قیمت بیت کوین
۱,۲۷۵,۷۰۵,۶۶۰تومان
49,804دلار
1.31
قیمت اتریوم
۴۰,۱۴۶,۲۹۲تومان
1,563.73دلار
0.97
قیمت کاردانو
۳۱,۰۷۶تومان
1.21دلار
2.27
قیمت بایننس کوین
۶,۲۴۶,۱۵۰تومان
242.91دلار
0.77
خانه  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  کاردانو بزرگ‌ترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

کاردانو بزرگ‌ترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

اخبار آلتکوین ها
رضا باغانی
21 دی 99
۰
کاردانو بزرگترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

کاردانو در چند سال گذشته یک پروژه بسیار مهم در اکوسیستم ارز دیجیتال بوده است. هاسکینسون در حال کار برای توسعه اکوسیستم کاردانو (Cardano) و خودکفاتر شدن آن بوده است. با تکامل تحولات در پشت صحنه، کاردانو به بزرگترین شبکه استیکینگ در جهان تبدیل شده است.

کاردانو بزرگترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

کاردانو بزرگترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

جدول-استیکینگ-در-شبکه-های-مختلف

طبق داده‌های ارائه شده توسط استکینگ ریواردز (Staking Rewards)، کاردانو با سهم گذاری شدن 69٪ از عرضه در گردش خود به غیرمتمرکزترین و بزرگترین شبکه استیکینگ تبدیل شده است. هفتمین ارز دجیتال بزرگ از نظر سرمایه بازار 10.26 میلیارد دلار، از پولکادات (Polkadot) پیشی گرفت و به بزرگترین شبکه اثبات سهام تبدیل شد. پولکادات 60.87٪ از عرضه موجود و در گردش خود را در شبکه خود سهم گذاری کرده است. اتریوم 2.0 نیز توانسته تنها میزبان 1.53٪ از عرضه در گردش خود باشد.کاردانو بزرگ‌ترین شبکه استیکینگ با سهولتی بیش از پولکادات

مدیر عامل IOHK و بنیانگذار کاردانو این پیشرفت را تأیید کرد و خاطر نشان کرد که کاردانو همچنین “امن‌ترین” شبکه است. با مقایسه پروژه رقابتی پولکادات، کاربری در توییتر، اظهار داشت:

“UX برای جمع آوری $ ADA یک سال نوری جلوتر از DOT است. در برهه‌ای از زمان، من سعی در استیکینگ در شبکه پولکادات کردم. هنوز هم سعی می‌کنم بفهمم که چگونه مانده حساب خود را مشاهده کنم. با ada، من به سادگی بر روی پسوند yoroi کلیک می‌کنم. این یک مزیت بزرگ برای تازه واردان به فضا خواهد بود.”

کاردانو بزرگترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

نمودار-استیکینگ-کاردانو

با این حال، دیگران به دلیل محدودیت استفاده از سکه‌های مورد استفاده برای استیکینگ، از این موفقیت راضی نبودند.

به گفته ناظر داده، پیتر نیروپ، به طور متوسط 25.7 میلیون ADA جدید هر روز طی هفت روز گذشته ایجاد شده است. 1500 نماینده جدید به طور همزمان به شبکه اضافه شده است، در حالی که 1895 کیف پول جدید در 8 ژانویه ایجاد شده است.

پلتفرم بلاکچین کاردانو تلاش کرده است تا برای هر ویژگی از دپ ها (Dapp) گرفته تا رأی گیری در بلاکچین و موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرد. بنیاد IOHK تلاش کرده است تا سیستم کاردانو را از مدیریت خود مستقل کند. این بنیاد اخیراً fund3 را راه اندازی کرده است تا مشارکت جامعه را به مرکز اکوسیستم کاردانو تبدیل کند.هزینه معاملات اتریوم توانست از اوج بیت کوین پیشی بگیرد

بازار ارزهای دیجیتال تقریباً در روز گذشته در حال رسیدن به اوج‌های جدید است. اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ دیروز همزمان شاهد افزایش کارمزدهای شبکه خود همراه با افزایش قیمت بود. هزینه معاملات این دارایی دیجیتال در روزهای گذشته هنگامی که اتر بیش از 1000 دلار معامله می‌شد به بالاترین حد خود رسید.

طبق داده‌های ارائه شده از دو وب سایت تحلیلی، این افزایش بین 15 تا 17 دلار بود. در حالی که بلاکچیر (Blockchair) اوج این کارمزدها را 15.34 دلار اعلام کرد، یچارتز (Ycharts) این اوج را 17.43 دلار اعلام کرد.

اوج قبلی دارایی دیجیتال مربوط به سال گذشته در ماه سپتامبر بود. داده‌ها حاکی از آن است که متوسط هزینه‌های معامله 12.54 دلار بوده است. با توجه به هیاهوی زیاد در مورد امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi)، این هزینه بالای معامله قابل انتظار و قابل درک بود.

با این وجود، این اوج هزینه‌ها به طور خلاصه هزینه‌های بیت کوین را تغییر داد. طبق داده‌های ارائه شده توسط بلاکچیر، وقتی هزینه معاملات ETH به 15.34 دلار رسید، هزینه معامله بیت کوین در حدود 9.61 دلار بود. قیمت بیت کوین در آن زمان بالای 30 هزار دلار بود.مقابله کارمزدهای BTC و ETH

نمودار زیر اوج موقتی را نشان می‌دهد که در روز معین رخ داده است، پس از آن هزینه‌های ETH کاهش یافته و بار دیگر از هزینه‌های BTC پیشی گرفته است. در زمان نوشتن این مقاله، متوسط کارمزد اتریوم 5.98 دلار بود، در حالی که برای بیت کوین 10.41 دلار بود.

کاردانو بزرگترین شبکه استیکینگ شد، کارمزدهای اتریوم از شبکه بیت کوین بیشتر شد

نمودار-مقایسه-کارمزد-بیت-کوین-و-اتریوم

اگرچه این یک اوج موقتی بود، اما داده‌های جمع شده نشان می‌دهند که اتریوم در سال 2020 از نظر هزینه شبکه، بیت کوین را پشت سر گذاشته است. این باعث شد اتریوم از نظر کارمزد برای معامله گران گرانتر از بیت کوین باشد. رافائل شولتزه-کرافت، مدیر گلس نود (Glassnode) خاطرنشان کرد:

“کاربران سال گذشته تقریباً 600 میلیون دلار کارمزد در شبکه اتریوم هزینه کردند – 83٪ بیشتر از بیت کوین.”

کارمزدهای اتریوم قبلاً نیز به بیت کوین رسیده است، با این حال، برخی از تحلیلگران معتقد بودند که با ایده جدید اثبات سهام، اتریوم می تواند از بیت کوین پیشی بگیرد. رایان برکمانز اظهار داشت:

“پاداش استخراج یک هزینه خارجی است، این پول را از اتریوم تخلیه می‌شود. جوایز PoS انتقال دارایی از کاربران معمولی به اعتبار سنج است. بنابراین پول در اتریوم باقی می‌ماند.”

اعتقاد بر این است که EIP 1559 که قرار است در اواخر امسال راه اندازی شود، آغاز این معاملات بدیهی است، اما تأخیر در راه اندازی می‌تواند کار را برای اتریوم دشوار کند.

مطالب مرتبط
به روزرسانی جدید اتریوم می‌تواند با سوزاندن میلیاردها ETH در هر سال قیمت این ارز را پامپ کند
زد کا رولاپس ZK-Rollups توسط تتر پشتیبانی می شود تا از فشار بر اتریوم کاسته شود.
گزارش جرائم اینترنتی یوروپل کیف پولها و ارزهای متمرکز بر حفاطت از حریم خصوصی را به عنوان "تهدیدهای بالقوه" معرفی کرد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ویدیوی آموزشی صرافی کوینکس
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
ترید و سرمایه گذاری
دیفای و بیت کوین: در حال حاضر شرایط برای استفاده از این دو در کنار هم فراهم نیست.
امنیت کیف پول صرافی: آیا نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی کار عاقلانه‌ای است؟
یلد فارمینگ یونی سواپ: راهنمای کسب درآمد از تامین نقدینگی صرافی غیرمتمرکز
راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟
توکن های صرافی غیرمتمرکز: 6 توکن دکسی (DEX) که در سال 2021 رشد شدیدی را تجربه کردند