منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صرافی های ارز دیجیتال  »  ممنوعیت بایننس در انگلیس: کاربران علی رغم ممنوعیت‌ها می توانند از این صرافی استفاده کنند
ممنوعیت بایننس در انگلیس: کاربران علی رغم ممنوعیت‌ها می توانند از این صرافی استفاده کنند

ممنوعیت بایننس در انگلیس: کاربران علی رغم ممنوعیت‌ها می توانند از این صرافی استفاده کنند

رضا باغانی
1400/04/08
۰

با توجه به ممنوعیت بایننس در انگلیس و عدم همکاری سیستم پرداخت اصلی فستر پیمنتز با این صرافی کاربران انگلیسی همچنان به معامله در این صرافی ادامه می‌دهند.

اداره رفتار مالی انگلیس در تاریخ 27 ژوئن خبر از ممنوعیت استفاده از صرافی محبوب بایننس داد. در پی این خبر دیروز یکی از سیستم‌های پرداخت و رمپ‌های اصلی ورود کاربران انگلیسی به بازار ارز دیجیتال بایننس برداشت کاربران را به حالت تعلیق درآورد. با این حال بایننس اعلام کرده این محدودیت ها تاثیری بر خدمت رسانی این شرکت در انگلیس نخواهد داشت.

ممنوعیت بایننس در انگلیس بر فعالیت های این صرافی تاثیر نمی گذارد

در تاریخ 27 ژوئن اداره رفتار مالی انگلیس (FCA) اعلام کرد که “بایننس در حال حاضر مجاز به انجام هیچ گونه فعالیت قانونی‌ای بدون رضایت کتبی و قبلی از FCA نیست.”

FCA با تشریح محدودیت‌های فعالیت برای بایننس، اعلام کرد که با خاتمه کار در 30 ژوئن بایننس باید به صورت برجسته در وب سایت و سایر کانالهای ارتباطی و رسانه‌های اجتماعی خود اعلامیه زیر را نمایش دهد:

بایننس مارکتز لیمیتد (Binance Markets Limited) مجاز به انجام فعالیتهای قانونی در انگلیس نیست. با توجه به اعمال الزامات توسط FCA، این شرکت از زیرمجموعه‌های بایننس در حال حاضر مجاز به انجام فعالیت‌های قانونی بدون رضایت کتبی و قبلی از FCA نیست.”

پاسخ بایننس با اعلامیه سازمان رفتار مالی انگلیس

در تاریخ 28 ژوئن، صرافی پاسخ داد که “بایننس مارکتز لیمیتد یک نهاد حقوقی جداگانه است. این شرکت از طریق وب سایت Binance.com هیچ کالا یا خدماتی را ارائه نمی‌دهد”. این صرافی در اعلامیه خود افزود: “اعلامیه FCA بایننس تأثیر مستقیمی بر خدمات ارائه شده در Binance.com ندارد.”

بایننس پلتفرم تجارت انگلستان خود را برای سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی تحت نظارت FCA در ژوئن 2020 راه اندازی کرد.

FCA می‌گوید بایننس مجاز به ارائه فعالیت‌های اقتصادی در انگلستان نیست. با این حال کاربران بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان فعلاً بدون هیچ مشکلی به معامله در این صرافی ادامه می‌دهند.

با ممنوعیت فعالیت‌های قانونی، بایننس انگلیس شرکتی از زیرمجموعه های این صرافی تقریباً نمی‌تواند هیچ خدماتی را به مشتریان خود ارائه دهد. در حقیقت اعلامیه FCA به این معنی است که بایننس مارکتز لیمیتد دیگر مجاز به تبلیغ، جمع آوری اطلاعات و یا ارائه خدمات مالی به مشتریان انگلیسی نیست.

دستورالعمل های جدید به بایننس

علاوه بر موارد فوق، بایننس موظف است کارهایی را انجام دهد. یکی از این کارها این است که کلیه سوابق و اطلاعات مربوط به مصرف کنندگان انگلیس خود را در سیستم‌های رایانه‌ای خود حفظ کرده و در مکانی مستقر در انگلیس ذخیره کند. این شرکت همچنین باید تا تاریخ 2 جولای به FCA اطلاع دهد که این دستورالعمل‌ها را دنبال کرده است. بایننس باید آماده ارائه سوابق در صورت درخواست مقامات انگلیسی باشد.

بایننس مارکتز لیمیتد به عنوان یک شرکت تابعه از گروه بایننس و اداره کننده بایننس انگلیس (Binance U.K) راه اندازی شد. بایننس قصد داشت صرافی انگلیسی خود را سال گذشته راه اندازی کند. با این حال بایننس انگلیس هرگز تأیید FCA را برای شروع فعالیت دریافت نکرد. بایننس انگلیس به شهروندان انگلیسی اجازه می‌داد تا حساب‌های بانکی خود را به اکانت های بایننسشان وصل کنند.

شهروندان انگلیس هنوز می‌توانند به صرافی رمزنگاری بایننس دسترسی داشته باشند

علی رغم محدودیت‌های بایننس برای ارائه هر گونه خدمات قانونی در انگلیس، معامله گران رمزنگاری در انگلیس می‌توانند به استفاده از صرافی رمزنگاری بایننس ادامه دهند.

سخنگوی بایننس دوباره در مصاحبه با سایت خبری فورکست نیوز (Forkast.News) گفت:

”بایننس مارکتز لیمیتد یک شرکت حقوقی جداگانه است و از طریق وب سایت Binance.com هیچ محصول یا خدماتی را ارائه نمی‌دهد. گروه بایننس مارکتز لیمیتد در ماه مه 2020 به وجود آمده است. این شرکت هنوز تجارت خود را در انگلیس راه اندازی نکرده و یا از مجوزهای نظارتی FCA خود استفاده بهره نبرده است.”

سخنگوی بایننس که طبق سیاست شرکت اجازه فاش کردن نام خود را ندارد گفت: رابطه ما با کاربرانمان تغییری نکرده است.”

در حال حاضر، کاربران انگلیسی بایننس می‌توانند معاملات خود را در بایننس ادامه دهند. این روند حداقل تا 31 مارس 2022 ادامه خواهد داشت. 31 مارس 2022 آخرین مهلت فعلی برای همه مشاغل دارایی رمزنگاری است تا در صورت تمایل فعالیت خود را، در FCA ثبت کنند.

سخنگوی بایننس مستقیماً در مورد اینکه آیا این شرکت براساس الزامات “ثبت نام موقت” FCA در انگلیس ثبت می‌شود، اظهار نظری نکرد. با این حال وی افزود: “ما در کار با قانون گذاران یک رویکرد مشترک را دنبال می‌کنیم. بایننس تعهدات مربوط به قانون گذاری را بسیار جدی می‌گیرید. ما فعالانه در جریان تغییر سیاست‌ها و قوانین در این فضای جدید هستیم. “

شرکت پرداخت فستر پیمنتز برداشت از بایننس را به تعلیق در آورد

مشتریان انگلیسی بایننس در حال حاضر نمی‌توانند از ارائه دهنده پرداخت محلی معروف، فستر پیمنتز (Faster Payments)، برای برداشت پوند انگلیس (GBP) از این صرافی استفاده کنند.

این خبر روز دوشنبه، 28 ژوئن، در اطلاعیه‌ای در وب سایت بایننس اعلام شد. در این اعلامیه آمده است طبق گزارش فایننشیال تایمز (Financial Times)، برداشت پوند انگلیس GBP از طریق فستر پیمنتز به دلایل فنی به حالت تعلیق درآمده است.

فستر پیمنتز ارائه دهنده پرداختی است که توسط بانک‌های بزرگ برای پردازش پرداخت های فوری استفاده می‌شود. این سیستم پرداخت یکی از کانالهای ترجیحی برای انتقال ارزهای فیات در صرافی بایننس محسوب می‌شود.

براساس این گزارش، کاربران انگلیسی هنوز هم می‌توانند از روش‌های سنتی مانند کارت‌های بانکی برای جابجایی پول از این صرافی استفاده کنند. با این حال، صرافی بایننس تأیید کرد که عدم همکاری فستر پیمنتز یک مانع قابل توجه برای این کار است.

این اقدام پس از دستور 27 ژوئن از سوی سازمان رفتار مالی انگلیس (FCA) مبنی بر ممنوعیت فعالیت‌های بایننس انجام شد. انگلیس پس از بررسی‌های نظارتی بایننس ادامه فعالیت یکی از شرکت های زیرمجموعه این صرافی را ممنوع اعلام کرد.

در اعلامیه FCA آمده است: “بایننس مارکتز لیمیتد مجاز به انجام هیچ فعالیت اقتصادی‌ای در انگلستان نیست”. باید اشاره کرد که هیچ نهاد دیگری در گروه بایننس هیچ یک از مجوزهای لازم برای فعالیت در انگلستان را ندارد.

توجه قانونگذاران نشان از بلوغ بازار ارز دیجیتال دارد

بایننس طی 24 ساعت گذشته حجم معاملات جهانی 31.24 میلیارد دلار آمریکا را ثبت کرده است. این صرافی به بیش از 13.5 میلیون مشتری در 180 کشور خدمات ارائه می‌دهد. صرافی بایننس از جمله صرافی‌های رمزنگاری است که اکنون توسط مقامات مالی در سراسر جهان هدف قرار گرفته شده است. گزارش شده است که بایننس توسط وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی ایالات متحده نیز تحت تحقیق است.

نیک ساپونارو (Nick Saponaro)، بنیانگذار و مدیر ارشد اطلاعات در Divi است. این شرکت یک ارائه دهنده خدمات مالی متمرکز بر ارز دیجیتال محسوب می‌شود. او در این مورد گفت:

“احساس می‌کنم که مسیر زیادی روبروی ما قرار دارد. منطقه‌ای که برخی از شرکت‌های رمزنگاری در آن فعالیت می‌کنند در بهترین حالت خاکستری است.”

وی در یک ایمیل به فورکست نیوز گفت: “این وقایع ثابت می‌کند که گرچه بلاک چین غیر متمرکز و بدون مرز است، اما فناوری‌های ساخته شده برای پشتیبانی از بلاک چین های باز و عمومی، اینگونه نیستند. آیا این رویداد تأثیر منفی‌ بر فضای رمزنگاری دارد؟ نه. من فکر می‌کنم این بلوغ بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.”

ژاپن نیز اقدامی مشابه انجام داد

در تاریخ 25 ژوئن، آژانس خدمات مالی ژاپن نیز به مشتریان بایننس هشدار داد که این صرافی در این کشور ثبت نشده است. FSA به معامله گران رمزنگاری ژاپنی هشدار داد که بایننس بدون اجازه قانونگذاران در این کشور فعالیت می‌کند.

ساپونارو گفت: “مقرراتی ایجاد شدند، که ممکن است سخت فضای رمزنگاری را مورد حمله قرار دهند. با این حال همه می دانیم این‌ها تنها کاغذهایی بر روی دیوار هستند. پروژه‌هایی که در این صنعت کار می‌کنند فردا به آمازون، گوگل و فیس بوک تبدیل می‌شوند. این در حالی است که کار برای پروژه‌های جدید دشوارتر خواهد بود.”

مطالب مرتبط
کوین بیس و بایننس می گویند هیچ مرکزی ندارند؛ این درست اما غیرواقعی است
تعلیق برداشت در بایننس: بایننس امکان برداشت وجه کاربران انگلیسی را به حالت تعلیق درآورد.
امنیت ارزهای دیجیتال در موبایل، راه‌های متداول کلاهبرداری ارز دیجیتال از طریق گوشی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس