منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  کاردانو و لایت کوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت؟
کاردانو و لایتکوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت

کاردانو و لایت کوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت؟

مدتهاست که شایعاتی در بنیادهای کاردانو و لایت کوین در مورد همکاری میان زنجیره‌ای احتمالی منتشر شده است. طبق به روزرسانی اخیر توسط بنیان گذار کاردانو چارلز هاسکینسون، مذاکرات مقدماتی بین این دو اکنون آغاز شده است.

کاردانو و لایت کوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت؟

کاردانو مدت‌هاست که در حال کار بر روی توسعه و گسترش اکوسیستم خود است. این شبکه با تمرکز جامعه بر روی پر کردن شکاف‌ها بین آلتکوینهای بازار در حال حرکت است. در حقیقت مدتهاست که شایعاتی در بنیادهای کاردانو و لایت کوین در مورد همکاری میان زنجیره‌ای احتمالی منتشر شده است. طبق به روزرسانی اخیر توسط بنیان گذار کاردانو چارلز هاسکینسون، مذاکرات مقدماتی بین این دو اکنون آغاز شده است.

بنیانگذار کاردانو در مورد صحبت‌های خود با خالق لایت کوین چارلی لی و دیوید شوارتز، مدیر پروژه بنیاد لایت کوین، به جامعه اطلاع داد. هاسکینسون اشاره کرد:

“من معتقدم فرآیندی در حال نوشتن LIP وجود دارد. لایت کوین یک ارز دیجیتال در حال تکامل بسیار کند است. این یکی از سکه‌های قدیمی است. … آن‌ها سریعتر از بیت کوین حرکت می‌کنند اما مطمئناً کندتر از، من می گویم ارزهای دیجیتال نسل سوم. به عنوان بخشی از جذابیت، لایت کوین قابل تغییر است. … بنابراین پذیرش تغییرات بزرگی مانند قابلیت همکاری یا موارد دیگر، زمان زیادی می‌برد.” در نتیجه، ممکن است عامل همکاری بین کاردانو و لایت کوین قبل از عملیاتی شدن، از فیلترهای زیادی عبور کند.ولوت فورک برای تغییر الگوریتم اجماع

طی آخرین به روزرسانی، دیونیسیس زیندروس (Dionysis Zindros)، محقق بلاکچین در دانشگاه آتن، متذکر شده بود که می‌توان با اجرای یک ولوت فورک در لایت کوین، پلی بین کاردانو و لایت کوین ایجاد کرد تا بلاکچین بتواند از اثبات کار غیر تعاملی (NIPoPoW) بهره مند شود. NIPoPoW ها در محافل رمزنگاری محبوب هستند، اما ولوت فورک ها هنوز برجسته نشده‌اند.

مزایای NIPoPoW این است که انجام آن‌ها ریاد دشوار نیست. به نظر هاسکینسون این مدل اجماع نیازی به تغییرات چشمگیر در توافق یا اعتبارسنجی ندارد. از آنجا که امنیت با NIPoPoWs دست نخورده باقی می‌ماند، این پروتکل در محافل رمزنگاری محبوب شده است. به همین دلیل است که می‌توان از آن برای پل زدن بین دو اکوسیستم استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است که کاردانو-لایتکوین تنها پلی نیست که مورد بررسی قرار گرفته است. به تازگی، اعضای جامعه از دومنیک شینر، بنیانگذار IOTA، در مورد امکان ایجاد پلی بین IOTA و کاردانو سؤال کرده‌اند. در پاسخ، شاینر گفته بود که با هاسکینسون تماس خواهد گرفت.

جالب اینجاست که کاردانو در حال کار بر روی ساخت پل با اتریوم از طریق (KEVM) ماشین مجازی جدید آن است. این ماشین مجازی، ساختاری است که کاردانو را در برابر ETH توسعه می‌دهد. به نظر می‌رسد کاردانو علاوه بر ساخت پل‌های جدید، پل‌های قدیمی را نیز اصلاح می‌کند که بخشی از اکوسیستم در حال گسترش آن است.

ایجاد زیرساخت دارایی‌های دیجیتال اوکراین توسط استلار

کاردانو و لایتکوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت

کاردانو و لایتکوین در حال ایجاد پل بلاکچین؛ استلار ارز دیجیتال اوکراین را خواهد ساخت

بنیاد توسعه استلار توافق نامه‌ای را با دولت اوکراین امضا کرده است تا ایجاد یک اکوسیستم دارایی دیجیتال، از جمله چارچوبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC را تسهیل کند.

وزارت تحول دیجیتال اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که با بنیاد توسعه استلار تفاهم نامه‌ای را امضا کرده است. این تفاهم نامه استراتژی اوکراین را برای توسعه دارایی‌های دیجیتال و زیرساخت‌های CBDC بیان می‌کند. تفاهم نامه اوکراین و استلار شامل پشتیبانی از پروژه‌های تخصصی در دارایی‌های دیجیتال، پیاده سازی و تنظیم گردش استیبلکوین، ارتقا و توسعه CBDC است.

در بیانیه مطبوعاتی بنیاد توسعه استلار روز دوشنبه تأیید شد که این توافق نامه در 28 دسامبر امضا شده است.

الکساندر بورنیاکف، معاون وزیر وزارت تحول دیجیتال، گفت که تسهیل ارز دیجیتال ملی به این معنی نیست که استلار CBDC اوکراین را توسعه دهد. وی تصریح کرد: “در عوض، انتظار می‌رود مشارکت استلار تصمیم گیری با کیفیت در مورد توسعه اکوسیستم دارایی‌های مجازی در اوکراین را امکان پذیر سازد.”اوکراین رهبر جنبش بلاکچین در اروپا

وقتی از اوکراین در مورد توانایی این کشور برای هدایت ارزهای دیجیتال و بلاکچین در اروپا و جهان سؤال شد، بورنیاکف گفت که وزارتخانه وی بهترین شیوه‌های سوئیس، انگلستان، مالت، لیختن اشتاین و ایالات متحده را ادغام می‌کند.

وی توضیح داد:

“شرکت‌های رمزنگاری، شرکت‌های نوپای بلاکچین و مؤسسات مالی – همه آنها به دنبال یک محیط محافظت شده قانونی برای انجام تجارت هستند. وزارت تحول دیجیتال اوکراین در حال کار بر روی ایجاد یک چارچوب قانونی است. ما می‌خواهیم یک محیط نظارتی شفاف و پایدار را برای بلاکچین و رمزنگاری ارائه دهیم”

بورنیاکف گفت که بانک ملی اوکراین از سال 2017 در مورد CBDC ها تحقیق می‌کند. اوکراین، مانند بسیاری دیگر از کشورها، در حال بررسی سودمندی CBDC است. وی اذعان کرد آنها به دنبال یافتن تأثیر بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی بر روی همه چیز از سیاست‌های پولی و ثبات مالی گرفته تا پذیرش مصرف کننده هستند. توافق با استلار قرار است در این زمینه به آنها کمک کند.

برخی گمانه زنی‌ها وجود دارد که اوکراین آماده است تا جنبش رمزنگاری اروپای شرقی را هدایت کند. وزارت تحول دیجیتال برای وضع مقررات واضح‌تر در مورد دارایی‌های دیجیتال تلاش می‌کند.

در ماه سپتامبر، چین آنالیسیس (Chainanalysis) به اوکراین در رتبه بندی جهانی خود در زمینه پذیرش ارزهای دیجیتال، مقام اول را داد. اوکراین در معیارهای ارزش زنجیره‌ای قدرتمند ظاهر شده است. این کشور در معیار ارزش خرده فروشی کل زنجیره‌ به ویژه امتیاز بالایی کسب کرد.توکن استلار لومن در حال حاضر در رده سیزدهم سرمایه بازار جهانی ارزهای دیجیتال قرار دارد. اصول بنیاد استلار شامل ایجاد دسترسی عادلانه‌تر به سیستم مالی جهانی از طریق فناوری منبع باز، نظیر به نظیر است.

مطالب مرتبط
نهنگ های بزرگ بیت کوین در حال انتقال این ارز، روزگار ماکسیمیست های بیت کوین تمام شده
توکن‌های صرافی ارز دیجیتال: از سکه کاربردی به سمت سرمایه گذاری طولانی مدت؟
بهبود بازار آلتکوین ها
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether