قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار بلاک چین  »  افزایش محبوبیت دکس ها: پنکیک سواپ و یونی سواپ باعث ترافیک شبکه‌ها شدند

افزایش محبوبیت دکس ها: پنکیک سواپ و یونی سواپ باعث ترافیک شبکه‌ها شدند

اخبار بلاک چین اخبار صرافی ها
ندا رحیمی
1400/02/01
۰
افزایش محبوبیت دکس ها: پنکیک سواپ و یونی سواپ باعث ترافیک شبکه ها شدند

در حالی که معاملات اسمارت چین بایننس، به بالاترین سطح خود رسید، یونی سواپ حجم معاملات روزانه 10 میلیارد دلار را ثبت کرد. افزایش محبوبیت دکس‌ها مشکلاتی را در پی داشت.

صرافی‌های غیرمتمرکز یا دکس DEX به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون تسلیم حضانت سکه‌های خود به شخص ثالث، توکن‌ها را مبادله کنند. این‌ها اولین ورودی به دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند که به مردم امکان می‌دهند بدون مراجعه به موسسات مالی، سود خود را دریافت کرده و از طریق ارزهای دیجیتال وام بگیرند.

با افزایش محبوبیت دکس هایی مانند پنکیک سواپ، اسمارت چین بایننس به بالاترین سطح فعالیت خود رسیده است. صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (PancakeSwap) بزرگ‌ترین پروتکل این بلاک چین ارزش کل قفل شده‌ای (TVL) در حدود 10 میلیارد دلار دارد. این نشان داد که BSC در صورت تقاضا ممکن است کند شود. با این حال قیمت بایننس کوین 20٪ افزایش یافت. در نتیجه توکن CAKE پنکیک سواپ نیز ATH جدید خود را ثبت کرد.اسمارت چین مانند اتریوم در گیر با مشکلات افزایش محبوبیت دکس ها

بایننس اسمارت چین (BSH) اخیراً از افزایش فعالیت و حجم بالایی برخوردار است. با این حال افزایش تقاضا از نظر عملکرد می‌تواند شبکه را تحت تأثیر قرار دهد.

BSC رقیب اتریوم و خانه بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز است. این بلاک چین یکی از بزرگترین موتورهای رشد در صنعت امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال جاری بوده است. اتریوم نیز با افزایش فعالیت با محبوبیت دکس‌ها و مخصوصاً یونی سواپ مواجه شده است. این اتفاق باعث شد شبکه با مشکل کندی بلاک چین دست و پنجه نرم ‌کند.

در حالی که قیمت گس دوباره زیاد می‌شود، کسانی که تازه وارد دیفای شده‌اند یا آنهایی که مقادیر کمتری برای سرمایه گذاری دارند، به سمت بلاک چین مجهزتری مانند بایننس اسمارت چین رفته‌اند.

در توییتی در تاریخ 20 آوریل، جامعه بایننس چین کامیونیتی (Binance Chain Community) معاملات روزانه را افزایش داد. اکنون این شبکه به رکورد جدید شش میلیون دست یافته است. این اضافه بار در جهشی، نسبت به روز گذشته 20 درصد افزایش یافته بود.

به گفته بی اسکن (Bscan)، در زمان نگارش این گزارش، رقم معاملات روزانه اکنون بیش از هشت میلیون آدرس بوده است. این معیار در هفت روز گذشته دو برابر شده است.

مشکلات در حال رشد بایننس اسمارت چین

مدیرعامل این شرکت چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) هیچ فرصتی را برای دست انداختن اتریوم از دست نداده است. او به شدت بایننس را برای اتصال سریع و ارزان به عنوان جایگزین مناسبی برای اتریوم معرفی کرده است. با این حال به دلیل افزایش محبوبیت دکس‌ها مخصوصاً پنکیک سواپ بلاک چین جدید بایننس دچار مشکلات زیادی شده است. این شبکه اکنون مانند اتریوم از ترافیک زیاد ناشی از دکس‌ها رنج می‌برد.
این مشکلات به قدری زیاد شد که شبکه بایننس دو بار در طول دو روز از دسترس خارج شد. بسیاری از کاربران نیز از معاملات ناموفق و پیام‌های خطا هنگام استفاده از دکس‌‌‌های محبوب شکایت داشتند.

در حالی که این شبکه هنوز به نزدیکی فعالیت‌های اتریوم نرسیده است، طبق نمودارهای Bscan، میانگین هزینه گس در BSC طی دو هفته گذشته 87٪ افزایش یافته است. این یک افزایش چشمگیر در دوره‌ای بسیار کوتاه را نشان می‌دهد. میزان گس مصرف شده روزانه BSC نیز طبق نمودارها تقریباً 50٪ افزایش پیدا کرده است.افزایش محبوبیت دکس‌ها دلیل اصلی این مشکل عنوان شده است

پنکیک سواپ با ارزش کل قفل شده 10 میلیارد دلار اکنون بیشترین میزان تقاضا را در اسمارت چین از آن خود کرده است. بر اساس گزارشی از بورس مشتقات دری بیت (Deribit)، متوسط حجم 24 ساعته پنکیک سواپ در هفته منتهی به 16 آوریل بیش از 1 میلیارد دلار و سوشی سواپ از 2 میلیارد دلار پیشی گرفت.

این گزارش افزود که میانگین متحرک هفت روزه و حجم معاملات 24 ساعته، پنکیک سواپ را نیز از دو رقیب خود جلو انداخت.

در زمان نوشتن این مقاله، دپ رادار (DappRadar) گزارش کرده است یک TVL رکورددار برای DEX، برای اولین بار 10 میلیارد دلار بالاتر است. گفته می‌شود این رقم از رقم 9 میلیارد دلار یونی سواپ و 4.2 میلیارد دلار سوشی سواپ بالاتر است.

توکن‌‌‌های CAKE و BNB افزایش یافتند

توکن‌‌‌های بومی‌دکس‌ها و صرافی‌های رمزنگاری نیز عملکرد خوبی دارند. CAKE در جلسه معاملات روز گذشته آسیا به 28.40 دلار رسید.

طبق داده‌های سایت کوین گکو (CoinGecko)، توکن BNB در حال بهبود است. این ارز در روز گذشته با 20٪ افزایش قیمت 582 دلار معامله می‌شود.

یونی سواپ در پی افزایش محبوبیت دکس‌ها رکورد 10 میلیارد دلار در حجم معاملات هفتگی را ثبت کرد

یونی سواپ برترین صرافی غیرمتمرکز در شبکه اتریوم است. این دکس علی رغم هزینه‌های بالای معاملات بلاک چین، موفق به کسب محبوبیت بیشتر شده است.

بر اساس آمار آنالیتیکس یونی سواپ، این صرافی غیرمتمرکز برای اولین بار بیش از 10 میلیارد دلار حجم معاملات هفتگی را ثبت کرده است. این به معنای افزایش 26٪ نسبت به هفت روز گذشته است.

یونی سواپ یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز اصلی است که بر بستر اتریوم ساخته شده است. کاربران می‌توانند توکن‌‌‌های ERC20 را که نوعی ارز دیجیتال از زیرساخت‌های بلاک چین اتریوم هست را در آن معامله کنند. این ارزها شامل استیبل کوین‌هایی مانند تتر و USDC هستند. همچنین توکن‌‌‌های پروتکل‌های دیفای مانند Aave و Celsius نیز در این صرافی قابل معامله‌اند. این صرافی به وسیله توکن حاکمیتی UNI به کاربران امکان می‌دهد در مورد تغییرات سیستم عامل یونی سواپ رأی دهند.

یونی سواپ در محاصره رقبای سرسخت

یونی سواپ تحت فشار سوشی سواپ، وان اینچ و سایر دکس‌‌‌های محبوب مبتنی بر اتریوم برای جذب مشتریان قرار دارد. با این حال به گفته بیت اینفو (BitInfo)، این شرکت همچنین با دکس‌‌‌های غیر اتریومی‌مانند پنکیک سواپ بایننس روبرو است. معامله گران سعی دارند از هزینه‌های بالای اتریوم که به طور متوسط بیش از 20 دلار است، فرار کنند. در مقابل، بایننس اسمارت چین از هزینه‌های کمتری برخودار است. البته طبق آنچه قبلاً گفته شد این شبکه هم با افزایش محبوبیت دکس‌ها دچار مشکل ترافیک و افزایش هزینه گس شده است.

این تفاوت بسیار بزرگی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت تا معامله گران با آگاهی مالی از آن چشم پوشی کنند. در نتیجه، طبق آمارهای کوین گکو، پنکیک سواپ فقط در 24 ساعت گذشته بیش از 4 میلیارد دلار در مقایسه با 1.8 میلیارد دلار یونی سواپ معامله داشته است.

بنابراین، در حالی که یونی سواپ مطمئناً می‌تواند رسیدن به این نقطه عطف را جشن بگیرد، پنکیک سواپ در حال به دست آوردن مشتریان فراری از اتریوم است.راه حل مقیاس پذیری اوپتیمیستیک می‌تواند نجات دهنده یونی سواپ باشد

یونی سواپ از ضرورت ادامه رقابت آگاه است. V3 یونی سواپ قرار است با بهبود نقدینگی و بازده معاملات، از 5 مه به اجرا در آید. هنگامی‌که اوپتیمیستیک، یک راه حل برای مقیاس اتریوم فعال شود، یونی سواپ V3 نیز راه اندازی می‌شود. راه حل اوپتیمیستیک که قرار بود در ماه مارس راه اندازی شود که با تأخیر مواجه شد. این راه حل اواخر این سال میلادی راه اندازی می‌شود. یونی سواپ در 23 مارس در وبلاگ خود گفت: ” با این پیشرفت‌های پیشگامانه در طراحی، هزینه گس صرافی v3 در شبکه اصلی اتریوم ارزان‌تر از v2 است. معاملات انجام شده در راه حل اوپتیمیستیک احتمالاً به طور قابل توجهی ارزان‌تر خواهند بود! “

مطالب مرتبط
ارزهای دیجیتال صرافی‌ها با بهره گیری از محصولات دیفای شروع به رشد کردند
وب 3 در پولکادات با افزایش محبوبیت این بلاک چین رونق خواهد گرفت
بیتمکس (BitMEX) باعث سقوط بیتکوین شد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس