منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟
صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟

صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟

رضا باغانی
1400/06/06
۰

بسته به روش استفاده شده، پیش بینی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت است. اکنون گمانه زنی‌ها در مورد سقوط و یا صعود بیت کوین بسیار شدت گرفته است. اما خالق سهام به جریان پلن بی (PlanB) از میانگین هدف 100،000 دلاری بیت کوین حمایت می‌کند.

بیت کوین (BTC) ممکن است تا کریسمس به 100،000 دلار صعود یا به 30،000 دلار سقوط کند. اما یکی از مشهورترین تحلیلگران روی رشد قیمت آن شرط بندی کرده است.

در توییت روز پنجشنبه خود پلن بی، خالق مدل سهام به جریان قیمت بیت کوین، تفکرات صعودی قوی اش را به اشتراک گذاشت.

با این حال به گفته تحلیلگری دیگر، بیت کوین برای رسیدن به ATH (اوج قیمتی تاریخی) جدید خود به یک “کاتالیزور اصلی” نیاز دارد. این در حالی است که حق بیمه آتی، نسبت پوزیشن های لانگ و شورت معامله گران حرفه‌ای و قراردادهای آپشن همه نشان می‌دهد که حرفه‌ای ها هنوز در مورد قیمت بیت کوین به صعود فکر می‌کنند نه سقوط.

پلن بی: ماه‌های آینده برای صعود یا سقوط بیت کوین نقش کلیدی دارند

پیش بینی اخیر پلن بی از حداقل قیمت بسته شدن ماهانه ماه آگوست دقیقاً با قیمت‌های فعلی مطابقت دارد. اگر چهار مورد باقی مانده به همان اندازه دقیق باشند، بیت کوین می‌تواند 2021 را با 135000 دلار به پایان برساند.

اولین پیش بینی سهام به جریان در این چرخه هالوینگ قیمت BTC را به طور متوسط 100،000 دلار پیش بینی می‌کند. با وجود یک سقوط و اصلاح در ماه‌های گذشته، پلن بی همچنان این الگو را معتبر می‌داند. وی استدلال می‌کند که هنوز مدل سهام به جریان اعتبار دارد و الگوی بهتری نتوانسته جایگزین شود.

یکی از این مدل‌های جایگزین، که بعید به نظر می‌رسد محقق شود، نمودار لگاریتمی “کاهش بازده” است. این الگو توسط کاربر انجمن بیت کوین تاک (Bitcointalk)، ترولولو (Trololo) در سال 2014 تهیه شده است.

این الگو قیمت 30،000 دلار را برای جفت ارز BTC/USD در پایان امسال محاسبه می‌کند. این پیش بینی چیزی است که پلن بی معتقد است احتمال وقوع آن کمتر از هدف 100،000 دلار مدل سهام به جریان است. بنابراین پیش بینی وی برای قیمت بیت کوین اکنون بیشتر صعود را نشان می‌دهد تا سقوط را.

او در نظرات روی نمودار همراه توییت خود با تفاوت این دو مدل افزود: “ماه‌های آینده برای تعیین صعود یا سقوط بیت کوین کلیدی خواهند بود.”

مدل سهام به جریان پلن بی

اوج دوم کی به دست می‌آید؟

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، تحلیل قیمت کوتاه مدت BTC این هفته در مورد سقوط بیت کوین اشتباه می‌کرد. این ارز حتی اصلاح کامل خود تا سطح 46 هزار دلار را به پایان نرساند.

با توجه به اینکه 50،000 دلار به عنوان حمایت از دسترس خارج شده است، نظرات در مورد تأثیر احتمالی اجلاس سالانه جکسون هول فدرال رزرو ایالات متحده، که به زودی آغاز می‌شود، متفاوت است.

با وجود افزایش 60 درصدی در برابر پایین‌ترین قیمت 29000 دلاری، بیت کوین هنوز نتوانسته مقاومت نهایی را در برابر سد مستحکم 50،000 دلار به چالش بکشد، چه برسد به بالاترین رقم 64،500 دلار در ماه آوریل.

با گسترده‌تر کردن نمای کلی بازار، خوش بینی همچنان باقی می‌ماند. داده‌ها نشان می‌دهد که قبل از پایان سال آینده شاهد صعود بیت کوین خواهیم بود نه سقوط این ارز. این روند می‌تواند سایر دوره های بازار گاوی پس از هالوینگ، به ویژه دو قله فتح شده در سال 2013 را کپی کند.

برای ادامه صعود بیت کوین به یک کاتالیزور گسترده نیاز است

دان مک درمیت (Dan McDermitt) از چارت گایز (TheChartGuys) می‌گوید رشد بیت کوین در یک ماه گذشته چشمگیر بوده است. با این حال اگر بیت کوین بخواهد از سقوط فرار کند و روند صعود را در پیش بگیرد، به یک “کاتالیزور بزرگ” نیاز دارد.

قیمت بیت کوین (BTC) همچنان 2 درصد از بالاترین سطح خود در 23 آگوست (50.500 دلار) فاصله دارد. برخی معامله گران این سؤال را مطرح می‌کنند که آیا اصلاح چند روزه پایان بازار افزایشی 34 روز اخیر را نشان می‌دهد یا خیر.

حتی با اصلاح فعلی، داده‌های مشتقات و مانور سرمایه گذاران حرفه‌ای هیچ سیگنال نزولی را نشان نمی‌دهد.

بازار ارزهای دیجیتال در ماه گذشته دچار نوسانات شدید شده است. قیمت بیت کوین با 73 درصد رشد از پایین‌ترین سطح خود در 29،200 دلار به بالاترین سطح 50،478 دلار در 26 آگوست رسید.

به گفته مک درمیت، رالی بی وقفه بیت کوین در ماه گذشته “با عدم تجمیع هفتگی” انجام شد. با این که این حرکت صعودی پیشرفت چشمگیری بود و خرس‌ها را ناامید کرد اما “هر هفته به پایین‌ترین سطح خود رسید.”

مک درمیت “انتظار یک الگوی تعادلی در بازه زمانی ماهانه را دارد. الگویی از پایین‌ترین و بالاترین سطح محدوده را به هم نزدیکتر می کند.”

مک درمیت گفت:

“من پیش بینی می‌کنم که در ابتدا به دنبال بالاترین سطح محلی در مقایسه با بالاترین سطح تاریخ باشیم. من فقط منتظر تغییر برخی الگوهای کوتاه مدت هستم تا منجر به تجمیع هفتگی شود. این می‌تواند یک تصویر بزرگتر سالم فقط برای خنک کردن بازار باشد. “

وقتی صحبت از رسیدن به بالاترین سطح تاریخی می‌شود، مک درمیت احساس می‌کند که بازار به کاتالیزور نیاز دارد. این کاتالیزور باید منجر به افزایش حجم شود، مانند تصویب ETF بیت کوین. قیمت 65000 دلار “در آن شرایط” امکان پذیر می‌شود.

3 شاخص نشان دهنده قدرت بیت کوین برای از سرگیری صعود است

اصلاح قیمت بیت کوین

در 24 آگوست، جان بولینگر، تحلیلگر برجسته فنی عنوان کرد که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت سقوط خواهد کرد. یک تحلیلگر بازار با نام مستعار کریپتو همستر (CryptoHamster) چشم انداز نزولی مشابهی را بر اساس یک الکوی تحلیل تکنیکال به نام کانال صعودی به اشتراک گذاشت.

اخبار منفی ناشی از مقررات صرافی‌ها نیز می‌تواند علاقه سرمایه گذاران را کاهش دهد. و مهم‌تر این هفته اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) یک اطلاعیه نظارتی جدید علیه صرافی بایننس منتشر کرد.

با توجه به اقدامات نظارتی این هفته، از صرافی خواسته شد تبلیغات خود را در وب سایت و رسانه‌های اجتماعی بایننس حذف کند.

روند صعودی را می‌توان در بازارهای آتی مشاهده کرد

برای ارزیابی اینکه بینش معامله گران حرفه‌ای، تحلیلگران باید حق بیمه آتی، که به عنوان “پایه” نیز شناخته می‌شود را بررسی کنند. این شاخص فاصله بین قیمت‌های آتی و بازار عادی اسپات را اندازه گیری می‌کند.

قرارداد یک ماهه باید با 6 تا 14 درصد حق بیمه سالانه در بازارهای سالم معامله شود. در این روند فروشندگان برای به تعویق انداختن تسویه حساب، قیمت بالاتری را درخواست می‌کنند و اختلاف قیمت ایجاد می‌کند.

صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟

حق بیمه معاملات آتی هوبی

توجه داشته باشید که چگونه شاخص از حق بیمه سالانه 4 درصد خنثی به نزولی در 19 اوت به سطح 9 درصد سالم‌تر رسیده است. این نشان می‌دهد که این شاخص در جهت مخالف منطقه حرکت می‌کند، که نزولی تلقی می‌شود.

نسبت معاملات لانگ به شورت هنوز بیت کوین همچنان صعود را نشان می‌دهد نه سقوط

برای اندازه گیری مؤثر موقعیت‌های معامله گران حرفه‌ای، سرمایه گذاران باید نسبت پوزیشن های لانگ و شورت معامله گران حرفه‌ای در صرافی‌های رمزنگاری پیشرو را کنترل کنند. این معیار با جمع آوری داده‌ها از بازارهای مختلف، دید وسیع‌تری از موقعیت خالص مؤثر معامله گران ارائه می‌دهد.

صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟

نسبت پوزیشن های لانگ به شورت در صرافی های مختلف

شایان ذکر است که صرافی‌ها اطلاعات معامله گران حرفه‌ای را به گونه متفاوتی جمع آوری می‌کنند. روش‌های متعددی برای اندازه گیری میزان پوزیشن خالص مشتریان وجود دارد. بنابراین، هرگونه مقایسه بین ارائه دهندگان مختلف باید بر اساس درصد تغییرات به جای اعداد مطلق انجام شود.

هر دو صرافی اوکی اکس (OKEx) و هوبی (Huobi) افزایش نسبت معاملات لانگ به شورت معامله گران برتر را نشان می‌دهند. این نشانه آن است که آنها موقعیت‌های شورت را بسته‌اند یا موقعیت‌های لانگ بیشتری را باز کرده‌اند. این یک حرکت صعودی را پیش بینی می‌کند. بایننس تنها استثنا بود زیرا شاخص در این صرافی کاهش یافت و نشان دهنده بدبینی بوده است. با این حال تغییرات طی دو روز گذشته ناچیز بوده است.

بازارهای آپشن کمی صعودی هستند

شاخص 25 درصدی دلتا اسکیو قراردادهای آپشن کال (خرید) و پوت (فروش) را در کنار هم مقایسه می‌کند. زمانی که حق بیمه آپشن های پوت بالاتر از کال باشد، شاخص مثبت می‌شود.

برعکس این روند زمانی که سازندگان بازار صعودی هستند، صادق است. بینش صعودی باعث می‌شود که شاخص دلتا اسکیو 25 درصد وارد محدوده منفی شود.

صعود یا سقوط بیت کوین: BTC به سمت 30 هزار دلار حرکت خواهد کرد یا 100 هزار دلار؟

شاخص دلتا اسکیو

نمودار بالا نشان می‌دهد که تا 19 ژوئیه روند نزولی وجود داشت. با این حال از آن زمان بازارهای آپشن بیت کوین خنثی شده است که صعود و سقوط را پیش بینی نمی‌کند. علاوه بر این، هیچ نشانه‌ای مبنی بر نگرانی معامله گران حرفه‌ای در مورد کاهش احتمالی قیمت وجود ندارد زیرا شاخص دلتا اسکیو 25٪ نزدیک صفر است.

با وجود تحلیل تکنیکال نگران کننده و سناریوی متزلزل نظارتی، بازارهای معاملات آتی و آپشن اطمینان سرمایه گذاران را نشان می‌دهند.

در نتیجه، حداقل بر اساس بازارهای مشتقات، افت قیمت زمان خوبی برای خرید است.

مطالب مرتبط
تسلط بیت کوین بر بازار به بیش از 70 درصد رسید؛ سرمایه بازار در نزدیکی یک تریلیون دلار
بازگشت گاوها به بازار: سرمایه کل بازار با جهش بیت کوین به بالای 42 هزار دلار 5 درصد افزایش پیدا کرد
صعود به بالای 12000 دلار یا تجدید قوا در قیمت‌های پایین‌تر مساله این است
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether