قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین: جداسازی برای پایان دادن به چالش یک ساله بر سر قدرت

تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین: جداسازی برای پایان دادن به چالش یک ساله بر سر قدرت

اخبار استخراج یا ماینینگ
رضا باغانی
1399/10/01
۰
بزرگ‌ترین تولیدکننده ماینر بیتمین؛ جداسازی برای پایان دادن به چالش یک ساله بر سر قدرت

انتظار می‌رود بیتمین بزرگ‌ترین تولیدکننده ماینر برای پایان دادن به درگیری‌های یک ساله داخلی خود بر سر قدرت، یک دوره بزرگ جداسازی اقتصادی را تجربه کند.

تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین: جداسازی برای پایان دادن به چالش یک ساله بر سر قدرت

گفته می‌شود که وو جیان، یکی از بنیانگذاران، از کار تولید ماینرهای بیتمین کناره گیری می‌کند. یک منبع معتبر می‌گوید که آستانه ارزیابی برای (عرضه اولیه سهام) IPO بیتمین اکنون حدود 5.5 میلیارد دلار است. اگر این خبرصحت داشته باشد، به میزان قابل توجهی کمتر از حداقل 18 میلیارد دلار ذکر شده در اساسنامه این شرکت است.مذاکرات مقدماتی صاحبان تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین برای تجزیه شرکت

یک منبع معتبر در بیتمین، در اوایل دسامبر به پایگاه خبری بلاک (The Block) گفت که وو جیان و ژان کتان، بنیانگذاران بیتمین، از سپتامبر در حال مذاکره هستند. به گفته وی، به نظر می‌رسد واگذاری مشاغل یک طرح ترجیحی است.

این شخص گفت: “چه کسی می‌تواند کدام قسمت را حفظ کند؟ این به نتیجه مذاکرات بستگی دارد. با این وجود تقسیم شرکت یک نتیجه قطعی است.” “نتیجه هر چه باشد، این جدایی اجتناب ناپذیر را تغییر نمی‌دهد.”

در حقیقت هلدینگ بیتمین تکنولوژی، شرکت مادر تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین در جزایر کیمن ثبت شده است. این شرکت در تاریخ 2 دسامبر با اعلامیه‌ای در هنگ کنگ فعالیت خود را به عنوان یک نهاد غیر هنگ کنگی به پایان رساند.

این حرکت، فقط چند هفته قبل از اینکه بیتمین به دلیل ارائه بازده سالانه یک شرکت در هنگ کنگ ثبت شود رخ داده است. این رویداد نشان می‌دهد که ممکن است یک تعمیر اساسی انجام شود. این تغییر ممکن است ساختار و اعضای هیئت مدیره بزرگترین تولیدکننده ماینر جهان یعنی بیتمین را تغییر دهد.

مدیر روابط عمومی‌بیتمین از توافق مقدماتی شرکا خبر داده است

کالین وو، مدیر سابق روابط عمومی‌بیتمین، روز شنبه در وبلاگ رسانه‌ای ویچت در این باره نوشت. به گفته او دو طرف در 16 دسامبر به توافق مقدماتی رسیده‌اند.

بر اساس این مقاله، ژان موافقت کرد سهام بیتمین خود را وثیقه بگذارد تا 600 میلیون دلار قرض کند. با این پول قرار است ژان سهام مالکیت وو را بخرد. در نتیجه، بزرگ‌ترین تولیدکننده ماینر، بیتمین در حال جدا شدن از پلت فرم استخراج ابری بیت دیر (BitDeer)، استخر استخراج خود BTC.com است. همچنین اداره فارمهای استخراج خارج از کشور و کسب و کار تولید ماینر ASIC بیت کوین نیز از دیگر موارد مورد توافق هستند. این‌ها بیش از 90٪ از درآمد بزرگترین تولیدکننده ماینر جهان، بیتمین را تشکیل می‌دهد.

طبق مقاله وو، بیت دیر، BTC.com و فارم‌‌‌های استخراج خارج از کشور را در اختیار خواهد گرفت. بنیانگذار رقیب او، ژان، به طور رسمی‌برمی‌گردد تا مسئولیت تولید ماینر بیتمین و مشاغل هوش مصنوعی، آنت پول (Antpool) و فارمهای داخلی را به عهده بگیرد.

با این اوصاف، به نظر می‌رسد دو طرف بر اساس این توافق نامه همچنان رقیب خواهند ماند. این منبع معتبر درباره این مذاکرات گفت که ژان همچنین لو هایی (Lu Haiyi)، بنیانگذار سابق BitDeer را استخدام کرده است. وی ایجاد یک سرویس مشابه استخراج ابری بیتمین را برای آنت پول جهت رقابت با BTC.com و بیت دیر به عهده خواهد گرفت.ثبت و عرضه سهام بیتمین در ایالات متحده امریکا

براساس توافق نامه‌های مقدماتی، ژان متعهد شده است که بیتمین را تا پایان سال 2022 در ایالات متحده ثبت کند. با این حال، وی گفت که آستانه ارزیابی شده IPO واجد شرایط در حال حاضر 5.5 میلیارد دلار است.

اگر درست باشد، این بدان معناست که سرمایه گذاران خارجی تخفیف قابل توجهی در سرمایه گذاری خود خواهند گرفت. حداقل ارزیابی IPO واجد شرایط بیتمین که در آخرین نسخه از اساسنامه خود منتشر کرده 18 میلیارد دلار است.

تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین در ماه جولای و آگوست 2018 بیش از 700 میلیون دلار در یک سری B و B + جمع آوری کرد. بر اساس این درآمد ارزیابی در آن زمان به ترتیب 12 و 14.5 میلیارد دلار بود.

در آن زمان، بیتمین شرایط بازخریدی را امضا کرد. با این شرایط سهامداران خارجی می‌توانند از آن بخواهند سهام قابل بازخرید و قابل تبدیل خود را با سود پس بدهد. البته به شرط آن که این امر اثر نامطلوبی بر مدیریت شرکت بگذارد. دیگر شرط بازخرید نیز این است که طی پنج سال بیتمین نتواند یک IPO واجد شرایط را به ثمر برساند.

بنابراین تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین موظف به اجرای یک IPO واجد شرایط در اساسنامه بیتمین هولدینگ است. در این عرضه سهام باید مشارکتی بیشتر از 500 میلیون دلار در ارزیابی کمتر از 18 میلیارد دلار رخ دهد. در ضمن این عرضه سهام باید در یکی از پنج بورس سهام تعیین شده در شانگهای، شنژن، هنگ کنگ یا شهر نیویورک انجام گیرد.

مشخص نیست که آیا بیتمین اساسنامه خود را اصلاح کرده است تا حداقل IPO واجد شرایط را اصلاح کند. در این گزارش آمده است که بیتمین در 28 دسامبر میزبان یک جلسه سهامداران خواهد بود. در این جلسه سهامداران باید یک تغییر عمده را تصویب کنند.

درگیری‌های یک ساله در سطح مدیریت تولیدکننده بزرگ ماینر، بیتمین

آخرین پیچ و تاب سه ماه پس از پس گرفتن نمایندگی پکن از ژان توسط وو رخ داد. ژان که به عنوان نماینده قانونی پکن بیتمین، شرکت تولیدکننده ماینر بیت کوین صورت گرفت.

در سپتامبر سال 2020، بیتمین گفت که وو به عنوان نماینده قانونی مجدداً مقام خود را بدست آورد. این در حالی بود که ژان به عنوان مدیر کل باقی مانده بود. روابط عمومی‌بیتمن اشاره کرد که طرفین ضمن پیگیری تلاش‌های خود برای دستیابی به راه حل پایدار بلند مدت به آتش بس کوتاه مدت رسیده‌اند.

بیتمین در آن زمان گفت که یک سال اختلاف از اکتبر 2019 بین وو و ژان باعث خسارت جدی به سهم بازار مابنرهای بیت کوینشده است. این رویداد تصویر برند بزرگترین تولیدکننده ماینر بیتمین را در حالی که مشتریان و کارمندان آن درگیر شدند تخریب کرده است.

این درگیری به مارس 2019 برمی‌گردد. زمانی که وو و ژان هر دو به عنوان مدیرعامل و رئیس مشترک کنار رفتند. این اتفاق پس از آنکه درخواست اولیه پیشنهاد بیتمین در هنگ کنگ شکست خورد، رخ داد. در حالی که ژان به عنوان تنها رئیس هیئت مدیره منصوب شد، این دو توافق کردند که مدیرعامل جدیدی را منصوب کنند.کودتای ژان علیه وو

در کودتای اکتبر 2019، وو علی رغم این که ژان سهامدار اکثریت است، ناگهان ژان را از شرکت اخراج و نقش وی را به عنوان نماینده قانونی، رئیس و مدیر اجرایی از او گرفت.

وو در یک جلسه همه جانبه با کارمندان بیتمین در پکن پس از کودتا گفت که او باید ” کشتی نجات ” را برگرداند. وی ژان را به خراب کردن شرکت متهم کرد. یکی وکلای شرکت در جلسه دادگاه این هفته گفت که بزرگترین تولیدکننده ماینر بیتمین 60 میلیون دلار ضرر در سال 2019 ثبت کرده است.

ژان بعداً علیه بیتمین شکایت کرد و در ماه مه پیروزی نسبی را بدست آورد. وی جایگاه خود را به عنوان نماینده قانونی و مدیر اجرایی بازگرداند.

تنش بین دو طرف از آن زمان به طور علنی افزایش یافت تا جایی که هر یک از طرفین خطوط فروش و عملیات زنجیره تأمین خود را که اساساً “هارد فورک” تولید بیت کوین شرکت ماینر بود، راه اندازی کردند.

مطالب مرتبط
ماینرهای غیرقانونی بیت کوین باعث خاموشی‌های تهران؛ 45000 ماینر ضبط شد
ماین اتریوم علی رغم به روزرسانی مورد انتظار Eth2، همچنان بسیار سودآور است
استخراج یک بیت کوین در سال 2021 چقدر زمان لازم دارد؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021
بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی