منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد

امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد

رضا باغانی
1400/05/13
۰

ویلی وو، تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال با بررسی سه شاخص زنجیره‌ای که جریان سکه‌های بیت کوین در کیف پول‌ها را دنبال می‌کند از امکان جهش ناگهانی این ارز سخن می‌گوید. هر یک از این معیارها نشان می‌دهد ممکن است ما شاهد یک حرکت سریع به سمت بالا باشیم.

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر مشهور زنجیره‌ای پیش بینی می‌کند که ترکیبی از شاخص‌های متعدد در شبکه بلاک چین بیت کوین (BTC) امکان جهش قیمت این ارز دیجیتال در ادامه سال 2021 را افزایش می‌دهد.

این محقق بازار، در خبرنامه اخیر خود نوشت که انتظار جهش قیمت بیت کوین به محدوده 50 تا 65 هزار دلار را دارد. اظهارات وی در حالی بیان شد که BTC/USD تنها سه روز پس از سقوط به زیر سطح حمایت سه ماهه خود در 30،000 دلار، توانست سطح حمایت روانشناختی این جفت ارز یعنی 42،600 دلار را پس بگیرد.

امکان جهش بیت کوین با توجه به رفتار زنجیره ای

وو درباره امکان جهش بیت کوین طی روزهای آتی توضیحاتی ارائه داد. وی گفت: “انتظارات من این است که بیت کوین مشابه عملکرد خود در 20 ماه گذشته و مخصوصا ماه ژانویه عمل کند. جایی که قیمت نزدیک به سقف 40 تا 42 هزار دلار بود. در طی چند روز (حداکثر 2 هفته) با خسته شدن فروشندگان و پس از آن سریعتر شدن روند رشد، شاهد جهش قیمت بودیم.

“امکان جهش بیت کوین تا محدوده 50 تا 60 هزار دلار هست.”

امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد

بیت کوین از ماه مه 2021 بین 30،000 تا 40،000 دلار است

بحران عرضه بیت کوین

قیمت بیت کوین در کنار نظرات حمایتی بخشی از مدیران بزرگ شرکت‌های بین المللی افزایش یافت. در این بین ایلان ماسک از تسلا، جک دورسی از توییتر و کتی وود از آرک اینوست در ماه جولای حمایت جدی خود از این ارز را عنوان کردند. بیت کوین همچنین در حال باز کردن راه خود به سمت شرکت‌های بزرگ خرده فروشی است. شایعاتی مبنی بر اینکه غول خرده فروشی جهانی آمازون این ارز را به عنوان سیستم پرداخت قبول می‌کند مطرح شد. البته این ادعایی بود که بعداً آمازون آن را رد کرد.

قیمت بیت کوین با انتشار این خبر و صحبت‌های جدید رییس فدرال رزرو تا 42،600 دلار افزایش یافت. این رشد قیمت درست پس از آن اتفاق افتاد که چهارشنبه گذشته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در یک کنفرانس مطبوعاتی، احتمال شوک‌های تورمی موقت را پذیرفت. به طور دقیق، گاوهای بازار، اکنون بیت کوین را به عنوان محافظ در برابر افزایش تورم تلقی می‌کنند.

نکته قابل توجه این است که دوره بهبود قیمت بیت کوین از زیر 30 هزار دلار همزمان با افزایش شوک عرضه نقدینگی بود. به طور خاص می توان دید که BTC از صرافی‌ها خارج می‌شود. همانطور که وو توضیح می‌دهد دارندگان قوی و قدیمی در حال انباشت بیت کوین هستند.

امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد

نوسان ساز شوک عرضه نقدینگی بیت کوین

این تحلیلگر در تاریخ 1 آگوست به فاصله زیاد بین عرضه موجود و قیمت‌های فعلی بیت کوین اشاره کرد. وو نوشت: “از امروز، معیار شوک عرضه نقدینگی بیت کوین در سطحی است که با سطح قیمت 55 هزار دلار مطابقت دارد.”

“با وجود افزایش 44 درصدی قدرتمند در کمتر از 2 هفته، ما هنوز در منطقه‌ای با تخفیف زیاد برای BTC قرار داریم.”

امکان جهش بیت کوین با بازگشت ماینرها

ممنوعیت فعالیت‌های ارزهای دیجیتال توسط چین در ماه مه نقش مهمی در کاهش قیمت بیت کوین در تابستان امسال داشت. این تصمیم، صنعت استخراج رمزنگاری منطقه‌ای که بیش از نیمی از تولید جهانی بیت کوین را تشکیل می‌داد، فلج کرد.

گلس نود (Glassnode) در ماه ژوئن گزارش داد که ماینرها برای رعایت قانون جدید فارم های خود را تعطیل کرده‌اند. بعضی از آنها نیز عملیات استخراج خود را به خارج از چین منتقل نموده‌اند. در نتیجه ماینرها هزینه‌های اضافی را برای ادامه عملیات استخراج خود متحمل می‌شوند. طبیعی است این هزینه اضافی با فروش بیشتر بیت کوین تامین شود.

این پلت فرم تجزیه و تحلیل داده‌ها همچنین خاطرنشان کرد که ماینرها به منظور تأمین هزینه‌های اضافی بخشی از دارایی بیت کوین خود را نقد می‌کردند. اما، همانطور که مشخص است، روند تجمع خالص BTC توسط ماینرها در ماه مه معکوس شد. آن‌ها نیز اکنون در حال انباشت بیت کوین هستند.

همانطور که وو نیز اشاره کرد، ماینرها تجمع بیت کوین را در ماه جولای از سر گرفتند. وی به معیار محبوب بیت کوین هش ریبن (Bitcoin Hash Ribbon) اشاره کرد. این معیار گسترش و کاهش نرخ هش شبکه را ردیابی می‌کند. وو اشاره کرد که این معیار برای اولین بار پس از ممنوعیت چین در حال بازیابی است.

امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد

بیت کوین-هش ریبن در مقابل اقدام قیمت بیت کوین

وو می‌نویسد:

“رویدادهای بازیابی ریبن پایان فروش ماینرها را نشان می‌دهد. این همان کاری است که آنها هنگام خروج از تجارت انجام می‌دهند. به طور معمول بازیابی ریبن امکان جهش صعودی قیمت بیت کوین طی چند ماه آینده را بیشتر می‌کند. این شاخص در تعیین قیمت کف بسیار خوب عمل کرد.”

افزایش فعالیت نهنگ‌ها

هفته گذشته شاهد خرید قدرتمندی از سمت نهنگ‌ها بودیم. وو به صعود بیت کوین از 29،300 دلار به بیش از 42،600 دلار اشاره کرد. وی افزود:

“نهنگ‌ها معمولاً نمایانگر نهادهایی هستند که بیش از 1000 BTC در آدرس بیت کوین خود دارند. خرید آنها به تنهایی نمی‌تواند بر جهت بازار تأثیر قابل توجهی بگذارد. با این حال خرید نهنگ‌ها در کنار سرمایه گذاران نسبتاً کوچک بیت کوین به سناریویی بسیار صعودی تبدیل می‌شود.”

این تحلیلگر خاطرنشان کرد که همه گروه‌های سرمایه گذار – بزرگ یا کوچک – به مدت 9 روز متوالی بیت کوین خریداری می‌کردند. این اتفاقی است که او در طول عمر این ارز دیجیتال شاهد آن نبوده است.

خرید بیت کوین تحت رهبری نهنگ‌ها معمولاً با جهش‌های زیاد قیمت همراه است.

وو گفت: “خرید کنونی توسط همه گروه‌ها به شدت صعودی است. وقتی همه خرید می‌کنند، فروشنده کیست؟ فروشندگان معامله گران هستند. سکه‌هایی که معامله گران می‌فروشند موجودی سفته بازی در صرافی‌های محلی را کاهش می‌دهد.”

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً برای اهداف خبری و تحلیلی نوشته شده است. بیت پارس هیچگونه توصیه سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. هر اقدام سرمایه گذاری شامل مقداری ریسک است. بنابراین باید قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. و مهمتر هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت
حباب بیت کوین یا علاقه اجتناب ناپذیر بازار؟ آیا خرید بیت کوین 40000 دلاری درست است
چرخه‌های بیت کوین در حال توسعه هستند؛ پیش بینی قیمت 118000دلاری در پایان چرخه جدید
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
رمزگشایی ممنوعیت رمزنگاری در چین: چه سناریوهایی پشت ممنوعیت کریپتوی چین وجود دارد
بریک اوت بیت کوین در فصل آخر سال 2021 احتمال آلت سیزن را افزایش می دهد
تنوع بخشیدن به پورتفولیو با 9 آلت کوین در دسته های مختلف
انتهای بازار گاوی: چگونه خود را برای پایان بازار صعودی ارزهای دیجیتال آماده کنیم
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether