منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  افزایش فروش بیت کوین در صرافی‌های متمرکز قیمت این ارز را به زیر 40 هزار دلار رساند
اصلاح بزرگ بیت کوین: چرا قیمت BTC به یک باره 12 هزار دلار کاهش یافت

افزایش فروش بیت کوین در صرافی‌های متمرکز قیمت این ارز را به زیر 40 هزار دلار رساند

ورود زیاد بیت کوین به صرافی‌ها متمرکز باعث پیش بینی افزایش فروش این ارز در شبکه‌های اجتماعی شده است. BTC اکنون در حدود 39 هزار دلار معامله می‌شود.

ورودی بیت کوین به مبادلات متمرکز افزایش یافته است. این امر موجب گمانه زنی‌های منفی بازارهای رمزنگاری برای شستشوی خشونت بار می‌شود.

لکس مسکوسکی (Lex Moskovoski)، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکوسکی کپیتال (Moskovoski Capital) است. وی داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد 22،917 BTC در یک ساعت به صرافی‌های متمرکز منتقل شده است. مسکوسکی اظهار داشت که این ورودی بیشترین میزان از زمان سقوط “پنجشنبه سیاه” در مارس 2020 است.

روز گذشته 22،917 بیت کوین در یک ساعت به صرافی‌ها واریز شد.

این ورودی تنها با سقوط در مارس، 2020 قابل رقابت است.

مردم ترسیده‌اند

– Lex Moskovsk (mskvsk) 18 مه 2021افزایش فروش بیت کوین با شدت گرفتن ترس سرمایه گذاران جدید

خروج از صرافی‌ها معمولاً باعث افزایش تقاضا می‌شود. دارایی‌های رمزنگاری برای امنیت یا استفاده در پروتکل‌های دیفای و یلد فارمینگ به کیف پول‌های سرد منتقل می‌شوند. جریان ورودی دارایی‌ها به سیستم عامل‌های متمرکز به معنای افزایش فروش تعبیر می‌شوند.

داده‌های جمع آوری شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد طی دو روز گذشته بالاترین سطح برای حجم انتقال خالص بیت کوین به صرافی متمرکز پیشرو، بایننس وجود دارد. این داده‌ها را ویلیام کلمنته، تحلیلگر توئیتر با 70400 دنبال کننده خود به اشتراک گذاشته است. این باعث پیش بینی سقوط به دلیل افزایش فروش بیت کوین در رسانه‌های اجتماعی شد.

بیشترین ورود BTC به بایننس تاکنون.

– ویلیام کلمنته سوم (WClementeIII) 18 مه 2021

این یعنی تقریباً 48000 بیت کوین به ارزش بیش از 1.4 میلیارد دلار در 48 ساعت گذشته به باینس واریز شده است.

دان هلد، رهبر رشد کراکن گفت: “احساس تسلیم می‌کنم.” کلمنت پاسخ داد: “بیایید آخرین فتیله اصلاح بزرگ را ببینیم.”

چرا این اصلاح می تواند آغاز حرکت جدید صعودی باشد؟

علی رغم کاهش قیمت بیت کوین تا زیر 40000 دلار این مارک پشتیبانی از آن را تأیید می‌کند. برخی از تحلیلگران دلایل صعودی را پیدا می‌کنند.

تحلیلگر مشهور، لارک دیویس، اظهار داشت: رکود اخیر باعث شده است که شاخص قدرت نسبی 14 روزه بیت کوین برای اولین بار از مارس 2020 به محدوده بیش از حد فروخته شده برسد. این احتمال وجود دارد که سقوط به انتهای خود نزدیک شود.

برخی دیگر از این اصلاح به عنوان یک کاتالیزور احتمالی برای بهبود صعودی استقبال می‌کنند. تحلیل گران پیش بینی می‌کنند بازگشت سریع به حرکت صعودی پس از اتمام فروش در دستور کار باشد.

کاربر توییتر “YHRW80” به جریانهای فزاینده بیت کوین در بازارهای مشتقات در طی سال 2021 اشاره کرد. وی نتیجه گرفت که احساس غالب در بازارهای مشتقات “طمع” است نه ترس.

با این حال، شاخص ترس و طمع بیت کوین (Fear & Greed) با تحلیل YHRW80 موافق نیست. این شاخص احساسات فعلی بازار بیت کوین را “ترس شدید” توصیف می‌کند.

امروز اخبار خوشایندی وجود داشت. رسانه‌های هندی گزارش دادند که دولت این کشور قرار است در مورد ممنوعیت برنامه ریزی ارز دیجیتال خود تجدید نظر کند. در نتیجه یک هیئت متخصص جدید برای بررسی قانونگذاری دارایی‌های رمزنگاری در هند تشکیل دهد.

برخی از تحلیلگران پیشنهاد می‌کنند که مهلت بیشتر برای صادر کننده بحث برانگیز استیبل کوین تتر جهت افشای سوابق مالی سه ماهه خود به عنوان بخشی از تسویه حساب با دفتر دادستان کل نیویورک، کاتالیزور برای افزایش جریان است.

هفته گذشته، تتر برای اولین بار تجزیه و تحلیل ذخایر خود را اعلام کرد. این شرکت ادعا کرد که سه چهارم دارایی‌های پشتیبانی شده از پول ثابت، پول نقد، معادل نقدی و سایر سپرده‌های کوتاه مدت و اوراق بهادار است.افزایش فروش بیت کوین شبیه به پنجشنبه سیاه است

ایلان ماسک و کرونا ویروس مشترک هستند: هر دو سرمایه گذاران را وحشت زده کرده‌اند. این شباهت‌ها در شش روز گذشته بیشتر شد. ماسک دیدگاه مخرب خود نسبت به بیت کوین را دو چندان کرد. این کارآفرین میلیاردر در آخر هفته با طرفداران برجسته ارزهای دیجیتال در توییتر درگیر شد.

موضوعات ناخوشایندی مانند این باعث می‌شود که بخواهم همه چیز را در Doge ادامه دهم

– ایلان ماسک (elonmusk) 16 مه 2021

در یک برهه از زمان، ماسک تقریباً اعتراف کرد که از تسلا می‌خواهد 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری را که در فوریه در بیت کوین انجام داده بود، تخلیه کند. در همین حال، فروش بیت کوین با هر یک از توییت های ماسک همچنان افزایش می‌یابد. فروشندگان ابتدا به 50،000 دلار و سپس زیر 45،000 دلار و در نهایت به 40،000 دلار رسیدند.

بعداً ماسک تصریح کرد که تسلا منابع بیت کوین خود را تخلیه نکرده است.

برای روشن کردن حدس و گمان، تسلا هیچ بیت کوین فروخته نیست

– ایلان ماسک (elonmusk) 17 مه 2021

اما توضیحات وی در جبران سوگیری نزولی بیت کوین کار چندانی نکرد. این ارز دیجیتال در نهایت  از بالاترین قیمت خود یعنی تقریباً 65000 دلار ، اصلاحات نزولی خود را به بیش از 35 درصد رساند.

این همچنین یکی از سریعترین و عمیق‌ترین حرکتهای اصلاح بازار در تاریخ اخیر بیت کوین را نشان می‌دهد. شاخص‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که تأثیر آن بر بازار به همان اندازه‌ای است که ناشی از سقوط پنجشنبه سیاه در مارس 2020 بود. در پی همه گیری ویروس کرونا.

معیارهای زنجیره ای افزایش فروش بیت کوین را تایید می کنند

در همین حال، بستر تجزیه و تحلیل بلاکچین گلس نود از کاهش سود عرضه در گردش بیت کوین از طریق معیار اختصاصی آن خبر داد.

“میزان عرضه BTC در سود (7d MA)” از صبح روز سه شنبه نزدیک به 81.122 خوانده شد که پایین‌ترین سطح از اکتبر 2020 است. در هنگام سقوط در مارس 2020، نیز این شاخص ضعیف بود. این در حالی است که بیت کوین بیش از 50 درصد کاهش یافت.

شاخص‌های زنجیره‌ای بیشترین قرائت‌های مشابه بین سقوط فعلی قیمت بیت کوین به رهبری ماسک و آنچه را که در میان وحشت ویروس کرونا در مارس 2020 ظاهر شد، نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، ردیاب حجم انتقال بیت کوین جهش ورودی BTC در همه صرافی‌ها را نشان داد. مقیاس آن با ورودی‌های مشاهده شده در جریان افزایش فروش بیت کوین در مارس 2020 و توزیع توسط طرح پونزی پالس توکن (PlusToken) در سال 2019 قابل مقایسه بود.

ورودی بیشتر BTC نشان دهنده احتمال افزایش فروش بیت کوین در ازای دارایی‌های دیگر از جمله فیات و آلت کوین است. برعکس، خروج بیشتر تمایل معامله گران به برگزاری BTC را برای دوره‌های طولانی‌تر نشان می‌دهد.

احساسات سرمایه گذاران نهادی در مقابل خرده فروشی

در همین حال، داده‌های حجم انتقال بیت کوین گلس نود، دو چشم انداز سرمایه گذاری بین خرده فروشی و مؤسسات را فراهم می‌کند. این پلت فرم تحلیلی در خبرنامه هفتگی خود، بر اساس داده‌های ورودی / خروجی جمع آوری شده از دو صرافی بزرگ ارز دیجیتال در جهان، مشاهدات خود را اعلام کرد.

بایننس یک نهاد غیر آمریکایی است که بیشتر معامله گران و سرمایه گذاران خرده فروشی را در سراسر جهان جذب می‌کند. در همین حال، جایگاه کوین بیس در میان سرمایه گذاران مستقر در ایالات متحده بالاتر است. گلس نود اشاره کرد که بایننس بزرگ‌ترین دریافت کننده جریان بیت کوین در جریان سقوط بازار به رهبری ماسک بود.

گلس نود در یادداشت هفتگی نوشت: “این نشان می‌دهد که ورودی‌های اخیر احتمالاً توسط سرمایه گذاران جدید بازار (فروشندگان وحشت) و به طور بالقوه به دلیل چرخش سرمایه به دارایی‌های دیجیتال دیگر ایجاد می‌شود.”

 کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتو کوآنت (CryptoQuant)، یک پلت فرم تجزیه و تحلیل بلاکچین مستقر در کره جنوبی است. وی همچنین اشاره کرد که بیشتر ورودی‌های BTC به بایننس می‌رود. جو اضافه می‌کند که این لزوماً یک سیگنال نزولی نیست.

وی افزود: “من می‌خواهم منتظر بمانم تا سیگنال ورودی خنک شود.”

از طرف دیگر، کوین بیس از زمان عبور بیت کوین از مارک 20000 دلاری در سال گذشته، جریان جدید بیشتری در بیت کوین ایجاد کرده است. این روند حتی در هفته جاری نیز ادامه داشت و نشان داد که سرمایه گذاران نهادی فشار فروش بازار خرده فروشی را جذب می‌کنند.بیت کوین هنوز در بازار گاوی به سر می برد

به عبارت دیگر، سرمایه گذاران ثروتمند بیت کوین را در پایین‌ترین سطح محلی خریداری کردند. این در حالی است افراد تازه وارد تحت تأثیر ماسک آنها را فروختند.

آنتونی پمپلیانو، روز دوشنبه در یادداشت خود به مشتریان گفت: “به صحبت‌های آنها گوش ندهید.” او افزود:

“فقط ببینید که آنها با پول خود چه می‌کنند. ایلان ماسک و تسلا درک می‌کنند که آنها به حرکت رو به جلو بیت کوین وابسته خواهند بود. من تعجب نمی‌کنم اگر آنها در حال حاضر بیت کوین بیشتری را با قیمت‌های پایین خریداری کنند یا حداقل قصد خرید بیشتر در آینده را داشته باشند. “

پمپلیانو اضافه کرد که بیت کوین همچنان با دارا بودن عملکرد، سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات و کالاها، بهترین دارایی کلان، است. مدیر عامل توییتر، جک دورسی، که شرکت پرداخت اسکوئر (Square) وی بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرد تا ترس از تورم را از بین ببرد، همچنین روز جمعه اظهار داشت که تیم او “برای همیشه کار خواهد کرد” تا بیت کوین را بهتر کند.

این نظرات برخلاف حمایت ماسک از دوج کوین بود. سرمایه گذار کهنه کار پل سانتوس در قطعه سیکینگ آلفا (Seeking Alpha) خود نوشت که مدیرعامل تسلا ممکن است بخواهد با سواستفاده از سرخوشی به اصطلاح ارز دیجیتال، از این بازار درآمد کسب کند.

مطالب مرتبط
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
راه اندازی کامل اتریوم 2.0؛ نقشه راه نوید دهنده سرعت است اما تاریخ چیز دیگری می‌گوید
شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ARK : حجم بازار چند تریلیون دلاری بیت کوین در عرض 5 تا 10 سال آینده
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس