قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار ارزهای برتر  »  گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر بردند

گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر بردند

اخبار ارزهای برتر
نوید رحیمی
1400/02/08
۰
گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر برند

گاوهای اتریوم در آستانه پایان یافتن قراردادهای اختیاری با ارزش 930 میلیون دلار در روز جمعه، در انتظار اپن اینترست 115 میلیون دلاری هستند. این نشانه‌ای از آن است که اتریوم می‌تواند در مسیر رسیدن به بالاترین رکوردهای تاریخی قرار داشته باشد.

هفته‌های گذشته دوره آرامی‌برای اتریوم بود. قیمت این ارز بین 2000 دلار و بالاترین رکورد 2650 دلار در نوسان بود. سقوط 20 درصدی در 17 آوریل باعث انحلال یک میلیارد دلار از قراردادهای آتی لانگ شد. به همین دلیل اشتیاق سرمایه گذاران برای ریسک به شدت کاهش یافت.

از سوی دیگر قیمت ETH طی 24 ساعت گذشته 7 درصد رشد داشته است و از برادر بزرگتر خود پیشی گرفته است. گاوهای اتریوم در پی اخبار مثبت از بانک سرمایه گذاری اروپا، در روز چهارشنبه قیمت این ارز را به بالاترین حد خود رسانده‌اند.

اتریوم در معاملات اولیه آسیا در روز چهارشنبه، 28 آوریل به 2،709 دلار صعود کرده است. طبق اعلام کوین گکو (Coingecko)، این سطح اکنون اوج جدید قیمت دارایی محسوب می‌شود.

این ارائه دهنده معیارهای رمزنگاری افزایش سود 7٪ طی 24 ساعت گذشته و 15.7٪ طی هفت روز گذشته را برای دومین دارایی دیجیتال بزرگ دنیا از نظر سرمایه بازار گزارش کرده است. این اقدام گاوهای اتریوم موجب شده تا حجم بازار این ارز به رکورد 312 میلیارد دلار برسد.

گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر برند

نمودار قیمت اتریوم

با این حال، همانطور که در بالا نشان داده شد، سود 28٪ در چند روز گذشته باعث شد که اپن اینترست برای معاملات آتی اتر به 8.2 میلیارد دلار برسد. این را می‌توان 5 درصد کمتر از میزان آن در 15 آوریل دانست. رویدادی مشابه نیز در بازارهای آپشن اتفاق افتاد که از زمان تاریخ انقضا 25 مارس 45 درصد رشد کرده اند.چه دلایلی به اوج گیری حرکت گاوهای اتریوم کمک کرد

بهبود قیمت اخیر به مدیر عامل پی پال نسبت داده شده است. وی اعلام کرد تقاضا برای این ارز دیجیتال چندین برابر بیشتر از حد انتظار بوده است. علاوه بر این، ارزش خالص قفل شده در قراردادهای هوشمند اتریوم با هدایت یونی سواپ (Uniswap)، کامپوند (Compound) و میکر (Maker) به بالاترین رکورد 54.2 میلیارد دلار رسید.

گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر برند

ارزش کل قفل شده در شبکه اتریوم

افزایش 154 درصدی این معیار در حالی اتفاق افتاد که هزینه‌های شبکه سطوح بالای 8 دلار در هر تراکنش را حفظ می‌کنند. بنابراین گمانه زنی‌ها در مورد شکست خوردن از رقبا کاهش یافته است. در همین حال، اسمارت چین بایننس (Binance Smart Chain) به 17 میلیارد دلار TVL رسید. رشد امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) برای حمایت از هر دو بلاک چین بیش از اندازه کافی به نظر می‌رسد.

اپن اینترست به اوج خود رسید، اما 22٪ از آن در شرف انقضا است

در حالی که نرخ سود فعلی قرارادهای اختیاری 4.2 میلیارد دلاری اتر در حال حاضر بالاترین رقم را نشان می‌دهد، 930 میلیون دلار از این مبلغ قرار است در تاریخ 30 آوریل منقضی شود. طبق معمول، صرافی دری بیت (Deribit) با داشتن 90٪ سهم بازار، سلطنت می‌کند.

شایان ذکر است که قراردادهای آپشن یا اختیاری پس از انقضا معامله نمی‌شوند. بنابراین برخی از تجمع‌ها اکنون غیر معقول به نظر می‌رسند، به ویژه با توجه به اینکه کمتر از سه روز دیگر به انقضا باقی مانده است.

قراردادهای اختیاری به دو بخش تقسیم می‌شوند. گزینه‌های تماس (خرید) به خریدار اجازه می‌دهد تا اتر را با قیمت ثابت در تاریخ انقضا بدست آورد. این‌ها اغلب در معاملات آربیتراژ خنثی یا استراتژی‌های صعودی استفاده می‌شوند.

در همین حال، گزینه‌های پوت (فروش) ابزار ارجح برای پوشش دادن جهت محافظت در برابر نوسانات قیمت منفی هستند. برای درک تعادل این نیروهای رقیب، باید تماس‌ها را با پوت مقایسه کرد و اندازه قراردادهای آپشن را در هر قیمت انقضا قرار داد.

گاوهای اتریوم پیش از انقضای قراردادهای اختیاری 930 میلیون دلاری، قیمت را بالاتر برند

قراردادهای اختیاری صرافی دری بیت

یک الگوی عجیب و غریب هنگامی‌که خرس‌ها غافلگیر شدند، ظاهر شد. این الگو با 91٪ از گزینه‌های فروش با قیمت 2400 دلار یا پایین‌تر شکل گرفت. در همین حال، گاوهای اتریوم بیش از حد خوشبین بودند و تقریباً نیمی‌از گزینه‌های خرید با قیمت 2880 دلار و بالاتر قیمت گذاری شدند.گاوهای اتریوم دارای اپن اینترستی معادل 115 میلیون دلار هستند

با این حال، انقضا هر قرارداد بیش از 2240 دلار برای گاوهایی که در حال حاضر با اپن اینترست 115 میلیون دلاری پیشرو هستند بسیار مطلوب است. این اختلاف به نفع گزینه‌های خرید در قیمت 2880 دلار خواهد بود. البته به نظر نمی‌رسد این الگو افزایش 10 درصدی قیمت اتر را توجیه کند.

در مورد خرس‌ها، به نظر می‌رسد این بازی کاملاً از دست رفته است. فقط یک معجزه افت 17 درصدی زیر 2240 دلار برای از بین بردن مزیت گزینه‌های خرید را جبران خواهد کرد.

در حال حاضر، دلیل کمی‌وجود دارد که بتوان باور داشت منقضی شدن گزینه‌های 30 آوریل برای قیمت اتر تعجب آور است. دری بیت (Deribit) و اوکی اکس (OKEx) در ساعت 8:00 صبح UTC تنظیم مجدد می‌شوند. اکنون تمرکز معامله گران فقط به گزینه‌های ژوئن معطوف می‌شود.

اخبار اوراق قرضه دیجیتال 121 میلیون دلاری بانک سرمایه گذاری اروپا باعث رشد قیمت اتریوم

در حالی که عوامل مختلفی باعث افزایش قیمت اتر می‌شود، رویترز امروز این افزایش را به اخباری مبنی بر آغاز فروش اوراق قرضه بانک “سرمایه گذاری اروپا” با استفاده از شبکه اتریوم نسبت داد.

به گفته تحلیلگران بلومبرگ، EIB در حال صدور  اوراق قرضه دو ساله 100 میلیون یورویی (8/120 میلیون دلار آمریکا) دیجیتال است. این فروش توسط گلدمن ساکس، بانکو سانتاندر و سوسیت جنرال هدایت می‌شود.

بانک سرمایه گذاری اروپا در حال انتشار اوراق قرضه دیجیتالی 2 ساله است. این فروش با استفاده از بلاک چین اتریوم و از طریق گلدمن، سانتاندر و سوسیه انجام می‌گیرد.

– مایکل تانت (@ MichaelTant3) 27 آوریل 2021

در تاریخ 23 آوریل، سوسیه جنرال (Societe Generale) اعلام کرد که شرکت تابعه آن “Societe Generale SFH” اوراق قرضه 100 میلیون یورویی را به عنوان توکن بهادارد در بلاک چین عمومی‌اتریوم منتشر کرده است.

دانی کیم، رئیس درآمد کارگزاری اس فاکس (SFOX)، به رویترز گفت که این خبر مورد استفاده نهادی برای شبکه اتریوم را نشان داده است. وی اضافه کرد که موجودی این ارز نیز در حال کاهش است:

“میزان موجودی اتریوم در صرافی‌ها همچنان کاهش می‌یابد و کمترین میزان در سال گذشته ثبت می‌کند. با عرضه کمتر در صرافی‌ها، احتمال فروش عمده کمتر است. “

اگر در این مرحله ETH و Web3 در پوزیشن لانگ نیستید، احتمالاً دهه سختی برای شما خواهد بود

بانک‌های ترید فای (Tradfi) شروع به انتشار اوراق قرضه دیجیتال در بلاک چین اتریوم می‌کنند، این باورنکردنی است.

– سیزیفوس (@ 0xSisyphus) 27 آوریل 2021دیگر عوامل دخیل در افزایش قیمت ETH

همانطور که گزارش شده است، احیای مجدد پروتکل‌ها و توکن‌‌‌های مربوط به دیفای، همراه با کاهش قیمت هزینه گس نیز می‌تواند در این افزایش قیمت نقش داشته باشد. در زمان نگارش این مقاله متوسط قیمت معامله در شبکه با توجه به داده‌های بیت اینفو چارت (Bitinfocharts) به 10.73 دلار کاهش یافته است.

در همین حال، تحلیلگر محبوب رمزنگاری آلتکوین شپرا (Altcoin Sherpa) پیش بینی کرد که گاوهای اتریوم با رساندن قیمت این ارز در هفته‌های آینده به 3000 دلار عملکردی بهتر از یبیت کوین خواهند داشتد.

بسیاری اتریوم را در رقابت با شبکه‌های جدید شکست خورده می‌دیدند. با این حال اکنون توانسته است خود را به یکی از گزینه‌های سرمایه گذاری تبدیل کند. گاوهای اتریوم اکنون نه تنها نردهای کریپتو بلکه شرکت‌های بزرگ و بانک‌های سرمایه گذاری هستند.

مطالب مرتبط
با تقویت دوباره ی بازار کریپتو، اتریوم به 400 دلار در صرافی کراکن Kraken معامله شد
رشد بازار ارزهای دیجیتال به دنبال سبز شدن ارزهای برتر بازار، بیت کوین به 49 هزار دلار رسید
ethereum--2.0
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس