قیمت بیت کوین
۱,۲۴۷,۵۹۶,۱۹۱تومان
50,572دلار
4.30
قیمت اتریوم
۴۱,۱۰۳,۸۵۶تومان
1,665.97دلار
5.83
قیمت تتر
۲۴,۶۶۹تومان
1دلار
0.06
قیمت بایننس کوین
۵,۹۲۹,۹۶۴تومان
240.40دلار
5.89
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  تحریم بیت کوین توسط کشورها و نقش نگرانی جامعه کریپتو در این مورد

تحریم بیت کوین توسط کشورها و نقش نگرانی جامعه کریپتو در این مورد

اخبار بیت کوین
سعید درویشی
14 آگوست 20
۰
تحریم بیت کوین توسط کشورها و نقش نگرانی جامعه کریپتو در این مورد

بیش از یک دهه، نگرانی هایی مبنی بر تحریم بیت کوین در جامعه کریپتو وجود دارد، اما به مرور زمان این احتمال کم شده است. به طور خلاصه برخی از کشورها هم اکنون بیت کوین را ممنوع کرده اند. با این حال، در واقع اجرای قانون ممنوعیت بیت کوین یک چالش دشوار است.با استفاده از فن آوری های دور زدن سانسور حتی شهروندان رژیم های سرکوبگر امکان دسترسی به بیت کوین را دارند.از نخستین روزهای پیدایش بیت کوین، این نگرانی وجود داشت که ممنوعیت رمزارزها در سراسر جهان فقط زمان براست و دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

تحریم بیت کوین توسط کشورها و نقش نگرانی جامعه کریپتو در این مورد

به یک دلیل این اتفاق بسیار محتمل بود زیرا بیت کوین غالباً به عنوان تهدیدی برای سیستمهای پولی سنتی مطرح می شود و امکان تضعیف کنترل بانک های مرکزی بر عرضه ی پول را دارد. همچنین نگرانی هایی (عمدتاً بی اساس) وجود دارد مبنی بر اینکه بیت کوین قاچاق مواد مخدر و پولشویی را به دلیل ماهیت شبه ناشناس خود تسهیل می کند.اما این که آیا دولتی در عمل امکان تحریم بیت کوین را دارد یا خیر، می تواند از یک منطقه به منطقه ای دیگر متفاوت باشد.

تحریم بیت کوین هم اکنون نیز در برخی از کشورها انجام شده است

این سؤال که آیا می توان تحریم بیت کوین را انجام داد، تا حدی پاسخ داده شده است، زیرا پیش از این در چندین کشور به طور رسمی ممنوع اعلام شده است.

در حال حاضر، تعداد معدودی از کشورها تحریم بیت کوین همه جانبه ای را ایجاد کرده اند که تعامل، مالکیت، استفاده از رمزنگاری به هر شکل و روشی را منع می کنند. این کشورها شامل الجزایر، اکوادور، مصر، نپال و پاکستان هستند.

چندین کشور دیگر، از جمله عربستان سعودی و تایوان نیز ممنوعیت جزئی رمزارزها را اعمال کرده اند به این صورت که مؤسسات مالی را از تجارت رمزارزها یا تسهیل معاملات بیت کوین منع می کنند.

تاکنون اکثریت قریب به اتفاق کشورهایی که استفاده از بیت کوین را محدود و یا آن را کاملاً تحریم کرده اند، از نظر شاخص دموکراسی اکونومیست در جایگاه نسبتاً نامناسبی هستند و بسیاری از آنها دموکراسی های ناقص یا بدتر از آن حکومتهای توتالیتر به حساب می آیند.

تحریم بیت کوین توسط کشورها و نقش نگرانی جامعه کریپتو در این مورد

تحریم بیت کوین توسط کشورها و نقش نگرانی جامعه کریپتو در این مورد

موضع رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ موضع منفی در مورد رمزارزها اتخاذ كرده است و سال گذشته اظهار داشت كه وی “هوادار” آنها نیست و ارزش آنها را “برآمده از ناکجاآباد” توصیف می كند.

با این حال، با توجه به تلاش های گروه های مختلف لابی گر رمزارزها و تغییر نگرش مثبت اخیر در بین سیاست گذاران، احتمال تحریم همه جانبه برای بیت کوین در ایالات متحده بسیار بعید است.

با این وجود، با تحمیل الزامات سختگیرانه نظارتی بر درگاههای ورودی و خروجی اکوسیستم بیت کوین، هر کشوری می تواند دستیابی و استفاده از رمزنگاری را بدون آنکه ممنوعیت رسمی را تصویب کنند، بسیار دشوار سازد.

به همین ترتیب، این خطر وجود دارد كه ایالات متحده بتواند با مجبور كردن شركتهای عرضه کننده ی خدمات رمزارزها به اجرای پروتکلهای نظارتی نه همه ی موارد بلکه چند مورد از قابلیتهای رمزارزها را كاملاً غیرقابل تحقق کند. البته، انجام چنین کاری می تواند با هزینه جدی اقتصادی همراه باشد.

“بیت کوین بیش از حدی که بتوان آن را ممنوع کرد در سیستم مالی ایالات متحده ریشه دوانده است.”


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

مارشال هاینر

مارشال هاینر، مدیرعامل متال پی  MetalPay به دکریپت گفت: “بیت کوین چه از نظر فرهنگی و چه از نظر فناوری بیش از حدی که بتوان آن را تحریم کرد در سیستم مالی ایالات متحده، رخنه کرده است.” “این ( تحریم بیت کوین ) به معنای بستن موسسات نظارت بر میلیاردها دلار دارایی، از بین بردن ده ها هزار شغل، اخراج کردن فعالان این نوآوری به خارج از کشور و ایجاد بازار سیاه برای بیت کوین است.”

اجرای تحریم کار دشواری خواهد بود

اگرچه واضح است كه ممنوعیت بیت کوین برای یك دولت كاملاً ممكن است، اما اجرای این ممنوعیت در بسیاری از كشورها – اگر نگوییم غیرممكن – دشوار خواهد بود. مگر در مواردی که دولت کنترل دقیق بر اینترنت داشته باشد، با این حال با کمی تلاش افراد به طور حتم قادر خواهند بود تا نرم افزار کیف پول بیت کوین را بارگیری و گره ای را اجرا کنند و معاملات خود را با کمی سختی انجام دهند.

اینکه هنوز هم تعداد قابل توجهی از کاربران بیت کوین در اکثر کشورهایی که آن را ممنوع اعلام کرده اند، وجود دارند تایید این واقعیت است که ممنوعیت بیت کوین کار بسیار دشوار و پیچیده ای است. طبق گزارش سال 2019 که توسط We Are Social ، به انجام رسید، عنوان شد: حدود 4٪ از کاربران اینترنت در مصر در حال حاضر صاحب ارزهای رمزپایه هستند، و پلت فرم ردیابی بازار رمزارزهای کوین مارکت کپ، رشد جمعیتی کاربر در پاکستان را به عنوان یکی از سریعترین رشدها در فصل اول سال 2020 معرفی کرد.

به همین ترتیب، حتی در کشورهایی که کنترل های سختگیرانه ای بر اینترنت دارند، ابزارهای متنوعی که برای دور زدن این محدودیت ها استفاده می شود، می توانند تلاش دولت برای ممنوعیت رمزارزها را بیهوده جلوه دهند. از این گذشته، اجرای قانون تحریم بیت کوین بسیار دشوار است، در حالی که عملا هر کسی می تواند از طریق ماهواره Blockstream با استفاده از یک دانگل رادیویی نرم افزاری (SDR) و آنتن دهی نسبتاً ارزان قیمت به بیت کوین دسترسی پیدا کند.

دیدگاه

هاینر گفت: “ایالات متحده می تواند برای خرید و فروش BTC محدودیت های سخت تری را اعمال کند، اما اجرای یک ممنوعیت همه جانبه غیرممکن است.”

مطالب مرتبط
آغاز روند افزایشی بیت کوین به دنبال نشانه‌هایی در خبر های فاندامنتال
حباب ها برای بیتکوین
گاوها در بازار ارزهای دیجیتال: اتریوم به 1550 دلار و بیت کوین به 36 هزار و 800 دلار رسید
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ترید و سرمایه گذاری
صرافی بکت (Bakkt) چیست؟ خرید و فروش ارزهای دیجیتال با نظارت دولت
ارز دیجیتال بت (BAT) یا توکن توجه پایه‌ای چیست و چه کاربردی در بروزر بریو دارد؟
صرافی غیرمتمرکز  0x چیست؟ ارز دیجیتال (ZRX) توکن بومی این صرافی چه وظیفه ای دارد؟
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟