منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  گاوهای بیت کوین و اتریوم خسته شدند؟ کاهش ارزش ETH و BTC پس دو هفته رالی قدرتمند
خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم: کاهش ارزش ETH و BTC پس از دو هفته رالی قدرتمند

گاوهای بیت کوین و اتریوم خسته شدند؟ کاهش ارزش ETH و BTC پس دو هفته رالی قدرتمند

به نظر می‌رسد گاوهای بیت کوین و اتریوم خسته شده‌اند. پس از دو هفته رالی شاهد کاهش قیمت این دو ارز هستیم. آیا این اصلاح قیمت به سقوط می‌انجامد؟ برای یافتن جواب باید نقاط پشتیبانی این دو ارز را زیر نظر بگیریم.

بیت کوین و اتریوم پس از یک رکود طولانی سه ماهه شاهد حضور گاوهای تازه نفس بودند. حرکت این دو ارز باعث شد کل بازار ارزهای دیجیتال حرکت صعودی خود را شروع نماید. با این حال امروز از قدرت صعودی این دو ارز کاسته شد. به نظر می‌رسد مقاومت 47 هزار دلار سد راه گاوهای بیت کوین و 3300 دلار مانع حرکت اتریوم شده است.

پنجشنبه روز خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم

مقاومت 47،000 دلاری توانست راه را بر روی گاوهای بیت کوین ببندد و از سوی دیگر اتریوم هم از رسیدن به 3300 دلار بازماند.

بیت کوین (BTC) روز پنجشنبه اشتهای خود را برای افزایش بیشتر از دست داد. این ارز باحدود 4 درصد ضرر به زیر 45000 دلار بازگشت.

اتریوم نیز که در این هفته 13 درصد رشد کرده با مقاومت شدید 3160 دلار روبرو شد. پس از این بود که این ارز هم 5 درصد سقوط کرد و اکنون در زیر قیمت 3100 دلار معامله می‌شود. اتریوم در برابر بیت کوین، در تلاش است تا از سطح 0.07 BTC دفاع کند.

قیمت بیت کوین به 44000 دلار رسید

داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدینگ (TradingView) نشان داد که BTC/USD در روز پنجشنبه رقم 44.200 دلار را آزمایش کرده است. این یعنی بیت کوین بیش از 4 درصد در 24 ساعت کاهش یافته است.

خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم: کاهش ارزش ETH و BTC پس از دو هفته رالی قدرتمند

نمودار قیمت بیت کوین

پادشاه ارزهای دیجیتال روز گذشته را برای فتح اوج‌های جدیدی در نزدیکی 47،000 دلار سپری کرده بود. با این حال مقاومت شدید در آن سطح در نهایت پیروز شد و حجم نتوانست هدف گاوها را حفظ کند.

مایکل فن دی پوپ، همکار کوین تلگراف در آن زمان هشدار داد: “ضعف جزئی در روند صعودی اخیر به معنای خستگی احتمالی در بین گاوهای در حال فرار است.”

ون دو پوپ در جدیدترین ویدیوی یوتیوب، شانس ایجاد اصلاحات اساسی‌تر در بیت کوین را ارزیابی کرد. او گفت: “در حال حاضر، من فکر می‌کنم اکثریت انتظار دارند 48000 دلار قبل از اینکه روند صعودی معکوس شود، آزمایش گردد.”

“اگر گاوها بتوانند از این سطح عبور کنند می‌توانیم به 55000 دلار برسیم. از طرف دیگر اگر نتوانیم این سطح را فتح کنیم از اینجا به عقب برگردیم. این سقوط ممکن است به پایین‌ترین قیمت ها در سطح 40،000 دلار و شاید 30،000 دلار برسد.”

در صرافی بزرگ بایننس، حمایت خریداران بسیار بالاتر از 42000 دلار است. البته هنوز دیوار فروش قابل توجهی در سطح 47000 دلار وجود دارد.

خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم: کاهش ارزش ETH و BTC پس از دو هفته رالی قدرتمند

نقشه حرارتی سفارشات خرید و فروش بیت کوین در بایننس

صلیب طلایی هنوز در راه است

در همین حال، حتی افت خفیف پنجشنبه برای جلوگیری از یک رویداد بالقوه صعودی در نمودار روزانه جمعه کافی نخواهد بود. به احتمال زیاد فردا ما شاهد صلیب طلایی در نمودار بیت کوین خواهیم بود.

این نکته توسط تحلیلگر و معامله گر محبوب توییتر رکت کپیتال (Rekt Capital) بیان شد. صلیب طلایی به صورت سنتی، تاثیری مثبت بر احساسات معامله گران خواهد گذاشت. برای کسانی که با این مفهوم آشنایی ندارند باید گفت صلیب طلایی به عبور میانگین متحرک 50 روزه از روی میانگین متحرک 200 روزه گفته می‌شود. این حرکت به معنی این است که معامله گران احساسات مثبتی نسبت به بیت کوین پیدا کرده‌اند.

وی در توئیتر خود نوشت: “این کاهش قیمت بیت کوین برای از بین رفتن صلیب طلایی یا گلدن کراس (Golden Cross) آتی کافی نیست”. رکت کپیتال افزود که BTC/USD همچنان باید 45،200 دلار را به عنوان حمایت برای ادامه “روند صعودی” خود حفظ کند.

در بعضی مواقع بعد از رخ دادن صلیب‌های طلایی، اصلاحات قیمت مشاهده شده است.

واگرایی نزولی در نمودار اتریوم ایجاد شده است، آیا پشتیبانی 3K دلار ادامه خواهد داشت؟

اتریوم از زمان جهش از 1710 دلار در 20 جولای، با افزایش قیمت قدرتمند خود به 3170 دلار رسیده است. این سکه در ابتدا در داخل یک کانال قیمتی صعودی حرکت می‌کرد. با این وجود در نهایت در آخر هفته گذشته این کانال را برای ایجاد یک روند صعودی شکست.

پس از آن، ETH به بالاترین سطح خود رسید تا با مقاومت 3160 دلار مواجه شود. از آن زمان به بعد، شمع‌های روزانه نتوانستند بالاتر از این سطح قیمتی بسته شوند. اخیراً، اتریوم در نمودار 4 ساعته علائم واگرایی نزولی را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد قیمت به بالاترین حد خود رسیده است و RSI بالاترین سطح را ارائه می‌کند.

خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم: کاهش ارزش ETH و BTC پس از دو هفته رالی قدرتمند

نمودار روزانه قیمت اتریوم

این احتمالاً می‌تواند اشاره‌ای به این باشد که قبل از اینکه ETH به حرکت صعودی ادامه دهد یک اصلاح جدی اتفاق خواهد افتاد.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

پیش بینی قیمت کوتاه مدت ETH-USD

با نگاه به آینده، اولین مقاومت 3160 دلار است. پس از آن 3200 دلار، 3350 دلار (618 فیبوناچی نزولی)، 3540 دلار ( 1.618 فیبوناچی) و 3600 دلار دنبال می‌شود.

از سوی دیگر، اولین پشتیبانی قوی 3000 دلار است. پس از آن 2890 دلار (حداکثر قیمت ماه ژوئن)، 2680 دلار (0.382 فیبوناچی و MA 20 روزه) و 2550 دلار (MA 100 روزه) می توانند از افتت بیشتر اترویم جلوگیری کنند.

همانطور که گفته شد، مقاومت نسبی 4 ساعته علائم واگرایی نزولی را نشان می‌دهد. می‌توان حدس زد که یک اصلاح احتمالی در راه است.

ETH/BTC برای بازپس گیری 0.07 BTC تلاش می‌کند

اتریوم در حال حاضر برای بستن شمع روزانه بالای 0.07 BTC تلاش می‌کند. این جفت ارز در ابتدای ماه آگوست به بالای مثلث متقارن رسیده بود. اتریوم در آن زمان در داخل کانال قیمتی صعودی بالاتر رفت و به 0.071 BTC رسید.

اتریوم از هنگام رسیدن به 0.071 BTC، کاهش یافت و در قیمت 0.067 بیت کوین (0.382 Fib) پشتیبانی پیدا کرد. با این حال، اتریوم هنوز تلاش می‌کند تا بالای 0.07 BTC شمع روزانه خود را ببندد.

نمودار جفت ارز ETH-BTC

پیش بینی قیمت کوتاه مدت ETH-BTC

با حرکت به جلو، اولین مقاومت در 0.07 BTC است. پس از آن 0.072 BTC (.618 فیبوناچی نزولی)، 0.074 BTC و 0.077 BTC  می توانند مقاومت های قابل توجهی باشند.

در طرف دیگر، اولین پشتیبانی در 0.067 بیت کوین قرار دارد. پس از آن 0.066 BTC (MA 100 روزه)، 0.0651 BTC ( MA 20 روزه) و 0.0632 BTC (میانگین متحرک 50 روزه) حمایت های اصلی خواهند بود.

RSI روزانه بالاتر از 60 است اما ثابت است، نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال کند شدن باشد. از طرفی این به ما می‌گوید همچنان گاوها در حال هدایت بازار هستند.

خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم: اصلاح قیمت یا سقوط

با توجه به روند صعودی مداوم به نظر می‌رسد این حرکات اصلاح قیمت باشند. با این حال خستگی گاوهای بیت کوین و اتریوم پس از بحران 3 ماه گذشته می‌تواند همه فعالان بازار بترساند. باید دید که در ادامه چه اتفاقی برای بازار رخ خواهد داد. آلت کوین‌ها هنوز تأثیر جدی‌ای از کاهش ارزش بیت کوین نگرفته‌اند.

در شرایط فعلی پیشنهاد می‌کنیم با احتیاط‌ ترید کنید و از نزدیک تحرکات بازار را زیر نظر قرار دهید. مثل همیشه توصیه می‌کنیم مسئولیت پذیر معامله کنید و بیش از آنچه توان از دست دادنش را مدارید وارد بازار نشوید.

مطالب مرتبط
عبور بیت کوین از مقاومت 48 هزار دلار می‌تواند قیمت این ارز را به 55 هزار دلار برساند
بی ان وای ملون (BNY Mellon) به گری اسکیل بیت کوین تراست افزوده شد.
حرکت صعودی اتر در ماه ژوئن: 3 کاتالیزور برای از سرگیری بازار گاوی اتریوم
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether