قیمت بیت کوین
۱,۲۲۶,۲۱۳,۳۷۲تومان
54,636دلار
2.57
قیمت اتریوم
۷۳,۵۴۱,۷۹۴تومان
3,276.28دلار
3.60
قیمت بایننس کوین
۱۴,۱۳۲,۱۷۷تومان
629.62دلار
3.84
قیمت دوج کوین
۱۵,۵۵۲تومان
0.692891دلار
58.42
قیمت ریپل
۳۲,۰۶۷تومان
1.42دلار
4.04
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  به روزرسانی مهم کاردانو با رالی خریداران ارز دیجیتال ADA همراه شد

به روزرسانی مهم کاردانو با رالی خریداران ارز دیجیتال ADA همراه شد

به روزرسانی مهم کاردانو

به روزرسانی مهم مری (Mary) کاردانو انجام شد. این بلاک چین با امکان ایجاد توکن برای رقابت با اتریوم آماده است. با این حال معیارها نشان می‌دهند که اتریوم هنوز برتخت پادشاهی تکیه زده است.

به روزرسانی مهم کاردانو با رالی خریداران ارز دیجیتال ADA همراه شد

ارز دیجیتال ADA بنیاد کاردانو، در تاریخ 12 فوریه، به بالاترین قیمت خود در سطح 0.97 دلار رسید. این ارز معاملات امسال خود را با 0.18 دلار آغاز کرد. بنابراین ADA سود 438 درصدی سالانه را به نام خود ثبت کرده است. جدا از روند افزایشی در صنعت ارزهای دیجیتال که باعث افزایش قیمت دارایی‌های شاخص مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) و سایر آلت کوین‌ها، مانند LINK، DOT و غیره می‌شود، رشد کاردانو را می‌توان ناشی از به روزرسانی مهم شبکه آن دانست.شبکه آزمایشی به روزرسانی مهم کاردانو با موفقیت انجام شد

در تاریخ 3 فوریه، شرکت توسعه کاردانو این پوت اوت پوت (Input Output) هنگ کنگ با موفقیت یک هارد فورک را انجام داد. آن‌ها توانستند نسخه اصلی گوگئون (Goguen) را که به عنوان نسخه به روزرسانی مهم ماری شناخته می‌شود، در آزمایشگاه کاردانو اعمال نمایند. با این به روز رسانی این بلاک چین به یک شبکه با قابلیت پشتیبانی از چند دارایی، مشابه اتریوم تبدیل می‌شود.

تیم انتظار دارد شبکه اصلی را تا پایان ماه فوریه راه اندازی کند. سایر ویژگی‌های به روزرسانی گوگئون مطابق با مراحل مختلف نقشه راه کاردانو به طور همزمان اجرا می‌شوند.

——————————————————————————–

——————————————————————————–

از نظر عملکرد، این ارتقا توکن‌‌‌های بومی‌کاردانو را با توکن‌‌‌های ERC-20 و ERC-721 در اتریوم برابر می‌کند. برای اولین بار، کاربران در بلاک چین کاردانو می‌توانند توکن‌‌‌های خاص خود را ایجاد کنند. خواه این توکن‌‌‌های قابل معاوضه باشند یا NFT. علاوه بر این شباهت‌ها با بلاکچین اتریوم، در مقایسه با توکن‌‌‌های اتریوم تفاوت‌هایی در طراحی بین توکن‌‌‌های بومی‌کاردانو وجود دارد.

خبری از هزینه گس در بلاک چین کاردانو نخواهد بود

اولین تفاوت عمده پس از بروزرسانی این است که “هیچ هزینه‌ای برای اجرا” وجود نخواهد داشت. این هزینه معروف به گس معمولاً هنگام تعامل با یک قرارداد هوشمند در بلاک چین اتریوم، از کاربر دریافت می‌شود.

روند صعودی اخیر اتر و سایر توکن‌‌‌های بلاک چین اتریوم منجر به هزینه‌های بسیار بالای گس شد. این به دلیل ازدحام شبکه رخ می‌دهد. بنابراین سرمایه گذاران خرده فروشی را از ورود به این بازار منصرف می‌کند. هینریش فایفر، دبیر کل بنیاد کاردانو، با کوین تلگراف در مورد تفاوت‌های توکن‌‌‌های بومی‌کاردانو در این جنبه گفت وگو کرد: “توکن‌‌‌های بومی‌کاردانو روی زنجیره “forged” هستند و نیازی به قرارداد هوشمند ندارند. بنابراین، هیچ گونه هزینه‌ای برای اجرا دریافت نخواهد شد. البته هزینه دیگری برای معامله توکن‌‌‌های بومی‌در کاردانو مورد نیاز است.” وی در ادامه افزود:

“در عوض، برای ارسال توکن نیاز به هزینه نومینال (که “”min-ada-value نامیده می‌شود) است. این هزینه که قابل پرداخت با ADA است در کنار توکن ارسال می‌شود. شما همچنین می‌توانید چندین توکن بومی‌را بسته بندی و در یک معامله با هم ارسال کنید. البته این کار هزینه نومینال را افزایش می‌دهد. با این حال، این هزینه به تراکم شبکه بستگی ندارد و یا به اجرای قرارداد هوشمند متکی نیست. “

کاردانو برای ساخت توکن به قرارداد هوشمند نیاز ندارد

عدم نیاز به قراردادهای هوشمند برای ایجاد توکن‌ها مزایای دیگری را به دنبال خواهد داشت. دیگر مجرمان و کلاهبرداران جایی برای سواستفاده از آسیب پذیری‌‌‌های قرارداد هوشمند، خطای انسانی و سایر خطرات مرتبط با قراردادهای هوشمند ندارند. این چیزی بود که بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، به جامعه درباره‌اش هشدار داده است.

فایفر بیشتر در مورد چگونگی “از بین رفتن فرصت تخلیه دارایی‌ها از طریق سو استفاده از قرارداد هوشمند” در بلاکچین کاردانو توضیح داد: “توکن‌‌‌های بومی‌تعریف شده توسط کاربر در کاردانو از همان منطق توکن اصلی خود بلاکچین کاردانو استفاده می‌کنند. زبان برنامه نویسی کاردانو دارای عدد صحیح با اندازه ثابت نیست. دفتر خود حرکات توکن را ردیابی و منطق آن را کنترل می‌کند. “

جیمز بک، مدیر ارتباطات و محتوای کانسن سیس (ConsenSys) یک شرکت فناوری بلاک چین که از زیرساخت‌های اتریوم پشتیبانی می‌کند، درباره چگونگی رسیدگی اتریوم به این خطرات قرارداد هوشمند گفت:

“اتریوم از سال 2015 از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند، با این حال توسعه قرارداد هوشمند هنوز یک زمینه در حال توسعه است. با استفاده از اتریوم، هر هفته اشکالات و خطرات امنیتی کشف و به ثبت بهترین روشهای امنیتی قرارداد هوشمند اضافه می‌شود.”ADA برای کسب رتبه 4 حجم سرمایه بازار مبارزه می‌کند

ADA اخیراً موفق به کسب بالاترین قیمت سه سال گذشته خود شد. جهشی که در آن DOT پولکادات و XRP ریپل را پشت سر گذاشت. این ارز برای مدت کوتاهی به چهارمین ارز دیجیتال در رده بندی تبدیل شد. برخلاف سکه‌های میم، مانند دوج کوین (DOGE)، که اخیراً مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها و حتی شخصیت‌هایی مانند ایلان ماسک قرار گرفته است، رشد کاردانو را می‌توان به اصول صحیح و کار حرفه‌ای آن نسبت داد.

ماری تاتیبوت، مدیر ارشد بازاریابی “Gate.io” یک پلت فرم معاملات دارایی دیجیتال است. وی گفت که تیم تحت هدایت چارلز هوسکینسون، خالق کاردانو، “برای حل مسائل مختلفی که این صنعت جدید مبتلا به آن است، رویکرد” اول تحقیق” را در پیش گرفته است. اکوسیستم بلاک چین از کمبود سرعت، هزینه‌های بالا و غیره رنج می‌برد.” وی افزود که “به عنوان مثال، الگوریتم اوروبوروس (Ouroboros) کاردانو اولین تحقیق درباره اجماع همتا به همتا در جهان بود. […] تأکید آنها بر انجام کار قبل از عرضه محصول بسیار به آنها کمک کرده است.”

جلب نظر سرمایه گذاران شرکتی در به روزرسانی مهم کاردانو

سرمایه گذاران شرکتی یک عامل اصلی برای ایجاد چنین بازارهایی هستند. بنابراین کاردانو قصد دارد در مقایسه با سایر پروتکل‌های بلاک چین جذابیت بیشتری برای آنها ایجاد کند. فایفر اظهار داشت:

“ما انتظار داریم که پیشنهاد ارزش کاردانو، به ویژه میزان امنیت و مقرون به صرفه بودن که از طریق توکن‌‌‌های بومی‌ما تضمین می‌شود و روی روش‌های رسمی‌تمرکز دارد، در بین موسسات و شرکت‌ها محبوب باشد. سایر پروتکل‌های بلاک چین با استفاده از قرارداد هوشمند با مشکلات امنیتی بسیار و خسارات سنگینی مواجه شده‌اند. به نوبه خود، این امر موسسات را بر آن داشته است تا هنگام بررسی راه حل‌های مبتنی بر بلاک چین، احتیاط زیادی به خرج دهند.”

علاوه بر این، این واقعیت کاردانو در هاسکل (Haskell) پیاده سازی شده است. این یک زبان برنامه نویسی کاربردی است که به دلیل کاربردهای با مسئولیت بالا شناخته می‌شود. این امر می‌تواند موارد مختلف استفاده از مشاغل مربوط به شرکت‌های بزرگ و حتی دولت‌ها را باز کند. فایفر همچنین اظهار داشت: “کاردانو در بازار ممکن است کاملاً متفاوت از اتریوم باشد. راه حل‌های هویت در سطح ملی، زیرساخت‌های مالی عقب مانده و موارد استفاده قدرتمند از شرکت.”

اتریوم هنوز پادشاه است

اگرچه مفهوم “قاتل اتریوم” از زمان انحصار اتریوم در سناریوهای مورد استفاده از بلاک چین وجود دارد، اما هیچ شبکه‌ای وجود نداشته است که بتواند کاربران و توسعه دهندگان را به خود جلب کند همانطور که اتریوم در حال حاضر این کار را کرده است. مدتی است که چندین شبکه تلاش کرده‌اند تا این برچسب را از آن خود کنند. با این حال همانطور که انتظار می‌رود مورد علاقه توسعه دهنده قرار نگرفته‌اند.

یکی از جنبه‌های مهم که باید بررسی شود در حالی که رقابت برای اتریوم در نظر گرفته می‌شود مقیاس پذیری است. در این مورد اتریوم 2.0 سعی دارد با انتقال به یک پروتکل اثبات سهام، مقیاس پذیری را افزایش دهد. مقیاس پذیری کاردانو انتظار می‌رود از طریق هایدرا هدها افزایش یابد. هایدرا دارای چندین هد است که توان عملیاتی بالایی را ارائه می‌دهند. توان عملیاتی برحسب معاملات در ثانیه اندازه گیری می‌شود. هر هد ” هایدرا به طور بالقوه می‌تواند تا 1000 TPS را پردازش کند.

فایفر گفت که TPS به دلیل ساختار هایدرا هدهای کاردانو نمی‌تواند تنها معیار مقیاس پذیری باشد. انواع معاملات در بلاکچین انجام می‌شود، افزود: “در آینده، هر گره کاردانو با کمک اپراتورهای سهام ما می‌تواند هد هایدرا اجرا کنید. بنابراین، TPS شبکه کاردانو می‌تواند متناسب با تعداد استخرهای سهام با هد هایدرا مقیاس پذیرتر شود.”

اتریوم فعال ترین شبکه میزبان توسعه دهندگان

در حال حاضر، بیش از 1400 استخر سهام مستقل در زنجیره بلاک کاردانو فعالیت دارند. همانطور که گفته شد، در حال حاضر اتریوم دارای بزرگترین مجموعه توسعه دهنده است که در حال ساخت برنامه‌ها و رابط‌های پرکاربرد مانند متاماسک (MetaMask)، کامپاند (Compound) و پروتکل (Protocol)، از جمله پروتکل هسته اتریوم است. بک اشاره کرد که چگونه استخر اتریوم در برابر کاردانو قرار می‌گیرد:

“اتریوم هنوز فعالترین پروتکل بلاک چین است. این شبکه 42457 توسعه دهنده متعهد به کد خود از میانگین ماهانه 220 توسعه دهنده هسته اصلی فعال دارد. کاردانو با 37327 توسعه دهنده متعهد خیلی عقب نمانده است، اما IOHK در اتریوم کلاسیک نیز نقش دارد. بنابراین ممکن است داده‌هایی را که به پروتکل آنها متصل هستند این رقم را بیشتر کنند.”

این فعالیت توسعه دهنده بالا برای رشد هر بلاک چین و اثرات شبکه آن حیاتی است. همچنین ایجاد استانداردهای قرارداد هوشمند و بهترین روش‌ها همانطور که اتریوم تلاش کرده است، مهم است. علاوه بر این، مسئله مقیاس پذیری در حال حاضر توسط شبکه‌های لایه دو، مانند آپتیمیست رول آپز (Optimist Rollups) و زی کی رول آپز (ZK-Rollups)، حل و فصل شده است. همانطور که بک بیشتر اظهار داشت، آن‌ها “با افزایش توان عملیاتی بلاک چین به بیش از 1000-2000 TPS،” هزینه‌ها و ازدحام را کاهش می‌دهند.”

همچنین می‌توان زنجیره جمع آوری را به عنوان یک شارد داده مستقل در نظر گرفت که امکان آزمایش از طریق داده‌های مختلف و مدل‌های اجرایی را فراهم می‌کند که هنوز در اتریوم مستقر هستند. این جمع آوری‌ها بخشی از نقشه راه Eth2 است و قصد دارد در کوتاه مدت اتریوم را مقیاس پذیرتر کند.ارزشمندی شبکه اتریوم به توجه به آدرس‌‌‌های فعال

قانون متکالف می‌گوید که ارزش یک شبکه خاص مستقیماً با تعداد کاربران در شبکه متناسب است. این شاید بتواند مهمترین معیار اندازه گیری یک شبکه باشد، زیرا اشاره به فعالیتی دارد که در شبکه انجام می‌پذیرد. در اینجا اتریوم کاملاً کاردانو را پشت سر می‌گذارد. اتریوم با آدرسهای فعال روزانه بیش از 760،000 در مقایسه با حدود 71،000 کاربر فعال کاردانو خیلی جلوتر است.

صرف نظر از کاربرد آنها و رقابت‌های قابل درک، در این مرحله، بدیهی است که اتریوم با توجه به کاربران و تعداد برنامه‌های دیفای بر اساس بلاک چین‌‌‌های مربوطه، هنوز در مسابقه بلاک چین از کاردانو بسیار جلوتر است.

نتیجه گیری

این احتمال وجود دارد که کاردانو با اصول بنیادی خود با گذشت زمان بتواند با موفقیت به اتریوم برسد. این ممکن است منجر به مهاجرت برخی از برنامه‌های دیفای از اتریوم به کاردانو شود. این کار اخیراً توسط DNATags انجام شده است. با این حال، فایفر با نگاه مثبت به شکست هژمونی نزدیک می‌شود:

“به احتمال زیاد بیش از یک پروتکل بلاک چین در آینده با موفقیت در فضا وجود خواهد داشت. هر نهادی از کاردانو به جای رقابت و مقایسه مستقیم، بر روی قابلیت همکاری برای سود کل صنعت بلاک چین تمرکز دارد. ما برای کار با بلاک چین‌‌‌های دیگر آزاد هستیم.”

مطالب مرتبط
سقوط خاموش بازار NFT، برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا باعث کاهش قیمت NFT ها شده است
هالوینگ پاداش استخراج در سال 2021: 4 ارز دیجیتال که امسال پاداش استخراجشان نصف می‌شود
3 آلتکوین با فعالیت در زمینه پل های بلاک چین و دیفای که می توانند صعود چشمگیری داشته باشند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
معاملات اسپات و مارجین
ارز دیجیتال برگر BURGER توکن صرافی غیرمتمرکز برگرسواپ BurgerSwap چیست؟
معاملات اسپات و فیوچرز ارزهای دیجیتال چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟