منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  بازگشت صعودی بیت کوین: آیا قیمت 37 هزار دلار، آغاز یک روند معکوس است؟
جایگزین BTC در تسلا: ایلان ماسک کدام ارز سازگار با محیط زیست را انتخاب خواهد کرد

بازگشت صعودی بیت کوین: آیا قیمت 37 هزار دلار، آغاز یک روند معکوس است؟

جریانی از اخبار مثبت درباره بیت کوین به افزایش قیمت این ارز تا بالای 37،000 دلار کمک کرد. با این حال معامله گران مطمئن نیستند که افزایش قیمت 20 درصدی، بازگشت بیت کوین به روند صعودی را تأیید کند.

بازار ارزهای دیجیتال در 9 ژوئن با بازگشت بیت کوین (BTC) به روند صعودی دچار تحول شد. این ارز با افزایش قیمت 20 درصدی توانست ارزش خود را به سطح 37500 دلار برساند.

هفته پیچیده بیت کوین

طی چند هفته گذشته، تحلیلگران در مورد اینکه بیت کوین به یک روند نزولی طولانی مدت وارد می‌شود یا نه بحث می‌کردند. این بحث با مخلوطی از عناوین مثبت و منفی همراه بود. این بار اخبار مربوط به بیت کوین واقعا بین المللی محسوب می شد. از جمله اخبار مثبت می توان به تصویب بیت کوین (BTC) به عنوان ارز قانونی در ال سالوادور، اشاره کرد. در بعضی از خبرها حتی بحث در مورد قانونی شدن این ارز در بقیه کشورهای آمریکای لاتین شده است.

از طرف دیگر مقامات در چین به موتورهای جستجوی چینی دستور دادند تا نتایج جستجوهای مربوط به برترین صرافی‌های ارز دجیتال در این کشور را مسدود کنند. با سختگیری های بیشتر، ماینینگ در چین وضعیت نامشخصی دارد. با این حال دولت ال سالوادور از شیوه متفاوتی از ماینینگ بیت کوین در این کشور سخن گفته است.

در کل می توان شرایط فعلی را برای بیت کوین بسیار پیچیده دانست. سرمایه گذاران بزرگی مانند وارن بافت سیگنال هایی از علاقه به بیت کوین ارسال می کنند. از طرف دیگر بعضی از شرکت های بزرگ مانند روفر اینوستمنت در حال تخلیه دارایی های خود هستند.

بازگشت صعودی بیت کوین یا تله گاوی؟

داده‌های کوین مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) و تریدنیگ ویو (TradingView) نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین تقریبا 20 درصد رشد ثبت کرده است.در اواخر 8 ژوئن این ارز از پایین‌ترین قیمت در حدود 31،000 دلار به بالاترین قیمت 37450 دلار رسیده است. به نظر می‌رسد گاوهای بیت کوین کنترل روند را به دست گرفته‌اند.

بازگشت صعودی بیت کوین؟ آیا قیمت 37 هزار دلار، آغاز یک روند معکوس است

رشد 20 درصدی بیت کوین در نمودار روز گذشته

این حرکت صعودی برای بسیاری از جمله مایک مک گلون (Mike McGlone) پیشرفت سرسام آور تلقی می‌شود. وی استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) است. مک گلون بر این باور است که بازگشت صعودی بیت کوین به سمت 40،000 دلار بسیار محتمل‌تر است تا سقوط به سمت 20،000 دلار. از طرف دیگر، معامله گرانی مانند رکت کپیتال (Rekt Capital) بر این باورند که BTC برای جلوگیری از نزول بیشتر نیاز به بستن کندل هفتگی بالای 32،000 دلار دارد.

روزهای آینده سرنوشت روند صعودی بیت کوین مشخص خواهد شد

جریان مداوم اعلامیه‌های مثبت همراه با سرکوب جدید نظارتی در چین، برخی از معامله گران را به فکر انداخته است. همه به دنبال جواب این سوالند: آیا بیت کوین درحال بازگشت به روند صعودی معاملات است یا اقدام فعلی قیمت چیزی بیش از یک تله گاوی نیست.

طبق داده‌های دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، الگوی سر و شانه‌های واضح که در نمودار BTC دیده می‌شود یک شاخص نزولی بالقوه است.

بازگشت صعودی بیت کوین؟ آیا قیمت 37 هزار دلار، آغاز یک روند معکوس است

الگوی سر و شانه در نمودار بیت کوین

علی رغم این الگوی نزولی، تحلیلگران همچنین متذکر شدند که یک واگرایی صعودی RSI نیز تشکیل شده است. این واگرایی نشان دهنده احتمال تغییر روند در آینده نزدیک است.

بازگشت صعودی بیت کوین؟ آیا قیمت 37 هزار دلار، آغاز یک روند معکوس است

واگرایی صعودی نمودار بیت کوین

الی لو رست (Le Rest)، شریک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال اگسو آلفا (ExoAlpha) است. وی در این باره گفت “تصویب بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش از همیشه قویتر است”. با این حال او احساس می‌کند که ارز دیجیتال برتر “برای صعود در بازار فعلی” باید “تسلط خود را افزایش دهد”.ال سالوادور ناجی بیت کوین

لو رست به اخباری مبنی بر اینکه ال سالوادور بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت می‌شناسد اشاره کرد. وی معتقد است این “یک گام بزرگ به سوی تصویب بیت کوین” است. رست همچنان انتظار دارد که کشورهای دیگر نیز در ماه‌ها و سال‌های آینده این روند را دنبال کنند.

در مورد چشم اندازهای آینده بیت کوین، لو رست به بازآزمایی سطح پایین‌تر از 30 تا 40 هزار دلار طی چند روز گذشته اشاره کرد. به نظر وی با وقفه‌ای بالاتر از 40 هزار دلار “بیت کوین می‌تواند روند صعودی را که یک ماه پیش در حال انجام بود از سر بگیرد.”

لو رست گفت:

“معامله گران هنوز شک دارند که این بازار به کجا می‌رود. بنابراین اهرم‌ها نسبتاً پایین باقی مانده است زیرا انحلال‌های اجباری از ماه مه دردناک بوده است. شکستن سطح 40000 دلار می‌تواند اعتماد به نفس معامله گران را برای استفاده مجدد از دفتر سفارش جهت دستیابی به اوج‌های جدید بازار رمزنگاری افزایش دهد. “

اتر و دیگر ارزهای قرارداد هوشمند در نبرد برای دیفای

معامله گران همچنین مراقب اتر (ETH) بوده‌اند. لو رست با اشاره به “خروج گسترده ETH” در 8 ژوئن “علامت مثبت این است که روند صعودی بازار هنوز تمام نشده است”. با این حال او هشدار داد که بلاک چین های های جایگزین مانند بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، سولانا (Solana) و اولانچ (Avalanche) “تلاش زیادی می‌کنند تا سهم بازار دیفای را از اتریوم بگیرند.”

اتریوم اکنون هم از نظر فاندامنتال و هم از نظر تکنیکال در وضعیت مناسبی به سر می برد. هارد فورک لندن می تواند باعث کاهش عرضه این ارز شود. بازگشت بیت کوین به حرکت صعودی می تواند در ابتدا روی حرکت آلتکوین ها تاثیر منفی بگذارد. با این وجود به مرورو زمان آلت ها می توانند سهم خود را از بازار پس بگیرند.آلتکوین های بزرگ در کنار بیت کوین به حرکت صعودی بازگشتند

بازگشت صعودی بیت کوین؟ آیا قیمت 37 هزار دلار، آغاز یک روند معکوس است

نمای کلی بازار ارزهای دیجیتال

افزایش نرخ بیت کوین به 37500 دلار همچنین باعث افزایش قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها شد. البته رشد دیگر ارزهای بزرگ نسبت به بیت کوین چندان چشمگیر نبود.

اتر شاهد افزایش 14 درصدی قیمت خود از پایین‌ترین قیمت در 2300 دلار در 8 ژوئن به بالاترین قیمت روزانه در حدود 2،630 دلار بود. دلفی دیجیتال اظهار داشت که قیمت اتر با کاهش عرضه در بازار اتر حمایت می‌شود. حدود 23% از این دارایی‌ها اکنون در قراردادهای هوشمند قفل شده است.

نمودار عرضه قفل شده در برابر قیمت

از دیگر عملکردهای قابل توجه می‌توان به افزایش 23 درصدی قیمت کوساما “Kusama (KSM)” اشاره کرد. این ارز تا بالاترین سطح روزانه 486 دلار پس از راه اندازی حراج‌های پاراچین کوساما رسید. بعد از آن 18٪ افزایش قیمت توکن کورو “Curve DAO Token (CRV)” را می توان ذکر کرد. این ارز با 18% رشد تا 2.50 دلار افزایش یافت.

حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر 1.63 تریلیون دلار است و نرخ تسلط بیت کوین 43٪ است.سلب مسئولیت

مقاله بالا صرفاً جهت اهداف خبری و اطلاعاتی منتشر شده است. بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ندارد.

مطالب مرتبط
مافیای صنعت ارز دیجیتال چه کسانی هستند، صاحبان بزرگ پروژه‌های نام آشنای کریپتو را بشناسید
نتیجه انتخابات آمریکا باعث افت بازار ارزهای دیجیتال شد. بیت کوین به محدوده 15 هزار دلار بازگشت
چین لینک 2.0: طرحی برای تبدیل دیفای به یک صنعت 500 میلیارد دلاری
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
سرمایه گذاری مایکرواستراتژی
گوگل کلود
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether