منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال بیت کوین  »  تأیید بازار گاوی: آیا دلایل کافی برای تأیید شروع مجدد بازار گاوی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟
تأیید بازار گاوی: آیا دلایل کافی برای تأیید شروع مجدد بازار گاوی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

تأیید بازار گاوی: آیا دلایل کافی برای تأیید شروع مجدد بازار گاوی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

رضا باغانی
1400/05/06
۰

در یک اتفاق غافلگیر کننده، بیت کوین با صعود سریع به بالای 35 هزار دلار، 40 هزار دلار آزمایش کرد. در ابتدای روز گذشته بیت کوین با اصلاح روبرو شد ولی مجدداً پادشاه ارزهای دیجیتال وضعیت خود را بازیافت و تا 40 هزار دلار در زمان نگارش این مقاله صعود کرد. آیا این حرکات می‌تواند تأیید شروع مجدد بازار گاوی بیت کوین باشد؟

بسیاری از تحلیلگران و تریدرها تصور می‌کنند که این بهبود تأیید آغاز یک بازار گاوی است. حرکتی که پایان سقوط طولانی و وحشتناک قیمت را نشان می‌دهد. با این حال دیگر تحلیگران معتقدند این سودها کوتاه مدت است و در طولانی مدت ادامه نخواهد داشت. در حقیقت، با توجه به سقوط تقریباً 7 درصدی قیمت در یازده ساعت نسبت به پایان 26 ژوئیه، نمی‌توان نظریه اخیر را کنار گذاشت.

بازگشت بیت کوین به بازار گاوی تأیید می‌شود؟

پس از بیش از سه ماه سقوط و حرکات جانبی، بالاخره به نظر می‌رسد بیت کوین در مسیر بهبود قرار گرفته است. ورودی بیت کوین به صرافی‌ها بیشترین افزایش یک روزه در طول یک سال را تجربه کرده است. افزایش 364.4 درصدی می‌تواند هم خطرناک و هم خوشایند باشد. طبق یک نظریه محبوب افزایش ورودی‌ها نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است. با این حال این همچنین بدان معنی است که در نهایت فعالیت در شبکه از سر گرفته شده است.

تأیید بازار گاوی: آیا دلایل کافی برای تأیید شروع مجدد بازار گاوی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

میزان ورودی بیت کوین به صرافی ها

علاوه بر این، یک حرکت قابل توجه در شاخص مقاومت نسبی (RSI) بیت کوین مشاهده می شود. بنیامین کوین، تحلیلگر BTC این مورد را برجسته کرده بود. وی اذعان کرد برای تأیید بازار گاوی بیت کوین، جدا شدن از روند نزولی مداوم RSI در نمودار روزانه مهم است.

تأیید بازار گاوی: آیا دلایل کافی برای تأیید شروع مجدد بازار گاوی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

خارج شدن RSI از روند نزولی

خبر خوب این است که RSI سرانجام از خط روند نزولی بیش از شش ماهه جدا شد. اکنون نمودار یک مسیر تقریباً صعودی را نشان می‌دهد. در زمان نوشتن مقاله، RSI را در محدوده 66.5 می توان دید.

با نگاهی به روند RSI در گذشته همچنین می‌توان نتیجه گرفت شکست آن از اهمیت بالایی برای افزایش قیمت برخوردار است. پیش از این هر زمان که شاخص از روند نزولی بلند مدت خارج شده، افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین رخ داده است. مثالی از همین روند نزولی RSI در ماه مه تا جولای سال 2020 بود. این روند نزولی حدود دوشنبه بیست جولای 2020 شکسته شد. پس از آن بود که بیت کوین تقریباً 35٪ افزایش قیمت داشت.

تأیید بازار گاوی: آیا دلایل کافی برای تأیید شروع مجدد بازار گاوی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

مقایسه اقدام قیمت پس از خارج شدن RSI از روند نزولی

افزایش حجم معاملات بیت کوین می تواند تایید شروع بازار گاوی باشد

در میان افزایش قیمت‌ها، حجم مبادلات در بازارهای معاملاتی نیز جهش‌های خوبی را نشان دادند. حجم معاملات بیت کوین در یک روز گذشته 7.62 درصد، بالاتر از متوسط 180 روزه بود. در 25 ژوئیه، حجم معاملات 11.4 بود که بیشترین میزان از ژوئن محسوب می شود. همانطور که گفته شد، بازار آتی نیز با چرخش‌های جالب توجهی روبرو شد.

سود محقق شده بیت کوین نیز افزایش یافته است که می‌تواند تأیید بازار گاوی باشد. سود تحقق یافته پس از یک ژوئن در این سطح به اوج خود رسید و این بالاترین سطح در دو ماه گذشته بود. حجم معاملات آتی نیز پس از سقوط به سطوح پایین‌تر در حدود 19 ژوئیه، اوج گرفته است.

در حالی که افزایش حجم معاملات آتی پس از یک دوره بی تحرکی در این ماه به فعالیت مناسبی در آن عرصه اشاره داشت، این امر همچنین می‌تواند در نتیجه تصفیه‌ پوزیشن های شورتی باشد که در میان افزایش قیمت صورت گرفته است.

بازار رمزنگاری نفس راحتی می‌کشد، بیت کوین از “ترس شدید” برخاسته است

سنتیمنت بازار بیت کوین اکنون به سمت مثبت حرکت کرده است. اخیراً بازار ارزهای دیجیتال در یکی از طولانی‌ترین دوره‌های ترس شدید به سر برده است. اکنون با بهبود این شاخص به نظر می‌رسد که کمی از ترس معامله گران کاسته شده است. مخصوصاً با بهبود سریع دیروز پس از اصلاح 7 درصدی امید ادامه روند بسیار بیشتر شده است.

زمانی که بیت کوین پس از آخر هفته آرامش ناگهان تا نزدیک 40 هزار دلار جهش کرد شوق و ترس همزمان در بازار منتشر شد. برخی این را دلیلی بر تأیید شروع بازار گاوی می‌دانستند. اما برخی دیگر بر این باور بودند که این جهش یک تله گاوی است و بیت کوین در نهایت ارزش خود را از دست می‌دهد.

در نهایت اصلاح 7 درصدی بیت کوین رخ داد که می‌توانست نظریه گروه دوم را تأیید کند. با این حال بیت کوین به سرعت ارزش خودد را بازیافت و اکنون دوباره به محدوده 40 هزار دلار رسید. این باعث شد که از ترس عمیقی که بر بازار حکمفرما بود کاسته شود.

شاخص ترس و طمع بهبود می‌یابد

ارزش بیت کوین از زمانی که در ماه آوریل به بالاترین قیمت تاریخی خود رسیده بود، به صورت دائم کاهش یافته بود. بیت کوین 64 هزار دلار رسیده بود و سپس در ماه‌های بعدی روند نزولی مداومی را تجربه کرد. با کاهش قیمت، احساسات فعالان بازار به ناحیه ترس شدید سقوط می‌کرد.

شاخص ترس و طمع در این هفته با بهبود قیمت‌ها بهبود چشمگیری یافت. این شاخص با بهبودی شدید از عدد 19 در ترس شدید شروع به بهبودی کرد. اکنون این شاخص در 32 است و به سمت منطقه ترس حرکت می‌کند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

شاخص ترس و طمع در نیمه بهتر هفته گذشته نیز به روند نزولی خود ادامه داده بود. این شاخص در ساعت 10 روز چهارشنبه، 21 ژوئیه به پایین‌ترین حد خود رسید. اما در روزهای بعد صعود ثابت تا آخر هفته را تجربه کرد. با خارج شدن این شاخص از ترس شدید، احساسات کلی بازار بهتر شده است. این می‌تواند تأیید کند که اغلب فعالان به شروع بازار گاوی امیدوارند.

البته لازم به ذکر است با وجود بهبود، شاخص همچنان در قلمرو ترس باقی مانده است. یعنی تأیید می‌کند که بازار ارز دیجیتال هنوز کاملاً از شروع مجدد بازار گاوی مطمئن نشده است. احساسات کلی بازار هنوز از آنچه از نوامبر سال گذشته تا مارس سال جاری تجربه شده فاصله زیادی دارد.

نتیجه گیری

برای اعلام شروع مجدد بازار گاوی هنوز اطمینان کاملی وجود ندارد. با این حال اکثر نشانه‌ها این موضوع را تأیید می‌کنند که بازار در حال بهبود است. در این مرحله بهتر است با احتیاط وارد بازار شوید و جریانات بازار را به شدت زیرنظر داشته باشید.

این مقاله صرفاً برای اهداف اطلاعاتی و خبری به رشته تحریر در آمده است و نمی‌توان آن را منبع خوبی جهت اقدامات سرمایه گذاری دانست.بهتر است قبل از هرگونه اقدام سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید و بدانید کلیه اقدامات سرمایه گذاری شامل میزان خاصی ریسک می‌شود.

مطالب مرتبط
کریسمس خونین آلتکوین ها: سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 40 میلیارد دلار از دست داد
توکن های دیفای پس از آرام گرفتن توفان بیت کوین به روزهای اوج نزدیک می‌شوند؟
بازده بیت کوین از مارس سال گذشته حدود 700٪ بوده است. فقط یک قدم دیگر تا 30،000
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether