منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  تثبیت بیت کوین بالای 48 هزار دلار، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تردید به سر می‌برد
تثبیت بیت کوین بالای 48 هزار دلار، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تردید به سر می‌برد

تثبیت بیت کوین بالای 48 هزار دلار، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تردید به سر می‌برد

با وجود تردیدهایی در مورد حرکت صعودی بیت کوین، این ارز توانسته خود را بالای 48 هزار دلار تثبیت کند. آلت کوین‌ها از حرکت جانبی BTC در چند روز گذشته سود می‌برند.

بیت کوین روز جمعه پس از تحکیم یک هفته‌ای زیر سطح مقاومت 50،000 دلاری همراه با بازار سهام افزایش یافت. این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله در حدود 48200 دلار معامله می‌شود. پادشاه ارزهای دیجیتال با وجود فاندامنتال خوب طی 24 ساعت گذشته حدود 2 درصد کاهش یافته است. بیت کوین که روز گذشته تا 49600 دلار بالا رفته بود اکنون پس از سقوط به 47750 دلار خود را بالای 48 هزار دلار تثبیت کرده است.

تثبیت قیمت بیت کوین بالای 48 هزار دلار با ضعف دلار

روز جمعه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تأکید کرد که بانک مرکزی می‌تواند خرید دارایی خود را در اواخر امسال کاهش دهد. به نظر وی افزایش تورم موقتی خواهد بود. اظهارات پاول باعث تضعیف دلار و افزایش قیمت بیت کوین شد. این سخنان نگرانی‌هایی که در مورد کاهش فوری یا پلکانی خرید اوراق قرضه ماهانه فدرال رزرو وجود داشت را به راحتی برطرف کرد.

جوناس لوتی (Jonas Luethy)، معامله گر ارشد کارگزاری معاملات دارایی های دیجیتالی گلوبال بلاک (GlobalBlock) است. وی در در ایمیلی به نشریه اینترنتی کوین دسک (CoinDesk) نوشت: “برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال توزیع پول نقد بیشتر را به عنوان مسئله‌ای صعودی در مورد بیت کوین می‌دانند. تصور می‌شود که توزیع پول به سرمایه گذاران نقدینگی بیشتری جهت سرمایه گذاری در دارایی‌های خطرناک را می‌دهد.”

ادوارد مویا (Edward Moya)، تحلیلگر کارگزاری بستر معاملات ارز خارجی اآندا (Oanda) است. وی نیز در ایمیلی به کوین دسک نوشت: “رویداد اصلی تابستان امسال برای کاهش بسته های محرک اقتصادی به نفع بیت کوین به پایان رسید. دارایی‌های پرریسک پس از سخنان پاول افزایش خواهند یافت.”

به نظر می رسد همه چیز برای تثبیت قیمت بیت کوین بالای 48 هزار دلار آماده است.

الگوی قیمت بیت کوین پس از تثبیت بالای 48 هزار دلار

بر اساس تحقیقات شرکت مشاوره‌ای جهانی فاند استرات (FundStrat)، الگوی روشنی از خرید بیت کوین در پایان هفته و سوددهی در اواسط هفته در هفته های گذشته وجود داشته است.

تثبیت بیت کوین بالای 48 هزار دلار، بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تردید به سر می‌برد

الگوی هفتگی قیمت بیت کوین

بیت کوین این هفته در حال بازیابی از روند نزولی است و به نظر می‌رسد الگوی قیمت هفتگی را در نمودار بالا دنبال می‌کند. قیمت BTC در زمان نگارش این مقاله به بالای 48000 دلار تثبیت شده است.

فاند استرات در خبرنامه چهارشنبه خود با اشاره به شکل مقعر الگوی قیمت می‌نویسد: “در حالی که ما مطمئن نیستیم محرک‌های پشت این الگو چیست، اما باید منتظر ماند و دید آیا می‌توانیم لبخند هفتگی خود را دوباره تکمیل کنیم یا خیر.” این متن اشاره به طرح لبخندی دارد که الگوی بیت کوین هر هفته ایجاد می کند.

بازدهی ارزهای دیجیتال در مقابل سهام

بیت کوین و اتر در 90 روز گذشته بر اساس تعدیل ریسک از سهام محبوب فناوری مانند الفابت (NASDAQ: GOOG)، مایکرو سافت (NASDAQ: MSFT) و اپل (NASDAQ: AAPL) عقب افتاده‌اند.

مقایسه بازده کوتاه مدت ارزهای دیجیتال برتر و سهام

طبق داده‌های اینتو د بلاک (IntoTheBlock)، نمودار بالا نسبت حرکت شارپی BTC و ETH را با سهام شرکت های منتخب مقایسه می‌کند. با این معیار، سرمایه گذاران با نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال نسبت به سهام سنتی در کوتاه مدت سود کمتری می‌برند. با این حال، نسبت‌های یکساله برای BTC و ETH نسبت به سهام فناوری محبوب بیشتر است.

یونی ایژیا (Yoni Assia) مدیرعامل پلتفرم معامله ای ترو (EToro) است. وی به کوین دسک گفت که معامله گران روی این پلتفرم در حال خروج از معاملات ارزهای دیجیتال و سهام میم هستند. این افراد احتمالاً در جستجوی بازدهی بالاتر به سراغ سهام می‌روند. از نظر ریسک، نوسان کم در بازارهای رمزنگاری و بازارهای سنتی طی ماه گذشته باعث افزایش سوداگری شده است.

اتر در 3000 دلار پشتیبانی می‌شود

اتر، دومین ارز دیجیتال از نظر سرمایه بازار، در حدود 3000 دلار پشتیبانی می‌شود. این ارز طی 24 ساعت گذشته حدود 2 درصد کاهش یافته است. اتریوم از زمان افزایش قیمت در 8 آگوست به سطح خرید بیش از حد رسیده است. این مورد معمولاً قبل از دوره تثبیت رخ می‌دهد.

حمایت اتر در 3000 دلار

با بهبود حرکت کوتاه مدت، خریداران به احتمال زیاد در سطح حمایت 3000 دلاری فعال خواهند بود. برای دستیابی به هدف صعودی به بالاترین حد خود در حدود 4000 دلار، ETH باید از مقاومت قوی در 3400 دلار عبور کند.

رشد عرضه استیبل کوین‌ها در صرافی‌ها باعث تثبیت بیت کوین می شود

به گفته کریپتو کوانت (CryptoQuant)، عرضه استیبل کوین در صرافی‌ها به 19 میلیارد دلار رسیده است. جان ووستنفلد (Jan Wuestenfeld)، تحلیلگر کریپتو کوانت نوشت: “اکنون پول بیشتری در بازارها وجود دارد که می‌تواند به بیت کوین سرازیر شود.”

بنابر داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، کل ارزش بازار استیبل کوین از 120 میلیارد دلار فراتر رفته است. این رقم بیش از دو برابر میزان سکه‌های پایدار در ماه مارس محسوب می‌شود.

رحول رأی (Rahul Rai)، رئیس بخش سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری بلاک تاور (BlockTower) است. وی در توییتر نوشت: “این احتمالاً ناشی از افزایش جریان‌های سرمایه‌ای MN (بازار خنثی) است. پول بیشتر در بازار مارجین به دنبال بازدهی بالاتر آمده است.”

آلت کوین‌ها از حرکت جانبی BTC سود می‌برند

بعضی از آلت کوین همزمان با حرکت جانبی بیت کوین توانسته اند سودهای خوبی کسب کنند. سولانا همانطور که دیروز گفتیم توانست رکورد جدیدی از خود به جا بگذارد. از طرف دیگر شاهد رشد تزوس و کازماس نیز بودیم. برخی از اخبار مهم در بازار آلت کوین ها به شرح زیر است:

باگ امنیتی اتریوم

کریستین کیم (Christine Kim) و اندرو تورمن (Andrew Thurman) از کوین دسک گزارش دادند که اتریوم به دلیل وجود مشکل در تعدادی از اعتبارسنجان شبکه -که گره نیز نامیده می‌شوند -دچار شکاف زنجیره‌ای شده است. روز سه شنبه، تیم توسعه دهندگان پشتیبان سرویس گیرنده نرم افزار محبوب در بستر اتریوم، گث (Geth)، یک هات فیکس برای رفع اشکال اضطراری در برابر آسیب پذیری امنیتی در کد خود منتشر کرد. این کد مانع از ایجاد بلاک توسط برخی کاربران می‌شد.

تیم گو اتریوم این آسیب پذیری را در 18 آگوست فاش کرده بود و گفته بود که یک پلاگ این برای آن منتشر می‌کند. با این حال ماهیت دقیق این آسیب پذیری را برای تلاش جهت جلوگیری از حمله مشخص نکرد. به نظر می‌رسد برخی از کاربران مشکلی را که در هات فیکس تیم گث وجود داشت شناسایی کردند و اکنون نسخه‌های قدیمی نرم افزار گث را هک می‌کنند.

ADA همچنان می تازد

توکن ADA کاردانو با جهش خریداران جدید افزایش قیمت می‌یابد. توکن کاردانو روز جمعه افزایش یافت و با نزدیک شدن سریع قیمت به بالاترین سطح خود، سود این ماه را به 112 درصد رساند. بر اساس داده‌های مساری (Messari)، توکن ADA در زمان نوشته شدن مقاله با قیمت 2.74 دلار معامله می‌شود. ADA پس از رسیدن به قیمت 2.94 در 24 ساعت گذشته 3.4 درصد کاهش داشت. بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی رمزنگاری اینتو د بلاک، تعداد آدرس‌های کیف پول دارای این ارز دیجیتال با سابقه ای کمتر از 30 روز در مقایسه با ماه گذشته 10 درصد افزایش یافته است. این احتمالاً نشانه ورود خریداران تازه نفس به بازار این ارز است.

رشد ارزش کل قفل شده ترنچس

پروتکل دیفای ترنچس (Tranchess) از ارزش قفل شده 1 میلیارد دلار در دو ماه عبور کرد. پروتکل ترنچس، یک پلت فرم مدیریت دارایی‌های غیرمتمرکز با تم شطرنج است. این پلتفرم از زمان آغاز به کار خود در ماه ژوئن دچار ضعف شده بود. شواهدی از محبوبیت این پروژه که توسط شرکت سرمایه گذاری‌ تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) پشتیبانی می‌شود را می‌توان در ارزش کل قفل شده (TVL) آن یافت. این معیار از زمان راه اندازی به بیش از 1.1 میلیارد دلار رسیده است. TVL به میزان دارایی‌های موجود در یک پروتکل معین اشاره دارد و راهی برای تعیین محبوبیت پروتکل های دیفای است. داده‌ها نشان می‌دهد که در زمان انتشار این مقاله، TVL در پروتکل‌های دیفای از 150 میلیارد دلار فراتر رفته است.

راه اندازی بازی جدید MIR4

بر اساس بیانیه مطبوعاتی، MIR4 در 170 کشور در کنار سکه کاربردی خود راه اندازی می‌شود. MIR4، یک بازی نقش آفرینی چندنفره مبتنی بر بلاک چین است که دارای توکن کاربردی است. این بازی آزمایش خود را به پایان رسانده است و اکنون در دسترس علاقه مندان قرار دارد. این بازی ویدئویی که پنجشنبه راه اندازی شد، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا سکه‌های کاربردی معروف به DRACO را جمع آوری کنند. کاربراین می‌توانند این سکه‌ها را با دارکستیل (منبع ضروری استفاده شده در بازی) عوض کنند و بالعکس. سکه‌های کاربردی یا توکن های اوتیلیتی، ارزهایی هستند که می‌توان آنها را با یک کالا یا خدمات مبادله کرد.

مطالب مرتبط
 اثر کوین بیس بر کاردانو؛ پس از چند روز افت قیمت بازار دوباره به رنگ سبز درآمد.
رشد محبوبیت اتریوم: علاقه شرکت‌ها به اتریوم به عنوان سیستم پرداخت در حال افزایش است
کاربران بیت کوین سوییس اکنون می توانند بیت کوین و اتر را در ازای طلا و نقره معامله کنند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether