منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل تکنیکال  »  تحلیل تکنیکال آلتکوین ها  »  الگوی نزولی کاردانو احتمال یک ریزش 60 تا 90 درصدی را نشان می‌دهد
الگوی نزولی کاردانو احتمال یک ریزش 60 تا 90 درصدی را نشان می‌دهد

الگوی نزولی کاردانو احتمال یک ریزش 60 تا 90 درصدی را نشان می‌دهد

رضا باغانی
1400/05/09
۰

طبق یک الگوی تکنیکال نزولی کلاسیک که توسط تحلیلگر باسابقه پیتر برانت مطرح شده است قیمت کاردانو ممکن است بین 60 تا 90 درصد سقوط کند.

کاردانو پس از به روزرسانی مهم خود در اواسط ماه ژوئیه تقریباً به یک پلت فرم قراردادهای هوشمند کامل تبدیل شده است. بنیانگذار این پروژه چارلز هاسکینسون تأیید کرد که آنها اخیراً فروش بیش از 10 میلیون دلار توکن غیر قابل معاوضه (NFT) را در بلاک چین خود پردازش کرده‌اند. با وجود اخبار بسیار مثبت فاندامنتال، پیتر برانت (Peter Brandt) تحلیلگر با سابقه از شکل گیری یک الگوی نزولی تکنیکال قوی در کاردانو صحبت کرده است.

الگوی نزولی کاردانو علی رغم فاندامنتال عالی

کاردانو که اکنون به فکر راه اندازی به روزرسانی آلونزو است به یکی از امیدهای اصلی برای توسعه دهندگان دپ تبدیل شده است. آلونزو قرار است بهبود عملکرد دپ ها و دیفای را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، سوندایی سواپ (SundaeSwap)، اولین صرافی غیرمتمرکزی که از قراردادهای هوشمند کاردانو استفاده می‌کند، به زودی راه اندازی می‌شود. بسیاری از سرمایه گذاران ADA این را به عنوان یک کاتالیزور صعودی بالقوه برای این آلت کوین تفسیر می‌کنند.

با این حال تحلیلگر بزرگ تکنیکال نظر متفاوتی درباره ادامه این ارز دارد. بر اساس تجزیه و تحلیل پیتر برانت، مدیر اجرایی شرکت تجاری جهانی فکتور (Factor LLC)، رشد رقیب اتریوم به عنوان یک پروژه ممکن است منجر به پذیرش بیشتر ارز دیجیتال بومی آن ADA نشود. وی با کشف یک الگوی نزولی در نمودار کاردانو از افت قیمت 60 تا 90 درصدی این ارز صحبت می‌کند.

سقوط 60 تا 90 درصدی در پیش است؟

این تحلیلگر باسابقه در توییتی که روز جمعه منتشر کرد، الگوی نزولی توکن ADA کاردانو را به اشتراک گذاشت. وی از یک الگوی فنی کلاسیک، معروف به سر و شانه‌ها، برای پیش بینی سناریوی نزولی توکن کاردانو استفاده کرد. این ارز دیجیتال در حال حاضر بیش از 600 درصد در بازه زمانی سالیانه افزایش قیمت داشته است.

به طور جزئی، سر و شانه‌ها زمانی شکل می‌گیرد که قیمت سه قله متوالی را در بالای یک سطح پشتیبانی قرار دهد. البته با این شرط که قله میانی بالاتر از دو قله دیگر باشد. قله‌های جانبی به طور معمول باید تقریباً هم ارتفاع باشند. طبق این الگوی نزولی تکنیکال قیمت در نهایت به زیر سطوح حمایتی می‌رسد. به این سطوح حمایتی یقه نیز گفته می‌شود. این سقوط به اندازه حداکثر ارتفاع بین قله میانی و سطح حمایتی ادامه می‌یابد.

الگوی نزولی کاردانو احتمال یک ریزش 60 تا 90 درصدی را نشان می‌دهد

الگوی سر و شانه کاردانو

کاردانو به وضوح با الگوی نزولی سر و شانه‌ها مطابقت دارد. این الگو در نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط برانت نشان داده شده است.

الگوی نزولی سر و شانه کاردانو

این تحلیلگر تصور می‌کرد که نرخ جفت ارز ADA/USD تا 0.12 دلار کاهش می‌یابد. این یعنی کاردانو با وجود این الگوی نزولی تا 90 درصد از قیمت فعلی خود که نزدیک 1.26 دلار است، کاهش خواهد یافت. محاسبه درصد مبتنی بر الگوی سر و شانه‌ها هدف اصلاح صعودی را نزدیک به 0.35 دلار نشان می‌دهد. پس در پایان الگوی نزولی کاردانو ممکن است 60 درصد سقوط را تجربه کند.

برانت سابقه خود را در پیش بینی صعودهای بازار و احتمال سقوط بر اساس الگوهای نزولی در گذشته را متذکر شد. به عنوان مثال، یکی از تجزیه و تحلیلهای او در سال 2018، مربوط به لایت کوین می شود. وی در آن زمان اصلاح در مثلث نزولی را به دنبال افزایش این آلت کوین که از 4 دلار به 420 دلار در طول گاوی 2017 رسیده بود، نشان داد.

برانت در توئیتر خود نوشت: “به یاد دارم وقتی در اواسط سال 2018 این مبلغ را در LTC/USD تشخیص دادم، بی رحمانه مورد تمسخر قرار گرفتم. بنابراین ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران کاردانو مرا هدف ترول کردن قرار دهند.”

اما آیا 2018 می‌تواند تکرار شود؟

سقوطی که پس از حرکت گاوی در 2017 رخ داد، عمدتاً به دلیل به نابسامانی عرضه اولیه سکه (ICO) بود. مطالعه‌ای که توسط گروه استاتیس (Statis) انجام شد نشان داد که بیش از 80 درصد از استارتاپ های بلاک چین که با بیت کوین، اتر و سایر سکه‌های برتر آن زمان سرمایه جمع آوری کردند، نتوانستند یک محصول کارآمد را عرضه کنند.

در همین حال، اکثریت آنها کلاهبرداری هایی بودند که کل توکن های خود را فروختند و شرکت را تعطیل کردند. بنابراین اوج کلاهبرداری در ICO ها فشار نزولی بر کل بازار ایجاد کرد. لایت کوین، بیت کوین و اتریوم در سال 2018 بیش از 80 درصد سقوط کردند. دلیل اصلی این امر هم فاد (FUD) به وجود آمده توسط ICO ها بود.

در مقابل، روند صعودی 2020 در پی اشتباهات کلان اقتصادی در دولت‌ها رخ داد. تلاش‌های فدرال رزرو برای مهار پیامدهای اقتصادی ناشی از بحران کووید -19 باعث شد تا یک برنامه تورمی کم سابقه را راه اندازی کند. در نتیجه، نرخ بهره تقریباً صفر و انتشار دارایی به ارزش 120 میلیارد دلار هر ماه برای خرید اوراق قرضه، سرمایه گذاران را به دنبال جایگزین‌های بهتر در بازارهای پرریسک می‌کشاند.

به همین دلیل بیت کوین از زیر 4000 دلار در مارس 2020 به بیش از 65000 دلار در آوریل 2021 رسید. در همین حال، آلت کوین‌ها که تمایل به دنبال کردن روندهای بیت کوین دارند نیز به همین ترتیب افزایش یافت. ارز دیجیتال ADA توکن بومی شبکه کاردانو یکی از آنها بود. این ارز در حال حاضر بیش از 7000 درصد بیشتر از اواسط ماه مارس معامله می‌شود.

همبستگی شدید کاردانو و بیت کوین

همبستگی 30 روزه بین بیت کوین و ADA در داده‌های ارائه شده توسط کریپتو واچ (Crypto Watch) نزدیک به مثبت 0.85 است.

سیمون کیم (Simon Kim)، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری رمزارز هشد (Hashed) است. وی در ماه مارس به کوین تلگراف گفت که بازار ارزهای رمزپایه 2020-2021 کاملاً با بازارهای 2017-2018 متفاوت است. وی خاطرنشان کرد که بازار در حال حاضر بر اساس یک اصل کاملاً متفاوت کار می‌کند. او گفت:

“اولاً، پروژه‌های مختلف دیفای بر اساس یک مدل تجاری واضح ارزش ایجاد می‌کنند. ثانیاً، ما شاهد سرمایه گذاری فعال بی سابقه‌ای از سوی سرمایه گذاران نهادی هستیم. در نهایت، انواع رمپ‌های جدید ورودی و خروجی، از جمله پی پل (PayPal) و ویزا (Visa) را شاهد هستیم. نه تنها سیستم‌های پرداخت بلکه همچنین بانکهای بزرگ مانند جی پی مورگان نیز در حال ورود به این فضا هستند. “

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تحلیلگر مستعار بازار، خاطرنشان کرد که ADA برای تأیید روند صعودی بلندمدت خود، باید شمع هفتگی خود را بالای 1.30 دلار ببندد. راکش اوپدهیای (Rakesh Upadhyay) همچنین اشاره کرد که شکست مقاومت 1.33 دلار پتانسیل توکن کاردانو را برای دستیابی به هدف صعودی خود در1.90 دلار را افزایش می‌دهد.

با این وجود اوپدهیای هشدار داد:

“برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی به زیر 1.20 دلار کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر سطح بالاتر به فروش خود ادامه می‌دهند. این ممکن است منجر به آزمایش مجدد پشتیبانی مهم 1 دلار شود.”

مطالب مرتبط
روند نزولی اتریوم شکسته شد؛ آزمایش حمایت پایینی توسط بیت کوین برای ادامه صعود
بازار گاوی بیت کوین در سال 2021 شبیه به 2013 شده است، دستان قوی همچینان فروشنده نیستند
وند صعودی بیت کوین تسلطش را بر بازار ارزهای دیجیتال افزایش داد
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
محرک‌های اصلی بازگشت بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به روند صعودی
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether