منو
بیت پارس  »  ترید و سرمایه گذاری  »  آموزش ترید در صرافی  »  صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال
صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

اگر به دنبال یک روش ساده و کم هزینه برای مبادله ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم هستید، می توانید صرافی ارز دیجیتال چنجلی را در نظر داشته باشید.

این صرافی ارز دیجیتال، سکه‌های دیجیتال خوبی را برای انتخاب ارائه می‌دهد. در چنجلی به راحتی می‌توانید وجوه خود را با استفاده از  ارز فیات واریز کنید. البته این کار کارمزد زیادی در بر دارد.

ویژگی خوب چنجلی این است که تلاش می‌کند تا هنگام انجام مبادله بهترین نرخ ممکن را برای شما پیدا کند. چنجلی این کار را با اسکن الگوریتمی قیمت‌ها در چندین سیستم عامل شخص ثالث انجام می‌دهد. اما، آیا چنجلی صرافی ارز دیجیتال مناسب برای شما هست؟صرافی ارز دیجیتال چنجلی چیست؟

چنجلی یک صرافی ارز دیجیتال است که کارها را کمی متفاوت از وضعیت موجود در صرافی ها انجام می‌دهد. مفهوم اصلی این سیستم عامل این است که هنگام خرید ارزهای دیجیتال بهترین قیمت ممکن را برای شما به ارمغان بیاورد. این صرافی ارز دیجیتال، این کار را از طریق یک الگوریتم داخلی انجام می‌دهد که قادر است مبادلات عمده را در زمان واقعی اسکن کند.

به هر حال، مانند هر بازار مالی، قیمت ارز و قیمت پیشنهادی ارز دیجیتال از بورسی به بورس دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، ممکن است بیت کوین در بایننس 32200 دلار باشد اما در بیترکس (Bittrex) این ارز دیجیتال 32300 دلار قیمت داشته باشد.

صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

الزامات اولیه صرافی ارز دیجیتال چنجلی

با توجه به این مثال، کارایی چنجلی به این شکل است که وقتی از این سیستم عامل برای خرید بیت کوین استفاده می‌کنید، چنجلی در آن زمان سعی می‌کند با بهترین قیمت معامله را برای شما انجام دهد.

چنجلی چگونه کار می‌کند؟

روند معاملات ارز دیجیتال در چنجلی نسبتاً ساده است. روند اولیه اما به این بستگی دارد که آیا شما از قبل ارز دیجیتالی برای مبادله دارید یا اینکه باید آن را بخرید.

با توجه به این موضوع روند کلی مبادله در چنجلی به شرح زیر است:

 مرحله اول: الزامات مبادله را وارد کنید

اول و مهمترین مرحله این است که شما به وب سایت چنجلی مراجعه کرده و شرایط تبادل خود را وارد کنید.

این کار به دو ارز دیجیتالی که مایل به مبادله آنها هستید، نیاز دارد. شما می‌توانید با کلیک بر روی لیست کشویی مربوطه دو ارز دیجیتال موردنظرتان را تبادل کنید.

همچنین باید مبلغی را که می‌خواهید مبادله کنید وارد کنید. به محض وارد کردن رقم دلخواهتان، نرخ ارز در زمان واقعی به روز می‌شود. برای مثال من 0.1 بیت کوین دارم که می‌خواهم آن را به اتریوم تبدیل کنم.

صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

صفحه مبادله صرافی رز دیجیتال چنجلی

چنجلی به من می‌گوید که نرخ ارز فعلی بیت کوین/ اتر 25.13238847 است. این بدان معنی است که در ازای 0.1 بیت کوین، تقریباً 2.50695575 اتر بدست خواهم آورد.

در مورد نرخ ارز باید دو نکته را ذکر کنم. نکته اول، مطابق کارایی چنجلی، این بهترین نرخ ارز است که در زمان سفارش می‌توان بدست آورد و این نرخ ارز را چنجلی از طریق صرافی های ارز دیجیتال در یکی از بورس‌های بایننس یا بیترکس بدست می‌آورد.

اگر از نرخ ارز ارائه شده راضی هستید، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه ” Exchange Now ” به مرحله بعدی بروید.

 مرحله دوم: جزئیات را مرور کرده و آدرس کیف پول خود را بازیابی کنید

در مرحله بعدی، می‌توانید جزئیات مبادله‌ای را که می‌خواهید انجام دهید بررسی کنید. طبیعی است که بین قیمتی که در صفحه اصلی مشاهده کرده‌اید و قیمتی که اکنون نشان داده می‌شود تفاوت بسیار جزئی وجود داشته باشد. این تفاوت جزئی به خاطر اقدام قیمت در بازار است. اختلاف قیمت به این دلیل رخ می‌دهد که قیمت ارزهای دیجیتال به صورت ثانیه‌ای تغییر می‌کنند.

صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

وارد کردن آدرس کیف پول مقصد در صرافی ارز دیجیتال چنجلی

اگر همه چیز درست پیش برود، سایت از شما درخواست می‌کند که آدرس کیف پولتان را وارد کنید تا ارز دیجیتال خریداری شده را دریافت کنید. در اینجا بسیار مراقب باشید تا آدرسی را که از آن سکه ارسال می‌کنید، وارد نکنید. برای مثال، وقتی من می‌خواهم بیت کوین را با اتریوم مبادله کنم، باید آدرس کیف پول اتری را که می‌خواهم سکه‌های آن را دریافت کنم وارد کنم.

نکته مهم دوم این است که، چنجلی برخلاف اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال در فضای آنلاین، هیچ نوع کیف پولی را ارائه نمی‌دهد. اما به محض اینکه مبادله را برای شما انجام داد، سکه‌های شما را به آدرس کیف پول اعلام شده منتقل می‌کند. مرحله سوم: به سیستم وارد شوید یا ثبت نام کنید

هنگامی که روی دکمه ” Next Step ” کلیک کنید، چنجلی از شما درخواست می‌کند که به سیستم حساب خود وارد شوید. اگر اکانتی در سیستم حساب ندارید، می‌توانید یکی باز کنید.

اما توجه داشته باشید که اکانتی که می‌سازید بی نقص باشد زیرا چنجلی بسیار در این امور دقیق است.

 مرحله چهارم: ارسال ارز دیجیتال به کیف پول چنجلی

پس از ورود به سیستم یا باز کردن حساب، چنجلی از شما می‌خواهد که برای آخرین بار معامله را تأیید کنید. پس از انجام این کار، ارائه دهنده آدرس کیف پول مورد نیاز خود را برای ارسال وجه به شما می‌دهد. این کار را انجام می‌دهد تا شما ارز دیجیتالی که خریده‌اید را بتوانید مبادله کنید.

برای مثال، من نیاز به ارسال بیت کوین به کیف پول بیت کوین کنترل شده توسط چنجلی دارم. این یک آدرس کیف پول منحصر به فرد است که به چنجلی اجازه می‌دهد فقط در چند دقیقه مبادله را انجام دهد.

گفته می‌شود، به محض دریافت وجه می‌تواند ارز دیجیتال شما را که مبادله کرده، به کیف پول خصوصیتان ارسال کند. این کیف پول، همانی است که در مرحله دوم آدرسش را به سایت دادید.

صرافی چنجلی از تمام ارز های دیجیتال پشتیبانی می‌کند

چنجلی تعداد نسبتا خوبی از ارزهای دیجیتال کوچک و بزرگ را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، اگر به دنبال پروژه‌های بزرگ هستید مواردی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل (Ripple)، چین لینک (Chainlink) و بیت کوین کش (Bitcoin Cash) را در چنجلی پیدا خواهید کرد.

صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

ارزهای اصلی در صرافی چنجلی

همچنین می‌توانید لیست نسبتاً گسترده‌ای از آلت کوین‌های کم نقد شونده مانند انرجی (Energi)، بیت دگری (BitDegree)، بیت کوین دایمند (Bitcoin Diamond)، نامریا (Numeraire) و پاور لدجر (Power Ledger) را در چنجلی پیدا کنید.

هزینه‌های مبادله در چنجلی

مانند همه صرافی‌های ارز دیجیتال در فضای آنلاین چنجلی هم در کار کسب درآمد است. این کار را با در نظر گرفتن افزایش نرخ مناسب ارز با بهترین قیمت انجام می‌دهد تا بتواند کاربرانش را راضی نگه دارد. یک زمانی این هزینه به ازای هر معامله پنجاه صدم در صد بود.

اما این هزینه از آن زمان تا حالا به بیست و پنج صدم در صد کاهش یافته است. اینکه آیا این رقابتی است یا نه تا حدودی قابل بحث است. از یک طرف، قطعاً نرخ‌های کمیسیون بهتری در بازار موجود است. به عنوان مثال، بایننس به ازای هر معامله یک دهم در صد هزینه می‌گیرد و ای تورو (eToro) به هیچ وجه حق کمیسیون را دریافت نمی‌کند.

با این اوصاف، با استفاده از یکی از صرافی‌های فوق الذکر، فقط قیمت پیشنهادی آن سیستم عامل خاص را بدست خواهید آورد که می‌تواند خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. اما چنجلی، ارائه دهنده بهترین نرخ ممکن در زمان معامله است.روش‌های پرداخت در چنجلی

ارزان‌ترین راه برای انجام مبادله در چنجلی، واریز وجوه با ارز دیجیتال است. با این کار، تنها کارمزدی که پرداخت خواهید کرد، همان بیست و پنج صدم در صد است.

اما اگر در حال حاضر ارز دیجیتال در اختیار ندارید، چنجلی به شما امکان می‌دهد با ارز فیات سپرده گذاری کنید.

اگرچه راحت و ارزان به نظر می‌رسد، اما اینگونه نیست. چنجلی یکی از گرانترین مبادلات ارزهای دیجیتال را با سپرده‌های فیات انجام می‌دهد.

بنابراین، اگر می‌خواهید وجوه خود را با کارت بانکی روزمره واریز کنید، این کار باید از طریق پردازنده‌ای انجام شود که چنجلی با آن همکاری می‌کند. پردازنده‌هایی که چنجلی با آنها همکاری می‌کند شامل: مون پی (MoonPay)، اینداکوین (Indacoin) و سیمپلکس (Simplex).

  • در صورت انتخاب مون پی، هفت و نیم در صد از کل مبلغ واریزی شما، هزینه انجام معامله است.
  • اینداکوین حدود ده درصد از پی مون گران‌تر است.
  • در زمان استفاده از سیمپلکس، چنجلی هزینه معامله را بیان نمی‌کند.

چنجلی برای خرید ارز دیجیتال با ارز فیات مناسب نیست

بدون شک – اگر می‌خواهید از کارت بانکی خود برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید، گزینه‌های بسیار ارزانتری هم در بازار وجود دارد. برای مثال کوین بیس (Coinbase) هزینه معامله‌اش سه و نود و نه صدم در صد است. حتی اگر از بایننس برای سپرده گذاری با پول فیات استفاده کنید، هزینه انجام معامله دو درصد است و در ای تورو تنها نیم درصد است.

اما ای تورو به شما اجازه نمی‌دهد ارزهای دیجیتال خود را بیرون بیاورید، اگر قصد دارید پس از خرید ارز دیجیتالیتان در ای تورو، از آن ارز ها برای مبادله در چنجلی استفاده کنید ارائه دهنده شما مناسب نخواهد بود.

راه دیگری هم برای سپرده گذاری ارز فیات در چنجلی وجود دارد، آن هم انتقال وجه از طریق بانک سپا (SEPA) است. از این بانک تنها ساکنین اروپا می‌توانند استفاده کنند؛ و البته هزینه انجام معامله آن حدود پنج در صد است.

با توجه به این نکات، اگر می‌خواهید از کارت بانکی خود برای سپرده گذاری ارز فیات در چنجلی استفاده کنید، می‌توانید در مورد چنجلی تجدید نظر کنید.

آیا چنجلی ایمن هست؟

اول از همه، چنجلی یک صرافی و بورس ارز دیجیتال به معنایی که آنها را می شناسید، نیست. اکثر سیستم عامل‌های این صنعت بدون مجوز نظارتی کار می‌کنند. آنها با ارائه کیف پول حضانتی از شما می خواهند تا به آنها برای نگهداری دارایی هاتان اعتماد کنید. اما خبر خوب این است که در چنجلی پس از انجام معامله، ارزها مستقیماً به کیف پول خصوصی شما ارسال می‌شوند. این بدان معناست که دیگر نیازی به اعتماد به چنجلی نیست.

صرافی ارز دیجیتال چنجلی (Changelly): یک روش ساده و کم هزینه برای خرید ارز دیجیتال

چنجلی بدون کیف پول حضانتیبررسی صرافی ارز دیجیتال چنجلی: قضاوت نهایی

به طور خلاصه، متوجه شدیم که چنجلی هم نکات مثبت دارد هم منفی. از نظر مثبت، این پلتفرم یک روش ساده و ابتکاری برای مبادله ارز دیجیتال با ارزهای دیگر را ارائه می‌دهد. با چنجلی تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که وجوه خود را به آدرس کیف پول ارائه شده واریز کنید. بقیه امور را چنجلی عهده دار خواهد شد.

شاید بزرگترین جذابیت استفاده از این پلتفرم این باشد که چنجلی تلاش خواهد کرد تا بهترین قیمت ممکن را برای معامله ارز دیجیتال به شما ارائه دهد. ای صرافی، این کار را از طریق الگوریتم داخلی خود انجام می‌دهد. الگوریتم چنجلی قیمت‌های زمان معامله را در برخی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال بررسی می‌کند. البته در ازای این کار، باید مبلغ بیست و پنج صدم در صد از کل پولی که می‌خواهید سرمایه گذاری کنید را به چنجلی پرداخت کنید که منطقی است.

اما از نظر منفی، چنجلی برای سپرده گذاری با ارز فیات ناامید کننده است. همانطور که در بالا اشاره کردیم، حداقل کارمزد سپرده‌های فیات هفت و نیم درصد است. این در حالی است که هزینه‌های انجام معامله از طریق سپا حدود پنج درصد محاسبه می شود. در نهایت، اگر تصمیم دارید از چنجلی استفاده کنید، بهتر است این کار را هنگامی انجام دهید که ارزهای دیجیتال در دست دارید.

مطالب مرتبط
بهترین اندیکاتورها برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
استخر تاریک چیست؟ این استخرها چه نقشی را در آینده بازار ارزهای دیجیتال ایفا می کنند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether