکت، یک سهم 5٪ برای بیت کوین در سبد سرمایه‌گذاری خود در نظر بگیرید. اگر دارایی بیت کوین بالاتر از این مقدار رسید، مقداری از بیت کوین را بفروشید. اگر دارایی بیتکوین به زیر این میزان رسید، باید این ارز را خریداری کنید. با این کار همیشه تعادل را به سبد سهام خود بازگردانید.

مزیت تعادل مجدد این است که سرمایه گذاران را مجبور می‌کند نظم و انضباط در معاملات داشته باشند. برنامه ای که خرید در قیمت کم و فروش در قیمت بالا را به دنبال خواهد داشت.

این تحقیقات همزمان با راه اندازی صندوق شاخص بیت کوین فیدلیتی در ماه آگوست، انجام گرفته است. فیدلیتی بازار صعودی را برای شرکتها و مؤسساتی که به زودی وارد بازار بیت کوین خواهند شد، پیش بینی می کند.

گزارش این شرکت نتیجه گیری کرد: “بیت کوین یک دارایی قابل سرمایه گذاری منحصر به فرد است. این دارایی دارای اختلافات فاحشی نسبت به طبقات دارایی سنتی و همچنین سرمایه گذاری‌های جایگزین متعارف است. بیتکوین می‌تواند این مزیت را به سود در سبد سهام شما تبدیل کند.”

مطالب مرتبط
بینش صعودی بیت کوین با توجه به فاندامنتال مطلوب این ارز در حال شکل گرفتن است
چشم‌انداز صعودی بیت کوین در ماه آینده علی رغم سقوط تا 54 هزار دلار در این هفته
حرکت افزایشی بیت کوین با توجه به علاقه شرکت‌های بزرگ و قانون گذاری بازار کریپتو ادامه دارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان