قیمت بیت کوین
1,684,196,802تومان
64,404.00دلار
4.80
قیمت اتریوم
62,327,886تومان
2,383.43دلار
9.80
قیمت بایننس کوین
15,128,326تومان
578.51دلار
2.70
قیمت ریپل
50,470تومان
1.93دلار
24.39
قیمت کاردانو
39,487تومان
1.51دلار
15.78
خانه  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  اهداف چین لینک (Chainlink) در سال 2021 برای رشد و پویایی بلاکچین‌ها چیست؟

اهداف چین لینک (Chainlink) در سال 2021 برای رشد و پویایی بلاکچین‌ها چیست؟

اهداف چین لینک (Chainlink) در سال 2021 برای رشد و پویایی بلاکچین ها چیست؟

سرگئی نظروف، بنیانگذار چین لینک، می‌گوید: در سال 2021، این اوراکل می‌خواهد فراتر از صنعت رمزنگاری و ارزهای دیجیتال فعالیت کند. از اهداف دیگر این اوراکل وارد کردن بازارهای مالی سنتی به فضای دیفای است.

اهداف چین لینک (Chainlink) در سال 2021 برای رشد و پویایی بلاکچین‌ها چیست؟

  • سرگئی نظروف می‌گوید: در سال 2021، چین لینک همچنان بر امنیت و قابلیت اطمینان شبکه اوراکل خود تمرکز خواهد کرد.
  • این شرکت نوپا می‌خواهد داده‌های بیشتری را از بخشهای مختلف موجود گرد آورد تا یک محیط غنی برای توسعه فراهم کند.
  • چین لینک همچنین به ارائه خدمات خود به فضای خارج از بلاکچین علاقه مند است

در سال گذشته، ارائه دهنده خدمات غیرمتمرکز اوراکل، چین لینک به عنوان یکی از برجسته‌ترین پیشگامان فناوری سال 2020 توسط مجمع جهانی اقتصاد معرفی شده است. چین لینک توسط بیش از 300 پروژه ادغام شده است. توکن LINK نیز به عنوان یکی از بهترین عملکردهای رمزگذاری سال در میان ده ارز برتر قرار داده است.

سال 2020 سال چین لینک بود. با این حال سرگئی نظروف، بنیانگذار شرکت، انتظارات زیادی برای سال 2021 دارد. او به دیکریپت گفت که این شرچین لین کت اهداف بلند پروازانه ای برای سال آینده دارد.

اولین این اهداف، تمرکز مداوم بر امنیت و قابلیت اطمینان اوراکل چین لینک است. بنابراین شبکه می‌تواند مقیاس ده‌ها میلیارد دلار ارزش را فراهم کند. هدف بعدی ارائه یک محیط غنی از داده “برای ساختن قراردادهای هوشمندی که برای تعریف صنعت ما به وجود خواهد آمد” است. به گفته وی، این “اکوسیستم‌هایی را به وجود خواهد آورد که در آن توسعه دهندگان بتوانند چیزهایی بسازند که قبلاً نمی‌توانستند.”داده‌ها و دکو

این شبکه اوراکل، در ابتدا تنها دسترسی ایمن را برای قراردادهای هوشمند به فیدهای داده خارج از زنجیره، API‌‌‌های وب و جریان‌های مالی سنتی امکان پذیر می‌کرد. چین لینک اکنون در حال برنامه ریزی جهت انتقال انبوهی از داده‌های تأیید شده به فضای بلاکچین برایسال 2021 است.

نظروف به دیکریپت گفت: “شما می‌خواهید عمق داده‌ها را در دیفای ببینید. شما همچنین می‌خواهید گستردگی داده‌ها را ببینید”. اوراکل چین لینک می‌خواهد از داده‌های ورزشی گرفته تا داده‌های بیمه‌ای، از آب و هوا گرفته تا حمل و نقل را پوشش ‌دهد. وی افزود: “برای همه اینها مجموعه داده‌های مختلفی وجود دارد.” او در ادامه توضیح داد:”ما حتی نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که مردم چگونه از این امکان در دنیای واقعی بهره می‌برند. آن‌ها چیزهای جذابی مانند بازارهای پیش بینی و انواع موارد استفاده را ایجاد می‌کنند که از دیدن آنها بسیار هیجان زده‌ام. “

در برنامه‌های چین لینک دستیابی به دکو (DECO) در سال 2020 بود. دکو یک پروتکل راستی آزمایی برای اوراکل‌هاست. دکو توسط محققان دانشگاه کرنل توسعه یافته است. این پروتکل، ضمن اطمینان از حفظ حریم خصوصی، می‌تواند صحت داده‌ها را ثابت کند. اکنون این شرکت در مرحله ادغام با چین لینک است.

نظروف گفت دکو قرار است انواع داده‌ها را در دسترس قرار دهد. به عنوان مثال، می‌توان داده‌های هویت را تأیید کرد. این امکان می‌تواند معامله‌های مطابق با قوانین مشتری خود را بشناس (KYC) یا مبارزه با پولشویی (AML) را برآورده بدون اینکه اطلاعات حساس موجود را افشا شود انجام دهد. او گفت، دکو حتی از خارج از فضای بلاکچین به طور قابل توجهی مورد توجه قرار گرفته است.

متنوع کردن وثیقه‌ها توسط چین لینک در فضای دیفای

یکی از اهداف چین لینک این است که بتواند وثیقه‌‌‌های مورد نیاز دیفای را متنوع کند.

نظروف گفت: “2021 چین لینک شاهد داده‌های قابل اعتمادتری از ذخایر مالی است. مکانیزم توسعه یافته توسط چین لینک به معنای به روزرسانی و ارائه اطلاعات مربوط به وجوه ذخیره شده است. این وجوه آن چیزی که توسط استیبلکوین‌ها بر اساس تقاضای کاربران دیفای نگهداری می‌شوند. سپس توسط سایر برنامه‌های دیفای در بلاکچین اتریوم قابل استفاده خواهند بود. این مکانیزم قبلاً توسط بیت کوین و تتر و متولی رمزنگاری BitGo مورد استفاده قرار گرفته است.”

“این ثابت می‌کند که وثیقه‌ای در آنجا وجود دارد که در واقع توسط دارایی‌های دنیای واقعی پشتیبانی می‌شود. ما با چین لینک به طور مداوم آنها را بررسی می‌کنیم تا از وجود آنها اطمینان حاصل کنیم. ارزش آنها مشخص است.” وی توضیح داد: “این باعث می‌شود وثیقه جهان خارج از زنجیره مورد قبول دنیای درون زنجیره‌ای باشد.”ورود بیمه‌ها و توکن‌‌‌های غیرقابل معاوضه به دنیای دیفای

طی رونق امور مالی غیرمتمرکز در سال 2020، صدها پروژه دیفای با چین لینک مشارکت کردند. این شرکت تازه تأسیس سازوکار تایید توکن‌‌‌های غیرقابل معاوضه خود را برای برنامه‌های بازی راه اندازی کرده است. چین لینک با ارائه دهندگان بیمه همکاری می‌کند و آنها را قادر به ساخت محصولات جدید مالی می‌کند. نظروف به چرخه جدید دیفای که به گفته وی از دل چین لینک سرچشمه می‌گیرد افتخار می‌کند.

“پویایی که ما در تلاش هستیم ایجاد کنیم این است که همراه با رشد بازار دیفای یک بازار برای NFT‌ها (توکن غیرقابل معاوضه) ایجاد کند. یکی از اهداف چین لینک در حال حاضر ایجاد بازاری برای محصولات بیمه‌ای است. از این محصولات می‌توان در بازار دیفای به استفاده کرد. هنگامی‌که از یک محصول بیمه درآمد کسب کردید، می‌توانید این درآمد را بگیرید، آن را به یک قرارداد هوشمند تبدیل کرده و به عنوان وثیقه به بازار عرضه کنید.”

به گفته وی، چین لینک اطمینان حاصل خواهد کرد که بازار “دیفای از نظر نوع دارایی متنوع شود. دیفای خواهد توانست همه انواع دیگر وثیقه را بپذیرد.”

ورود به زنجیره تامین از اهداف چین لینک در سال 2021

این تیم همچنین برنامه کمک‌های بلاعوض خود را که در جولای 2020 معرفی شد، تقویت می‌کند. چین لینک روی اهداف جدید خود و “فراتر از بازی و بیمه” کار می‌کند. البته این اهداف هنوز اعلام نشده‌اند. نظروف اظهار داشت که زنجیره تأمین “جالب خواهد بود”. وی افزود: “زنجیره‌های تأمین چیزی است که به عنوان یک طبقه بندی و به عنوان یک صنعت نسبتاً کند حرکت می‌کند. با این وجود من فکر می‌کنم بلاکچین‌ها در اینجا ارزش زیادی برای تأمین دارند.”

وی همچنین اشاره به علاقه روزافزون مشاوران فناوری اطلاعات در به کارگیری چین لینک در ایجاد راه حل برای کاربران خود کرد.

ابر سیاه دیفای

اما نظروف “یک ابر بزرگ تاریک” را در افق می‌بیند. در سال 2020، یک سری از قطعی‌ها که در نتیجه آنچه به عنوان “حملات وام فلاش” شناخته شده است، تعدادی از پروژه‌های دیفای را نابود کرد.

در چند ماه گذشته، هاروست فایننس 34 میلیون دلار و چیزبنک 3.3 میلیون دلار ضرر کرد. آکروپولیس 2 میلیون دلار ضرر دید. نظرف گفت: “این حملات وام فلاش دیفای اشتباه نامگذاری شده است.” “آن‌ها مردم را وادار می‌کنند که در مورد وام فلاش به عنوان چیز بدی فکر کنند، در حالی که آنچه واقعاً هستند حملات به اوراکل قیمت است.”

وی گفت، تنها راه برای محافظت در برابر آنها، استفاده از خدمات غیرمتمرکز اوراکل مانند چین لینک و تلور است. این اوراکل‌ها داده‌های قیمت را از صدها صرافی بجای استفاده از یک صرافی جمع آوری می‌کند. در غیر این صورت، “کسی با کمترین سواد برنامه نویسی می‌تواند به راحتی بازار را در آن صرافی دستکاری کند و قیمت را تغییر دهد. این باعث اشتباه قرارداد شما می‌شود”. در پایان سال 2020، چین لینک و مجمع جهانی اقتصاد در مقاله دانشگاهی جدید استانداردهای صنعت را برای اوراکلهای غیرمتمرکز ارائه دادند.

حملات وام فلاش نسبتاً کم بوده است. با این وجود نظروف هشدار داده است که “ده‌ها یا صدها میلیون دلار در معرض خطر است.” و “افراد بیشتری باید امنیت اوراکل را به همان اندازه جدی بگیرند که امنیت قرارداد هوشمند را در نظر می‌گیرند.”کاربرد اورکل‌ها در بلاکچین و فراتر از آن در سال 2021

بدون افشای اسامی، نظروف گفت که اخیراً علاقه به فن آوری چین لینک و اوراکل افزایش یافته است. این علاقه در شرکت‌های وب سنتی و شرکت‌های غیر بلاکچینی به وجود آمده است. آن‌ها می‌خواهند از یک شبکه اوراکل برای اثبات داده‌ها در پلتفرم‌های خود استفاده کنند.

وی گفت: “آنچه در سال 2021 می‌بینیم بیشتر سیستم‌های وب و شرکتی است که از بلاکچین استفاده نمی‌کنند. با این حال چین لینک برای ارائه داده‌های مطمئن به آنها وارد عمل خواهد شد.” نظروف با اشاره به رشد چین لینک در سال 2020 گفت: “من تصور نمی‌کنم که این روند کند شود.”

مطالب مرتبط
ارز دیجیتال XLM توکن بومی شبکه استلار در 7 روز گذشته تقریباً 150٪ افزایش داشته است
برداشت سود بیت کوین رو به کاهش است، سرمایه گذاران بلندمدت در موقعیت‌های خود مانده‌اند
استخر نقدینگی دیفای (DeFi) چیست و چگونه در پروتکل های مختلف کار می‌کند؟
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
راهنمای استیکینگ پولکادات (Polkadat) و کسب پاداش با توکن DOT
ریپل و دوج کوین توانستند اوج‌های تاریخی جدید ثبت کنند؛ آیا اکنون زمان برداشت سود است؟
توکن (BETH) چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟
نحوه‌‌ی بازیابی ارزهای دیجیتالی که در صرافی بایننس به شبکه‌ی اشتباه منتقل شده‌اند
راهنمای شروع به کار در صرافی بایننس (Binance Exchange) با توجه به تغییرات سال 2021