منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان “نهنگ” ها و “ماهی” ها افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان "نهنگ" ها و "ماهی" ها افزایش می‌یابد

نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان “نهنگ” ها و “ماهی” ها افزایش می‌یابد

رضا باغانی
1400/05/09
۰

تجمیع بیت کوین توسط نهنگ‌ها و ماهی‌ها فقط یک داده زنجیره‌ای است. سؤال این است که چگونه این امر به طور کلی با نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار ارتباط دارد؟

هر دو گروه معامله گران کوچک و نهنگ‌های بیت کوین (BTC) در دوره‌ای که قیمت آن از زیر 30 هزار دلار به بیش از 40 هزار دلار رسید، شروع به جمع آوری سکه کردند. این امر نشان دهنده اعتماد آنها به روند صعودی بلند مدت این دارایی است. با توجه به این امر اکنون بیت کوین پشت مقاومت 42 هزار دلار در نبرد است.

نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار با پشتوانه تجمیع بیت کوین توسط نهنگ ها

یکی از دلایل اصلی چشم انداز صعودی در هفته‌های گذشته گزارشی از ایکوینومتریکز (Ecoinometrics) بود. این نشریه یک سرویس خبری متمرکز بر رمزنگاری است که داده های زنجیره ای را بررسی می کند. ایکوینومترکیز در جدیدترین نسخه نشریه خود، موجی از داده‌های درون زنجیره‌ای را مطرح کرد. این داده ها جریان خروجی بیت کوین را از کیف‌های پول صرافی‌ها به کیف پول نهنگ‌ها و ماهی‌ها نشان می‌دهد.

نهنگ‌ها کیف پول‌های ثروتمند ارزهای دیجیتال هستند و ماهی‌های کوچک معامله گران معمولی. این نشان می‌دهد که چگونه در نبرد بین گاوها و خرس‌های بیت کوین، گاوها توانستند قیمت را به نزدیکی 42 هزار دلار برسانند.

نیک (Nick)، نویسنده خبرنامه‌های ایکوینومتریکز تصویری به اشتراک گذاشت که نشان دهنده افزایش ورود بیت کوین به کیف پول سرمایه گذاران بود. وی نوشت: “پس از چند هفته که داده‌ها از تجمیع بیت کوین توسط اکثر آدرس‌های بیت کوین خبر می‌دادند، این ارز در نهایت از سطح 30 هزار دلار بازگشت.” کیف پول‌های کوچک ماهی‌ها و نهنگ‌ها مقصد اصلی بیت کوین هستند.

نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان "نهنگ" ها و "ماهی" ها افزایش می‌یابد

روند تجمیع بیت کوین

رنگ قرمز به وضعیتی اشاره می‌کند که در آن هر گروه – نهنگ یا ماهی – در 30 روز گذشته بیت کوین جمع کرده‌اند. برعکس، رنگ آبی مربوط به شرایطی است که در آن فقط ماهی‌های کوچکتر  این دارایی دیجیتال را در یک بازه زمانی یکسان جمع کرده‌اند. اکنون نقشه حرارتی بیت کوین به رنگ قرمز بازگشت.

نیک ضمن اشاره به نمودار ژوئیه 2020 تا جولای 2021 به شرح زیر می‌گوید: “ما می‌توانیم طرح مشابهی را برای چرخه فعلی متصور شویم و تقریباً همان اقدام قیمت را مشاهده می‌کنیم.”

نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان "نهنگ" ها و "ماهی" ها افزایش می‌یابد

روند تجمیع بیت کوین در 12 ماه گذشته

نهنگ‌ها همه جا هستند

داده‌های منابع دیگر با داده‌های ایکوینومتریکز مطابقت دارد. به عنوان مثال، سرویس ردیابی داده متمرکز بر رمزنگاری وال مپ (WhaleMap) روز پنجشنبه گزارش داد که تعداد معاملات ورودی که در حال حاضر به کیف پول‌های نهنگ بیت کوین انجام می‌شود، افزایش یافته است. علاوه بر این این نهنگ‌ها علاقه‌ای به فروش دارایی‌های خود ندارند. در نتیجه آنها منتظر قیمت‌های بالاتر هستند. این روند می‌تواند منجر به پیروزی بیت کوین در نبرد در مقابل سطح مقاومت 42 هزار دلار شود.

نبرد بیت کوین با 42 هزار دلار: تجیمع بیت کوین در میان "نهنگ" ها و "ماهی" ها افزایش می‌یابد

ورود بیت کوین به کیف‌های نهنگ افزایش می‌یابد.

وال مپ در توییتی نوشت:

“آخرین حمله نهنگ‌ها در این محدوده. اگر بیت به بالای 40،472 دلار برسد مقاومت بعدی تنها در حدود 47 هزار دلار است. پامپ نهنگ‌ها برای پیروزی بیت کوین در نبرد با 42 هزار دلار. “

فاندامنتال نیز به کمک بیت کوین در نبرد به 42 هزار دلار آمده است

خرید نهنگ‌ها به دلایل فاندامنتال صعودی کنونی بیت کوین مربوط می‌شود. ترس از افزایش مداوم تورم با وجود تلاش‌های جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در بین سرمایه گذاران بزرگ در حال شکل گرفتن است. در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه وی سعی در آرام کردن سرمایه گذاران در مورد این موضوع داشت. با این حال به نظر می‌رسد برنامه فدرال رزرو به افزایش تورم منجر خواهد شد.

پاول اذعان داشت که تورم از پیش بینی فدرال رزرو برای سال 2021 فراتر رفته است. با این حال وی این را علت ماهیت غیرعادی بهبود اقتصادی ایالات متحده در میان همه گیری دانست. وی خاطرنشان کرد که تنگناهای عرضه، کمبودهایی ایجاد کرده‌اند. این کمبودها منجر به افزایش “موقت” قیمت‌ها شده است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که فدرال رزرو سیاست انبساطی خود را در مورد نرخ‌های بهره نزدیک به صفر و انتشار 120 میلیارد دلار در ماه برای خرید اوراق قرضه ادامه می‌دهد. همانطور که سرمقاله وال استریت ژورنال اشاره کرد، این سیاست می‌توانست دو ماه پس از راه اندازی در مارس 2020 متوقف شود.

این مجله به گزارش هفته گذشته دفتر ملی تحقیقات اقتصادی اشاره کرده است. این گزارش نشان می‌دهد رکود اقتصادی آمریکا در آوریل 2020 به طور رسمی پایان یافت.

تورم ایالات متحده بیش از آنچه فدرال رزرو پیش بینی کرده بود افزایش یافته است.

بیت کوین می تواند به عنوان دارایی ضدتورم در نبرد با 42 هزار دلار پیروز شود

جفری وانگ (Jeffery Wang)، سرپرست گروه امبر (Amber Group) در آمریکا، در مورد برنامه‌های کاهش کمی به کوین تلگراف گفت:

” فدرال رزرو یک چالش واقعی در پیش رو دارد. این نهاد باید بتواند عکس العمل خود به تبعات اقتصادی بیماری همه گیر کرونا را با نرخ‌های پایین و تورم در حال افزایش متعادل کند.”

وانگ افزود که پس زمینه کم ارزش شدن پول و افزایش تورم، روایتی صعودی برای دارایی‌های امن مانند سهام، املاک و بیت کوین ایجاد می‌کند. او گفت:

“از اینجا، من فکر می‌کنم ارزهای دیجیتال و BTC همچنان به عنوان دارایی امن در نظر گرفته می‌شوند. این در حالی است که ماهیت بسیار ناپایدار آن‌ها می‌تواند مانعی برای تورم باشد و باید در این محیط خوب عمل کند.”

پانکاج بالانی (Pankaj Balani)، مدیرعامل پلتفرم مشتقات رمزنگاری دلتا اکسچنج (Delta Exchange) است. وی پیش بینی می‌کند که بیت کوین به روند صعودی خود تا 50،000 دلار ادامه می‌دهد. بالانی دلیل آن را فعالیت‌های اخیر در بازار آپشن می‌داند. به گفته وی معاملات آپشن حداقل تا اواسط ماه اوت به شدت صعودی هستند.

بالانی در بیانیه‌ای به ایمیل کوین تلگراف گفت: “فعالیت‌های بزرگ خرید (کال) در سررسیدها وجود دارد. این را می‌توان در قراردادهای هفتگی، دو هفته‌ای و ماهانه دید.”

“پنجاه هزار (50 هزار) قیمت اصلی برای انقضای آگوست در اینجا برجسته شده و بالاترین OI را دارد. بار دیگر بین 45000 تا 50000 تقاضای (برای انقضای آگوست) چندانی وجود ندارد و ما می‌توانیم حرکتهای تندی را در اینجا مشاهده کنیم. “

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. برای سرمایه گذاری شما باید تحقیقات خود را انجام دهید. به یاد داشته باشید هر اقدام سرمایه گذاری حاوی میزانی ریسک است. هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
طلا در مقابل بیت کوین: کدام یک به عنوان یک دارایی امن بهتر است؟
حجم بازار بیت کوین از بزرگترین شرکت سرمایه گذاری جهان پیشی گرفت
روند بعدی بیت کوین: معامله گران در مورد بازار بیش از حد داغ و  سال جدید چینی بحث می‌کنند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether