قیمت بیت کوین
815,968,793تومان
36,706دلار
4.33
قیمت اتریوم
29,748,14تومان
1,338.22دلار
11.66
قیمت تتر
22,276تومان
1دلار
0.16
قیمت پولکادات
379,258تومان
17.06دلار
1.46
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »   استیکینگ کاردانو (Cardano Staking): هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید

 استیکینگ کاردانو (Cardano Staking): هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید

 استیکینگ کاردانو: (Cardano Staking) هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید

کاردانو با به روزرسانی جدید شلی (Shelley) به دارندگان ADA اجازه می‌دهد از طریق استیکینگ توکن های خود به صورت فردی و جمعی سود به دست آورند.

 استیکینگ کاردانو: (Cardano Staking) هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید

  • کاربران کاردانو می‌توانند سالانه 4.5 درصد از طریق استیکینگ ADA درآمد کسب کنند
  • کاربران می‌توانند استخر استیکینگ کاردانوی خود را اجرا کنند یا به یک استخر موجود بپیوندند
  • مدل استیکینگ کاردانو برای جلوگیری از تمرکز طراحی شده است

کاردانو به روزرسانی خود را به نام شلی چند وقتی است راه اندازی کرده است. شلی به کاربرانی که ارز دیجیتال ADA را در اختیار دارند پاداش‌های جالب توجهی را ارائه می‌دهد. در اینجا آنچه شما می‌توانید از طریقه استیکینگ کاردانو آگاه شوید.مبانی استیکینگ کاردانو

اگر تصمیم بگیرید ADA یا همان توکن های کاردانوی خود را برای مدت زمان مشخصی سهم گذاری کنید، به طور دوره‌ای بازدهی از سرمایه خود را بدست خواهید آورد. استیکینگ به شبکه کاردانو نیز کمک می‌کند. این فرایندی است که توسط آن اعتبار سنجها برای ایجاد یک بلاک جدید و پردازش معاملات انتخاب می‌شوند.

سود استیکینگ کاردانو به صورت دوره‌ای پرداخت می‌شود. پاداش‌های درپایان هر “دوره” یا هر پنج روز پرداخت می‌شود. در طول راه اندازی اولیه شبکه، دوره‌هایی وجود خواهد داشت که در آنها هیچ پاداشی پرداخت نمی‌شود.

 استیکینگ کاردانو: (Cardano Staking) هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید

انتخاب-نماینده-در-استیکینگ-کاردانو

آدرس‌های کاردانو کلیدهای جداگانه‌ای برای هزینه و استیکینگ دارند. این بدان معنی است که اگر تصمیم بگیرید که توکن های ADA خود را جا به جا کنید، آن‌ها هرگز کیف پول شما را ترک نخواهند کرد. بعلاوه، کاردانو نیازی به قفل شدن توکن های شما برای مدت زمانی خاصی ندارد. هر زمان که بخواهید می‌توانید توکن های خود را آزاد کنید. این انعطاف پذیری، استیکینگ کاردانو را از رقبا جدا می‌کند.

پیوستن به استخر استیکنیگ کاردانو

کاردانو تا حد زیادی به استخرهای نقدینگی اعتماد می‌کند. این در حالی است که برخی دیگر از بلاکچین ها به گره‌های منفرد فردی وابسته هستند.

سخنگوی IOHK به ما گفت که استخرها بزرگ بودن شبکه اعتبار سنج کارادانو را تضمین می‌کنند: “اگر افراد بتوانند بدون کار با یک استخر یا تفویض اختیار به یکی از آنها پاداش دریافت کنند، در این صورت ممکن است اپراتورهای گره کافی برای داشتن یک شبکه موفق وجود نداشته باشد.”

کاربران پیشرفته برای کسب سود بیشتر باید استخر خود را اجرا کنند. با این حال، کاربران انفرادی می‌توانند توک های خود را با یک سهام موجود سهام بگذارند. این یک فرایند بسیار ساده‌تر است. همانطور که در اینجا توضیح داده شده است، می‌توانید از کیف پول ددالوس (Daedalus) یا یوروی (Yoroi) برای این کار استفاده کنید.برای راه اندازی استخر به چه مواردی نیاز دارید؟

برای ایجاد یک استخر استیکینگ کاردانو، به اتصال ثابت اینترنت نیاز خواهید داشت. همچینین به مهارت‌های فنی مختلفی را باید آموخته باشد. وب سایت کاردانو می‌گوید که مدیریت استخر باید 4 پیشنیاز زیر را داشته باشد:

  1. دانش عملیاتی در مورد نحوه اجرا و نگهداری گره کادانو را به صورت 24/7
  2. مهارت‌های عملکرد سیستم
  3. تجربه توسعه و عملیات (DevOps)
  4. مهارت‌های مدیریت سرور (عملیاتی و نگهداری)

شما به یک کامپیوتر قدرتمند احتیاج نخواهید داشت و دستگاه‌های ای سیک (ASIC) هیچ مزیتی ندارند. بر خلاف استخراج، ذخیره سازی فقط به حداقل قدرت نیاز دارد. با این وجود شما به دسترسی قابل اعتماد به اینترنت نیاز خواهید داشت.

شما می‌توانید بدون داشتن ADA، استخر خود را اداره کنید، در این صورت شما به سادگی خدمات فنی را به کاربران دیگر ارائه می‌دهید. برای مقایسه، اتریوم برای استیکینگ به حداقل 32 ETH قفل شده، نیاز دارد.

برای عضویت در استخر به چه مواردی نیاز دارید؟

اگر بخواهید به یک استخر استیکینگ کاردانو بپیوندید، دیگر نیازی به اتصال اینترنت دائمی نخواهید داشت. از طرفی نیازی به نظارت روزانه 24/7 ندارید. در بیشتر استخرها حداقل مقدار سهم گذاری وجود ندارد.

با این حال، شما باید استخری را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و هزینه‌های کمی برای شما داشته باشد. وب سایت‌هایی مانند پول تول (PoolTool) و آداپولز (Adapools) به کاربران امکان می‌دهند وضعیت هر استخر را مشاهده کنند. کیف پول ددالوس کارردانو همچنین از طریق صفحه نمایندگی به کاربران در انتخاب استخر کمک می‌کند.

 استیکینگ کاردانو: (Cardano Staking) هر آنچه در مورد کسب سود از ADA باید بدانید

استخرهای-استیکینگ-کاردانو

پس از وارد کردن ADA، دیگر لازم نیست کاری انجام دهید. پاداش‌ها به طور خودکار پرداخت می‌شوند و نیازی به درخواست نیست. اگر سهام اصلی خود را پس نگیرید، ADA شما همچنان سهام خواهد بود و همچنان پاداش خواهید گرفت.چگونه کاردانو می‌تواند عدم تمرکز را تضمین کند؟

کاردانو اطمینان حاصل خواهد کرد که استخرهای نقدینگی آن انرژی زیادی را جمع نمی‌کنند. به دلیل اینکه، مجموعه استیکینگ کاردانو با بزرگتر شدن استخر جوایز کمتری ارائه می‌دهد، این استخرها زیاد بزرگ نمی‌شوند. این کار کاربران را به حرکت منظم بین استخرها ترغیب و به نوبه خود از تسلط هر استخر جلوگیری می‌کند.

ثانیاً، استخرهای جمع شده استیکینگ کاردانو کنترل کمی بر حاکمیت خواهند داشت. “استخرهای استیکینگ رأی نمی‌دهند. فقط دارندگان کلیدهای پیدایش می‌توانند در ابتدا رأی دهند”.

کاردانو همچنین قصد داشت آدرس‌های شرکتی را در یک مرحله معرفی کند. این امر باعث می‌شود صرافی‌ها نتوانند ADA خود را سهم گذاری کنند تا بر شبکه غالب شوند. با این حال، کاردانو در مورد آدرسهای شرکتی چیز کمی گفته است و به نظر نمی‌رسد که اینها از ویژگیهای فعلی باشند.

مرحله “ولتر” کاردانو که هنوز در دست توسعه است، سیستم حکمرانی دقیق‌تری را در آینده معرفی خواهد کرد.

آیا کاردانو بستر ایده آلی برای استیکینگ است؟

کاردانو در حال برنامه ریزی یکی از اصلی‌ترین – و احتمالاً یکی از غیر متمرکزترین – مدل‌های پرطرفدار تاکنون است. به نظر می‌رسد که جوایز سودآوری قابل قبولی داشته باشد. تمرکز کاردانو بر روی مجموعه استیکینگ مشارکت کاربران را آسان خواهد کرد.

با این حال، کاردانو اغلب به دلیل این واقعیت که سالها طول کشید تا ویژگی استیکیمگ وعده داده شده خود را معرفی کند، مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در همین زمان، چندین بلاکچین دیگر این مدل را ایجاد کرده‌اند. از جمله آنها تزوس (Tezos)، ترون (TRON) و کازماس (Cosmos) را می‌توان نام برد. فقط اتریوم به دلیل عدم موفقیت در ارائه به موقع استیکینگ با انتقادات زیادی روبرو شده است، که البته با راه اندازی بیکن چین قدم مهمی برداشت.

در دفاع از کاردانو، این شرکت در مرحله آزمایشی خود سهام را با ارزش واقعی به کاربران اولیه معرفی کرد – به این معنی که این پروژه هفت ماه زودتر از آنچه وعده داده بود استیکینگ را تحویل داد.

فقط زمان نشان می‌دهد که آیا پاداش‌های استیکینگ کاردانو برای جذب کاربران جدید به طور مداوم کافی است یا نه.

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال OMG چیست؟ شبکه اومیس گو OmiseGO چه کمکی به مقیاس پذیری اتریوم می‌کند؟
بیت کوین سهیم شده WBTC چیست و چگونه بیت کوین را به پلت فرم اتریوم آورده است
توکن های سازنده (MKR) ساخته شده با هدف فعال کردن سیستم حاکمیت اعتباریDAI
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی چیست
ویدیوی آموزشی بیت کوین چیست
فیلم آموزش بلاک چین
آموزش بیت کوین به صورت ساده
ترید و سرمایه گذاری
سفارشات صرافی بایننس؛ چگونه معامله در صرافی بایننس را شروع کنیم
قانون گذاری دیفای: سال 2020 شکوفایی دیفای رقم خورد آیا 2021 سال قانونمند شدن آن است؟
سقوط بورس چیست و چگونه رخ می‌دهد؟ همه چیز درباره اصطلاح دوشنبه سیاه
استیکینگ ارز دیجیتال (Staking) یا سهام گذاری چیست؟ چگونه می‌توان از این طریق درآمد کسب کرد
ارز دیجیتال آلفا ALPHA و پروژه دیفای آلفا همورا (Alpha Homora) چیست؟