قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ بیت کوین ذخیره‌شده در صرافی‌ها به شدت در حال کاهش است. در همین حال نهنگ‌های بیتکوین به خصوص پس از شیوع COVID-19 همچنان در حال خرید این رمزارز هستند. طبق گزارش یک شرکت تحقیقاتی این اتفاق می تواند خبر خوبی برای دارندگان بیتکوین باشد.

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گزارش اخیر نشان می‌دهد که مقدار بیت کوین ذخیره‌شده در صرافی‌ها در حالی کاهش می‌یابد که نهنگ‌های بیتکوین دارایی خود را افزایش می‌دهند. این تحولات باعث حرکت گاوهای بیتکوین خواهد شد.
این مقاله همچنین تأکید کرد که دارندگان بیتکوین نسبت به سال‌های گذشته اهداف بلندمدت‌تری را در نظر گرفته‌اند. معامله گران خرد و سرمایه گذاران با اهداف کوتاه مدت سهم خیلی کمی از بیتکوین‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

بیت کوین ذخیره‌شده در صرافی‌ها رو به کاهش است

شرکت تحقیقاتی معروف دیجیتال دلفی (Digital Delphi) آخرین گزارش خود را در پایگاه خبری کریپتو پتیتو (CryptoPotato) منتشر کرده است. این گزارش بر روی رفتار دارندگان بیتکوین و تعداد بیت کوین ذخیره‌شده در صرافی‌های ارز رمزنگاری‌شده متمرکز شده است. این تحقیقات نشان می‌دهد که اگر میزان بیت کوین در سیستم‌عامل‌ها بیشتر کاهش یابد، باعث حرکت گاوهای بیتکوین خواهد شد.

بااین‌حال، این اتفاق لزوماً باعث شکل‌گیری بازار افرایشی نخواهد شد. سرمایه‌گذاران خرد اغلب “بیت کوین را در صرافی‌ها رها می‌کنند و معامله گران از بیت کوین به‌عنوان وثیقه برای معاملات حاشیه‌ای استفاده می‌کنند.” این امر باعث افزایش میزان بیتکوین در پلتفر‌م‌ها می شود. اما در صورت افزایش قیمت بیتکوین میزان دارایی صرافی ها کاهش می‌یابد. این کاهش حجم زیاد به‌طورمعمول نشانگر روند خروج بیتکوین از صرافی ها است.

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

این گزارش نشان می دهد که بیت کوین ذخیره‌شده در صرافی‌ها در اواسط فوریه به بالاترین سطح خود یعنی 2.96 میلیون واحد رسید. اما پس‌ازآن این روند معکوس شده و تعداد بیت کوین‌ها اکنون به زیر 2.6 میلیون رسیده است.

✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻

دارندگان بیتکوین به افق های بلندتری چشم دارند

دیجیتال دلفی استدلال کرد که دلیل کاهش میزان بیت کوین در صرافی‌ها این است که دارندگان بیتکوین به‌احتمال‌  زیاد خود را برای یک دوره نگهداری طولانی‌مدت آماده می‌کنند. از همه مهم‌تر، این مقاله به کاهش قابل‌توجه تعداد نوسان گیران بیت کوین اشاره می کند. از سوی دیگر ادعا می‌کند ذهنیت هولدینگ HODLing”” (خرید بیت کوین و ذخیرهٔ آن برای بلندمدت) افزایش‌یافته است.

“برخلاف روند صعودی قیمت در سال 2019، که هم‌زمان با افزایش قیمت، سهام (تعداد دارندگان بیتکوین) آن نیز افزایش یافت، روند فعلی حاکی از یک واگرایی بین تعداد دارندگان بیتکوین و قیمت آن است. این نشان می‌دهد که شاهد یک حرکت پایدارتر از طرف گاوهای بیتکوین در مقایسه با سال 2019 خواهیم بود، زیرا داده‌ها نشان‌دهنده تعداد کم دارندگان بیتکوین با اهداف زمانی طولانی‌تر است. “

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

گاوهای بیتکوین آماده می شوند؟ نهنگ های بیتکوین به میدان آمده اند

نهنگ های بیتکوین هنوز اشباع نشدند

داده‌های دیجیتال دلفی گزارش‌های قبلی مبنی بر اینکه نهنگ های بیتکوین، یعنی آدرس‌هایی که بین 1000 تا 10،000 بیت کوین ذخیره کرده‌اند، همچنان به جمع‌آوری این ارز ادامه می‌دهند، تایید کرد. این شرکت توضیح داد که نهنگ های بیتکوین از ابتدای سال 2020 میلادی تراکنش زیادی داشته‌اند و دارایی آن‌ها امسال 9٪ افزایش‌یافته است.

علاوه بر این، اقدامات فدرال رزرو ایالات‌متحده برای چاپ مقادیر زیادی دلار از زمان شیوع به بیماری همه‌گیر COVID-19، باعث عطش نهنگ های بیتکوین برای ذخیرهٔ بیشتر بیت کوین شده است.

“پس از عرضهٔ دیوانه‌وار دلار در سه‌ماههٔ دوم سال تا ماه مارس، 7 درصد به سهام نهنگ های بیتکوین اضافه‌شده است.”

این گزارش، تنها تأیید این نظریه است که بیت کوین به‌عنوان یک محافظ در برابر تورم دلار عمل می‌کند.  “پول هوشمند (پولی که توسط خبرگان و بزرگان بازار سرمایه‌گذاری می‌شود) به‌وضوح حرکت گاوهای بیتکوین را پیش‌بینی کرده است.”

شایان‌ذکر است که سرمایه‌گذار برجسته آمریکایی پل تادور جونز در اوایل سال جاری با برای محافظت از دارایی‌های خود در برابر افزایش تورم بیت کوین خرید. همچنین شرکت مایکرواستراتژی در دو نوبت حدود 500 میلیون دلار بیت کوین خریده است. خبرهایی نیز حاکی از ورود غیرمستقیم وارن بافت سرمایه‌گذار و منتقد بزرگ بیت کوین به این بازار به گوش می‌رسد.

مطالب مرتبط
جایگاه بیت کوین موضع خرید "پول هوشمند" را به‌عنوان پشتیبانی فنی حیاتی خود پس می‌گیرد
طلای ارزهای دیجیتال دارایی‌های برتر را پشت سر گذاشته است. آیا سال 2021 این روند ادامه دارد؟
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین ؟ آیا بیت کوین در تصاحب سطح 11 هزار دلار موفق می شود؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند