قیمت بیت کوین
1,326,675,402تومان
54,857.00دلار
6.36
قیمت اتریوم
94,082,537تومان
3,890.24دلار
4.86
قیمت بایننس کوین
15,322,173تومان
633.56دلار
4.86
قیمت ریپل
33,858تومان
1.40دلار
11.57
قیمت دوج کوین
11,421تومان
0.47دلار
10.43
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  دیدگاه بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون در مورد تکامل بلاک چین و رمزنگاری

دیدگاه بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون در مورد تکامل بلاک چین و رمزنگاری

دیدگاه بنیانگذار کاردانو، چارلز هاسکینسون در مورد تکامل بلاک چین و رمزنگاری

چارلز هاسکینسون دیدگاه خود را به عنوان بنیانگذار کاردانو در مورد تکامل ارز دیجیتال و بلاک چین با فوربس به اشتراک گذاشت. بنیانگذار کاردانو از طرفداران قابلیت همکاری در بلاک چین است. 2021 سال مهمی‌برای کاردانو جهت رسیدن به بالای هرم ارزهای دیجیتال خواهد بود.

چارلز هاسکینسون افسانه رمزنگاری اخیراً دیدگاه وی در مورد مبانی نظری رمزنگاری و چگونگی ارتباط سریع تکامل آن با تاریخ ریاضیات و علوم کامپیوتر با فوربس مصاحبه کرده است.

چارلز هاسکینسون کار خود را به عنوان یک ریاضیدان آغاز کرد که در سال 2013 با پروژه آموزش بیت کوین وارد بخش ارزهای دیجیتال شد. این مدرسه به عنوان یک مدرسه آنلاین راه اندازی شد و هاسکینسون را به ملاقات با ویتالیک بوترین سوق داد. او بعداً به یکی از هشت بنیانگذار بلاک چین انقلابی اتریوم تبدیل شد.

پس از اختلاف نظرها به دنبال بروزرسانی بحث برانگیز در سال 2016، اتریوم و اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) به دو طرف تبدیل شدند. در این درگیری‌های هاسکینسون حامی‌عدم ایجاد فورک و بازگرداندن معاملات به عقب بود. وی بعد از جدا شدن از تیم اتریوم کار تحقیق خود را بر روی شبکه‌ای جدید را آغاز کرد.

این شبکه کاردانو نام داشت که در حال حاضر یکی از تکنیکی‌ترین شبکه‌های بلاک چین محسوب می‌شود. در سال 2021، تمام توجه هاسکینسون به کاردانو معطوف شده است. ADA ارز دیجیتال این شبکه توانسته با ثبت رشد 650 درصدی در سال 2021 به یکی از ارزهای قدرتمند بازار تبدیل شود.اهمیت قابلیت همکاری از دید بنیانگذار شبکه کاردانو

از آنجا که مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر به سمت بلاک چین‌ها به عنوان گزینه‌ای مطمئن حرکت می‌کنند، مشکلات عدم انسجام بوجود می‌آید. پروژه‌های بی شماری در سال‌های اخیر و با استفاده از هر یک از کاربردهای تخصصی، سیستم عامل‌ها و راه حل‌های ذخیره داده، به زنجیره‌های مختلف متکی بوده‌اند. هرکدام حاکمیت منحصر به فردی دارند و در اصل طبق قوانین خاص خود بازی می‌کنند.

در نتیجه، هر بلاک چین با زنجیره بعدی متفاوت است. این بدان معناست که هیچ استاندارد جهانی برای پیشرفت‌های بلاک چین وجود ندارد. چشم انداز ناهمگن است و کار در واحدهای جداگانه تحقق پتانسیل این فناوری را همزمان دشوار می‌کند.

فوربس از هاسکینسون در مورد همین موضوع سوال کرد. فوربس دیدگاه بنیانگذار کاردانو در مورد بهترین مسیر برای یافتن تعادل در بلاک چین‌ها را جویا شد. هاسکینسون در پاسخ بیان کرد:

کاری که ما باید انجام دهیم تمرکز بر توانایی جابجایی اطلاعات، ارزش و هویت بین زنجیره‌ها است. سپس به نوعی اجازه می‌دهید بازارها تصمیم بگیرند که در این اکوسیستم جدید فعالیت کنند. خنده دار است، همه می‌خواهند متن باز باشند تا زمانی که این کار را نکنند.

قابلیت همکاری بین بلاک چین‌ها آینده صنعت را رقم می‌زند

هاسکینسون در ادامه گفت که او معتقد است در سه تا پنج سال آینده صنعت در آنچه او آن را با عنوان “لحظه Wi-Fi” می‌خواند، همگرا خواهد شد. این حرکت به کاربران امکان می‌دهد فارغ از اینکه در کدام اکوسیستم قرار دارند، از یک سیستم به سیستم دیگر مهاجرت کنند.

هاسکینسون آن را مسابقه‌ای برای پایین آوردن ترافیک هزینه‌ها می‌داند. از دیدگاه بنیانگذار کاردانو برندگان کسانی هستند که هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهند. این یک واقعیت است که کاربران به سمت اپلیکیشن هایی می‌روند که برای کار با بلاک چین ارزان‌تر هستند. این مورد در اوج گرفتن فعالیت‌های شبکه ترون و اسمارت چین بایننس کاملاً مشخص است.

کاربران خسته از هزینه‌های ترافیک بالای شبکه اتریوم، به سمت این بلاک چین‌ها حرکت کرده‌اند. با این حال هنوز هم این اکوسیستم‌ها به شدت از هم جدا هستند. از آن مهمتر مهاجرت از این اکوسیستم‌ها برای کاربران همچنان هزینه بر و پیچیده است.
شما برای استفاده از اسمارت چین به BNB نیاز دارید برای استفاده از ترون به TRX. این می‌تواند باعث چند پارگی دارایی‌های شما شود.دیدگاه بنیانگذار درباره تجاری سازی کاردانو

هاسکینسون اشاره می‌کند که از زمان عرضه هاردفورک ماری در ماه مارس، بیش از 10 هزار توکن بومی‌در کاردانو راه اندازی شده است.

به گفته این میلیاردر ارزهای دیجیتال، پس از معرفی قراردادهای هوشمند آلونزو در تابستان امسال، این پروژه بر فعال سازی مولفه‌های حاکمیتی متمرکز خواهد شد. در حال حاضر این قراردادهای هوشمند تقریباً 20،000 شرکت کننده دارند.

هاسکینسون می‌گوید: تجاری سازی کاردانو شامل استفاده از دولت‌ها و جذب میلیون‌ها کاربر است. پس از روشن شدن این موارد، تجاری سازی سیستم عامل در دست انجام قرار می‌گیرد.

آینده کاردانو

هاسکینسون که پس از خروج از اتریوم بیکار ننشسته بود پلت فرم بلاک چین، کاردانو را برای حل بسیاری از مشکلات اتریوم تأسیس کرده است. توکن این بلاک چین که در سال 2017 به بازار عرضه شد اکنون به ششمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر سرمایه بازار تبدیل شده است.

در ابتدا، برنامه 5 ساله کاردانو که از سال 2015 شروع می‌شد، پایان دادن به ترکیب قطعات تا سال 2020 بود. گرچه این مهلت رعایت نشده بود، اما دیدگاه بنیانگذار کاردانو همچنان در مورد پیشرفت تیمش بسیار مثبت است.

“البته، من یک فرد بسیار خوش بین هستم و تمایل دارم که مهندسی و پیچیدگی علمی‌را اولویت اصلی بگیرم. بنابراین ما می‌دانیم هنوز به آن نقطه عطف نرسیدیم. 2021 به نوعی سال شگفتی سازی ما خواهد بود. سالی که ما در حال جمع کردن و روشن کردن همه چیزهایی هستیم که در طول پنج سال گذشته رویای آن را داشته‌ایم.”

قراردادهای هوشمند، صدور توکن‌ها و سیستم حاکمیتی همراه با عدم تمرکز کامل به عنوان اهداف آینده کاردانو ذکر شده است. هاسکینسون با عرضه بیش از 10 هزار توکن توسط کاربران در یک ماه روند استقبال از ویژگی‌های جدید را صعودی می‌داند. وی راه اندازی قراردادهای هوشمند را آینده حرکت بزرگ کاردانو برای تعالی در نظر می‌گیرد. با این دیدگاه بنیانگذار کاردانو امیدوار است که بتواند شرکت خود را به خوبی برای رسیدن به این اهداف و سپس برخی از اهداف خود رهبری کند.

کاردانو مصرف انرژی‌ای 1.6 میلیون برابر کمتر از بیت کوین دارد

وی همچنین درباره مصرف انرژی کمتر کاردانو نسبت به بیت کوین صحبت کرد. وی ادعا می‌کند که بلاکچین 1.6 میلیون برابر کارآمدتر از بیت کوین، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال است.

دیدگاه بنیانگذار کاردانو این است که اثبات سهام مزیت بسیار بزرگی نسبت به الگوریتم اثبات کار دارد. وی این مزیت را این چنین مطرح کرد.

مزیت اثبات سهام این است که شما برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی می‌تواند یک بلاک ایجاد کند، هزینه سربار و انرژی زیادی هدر نمی‌دهید. این بدان معنی است که می‌توانید انرژی خود را در دو مرحله دیگر متمرکز کنید.

در این باره کریس لارسن، بنیانگذار ریپل نگاه تندتری به مصرف انرژی بیت کوین دارد. وی گفته است که شبکه بیت کوین باید مانند اتریوم برنامه‌ای برای انتقال به اثبات سهام ارائه دهد.


  • موفقیت پالی گان (Polygon) در رقابت بین راه حل‌های لایه 2 اتریوم

سلب مسئولیت

تمام اطلاعات موجود در وب سایت ما فقط برای اطلاعات عمومی‌منتشر می‌شود. بیت پارس هیچ گونه توصیه و مشاوره ای برای سرمایه گذاری ندارد. همیشه قبل از سرمایه گذاری تحقیقات خود را انجام دهید.

مطالب مرتبط
شبکه ماسک (Mask Network) در شرف انجام ایردراپ توکن به ارزش 30 میلیون دلار است
توکن SNX در صرافی ارز دیجیتال OKEx لیست شد
به روزرسانی جدید چین لینک این اوراکل را برای قراردادهای هوشمند و دیفای کارآمدتر می‌کند
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
افزایش قیمت 1INCH
قراردادهای آتی دائمی (Perpetual Futures Contracts)
یونی سواپ v3 و smartBCH به دنبال ساده سازی دیفای و صرفه جویی در مصرف بنزین هستند
معاملات قراردادهای فیوچرز بایننس: راهنمای انجام معاملات آتی سه ماهه در صرافی بایننس