قیمت بیت کوین
۸۲۶,۷۹۷,۵۲۹تومان
37,193دلار
1.74
قیمت اتریوم
۳۰,۵۶۱,۹۸۵تومان
1,374.71دلار
11.94
قیمت تتر
22,266تومان
1دلار
0.14
قیمت پولکادات
۳۸۸,۲۸۵تومان
17.47دلار
1.16
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  روند صعودی قدرتمند شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند

روند صعودی قدرتمند شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند

روند صعودی قدرتمندی شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند

قیمت بیت کوین از 11000 دلار فراتر رفت و خرید نهنگها، افزایش علاقه شرکتهای بزرگ و حمایت 10500 دلاری، سه شاخص کلیدی است که نشان می‌دهد روند صعودی قدرتمند در حال شکل گیری است.

روند صعودی قدرتمند شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند

روند صعودی قدرتمندی شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند

روند صعودی قدرتمندی شکل گرفته است، بیت کوین می تواند مقاومت 11000 دلار را به حمایت تبدیل کند

طی چند روز گذشته، قیمت بیت کوین در یک حرکت سریع از 10.500 دلار به سمت 11000 دلار خیز برداشت. هم اکنون این ارز در محدوده 11300 دلار معامله می‌شود. تحلیلگران سه عامل عمده را دلیل این تغییر روند ناگهانی بیتکوین می‌دانند.

نهنگ‌ها بیتکوین در حال خرید هستند و یا از فروش خودداری می‌کنند

در هفته های گذشته، بیت پارس گزارش داد که تقاضای خرید بزرگی از سمت نهنگ‌های بیت کوین و اتریوم در حال شکل گرفتن است. در بازار ارزهای رمزنگاری، سرمایه گذارانی که مقادیر زیادی بیت کوین در اختیار دارند، نهنگ محسوب می‌شوند.

داده‌های وال‌مپ (Whalemap) نشان می‌دهد که نهنگ‌ها احتمالاً از 10،370 دلار به بعد بیت کوین خریداری کرده‌اند. در 8 اکتبر، تحلیلگران گفتند که حمایت 10،570 دلاری تشکیل شده است. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها مقدار قابل توجهی بیت کوین را در محدوده 10407 و 10570 دلار خریداری کرده‌اند.

نهنگ‌ها به طور معمول بخش عمده‌ای از تقاضای خرید و فشار فروش در بازار بیت کوین را تشکیل می‌دهند. میزان خرید آنها یک کاتالیزور قابل توجه در شکل گیری روند صعودی قدرتمند است.

شرکت‌های بزرگ به دنبال سرمایه گذاری‌های گسترده در بیتکوین هستند

فقط در دو ماه گذشته، دو مجتمع چند میلیارد دلاری خرید عمده بیت کوین را انجام داده‌اند. ابتدا، مایکرواستراتژی (MicroStrategy) فاش کرد که در تاریخ 11 آگوست 250 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است. سپس در بیانیه دیگری اعلام کرد که 175 میلیون دلار دیگر را به دارایی‌های BTC خود افزوده است.

به دنبال آن، شرکت 81 میلیارد دلاری اسکوئر (Square) متعلق به جک دورسی بنیان‌گذار توییتر نیز اعلام کرد که 50 میلیون دلار BTC خریداری کرده است.

نمودار هفتگی بیتکوین

نمودار هفتگی بیتکوین

به گفته پیتر برانت، تحلیلگر باسابقه بازار، نمودارهای روزانه و هفتگی بیت کوین پس از سرمایه گذاری اسکوئر به “سیگنال خرید بزرگ” اشاره می‌کردند. برانت تأکید کرد که حضور شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری در بازار بیت کوین یک رویداد بسیار مهم برای طلای دیجیتال است.

وی خاطرنشان کرد: “این یک پیشرفت بزرگ است. شرکت‌های بزرگ جهان اکنون بیتکوین/دلار را در ترازنامه خود قرار داده‌اند. نمودارهای هفتگی و روزانه سیگنال خرید بزرگی را نشان می‌دهند. “

حجم روزانه مبادلات بیت کوین مؤسسات مالی، از جمله LMAX Digital و Bakkt، از ماه اوت به طور مداوم افزایش یافته است.

علاوه بر عوامل بنیادی مطلوب مانند خرید نهنگ‌ها و افزایش میزان هش، رشد اشتهای شرکت‌ها برای BTC باعث شکل گیری این روند صعودی قدرتمند بوده است.

ما در گزارشی اعلام کرده بودیم که میزان هش بیتکوین علی رغم سقوط قیمت آن به شدت افزایش یافته است. ماینرها حتی پس از سقوط اوایل ماه سپتامبر به شدت در حال استخراج این ارز هستند.


✅ بیشتر بخوانید ……… 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


حمایتی قدرتمند در سطح 10،500 دلاری ایجاد شده است

منطقه 10،500 دلار در سه ماه گذشته سطح پشتیبانی حیاتی برای بیت کوین بوده است. این امر از لحاظ تاریخی دارای اهمیت قابل توجهی است. این سطح در گذشته به عنوان یک سطح محوری برای چرخه‌های کوتاه مدت قیمت عمل کرده است. از نظر فنی، نگه داشتن سطح پشتیبانی 10،500 دلار برای حفظ روند صعودی بیت کوین بسیار مهم است. این سطح نشان دهنده اوج ژوئیه 2019 است. حمایت 10500 دلاری بیانگر این است که بیتکوین از اوج قبلی خود برای ادامه روند صعودی خود استفاده می‌کند.

کی یانگ جو، مدیر عامل شرکت ارائه دهنده تحلیل تحلیلی کریپتوکانت (CryptoQuant)، گفت که دارایی‌های بیتکوین صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح یک ساله کاهش یافته است. به طور معمول، فروشندگان برای فروش ارز رمزپایه غالب، بیت کوین را در صرافی‌ها سپرده گذاری می‌کنند. از این رو، وقتی ذخیره BTC در سیستم عامل‌های تجاری کم باشد، این به معنای فشار فروش پایین‌تر است.

نمودار دارایی های بیتکوین صرافی ها

نمودار دارایی های بیتکوین صرافی ها

او گفت: “اخیراً دارایی‌های بیتکوین کل صرافی‌ها به کمترین میزان خود در سال رسیده است. در بیشتر موارد، هنگام شروع روند صعودی قدرتمند، گردش مالی دارایی در صرافی‌ها منفی می‌شود. یکی از این نمونه‌ها روند صعودی قدرتمند سال 2017 بود. “

تلاقی کاهش فشار فروش، افزایش تقاضای نهادی و ساختار فنی مطلوب نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است بتواند سطح 11000 دلار را از مقاومت به حمایت تبدیل کند. البته احتمال تصویب بسته محرک مالی 2.2 تریلیون دلاری توسط دولت امریکا نیز در شکل گیری این روند صعودی قدرتمند بی تأثیر نیست.

مطالب مرتبط
افت قیمت بیت کوین: با کاهش 900 دلاری قیمت BTC، کل بازار جهانی 35 میلیارد دلار سقوط کرد
افزایش تقاضای بیت کوین: سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین در حال جمع آوری این ارز هستند
کانی وست از دوستداران بیت کوین در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
درآمد منفعل ارزهای دیجیتال: چگونه از اندوخته‌های خود درآمد کسب کنیم؟
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد