منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار استخراج یا ماینینگ  »  استخراج ابری اتر در بای بیت: صرافی ارز دیجیتال Bybit کلود ماینینگ اتریوم را راه اندازی کرد
پیشنهاد بهبود جدید اتریوم می تواند تنش بین استخراج کنندگان و توسعه دهندگان را کاهش دهد

استخراج ابری اتر در بای بیت: صرافی ارز دیجیتال Bybit کلود ماینینگ اتریوم را راه اندازی کرد

رضا باغانی
1400/03/03
۰

صرافی ارز دیجیتال بای بیت (Bybit) در حال راه اندازی استخراج ابری اتر است. زمانی که مکانیزم اجماع اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام تبدیل شود، چه اتفاقی می افتد؟

رشد شدید قیمت ارزهای دیجیتیال طی سال گذشته همچنین به علاقه به استخراج رمزنگاری دامن زده است. استخراج یا ماینینگ دریافت پاداش (توکن یا سکه) در ازای تأیید بلاک معاملات است. اما استخراج معمولاً از عهده بسیاری از افراد عادی خارج است. تجهیزات استخراج قدرتمند و گران قیمت مانند مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) – به علاوه برق برای تأمین انرژی دستگاه های استخراج – جهت بهره مندی از تمام توان عملیاتی مورد نیاز است.

علی رغم اصلاحات گسترده قیمت در بازار، اتریوم در سال جاری شاهد افزایش تصاعدی قیمت ارز دیجیتال خود اتر (Ether) بوده است. اتر سال 2021 را با 739 دلار آغاز کرد. این ارز طبق داده‌های سایت کوین گکو (CoinGecko) در 12 مه به بالاترین رقم 4357 دلار رسید.بای بیت استخراج ابری اتریوم را راه اندازی کرد

صرافی مشتقات ارز دیجیتال مستقر بای بیت (Bybit) که در سنگاپور مستقر است امروز استخراج ابری اتریوم را به عنوان یک سرویس جدید آغاز کرده است. این صرافی هدف خود را دسترسی بیشتر افراد به استخراج رمزنگاری عنوان کرده است.

بیل ژینگ (Bill Xing)، رئیس محصولات مالی در شرکت بای بیت است. وی گفت: “با استفاده از بای بیت کلود ماینینگ (Bybit Cloud Mining)، تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که مقدار هش ریت مورد نظر خود را خریداری کنند. پس از این آن‌ها می‌توانند به تماشای استخراج ابری اتر بنشینند.”

استخراج ابری اتر بای بیت اولین مجموعه محصولات بای فای (ByFi) این شرکت است. این محصولات با ارائه قدرت هش یا نرخ هش، از مرکز داده‌ای با قدرت محاسباتی اشتراکی جهت استخراج اتر، راهی مناسب برای استخراج رمزنگاری ارائه می‌دهند. کاربران می‌توانند با حداقل پرداخت 100 دلار آمریکا به استخراج اتریوم دسترسی داشته باشند و دیگر نگران هزینه‌های سخت افزار، عملیات و نگهداری از جمله قبض‌های برق نخواهند بود.

طبق داده‌های بای بیت، کاربران می‌توانند از بین برنامه‌های هفت، 21 یا 42 روزه یکی را انتخاب کنند. این سرویس بلافاصله پس از خرید و با هر زمان خرابی تحت پوشش بای بیت در دسترس خواهد بود. کاربران با استفاده از استیبل کوین Tether (USDT) قدرت هش را خریداری کرده و در Ether، ارز دیجیتال بومی بلاک چین اتریوم، درآمد کسب می‌کنند.

پاداش های کلود ماینینگ اتریوم با ETH پرداخت می شود

اگنس ترنوس (Igneus Terrenus)، رئیس ارتباطات بای بیت، در مصاحبه‌ای با Forkast.News در این مورد توضیحاتی داد. وی گفت: “مردم براساس نوع محصول استخراج ابری اتر و پاداش از دارایی‌های اساسی بازده دریافت می‌کنند.”

وی افزود که در ماه‌های اخیر با کاهش قیمت گس پس از ارتقا برلین (Berlin) افزایش پذیرش نهادی اتریوم در حال افزایش است. مؤسسات بزرگی مانند بانک سرمایه گذاری اروپا، در بلاک چین اتریوم فعال هستند. به روزرسانی آینده لندن و EIP-1559 می‌توانند هزینه‌های گس را حتی بیشتر کاهش دهند. از طرفی انتشار اوراق قرضه توسط بانک‌های بزرگ در اتریوم توجه را به سمت این بلاک چین جذب کرده است.
بای بیت هفته گذشته قراردادهای آتی Ether را آغاز کرد. این صرافی امیدوار است که گزینه‌های بیشتری برای کسب سود از اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، به مشتریان خود ارائه دهد.

“در هر کلاس دارایی همیشه فراز و نشیب وجود دارد. بنابراین ممکن است در آینده‌ای دور، یک بازار نزولی کوتاه مدت برای اتر وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است بازدهی با دلار آمریکا تضمین نشود.”روش استخراج رمزنگاری سازگار با محیط زیست

جدای از ارائه قدرت استخراج به افراد بیشتر با توان مالی کمتر، استخراج ابری همچنین می‌تواند یک گزینه سازگار با محیط زیست برای استخراج رمزنگاری باشد. ماینینگ بخشی است که به دلیل تکیه بر ادامه کار خود به انرژی‌های آلاینده و اثر کربن هنوز بسیار زیاد مورد حمله قرار می‌گیرد. ترنوس در این باره گفت.
“ما چندین سایت استخراج داریم و سعی کرده‌ایم تا آنجا که ممکن است گرین (سازگار با محیط زیست) باشیم. تمام قدرت استخراج و قدرت هش ما از منابع انرژی غیر کربن استفاده می‌کند. ”

ترنوس گفت: “ما به جای تجمیع همه چیز در یک محل، که به مصرف بیشتری از انرژی و شاید برخی از منابع انرژی ناسازگار با محیط زیست، به دنبال مناطقی با مازاد انرژی و منابع تجدیدپذیر بودیم. انرژی مورد استفاده برای ماینرهای ما، اگر از آن استفاده نکنیم، به هر حال هدر می‌رود. بنابراین ما فکر کردیم که این یک سناریو برد-برد خوب برای همه افراد درگیر است. “

با این وجود، از گذشته نگرانی‌هایی در مورد کلاهبرداری استخراج ابری ارز دیجیتال وجود داشته است. ترنوس می‌گوید که با بالغ شدن صنعت و مقررات، بازیکنان مسئولیت پذیر بیشتری وارد معرکه می‌شوند.
“ما در بای بیت می‌خواهیم از صنعت استخراج ابری پشتیبانی کنیم. ما به عنوان یک بازیکن مسئولیت پذیر، به عنوان یک بازیکن بزرگتر، می‌توانیم اطمینان و کیفیتی را که مشتریان از بای بیت انتظار دارند را به آنها ارائه دهیم.”

زمانی که مکانیزم اجماع اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام منتقل شود، چه اتفاقی می افتد؟

اتریوم در ماه‌های آینده انتقال خود را به اثبات سهام کامل می‌کند. طبق گفته ترنوس، به زودی بای بیت محصولات یلد فارمینگ و دیفای را خواهد داشت. ترنوس گفت: “حرکت از اثبات کار به اثبات سهام به تدریج انجام خواهد شد. تخمین زده می‌شود این کار تا پایان سال 2023 اتفاق بیفتد. ما در طی این فرآیند ترکیبی از محصولات استخراج و استیکینگ را ارائه خواهیم داد.”

ماینرهای اتریوم در حال حاضر 44.49 تراوات برساعت در سال مصرف می‌کنند. این یعنی طبق برآوردهای دیجی کونومیست (Digiconomist) ماینرها تا 5.13 گیگاوات در ساعت به طور مداوم کار می‌کند.اتریوم رهبر صنعت رمزنگاری برای سازگار شدن با محیط زیست

طبق یک پست وبلاگ بنیاد اتریوم توسط کارل بیک هوزن (Beekhuizen) در ماه جاری منتشر شد، اثبات کار اتریوم معادل انرژی یک کشور متوسط مانند پرتغال را مصرف می‌کند. در مقابل، اثبات سهام اتریوم تقریباً 2.62 مگاوات مصرف می‌کند. این مصرف برق نه در مقیاس یک کشور بلکه در مقیاس یک شهر کوچک با حدود 2100 خانه آمریکایی است. استیک سهام اتریوم با حداقل 99.95٪ کاهش در کل انرژی، حدود 2000 برابر مصرف انرژی را بهینه خواهد کرد.

“در حالی که اتریوم همچنان به استفاده از PoW ادامه می‌دهد، این مدت طولانی نخواهد بود. در چند هفته گذشته، ما شاهد ظهور اولین شبکه‌های آزمایشی برای مهاجرت The Merge هستیم. نامی که به لحظه تغییر اتریوم از PoW به PoS داده شده است. ” بیک هوزن افزود: انرژی مصرف شده در هر معامله با استفاده از صرفه جویی در مقیاس پذیری ممکن می‌شود.

بیک هوزن نوشت: “روزهای مصرف انرژی اتریوم به شمارش افتاده است، و من امیدوارم که برای بقیه صنایع نیز صادق باشد.”

مطالب مرتبط
بنیان‌گذار استخر ماینینگ بی تی سی تاپ (BTC.top)، مصاحبه‌ای با جیانگ ژوئر (Jiang Zhuoer)
بزرگترین کنفرانس ماینینگ ارزهای دیجیتال در چین
بزرگ‌ترین تولیدکننده ماینر بیتمین؛ جداسازی برای پایان دادن به چالش یک ساله بر سر قدرت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
فراکتال نمودار بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز تا سپتامبر به حداقل 80 هزار دلار افزایش می‌یابد
نبرد بیت کوین با فاد: عواملی که در این هفته باید در مورد BTC زیرنظر داشته باشید
وحشت در بازار ارزهای دیجیتال: رکود تتر و لایحه جدید آمریکا فعالان بازار کریپتو را ترسانده است
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان