قیمت بیت کوین
1,328,211,715تومان
58,498.00دلار
0.62
قیمت اتریوم
89,662,805تومان
3,948.99دلار
11.12
قیمت بایننس کوین
15,228,865تومان
670.72دلار
5.68
قیمت ریپل
34,966تومان
1.54دلار
3.37
قیمت دوج کوین
11,770تومان
0.52دلار
26.23
خانه  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  صعود مجدد بیت کوین تا محدوده 59 هزار دلار، 5 معیار برای زیرنظر داشتن BTC در این هفته

صعود مجدد بیت کوین تا محدوده 59 هزار دلار، 5 معیار برای زیرنظر داشتن BTC در این هفته

تحلیل تکنیکال بیت کوین
سعید درویشی
1400/02/13
۰
روند رشد بیت کوین ادامه دارد، بازار ارزهای دیجیتال در انتظار حرکت این ارز است

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال به رنگ سبز در آمده است شاهد صعود مجدد بیت کوین هستیم. آیا این ارز این بار می‌تواند در کانال 60 هزار دلاری باقی بماند.

بیت کوین با شروع هفته جدید، اوج‌های آشنا اما قابل توجهی را به چالش کشیده است. این ارز امروز به محدود 59000 دلار رسید.

پس از یک رالی غافلگیرانه در روز جمعه، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در بیشتر آخر هفته با کندی حرکت کرد. صعود مجدد بیت کوین در یکشنبه شب آغاز شد. اکنون BTC / USD در برابر مقاومت نزدیک به 60،000 دلار به مبارزه خواهد پرداخت.

صعود مجدد بیت کوین تا محدود 59 هزار دلار، 5 معیار برای زیرنظر داشتن BTC در این هفته

نمودار قیمت بیت کوین

در این مقاله پنج عاملی که می‌تواند به شکل گیری حرکت صعودی این ارز کمک کند را بررسی می‌کنیم. در ادامه نگاهی به آنچه در روزهای آینده برای اقدام قیمت بیت کوین در نظر گرفته شده است خواهیم انداخت.بیت کوین دستاوردهای دلار ایندکس DXY را نادیده می‌گیرد

با بسته شدن بازارهای مختلف برای تعطیلات ماه مه، سیگنال‌های کمتری نسبت به معمول از بازار کالاها و سهام به دست می‌آید.

بازار سهام آسیا ضررهایی نشان می‌دهد. این ضررها به دلیل مسائل مختلفی از جمله شدت گرفتن کرونا ویروس در هند رخ داده‌اند. در همین زمان، در ایالات متحده، معاملات آتی S&P 500 در حال بازیابی ارزش‌های از دست رفته در روز جمعه است.

برخلاف بیت کوین، بازارها به شایعاتی مبنی بر اینکه اقدامات پشتیبانی مالی در مورد ویروس ممکن است توسط برخی بانک‌ها کاهش یابد، واکنش خوبی نشان ندادند. این یکی از عناصر اصلی عملکرد رکوردی S&P در سال گذشته بود.

همزمان با این حرکت، تغییر در قدرت دلار بود اما شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) پس از یک ماه نزول، شاهد رشد چشمگیری بود.

نمودار یک روزه شاخص دلار آمریکا

همانطور که سایت‌ها خبری گزارش داده‌اند، DXY و بیت کوین با هم رابطه معکوس دارند. با این حال در جمعه گذشته ثابت شد که یک استثنا قابل توجه وجود دارد. بیت کوین به گونه‌ای مشهود صعود مجدد خود را آغاز کرد و از 58،300 دلار قبل از حرکت معکوسش عبور کرد.

یک موضوع اصلی همچنان تورم است. مقامات ارشد ایالات متحده معتقدند که تریلیون‌ها دلار بسته حمایتی کرونا تأثیر کمی‌بر تورم خواهد داشت. با این حال دیگر کارشناسان مخالف این ایده هستند.

بیت کوین در بازارهای اسپات بیشتر خریداری می‌شود

بیت کوین فقط یک هفته پس از بهبودی از حرکت نزولی خود تا نزدیک 46،000 دلار، در اواخر هفته گذشته توانست سودهای بیشتری را کسب کند.

در حالی که تعطیلات آخر هفته عمدتاً از نظر لحنی ضعیف بود، روز دوشنبه شاهد نوعی “خرید دیوانه وار” هستیم. این خرید طوری است که حتی وارن بافت در بازارهای سنتی به آن چشم دوخته است.

در زمان نوشتن مقاله، قیمت بیت کوین 58،300 دلار – که بالاترین رقم از فوریه است – را پشت سر گذاشته است و اکنون با افزایش آرامی‌نزدیک به 59،000 دلار، همچنان بالاتر می‌رود.

نگاهی به تقاضای خرید و فروش از دفتر سفارش معاملات عمده بایننس نشان می‌دهد که مقاومت همچنان در 60،000 دلار به بالا است. گاوها برای عبور از بالاترین رقم فعلی 64،500 دلار، باید چندین دیوار سفارشات را بشکنند. پس از آن مانع قابل توجه دیگر هم اکنون 68000 دلار است.

در سمت پشتیبانی، 52،000 دلار اولین سطح ثابت در میان معامله گران است و پس از آن 50،000 و 48،000 دلار است.

صعود مجدد بیت کوین تا محدود 59 هزار دلار، 5 معیار برای زیرنظر داشتن BTC در این هفته

ورود استیبل کوین‌ها به صرافی ها

با این وجود، اشتها برای بیت کوین می‌تواند شاهد یک مرحله صعود مجدد باشد. موجودی استیبل کوین‌ها در صرافی‌ها همینک افزایش یافته است. در برابر “عرضه” عظیم این دارایی‌ها، چنین روند چشم انداز تقاضای قابل توجه خریدار را افزایش می‌دهد و به افزایش قیمت‌های اسپات کمک می‌کند.

یان ووستنفلد، تحلیلگر، به طور خلاصه گفت:

استیبل کوین‌ها در حال بازگشت به صرافی‌ها هستند. شما می‌دانید این به چه معناست.

سودهای جمعه به طور عمده توسط خرید “واقعی” در میان معامله گران معاملات اسپات به دست آمد. این درحالی است که معاملات اهرمی‌در واقع کاهش می‌یابد.رقابت بیت کوین با اتریوم

نظریه دیگری که بر صعود مجدد بیت کوین تاکید دارد این است که این ارز در بازار داغ آلتکوینها و به رهبری اتریوم مورد توجه قرار گرفته است.

عملکرد این ارز انتظارات بازار را نادیده گرفته است. ETH / USD اکنون بیش از 3000 دلار است، که در هفته گذشته 28 درصد در مقایسه با 11 درصد بیت کوین سود کسب کرده است.

این ارز اکنون به طور قابل توجهی نفوذ بیشتری در برابر تسلط بر بیت کوین در بازار به دست آورده است. بیت کوین دامیننس هم اکنون در حدود 47.7٪ است که کمترین میزان از ژوئیه 2018 محسوب میشود.

صعود مجدد بیت کوین تا محدود 59 هزار دلار، 5 معیار برای زیرنظر داشتن BTC در این هفته

میزان تسلط ارزها بر بازار کریپتو

پیش بینی معامله گر محبوب توییتر کریپتو چیس (Crypto Chase)، همراه با صعود مجدد بیشتر در برابر بیت کوین، “من تعجب نمی‌کنم اگر این هفته اتریوم 3500 دلاری را ببینیم.”

“ETHUSD از پایه تقویت شده است. ETHBTC به سمت بالا حرکت می‌کند و هنوز جای اجرا دارد (در حال حاضر 0.053، مقاومت در برابر 0.058).”

در همین حال، منبع نظارت بر روی زنجیره‌ای گلس نود، شاهد کاهش ارزش شبکه به نسبت معامله (NVT) در اتریوم بود، این مربوط به حجم تجارت آلی است که باعث افزایش قیمت می‌شود.

“در حالی که قیمت اتریوم بیش از 3000 دلار را تصاحب کرده است، نسبت NVT به پایین‌ترین سطح کاهش می‌یابد”، این شرکت در یک نمودار همراه اظهار نظر کرد.

“ضریب NVT پایین نشان می‌دهد که حجم معاملات زیاد و سریعتر از حد مجاز بازار شبکه رشد می‌کند. قدرت امروز بازار با حجم مستقر در زنجیره پشتیبانی می‌شود. “

NVT اتریوم

بهبود ماینرهای چینی و صعود مجدد هش ریت بیت کوین

بیت کوین طی چند هفته گذشته سعی کرده است از مشکلات مربوط کاهش هش ریت در چین بهبود یابد.

اولین سقوط بیت کوین در جریان افت سریع نرخ هش به دلیل جاری شدن سیل در چین رخ داد. سختی شبکه بیت کوین پس از آن شروع به افت به دلیل از دست دادن شرکت کنندگان بود.

همانطور که سختی شبکه هر دو هفته تنظیم می‌شود، تا شنبه طول کشید تا به صورت واقعی شروع به کار کند. افت 12 درصدی بیشترین میزان از ماه نوامبر گذشته بوده است.

با این وجود، درها برای بازگرداندن نرخ هش ماینرها به رقابت و بازگرداندن سختی شبکه به تنظیمات مثبت، نه منفی، باز است. هنوز زود است. برآوردهای فعلی هنوز هم خواستار افت دیگری هستند.

در همین حال، میزان هش تقریباً از شوک قبلی خود رها شده است و در حدود 161 اگزاهش در ثانیه ایستاده است. به گفته منابع ماینینگ پول ستس (MiningPoolStats)، اوج آن 168 EH / s بود.با صعود مجدد بیت کوین طمع دوباره به بازار بازگشت

با نشانه‌هایی از صعود مجدد بیت کوین، تغییری آشنا در احساسات به وجود آمده است. فعالان بازار دوباره به محدوده طمع وارد شده‌اند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو که به این منظور طراحی شده است اکنون پس از دو هفته وارد منطقه طمع شده است.

این شاخص از مجموعه عواملی برای ایجاد نمره نرمال شده بین 0 تا 100 جهت محاسبه میزان حرص یا ترس معامله گران بازارهای رمزنگاری در یک روز خاص استفاده می‌کند.

در حال حاضر این شاخص با صعود قیمت بیت کوین در حال افزایش است. برعکس هفته‌های گذشته که شاهد افزایش ترس و احتمال فروش بیشتر دارایی بودیم. با این حال، با امتیاز 61/100، شاخص هنوز جای رشد دارد. به نظر می‌رسد ما هنوز وارد منطقه “حرص و طمع شدید” نشده‌ایم.

مطالب مرتبط
رشد قیمت اتریوم به بالاترین سطح 4 ماهه در برابر BTC و کاهش تسلط بیت کوین بر بازار
اوج بیت کوین هنوز محقق نشده است؛ 5 نکته برای دنبال کردن حرکت BTC در هفته آتی
توکن DOT رهبر آلتکوین ها در حرکت صعودی جدید، سرمایه بازار از 1 تریلیون دلار عبور کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس