رپد بیت کوین (Wrapped) در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی می شود

به‌زودی شبکه دیگری به کاربران امکان می‌دهد بیتکوین را به‌منظور استفاده در پروژه‌های دیفای با بهره‌مندی از سرعت بیشتر و هزینه‌های اصلی بلاکچین کمتر، توکن‌سازی کنند. در 24 سپتامبر، بیتگو، متولی پروژه رپد بیت کوین (WBTC)، محبوب‌ترین پلتفرم توکن سازی BTC تا به امروز، همکاری خود با ترون را رسماً اعلام کرد.

رپد بیت کوین (Wrapped) در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی می شود

کاربران کریپتو به‌زودی می‌توانند از طریق شبکه ترون (TRX) از  رپد بیت کوین WBTC استفاده کنند. توکن سازی بیت کوین با استاندارد ERC20 که در  اتریوم ایجاد شده است. تیم رپد بیت کوین (WBTC) از استاندارد توکن TRC20 در زیرساخت‌های برای انتقال ارزش بیتکوین به این بلاکچین استفاده می‌کند. تمام بیتکوین واریزشده توسط “بیتگو تراست” پشتیبانی می‌شود. هر WBTC ضرب شده در ترون به همان قیمت یک BTC خواهد داشت.

 بیتگو(Bitgo) قصد دارد رپد بیت کوین (Wrapped) را در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی کند
بیتگو(Bitgo) قصد دارد رپد بیت کوین (Wrapped) را در بلاک چین ترون (Tron) راه‌اندازی کند

 

جاستین سان، بنیان‌گذار پروژه ترون و مدیرعامل شرکت بیت تورنت، گفت: “ما از همکاری با رهبر این صنعت، بیتگو برای آوردن راه‌حل‌های بین زنجیره‌ای یکپارچه مانند رپد بیت کوین (WBTC) و رپد اتر (WETH) به ترون خوشحال می‌شویم که توانایی تعریف ترون را گسترش دهیم.”
سان همچنین اشاره کرد که کاربران می‌توانند از یک صرافی غیرمتمرکز (دکس) مشابه یونی‌سواپ به نام جاست‌سوآپ (Justswap) استفاده کنند. سان ادعا کرد: ” جاست‌سوآپ از زمان آغاز به کار خود به 100 میلیون دلار گردش مالی 24 ساعته دست‌یافته است. این حجم معامله نشان‌دهنده اکوسیستم قوی و در حال رشد ترون است.”

✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

رپد بیت کوین پیشگام انتقال ارزش بیت کوین به بلاک چین اتریوم

رپد بیکوین بخشی جدایی‌ناپذیر از فضای دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز(Defi) بوده است. این پروژه بیشترین میزان BTC را تاکنون به بلاکچین اتریوم منتقل کرده است.

پروژه‌هایی مانند RSK، Liquid و مشتقات BTC مبتنی بر ETH مانند WBTC، renBTC، hBTC، sBTC، imBTC، pBTC، tBTC، tzBTC، btc2 به بلاکچین ترون مهاجرت کردند. هم اکنون بیش از دوازده پروژه توکن سازی BTC وجود دارد که افراد می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

پروژه‌ی توکن‌سازی دیگری به نام tBTC نیز اخیراً مجدداً راه‌اندازی شده است. این پروژه اکنون حدود 83 tBTC معادل 885 هزار دلار به گردش درآورده است. علاوه بر این، اکوسیستم پلکادات (Polkadot) هم شاهد یک پروژه توکن سازی بیتکوین به نام polkaBTC خواهد بود.

با توجه به آمار دیون آنالیس (Dune Analytics) در مقایسه با سایر پلتفرم انتقال بیتکوین، WBTC سهم بزرگی از کل بیتکوین های منتقل شده دارد. این شرکت چیزی معادل با 73٪ از تمام بیتکوین های یا 83،983 بیت کوین را  از آن خودکرده است.

سرعت بیشتر و کارمزدهای کمتر ترون

تیم WBTC می‌گوید سرعت و هزینه کم یکی از دلایل شروع به کار WBTC در بلاک چین ترون است. این دلیلی است که تتر (USDT) نیز در هنگام مهاجرت از شبکه اتریوم به ترون اعلام کرد. مایک بلشه، مدیرعامل بیتگو، گفت: “از زمان راه‌اندازی WBTC در سال 2019، بیتگو رشد چشمگیری در منتقل کردن بیتکوین به اتریوم داشته است. این روند با افزایش چشمگیر فعالیت‌های دیفای به اوج خود رسیده است .”

بلشه افزود: “اتحاد استراتژیک جدید ما با ترون فرصت‌های بیشتری را برای کاربران ایجاد می‌کند تا در زنجیره‌های دیگر به دیفای دسترسی پیدا کنند.” “کاربران می توانند بیتکوین خود را در اکوسیستم دپ‌های ترون ثبت کنند و از هزینه کمتر و سرعت بیشتری بهره ببرند.”

5/5 (1 نظر)

درباره ی رضا باغانی

علاقمند به حوزه ارزهای دیجیتال - نویسنده و همکار بیت پارس

مطلب پیشنهادی

بیتکوین برنده واقعی انتخابات آمریکا، افزایش تسلط بیتکوین به بالاترین سطح 4 ماه گذشته 

بیتکوین برنده واقعی انتخابات آمریکا، افزایش تسلط بیتکوین به بالاترین سطح 4 ماه گذشته 

تسلط بیت کوین به بالاترین سطح از ژوئن 2020 افزایش یافته است. بیتکوین برنده واقعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *