منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بلاک چین  »  شغل‌های بلاک چین: بازار کار برای توسعه دهندگان بلاک چین به شدت داغ شده است
شغل‌های بلاک چین: بازار کار برای توسعه دهندگان بلاک چین به شدت داغ شده است

شغل‌های بلاک چین: بازار کار برای توسعه دهندگان بلاک چین به شدت داغ شده است

رضا باغانی
1400/05/07
۰

شرکت‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال به شدت در حال ایجاد شغل هستند. در اینجا چگونگی نبرد برای جذب استعدادهای رمزنگاری را بررسی خواهیم کرد.

حجم عظیمی از سرمایه در ماه‌های اخیر از طریق سرمایه گذاری خطرپذیر و مستقیم به شرکت‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال سرازیر شده است. افزایش شغل‌های مربوط به بلاک چین با وجود اصلاحات اخیر بازار ارزهای دیجیتال، بدون وقفه ادامه داشته است.

در آسیا، صرافی مشتقات رمزنگاری مستقر در هنگ کنگ FTX در این ماه با جمع آوری سرمایه 900 میلیون دلار – بزرگ‌ترین مبلغ جمع شده توسط صرافی‌های رمزنگاری تا به امروز – به برآورد 18 میلیارد دلار رسیده است. در همین حال سایر شرکت‌های استارآپ آسیایی نیز شروع به ایجاد شغل‌های مربوط به بلاک چین کرده‌اند.

شرکت بازی سازی بلاک چین انیموکا برندز (Animoca Brands) در این ماه سرمایه 138.88 میلیون دلار جمع آوری کرده است. شرکت خدمات مالی رمزنگاری امبر گروپ (Amber Group) در ماه ژوئن جمع آوری کمک‌های 100 میلیون دلاری سری B را ثبت نموده است. با این مبلغ ارزش کلی این شرکت به 1 میلیارد دلار می‌رسد. این 10 برابر دور تأمین مالی سری A در سال 2019 برای این شرکت است.

بدین ترتیب با افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال، شرکت‌های رمزنگاری عملیات خود را گسترش می‌دهند. با بزرگ شدن این شرکت‌ها، نبرد برای استعدادهای بلاک چین و شغل‌های جدید در جریان است.

تقاضای “سیری ناپذیر” برای استعدادهای رمزنگاری و شغل‌های بلاک چین

بتهان هاول (Bethan Howell)، معاون تحقیقات و معاملات در سلبی جنینگز (Selby Jennings)، یک آژانس تخصصی استخدام است. وی می‌گوید:

“اشتها برای استعدادهای رمزنگاری در سراسر جهان سیری ناپذیر شده است. شغل‌های بلاک چین بزرگترین رشد را در بین مشتریان ما دارند. با این حال هیچ جا به اندازه آسیا پر از شغل‌های بلاک چین نیست.”

هاول در ادامه گفت: “ما شاهد گسترش این دارایی‌های دیجیتالی در سراسر آسیا، نه تنها قطب های اصلی مالی مانند هنگ کنگ و سنگاپور، بلکه تایوان، کره جنوبی و شانگهای هستیم. در سراسر جهان، ما شاهد تقاضای زیادی برای استعدادها بوده‌ایم – از فروش گرفته تا فناوری. شغل‌های بلاک چین بازار کار را توفانی کرده‌اند.”

هاول افزود: “همه در حال حاضر سعی می‌کنند فرآیندهای خود را خودکار و دیجیتالی کنند. بنابراین آنها به دنبال استعدادهای یکسانی هستند. نامزدهای خوب حداقل پنج پیشنهاد از بین شغل‌های بلاک چین جهت انتخاب دارند. همانطور که شاهد هستید رقابت بسیار بالا است.”

شرکت های رمزنگاری در حال گسترش کسب و کار خود هستند

شرکت‌های رمزنگاری که فورکست نیوز (Forkast.News) با آنها صحبت کرد گفتند که آنها به طور فعال در حال ایجاد پوزیشن ها و شغل‌های بلاک چین جدید هستند.

مایکل وو (Michael Wu)، مدیرعامل گروه امبر گروپ مستقر در هنگ کنگ است. وی به فورکست گفت: “این شرکت برنامه‌های بلندپروازانه ای برای رشد دارد. این شرکت قصد دارد تعداد کارمندان خود را در سطح جهان از حدود 300 نفر در حال حاضر به 1200 نفر برساند. موقعیت‌های خالی این شرکت در بخش‌های تجارت، فناوری، مهندسی، امور مالی، عملیات و کسب و کار هستند. توسعه در سراسر آسیا، آمریکای شمالی و اروپا در دستور کار است.”

دفتر مرکزی آسیا و اقیانوسیه صرافی ارزدیجیتال جمینی (Gemini)، در سنگاپور است. این صرافی نیز در این ماه اعلام کرد که قصد دارد دفاتر اقماری را در استرالیا و هنگ کنگ ایجاد کند. در حقیقت جمینی قصد دارد تعداد دفاتر خود را از 30 به 50 افزایش دهد.

کوین بیس (Coinbase) بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است. این صرافی نیز در حال ایجاد مرکز فناوری خود در هند و استخدام “صدها مهندس درجه یک در کوتاه مدت” است. کوین بیس همچنین پرسنلی برای تیم‌های طراحی محصول و پشتیبانی از شغل‌های بلاک چین استخدام کرده است. این صرافی قصد دارد “از تمام نقاط هند کارآموز استخدام کند تا بهترین استعدادها را در هر کجا که هستند پیدا نماید.” کوین بیس می‌خواهد یک محیط کار ترکیبی با دفاتر فیزیکی در شهرهای مهم فراهم کند.

کمبود استعداد و افراد با مهارت

اما به دلیل کمبود استعداد و شکاف در مهارت‌ها، استخدام برای صنعت رمزنگاری بسیار دشوار بوده است. می‌توان گفت بانک‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری، شرکت‌های فناوری و حتی دولت‌ها نیز اکنون شغل‌های بلاک چین را ایجاد کرده‌اند.

وو گفت: “از آنجا که ارز دیجیتال هنوز در مراحل اولیه خود است، تعداد کافی از افراد با تجربه در این میان وجود ندارد.” در همین حال، با بالغ شدن بازار رمزنگاری، شرکت‌های رمزنگاری و حتی شرکت‌های مالی سنتی مانند گلدمن ساکس در حال گسترش تیم رمزنگاری خود هستند. با توجه به محدودیت استعدادها، این امر استخدام را با چالش بیشتری مواجه می‌کند.

وو افزود: “با این حال، با سرعت بخشیدن به رشد صنایع فین تک و اینترنت آسیا، افراد با استعداد بیشتری علاقه مند به پیوستن به شرکت‌های نوپایی مانند امبر گروپ هستند. جایی که ما فرصت‌های زیادی را برای رشد و شکوفایی آنها ارائه می‌دهیم.”

جرمی نگ (Jeremy Ng)، مدیر عامل جمینی آسیا پسیفیک، فارغ التحصیل گلدمن ساکس و داچس بنک است. وی گفت: “اگر می‌خواهید فردی با دانش رمزنگاری قوی پیدا کنید، دستیابی به آن آسان نخواهد بود.”

سنگاپور یکی از قطب های استارت آپ های رمزنگاری

سنگاپور از دیرباز یکی از اصلی ترین کشورها برای جذب استعدادهای رمزنگاری بوده است. این کشور اکنون به یکی از قطب های شغل‌های بلاک چین در آسیا تبدیل شده است. بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری به لطف وضوح نطارتی و تقریباً بی عیب این کشور به آنجا مهاجرت کرده‌اند. گروه آمبر نیز به دنبال انتقال پایگاه خود به این شهر است.

دسترسی به استعداد یکی از دلایلی بود که جمینی تصمیم گرفت دفتر خود را در سنگاپور افتتاح کند. نگ گفت: “حضور در سنگاپور به ما امکان می‌دهد از یک مرکز مالی آسیایی استفاده کنیم. این فضا استعدادهای جوان و تازه کار را برای استخدام در شغل‌های بلاک چین معرفی می‌کند.”

وی گفت: “با آشنایی و علاقه بیشتر افراد به فضای رمزنگاری، ما می‌توانیم متخصصان با استعداد و فارغ التحصیلان خوش فکر بیشتری را جذب کنیم. حفظ رشد تیم اولویت اصلی شرکت ما است. برنامه ما ترکیبی از ارائه بهترین مزایا در کلاس و فضایی امن برای رشد و توسعه مهارت‌های افراد است.”

جمینی مزایایی از جمله تعطیلات نامحدود و یک برنامه تقسیم سود برای جذب استعداد در سطح جهانی ارائه می‌دهد.

چیا هاک لای (Chia Hock Lai)، رئیس مشترک انجمن بلاک چین سنگاپور است. وی گفت که “بسته‌های خوب و محیط کار انعطاف پذیر در بین شغل‌های بلاک چین معمول است. کار در سنگاپور که محیط بلاک چین پر جنب و جوش و مساعدی دارد نیز تجربه خوبی محسوب می‌شود.”

افزایش شغل‌های بلاک چین در همه صنعت ها

با پیشرفت این صنعت، گروه‌های صنعتی نیز تلاش خود را برای حمایت از این اکوسیستم افزایش می‌دهند. طبق گفته لینکدین (LinkedIn)، بلاک چین یکی از متداول‌ترین مهارت‌ها است. با این حال بین شغل‌های موجود و استعدادهای واجد شرایط فاصله زیادی وجود دارد.

به گفته چیا، انجمن بلاک چین سنگاپور در دو سال گذشته دوره‌های مختلف مهندسی بلاک چین را ارائه کرده است. وی افزود:

“نقش‌های مورد تقاضا در سنگاپور عمدتاً شامل مهندسین نرم افزار بلاک چین و همچنین نقش‌هایی در انطباق و توسعه محصول است.”

بایننس دارای 261 موقعیت شغلی در طیف وسیعی از نقش‌های دفتر مستقر در سنگاپور است. این یعنی تقریباً یک چهارم از 964 نقش موجود در شرکت بایننس در این کشور متمرکز شده است. بایننس به دنبال ایجاد یک ستاد جدید یا مقر منطقه‌ای برای جلوگیری از افزایش فشار نهادهای نظارتی است. استعدادهای محلی نیز عامل مهمی هستند. سخنگوی بایننس به فورکست گفت: “در جایی که بتوانیم، طبیعتاً استعدادهایی مانند توسعه دهندگان بلاک چین محلی را استخدام می‌کنیم.”

با توجه به افزایش اقدامات نظارتی در زمینه رمزنگاری در سراسر جهان، انظباق با قوانین به طور فزاینده‌ای یکی دیگر از مهارت‌های مورد نیاز در صنعت شده است. بایننس، که تیم انطباق بین المللی و هیئت مشورتی خود را از سال گذشته 500 درصد افزایش داده است، قصد دارد تا پایان سال تعداد نفرات تیم خود را دو برابر کند. ژائو حتی به دنبال مدیرعامل جدید با پیشینه قانونی قوی نیز هست.

برنامه های آموزشی برای هدایت استعدادهای جوان

انجمن بلاک چین سنگاپور با موسسه جهانی فین تک (FinTech) و الیپتیک سنگاپور (Elliptic Singapore)، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، همکاری کرده است تا یک برنامه آموزش انطباق دارایی‌های دیجیتالی و گواهینامه برای مؤسسات مالی، مشاغل رمزنگاری و نیروی انتظامی ارائه دهد. چیا گفت، این برنامه که در ماه اوت یا سپتامبر راه اندازی می‌شود، مورد توجه قابل توجهی قرار گرفته است.

یک گروه صنعتی دیگر، انجمن شرکت‌های رمزنگاری و بلاک چین و شرکت‌های نوپا سنگاپور اسز (Access) نیز در تلاش است تا این شکاف را برطرف کند. ماه گذشته، اسز، با مشارکت PSB Academy، یک موسسه آموزشی خصوصی در سنگاپور، برنامه دیپلم در بلاک چین را که توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی می‌شود، راه اندازی کرد. آنها می خواهند آموزش استعدادهای توسعه دهندگان بلاک چین را در سنگاپور توسعه دهند. این برنامه حتی فرصت‌هایی را برای افراد فراتر از مرزهای کشور فراهم خواهد کرد.

دسترسی به استعدادهای بلاک چین باید در دو طرف اکوسیستم، هم توسعه دهندگان و هم معامله گران و بازاریابان ایجاد شود. آگا منهاو (Aga Manhao)، یکی از اعضای هیئت مدیره اسز، گفت:

“بیش از 70 درصد از شغل‌های بلاک چین موجود، شغل های دورکاری هستند. بنابراین فرصت‌ها برای کارجویان خارج از کشور نیز افزایش یافته است. این رقابت استعدادیابی را افزایش می‌دهد، به عنوان مثال یک توسعه دهنده سنگاپوری قادر به کار در یک پروژه بلاک چین در آلمان یا ایالات متحده است.”

گسترش شغل‌های بلاک چین در اکوسیستم

منهاو افزود: “وقتی صحبت از استعدادهای تجاری در زمینه بلاک چین می‌شود، ما نیاز فزاینده‌ای به سازندگان محصول و ارائه دهندگان خدمات از شرکت‌های حقوقی تا بازاریابان می‌بینیم. این می‌تواند به ایجاد و توسعه برنامه‌های نوآورانه با تیم‌های فناوری بلاک چین کمک کند.”

همانطور که روند دیجیتالی شدن و فناوری‌های غیر متمرکز به طور فزاینده‌ای نحوه زندگی، کار و پرداخت ما را شکل می‌دهد، دولت‌ها متوجه شده‌اند که منافع آنها در خطر است. این باعث شده بسیاری از آنها یا فشار را بر روی این کسب و کارها بیشتر کنند و یا با سرمایه گذاری سعی در ایجاد شغل‌های بلاک چین در بدنه دولت نمایند. در هر صورت ما شاهد رشد روزافزون صنعت بلاک چین در سطح جهان هستیم.

مطالب مرتبط
آینده اتریوم از نظر بوترین
مصرف انرژی بیت کوین و اتریوم در حال اوج گیری است. پروژه‌هایی برای حل آن تلاش می‌کنند
توکن کسپر (CSPR) پروژه جدید کسپرلبس کمی از هزینه‌های بالای سوخت کم می‌کند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether