منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  کاردانو و سلو ویژگی‌های قابلیت همکاری بین بلاک چین های خود را تقویت می‌کنند
کاردانو و سلو ویژگی‌های قابلیت همکاری بین بلاک چین های خود را تقویت می‌کنند

کاردانو و سلو ویژگی‌های قابلیت همکاری بین بلاک چین های خود را تقویت می‌کنند

هارد فورک جدید سلو (Celo) قابلیت همکاری با سولانا (Solana)، کازماس (Cosmos)، نیر (NEAR) را در حالی اضافه می‌کند که کاردانو راه اندازی مبدل ERC20 خودر ا معرفی کرد.

در ماه‌های اخیر قابلیت همکاری به یکی از ویژگی‌های اساسی بلاک چین ها برای رقابت تبدیل شده است. بلاک چین های برتر مانند سلو و کاردانو در تلاشند که این مهم زودتر محقق شود. به همین ترتیب مشارکت‌ها و همکاری‌هایی از این دست می‌تواند به رشد محبوبیت بلاک چین های کاردانو و سلو کمک کند.سلو و کاردانو کاربران اتریوم هدف قرار داده اند

سلو با هارد فورک دونات (Donut) خود یک به روزرسانی بزرگ در شبکه را انجام می‌دهد. این به روزرسانی موارد زیادی را، از جمله قابلیت همکاری و بهبود سازگاری با ماشین مجازی اتریوم EVM را به این بلاک چین می‌آورد. در همین مسیر کاردانو مبدل جدید ERC20 خود را معرفی می‌کند. آن‌ها امیدوارند که سرانجام یک جایگزین واقعی برای شبکه اتریوم فراهم کنند. کاردانو بخاطر استفاده از مکانیزم اثبات سهام مورد ستایش قرار گرفته است.

هاردفورک سلو قابلیت همکاری را به این بلاک چین اضافه می‌کند

سلو هارد فورک دونات خود را راه اندازی کرده است. این هارد فورک شامل راه اندازی چندین پیشنهاد بهبود سلو (CIP) است. این هارد فورک پل‌هایی برای ایجاد قابلیت همکاری بین سلو و بلاک چین های دیگر مانند سولانا، کازماس و نیر ایجاد می‌کند. به روزرسانی جدید سلو مانند کاردانو قابلیت سازگاری با اتریوم را بهبود می‌بخشد.

هارد فورک دونات سلو امروز وارد بازار شد و چندین پیشرفت بزرگ را در بلاک چین همراه ایجاد کرد.

این به روزرسانی روز گذشته در بلاک 6،774،000 آغاز شد. چیزی که حدود ساعت 6:00 بعدازظهر (UTC) اتفاق افتاد. قبل از فعال سازی، همه اپراتورهای گره موظف بودند نرم افزار کلاینت خود را به نسخه 1.3.2 ارتقا دهند.

هارد فورک تعدادی از ویژگی‌های جدید را از طریق پیشنهاد بهبود سلو (CIP) فعال می‌کند. این پیشنهادها شامل سازگاری با ابزارهای اتریوم مانند متامسک (MetaMask)، رمزگذاری ارزان‌تر، قابلیت همکاری با شبکه‌های جدید بلاکچین، بهبود تجربه اعتبار سنجی اثبات سهام و بهبود امنیت شبکه است.

سلو نیز مانند کاردانو یک بلاک چین اثبات سهام است. این بلاک چین با EVM (ماشین مجازی اتریوم) سازگار است. هدف اصلی سلو ارائه برنامه‌های غیرمتمرکز برای کاربران در دستگاه‌های تلفن همراه است. این ارز دیجیتال نرم افزار پرداختی مبتنی بر بلاک چین برای تلفن همراه دارد. این نرم افزار که از یک سکه پایدار به نام سلو دلار “Celo Dollar (CUSD)” استفاده می‌کند.

این پروژه توسط نام های برجسته در جهان سرمایه‌های خطرپذیر از جمله اندرسن هورویتز (Andreessen Horowitz)، پولی چین کپیتال (Polychain Capital)، کوین بیس (Coinbase)، ناوال راویکانت (Naval Ravikant)، جک دورسی (Jack Dorsey) و دیگران پشتیبانی می‌شود. از ماه گذشته نیز غول موبایل داچس تلکام (Deutsche Telekom) به پشتیبانانش پیوسته است.

به روزرسانی سلو شامل چه مورادی است

تعداد نه CIP یا پیشنهاد بهبود سلو از طریق هارد فورک معرفی شده است. با این حال مهم‌ترین آن‌ها CIP-35 است که امکان سازگاری کامل با کیف پول‌های اتریوم مانند متامسک را فراهم می‌کند.

همچنین CIP-20 وجود دارد که به شما امکان دسترسی به توابع هش را به عنوان پیش کامپایل در ماشین مجازی اتریوم می‌دهد. طبق گفته این تیم، CIP-20 به اجرای پلامو (Plumo)، پروتکل سبک سلو برای اثبات دانش صفر در دستگاه‌های تلفن همراه کمک خواهد کرد.

مسلماً بزرگترین بروزرسانی CIP-25 است. این پیشنهاد یک عملکرد هش جدید برای کمک به ایجاد پل‌های قابل همکاری بین سولانا و سایر شبکه‌های بلاک چین، از جمله سیستم عامل‌های قرارداد هوشمند نیر و کازماس اضافه می‌کند.

به طور خلاصه، دونات به توسعه دهندگان گزینه‌های بیشتری برای ساخت برنامه‌های مبتنی بر تلفن همراه می‌دهد. این ویژگی به طور بالقوه می‌تواند مخاطبان این شبکه را به میلیون‌ها کاربر برساند. از بین تمام به روزرسانی ها، سازگاری با متامسک و قابلیت همکاری بین زنجیره‌ای می‌تواند کاتالیزوری برای پذیرش بیشتر باشد.مبدل ERC20 کاردانو به زودی به تست نت می‌آید

در 17 مه، کاردانو اعلام کرد که مبدل جدید ERC20 آن‌ها به توکن های ساخته شده بر بلاک چین اتریوم اجازه می‌دهد تا بر روی بلاک چین اثبات سهام (PoS) آن‌ها اجرا شوند.

کاردانو از زمان راه اندازی در سال 2017، معاملات بسیار سریع‌تری را با هزینه کمتری نسبت به ETH انجام داده است. عدم توانایی در ارائه قراردادهای هوشمند آنها را عقب نگه داشته است. با این حال چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد قراردادهای هوشمند را نیز به کاردانو بیاورد.

اخیراً، کاردانو به دلیل استفاده از اثبات سهام، مورد ستایش قرار گرفته است، که برخی معتقدند می‌تواند نگرانی‌های زیست محیطی مرتبط با اثبات کار را برطرف کند.

کاردانو با هارد فورک های آلونزو (Alonzo) و پلتوس (Plutus)، به زودی می‌تواند از انتقال توکن های ERC20 به سیستم عامل خود پشتیبانی کند.

پس از فعال شدن این ویژگی، کاربران توکن های پشتیبانی شده اتریوم می‌توانند آنها را از شبکه اتریوم به کاردانو منتقل کنند.

قراردادهای هوشمند به دلیل سودمند بودن در معاملات تجاری از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده‌اند. توکن های ERC20 نیازهای بسیاری را برطرف می‌کنند، از این رو توسط کیف پول‌ها و صرافی‌ها به طور گسترده‌ای پذیرفته شده‌اند.

استاندارد ERC20 برای اتریوم ایجاد شده است. بنابراین با راه اندازی بیش از 400،000 قرارداد بر اساس این استاندارد توکن، هزینه استفاده از آن گران‌تر می‌شود. در نتیجه، با فعال کردن مهاجرت توکن های ERC20 به کاردانو، اکنون آن‌ها می‌توانند با اتریوم رقابت کنند.

خبرهای خوب بیشتر برای کاردانو

این آخرین تحولات پشت چند هفته چشمگیر کاردانو است. ماه گذشته، شرکت مادر کاردانو IOHK اعلام کرد که آنها با دولت اتیوپی همکاری کرده و به بازار آفریقا دست یافته‌اند. این خبر پس از اعلام برنامه آنها برای برقراری ارتباط پایدار اینترنت در تانزانیا اعلام شد.

مشارکت با وزارت آموزش و پرورش اتیوپی برای ارائه شناسنامه دانشجویی به تقریباً پنج میلیون کاربر، با هدف طولانی مدت ارائه داده‌های قابل استفاده برای سیاست گذاران و هدایت آموزش شخصی بود.سخن پایانی

با توجه به این فعالیت‌ها سلو و کاردانو می‌توانند شاهد افزایش تقاضا از طرف سرمایه گذاران باشند. قابلیت‌های همکاری مخصوصاً با اتریوم به هر بلاک چینی فرصت استفاده از میلیون‌ها کاربر این بلاک چین را می‌دهد.

مطالب مرتبط
بلاک چین برای تقویت صنعت معدن داده های ماهواره ای را بر روی خود ذخیره می کند
سقوط خاموش بازار NFT، برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا باعث کاهش قیمت NFT ها شده است
ارزهای دیجیتال برای دولت آمریکا می توانند مفید باشند
فرستادن دیدگاه
 • حسن
  2 ماه پیش پاسخ

  سلام.خواستم بدونم این هارد فورک سلو روی خود توکن سلو تغییری ایجاد کرده؟ چون یه مقدار تو صرافی کریپتولند داشتیم که تو تمام این مدت مسدود بوده.نمیدونم وقتی باز بشه چی میشه. اگه اطلاعی دارید ممنون میشم پاسخ بدید.

  • رضا باغانی
   2 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، من خبری مبنی بر تعویض توکن های سلو نشنیدم. باز هم پیگیری می کنم. در کل توکن هایی که تحت مدیریت صرافی هستند توسط خود صرافی تعویض می شن و اصولا نیازی نیست شما اقدام خاصی انجام بدین.

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
شغل‌های بلاک چین: بازار کار برای توسعه دهندگان بلاک چین به شدت داغ شده است
راه اندازی کامل آلونزو: قراردادهای هوشمند کاردانو در حال رسیدن به شبکه اصلی هستند
خروج خرس‌های بیت کوین از بازار با نزدیک شدن به 40 هزار دلار، معامله گران هنوز احتیاط می‌کنند
ولت کانکت WalletConnect چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نمودار افزایش کاربران دیفای
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس
دسواپ (Deswap) چیست؟ اولین پروتکل وام دهی استیبل کوین مبتنی بر زنجیره‌ی پالی گان