منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافتند
خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافت

خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافتند

نقدینگی بیت کوین در حال کاهش است. داده‌های گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد، که سخت شدن خرید بیت کوین می تواند قیمت را حتی به بیشتر از این برساند.

خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافتند

به گفته تحلیلگران گلس نود، خرید بیت کوین دشوارتر شده است. میزان BTC خریداری و وارد شده به صرافی ها در حال کاهش است. این به این معنی است که نقدینگی این ارز در حال کاهش است.

اگر نقدینگی بیت کوین (BTC) کم باشد، یعنی بیت کوین کمتری برای خرید و فروش در دسترس است. در میان مدت، این می‌تواند BTC را حتی کمیاب کند.بیت کوین در راه رسیدن به یک نقطه بحرانی در سال 2021

در طول سال 2020، مؤسسات به طور فزاینده‌ای شروع به خرید بیت کوین کردند. این میزان خرید بیش از حد به علت ثبات در عرضه بیت کوین می‌تواند این دارایی را در وضعیت متفاوتی قرار دهد.

در ماه‌های اخیر نگرانی‌ها در مورد تورم و افزایش نقدینگی بانک‌های مرکزی شدت گرفته است. این روند باعث شده است که سرمایه گذاران مطرح شرکتی، مانند پل تودور جونز، بیت کوین را به عنوان یک محافظ برای جلوگیری از تورم در نظر بگیرند.

در همین حال، روندی که با خرید 425 میلیون دلاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در تابستان آغاز شد، به سایر غول‌های مالی نیز سرایت کرد. سرانجام، شرکت‌های پی پال، اسکوئر و حتی بیمه مانند مس موچوآل (MassMutual) پا به میدان گذاشتند. در نتیجه، خرید و ذخیره بیت کوین توسط شرکت‌ها از آن زمان سرعت گرفته است.

گلس نود از کاهش شدید بیت کوین صرافی ها می گوید

گلس نود دریافت که فقط 4.2 میلیون BTC برای خرید و فروش در گردش مداوم است. این شرکت نوشت:

“نقدینگی بیت کوین به عنوان میانگین نسبت BTC دریافتی و هزینه شده در میان شرکت ها تعریف می‌شود. ما نشان می‌دهیم که در حال حاضر 14.5 میلیون BTC جز این نقدینگی طبقه بندی می‌شوند. از این میزان فقط 4.2 میلیون BTC در گردش ثابت است که برای خرید و فروش در دسترس است. “

در 12 ماه گذشته، 27.8 میلیارد دلار بیت کوین خریداری شده است. سرمایه گذاران بلند مدت بیشتری BTC خود را نگه داشته و از فروش دارایی‌های خود خودداری می‌کنند. اگر دارندگان طولانی مدت از فروش BTC منصرف شوند، بیت کوین کمیاب شده و خرید آن دشوارتر می‌شود. چنین روندی باعث افزایش ارزش بیت کوین در طولانی مدت می‌شود. این روند می تواند به چرخه افزایشی شکل گرفته قدرت بیشتری ببخشد.

خرید بیت کوین سخت‌تر می‌شود؛ آدرس‌های فعال اتریوم به اوج جدیدی دست یافت

میزان نقدینگی بیت کوین

 تحلیلگران توضیح دادند:

“در طول سال 2020، در مجموع 1 میلیون BTC اضافی وارد بازار شده است. سرمایه گذاران به طور فزاینده‌ای دست به کار شده اند. این علامتی صعودی است و نشان می‌دهد که جریان افزایشی در حال حاضر (تا حدودی) توسط این بحران نقدینگی بیت کوین در حال ظهور است.یک متغیر دیگر کمبود ای سیک های ماینر هستند

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث کاهش عرضه بیت کوین در آینده قابل پیش بینی شود، ماینرها هستند.

کایل دیویس، بنیانگذار تری ارو کیپیتال، گفت که کمبود ماینرهای ای سیک (ASIC) نیز مهم است. به طور معمول، ماینرها برای بدست آوردن سخت افزارهایی مانند ماینرهای ای سیک سرمایه می‌گیرند. اما با توجه به اینکه آنها قادر به خرید نیستند، این امر به طور بالقوه می‌تواند باعث ورود جریان به BTC شود. او گفت:

“کمبود بزرگ دستگاه‌های ای سیک وجود دارد. ماینرها فقط باید بیت کوین بفروشند تا هزینه‌های عملیاتی موجود را تأمین کنند. انگیزه آنها این است که کل سرمایه‌ای را که برای خرید سخت افزار به کار می‌رود، فعلا به صورت بیت کوین نگه دارند.”

ترکیبی از عوامل مختلف مانند افزایش نگهدارندگان بیت کوین، کمیاب شدن دستگاه های ای سیک و در نتیجه عدم فروش ماینرها می تواند بحران نقدینگی و افزایش قیمت بیت کوین را رقم بزند.

تعداد آدرسهای فعال اتریوم به بیشترین میزان تاریخ خود رسیده است

دیروز تعداد آدرس‌هایی که اتریوم را در اختیار دارند، به رکورد دیگر دست پیدا کرد. اکنون 51،491،730 آدرس در دسترس است که ملکه ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. تعداد آدرس‌هایی که امروز اتریوم را در اختیار دارند، به رکورد دیگری دست یافت. به گفته سایت داده بلاکچین گلس نود، اکنون 51،491،730 آدرس ارز دیجیتال را در اختیار دارند.

تعداد آدرسهای اتریوم که مقداری از ETH را در اختیار دارند به طور پیوسته در تمام سال رشد کرده است. در آغاز ژانویه، 34.7 میلیون آدرس ETH وجود داشت. این رقم اکنون 48 درصد افزایش یافته است. این رشد به دو چیز مربوط می‌شود. اول بازار سالم که توسط سرمایه گذاران شرکتی تشویق می‌شود. دوم افزایش چشمگیر سیستم مالی غیرمتمرکز یا دیفای.

ETH دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر حجم بازار است. بنابراین منطقی است که افراد بیشتری حتی در هنگام خرید شدید بیت کوین توسط شرکت‌ها، مقدار کمی از آن را نگهدارند. قیمت ETH نیز افزایش یافته است. این ارز پس از رشد بیت کوین شروع به رشد کرده است. البته هنوز هم خیلی با رشد سه ماه اخیر بیت کوین فاصله دارد. قیمت بیت کوین از چند ماه پیش تقریباً 3 برابر شده است. قیمت اتریوم دیروز با 20٪ افزایش در هفته گذشته به 734.25 دلار رسید.شروع بازار افزایشی و دیفای

برای استفاده از اکثر برنامه‌های دیفای به ETH نیاز دارند. همانطور که محبوبیت آنها در این سال رشد کرده است، میزان آدرسهای دارایی این ارز نیز افزایش یافته است. تعداد آدرسهایی که اندکی اتریوم نگه می‌دارند از سال 2017 در حال افزایش است. این با آدرسهای نگهدارنده بیت کوین متفاوت است. آدرس‌های بیت کوین پس از اوج 2018 سقوط کرده و اکنون دوباره در حال صعود است. اکنون بیش از 33 میلیون آدرس با بیت کوین اندک وجود دارد که از ابتدای سال 4.8 میلیون افزایش داشته است.

مطالب مرتبط
راه اندازی کامل اتریوم 2.0؛ نقشه راه نوید دهنده سرعت است اما تاریخ چیز دیگری می‌گوید
چگونه ارز دیجیتال بخرم؟
مقصد بعدی بیتکوین پس از 56 هزار دلار کجاست؟ چه احتمالات صعودی و نزولی‌ای وجود دارد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether