قیمت بیت کوین
1,314,874,085تومان
57,770.00دلار
3.33
قیمت اتریوم
80,409,660تومان
3,532.86دلار
2.80
قیمت بایننس کوین
14,285,400تومان
627.64دلار
0.86
قیمت دوج کوین
16,284تومان
0.72دلار
23.22
قیمت ریپل
35,962تومان
1.58دلار
0.14
خانه  »  مفاهیم مقدماتی  »  آشنایی با آلتکوین  »  ارز دیجیتال چیلیز Chiliz (CHZ) گزینه صنعت رمزنگاری برای سیستم عامل‌های ورزشی

ارز دیجیتال چیلیز Chiliz (CHZ) گزینه صنعت رمزنگاری برای سیستم عامل‌های ورزشی

ارز دیجیتال چیلیز Chiliz (CHZ)

در این راهنما، شما با ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) پیشروترین ارائه دهنده بلاک چین در ورزش آشنا خواهید شد. بیت پارس سیستم عامل پیلیز و عملکرد آن را کاوش خواهد کرد. در انتها نیز جزئیات توکن (CHZ) را با هم مرور می‌کنیم.

اولین صرافی ارز دیجیتال در جهان برای ورزش که به علاقه مندان و بازرگانان رمزنگاری اجازه می‌دهد در مورد نتایج بازی‌ها حدس و گمان بزنند و توکن‌‌‌های طرفداری (Fan Tokens) را معامله کنند صرافی چیلیز است. چیلیز با تلاش برای بالا بردن تجربیات روزمره، خود را مفتخر می‌کند که ابزارهای مبتنی بر بلاکچین را به نهادهای ورزشی و سرگرمی‌ارائه ‌دهد تا به آنها کمک کند از مخاطبان خود درآمدزایی کنند. همچنین به دلیل ایجاد بستر نامزدی طرفداران ورزش Socios.com مشهور است.بررسی اجمالی پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز

چیلیز یک بستر مبتنی بر بلاکچین است که به علاقه مندان و بازیکنان ورزش اجازه می‌دهد تا با ارزهای دیجیتال درگیر شوند. این پلتفرم به آنها اولین تجربه منحصر به فرد کسب درآمد از طریق طرفداران را ارائه می‌دهد. در اصل، چیلیز به دو موضوع پرداخته است: بودجه و مشارکت. این پلتفرم نه تنها به هواداران اجازه می‌دهد تا در سازمان‌های ورزشی سرمایه گذاری و روند مدیریت آنها را کنترل کنند بلکه به شرکت‌های ورزشی امکان دسترسی به بودجه حیاتی را می‌دهد. چیلیز همچنین به هواداران این امکان را می‌دهد تا با تیم‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند.

تیم چیلیز متشکل از متخصصان مجرب در زمینه بازی‌های قانون گذاری شده، توسعه تجارت با محوریت ورزش و فناوری بازی است. اما تمرکز اصلی آن روی فوتبال قرار دارد.

چیلیز چشم انداز ارائه ابزاری به طرفداران تیم‌های ورزش برای خرید رأی مستقیم در تیم‌های مورد نظر خود را دارد. این پلتفرم همچنین بر ایجاد یک بستر مدیریت جمعیت برای بازی‌ها، لیگ‌ها، تیم‌ها و رویدادها در مناطق مختلف پیش بینی شده متمرکز است. دفتر مرکزی چیلیز در کشور مالت قرار دارد. دفتر توسعه این پلتفرم در لیون فرانسه اداره می‌شود. پلتفرم چیلیز در ترکیه، اسپانیا، کره جنوبی و برزیل فعالیت دارد و اعضای تیم توسعه دهنده آن نیز در انگلیس و سوئد فعال هستند.

تاریخ و بنیانگذاران چیلیز

چیلیز فعالیت خود را در اوایل سال 2018 آغاز کرد. این وب سایت توسط الکساندر دریفوس، بنیانگذار بستر راهنمای گردشگری تعاملی وب سی تی (Webcity) و بنیانگذار بزرگ‌ترین سایت پوکر آنلاین در فرانسه ویناماکس (Winamax) تأسیس شد. مدیر ارشد فناوری چیلیز تیبو پلتیر و مدیر ارشد استراتژی آن ماکس رابین ویچ (Max Rabinovitch) است.

چیلیز یک تیم اختصاصی متشکل از بیش از 40 نفر از متخصصان صنعت ورزش، ورزش‌های الکترونیکی و بازی دارد. این پلتفرم از سال 2018، سخت در تلاش است تا بهترین محصول و خدمات را تولید کند. در آن زمان، تیم چیلیز از طریق یک دوره سرمایه گذاری خصوصی موفق به جمع آوری 66 میلیون دلار سرمایه اولیه شد. این برنامه برای تأمین بودجه توسعه اولین پلت فرم جذب طرفداران و جوایز جهانی سوسیوس. کام (Socios.com) کمک کرد.

فناوری پشت بلاک چین چیلیز

فناوری پشت چیلیز به هواداران اجازه می‌دهد حق رأی مستقیم در سازمانهای ورزشی مورد علاقه خود را بدست آورند. این امر به دلیل زیرساخت‌های ابزارهای فن توکن‌‌‌های مقیاس پذیر و مبتنی بر بلاک چین و قرار دادن امن حق رأی توکن‌ها توسط قراردادهای هوشمند در سیستم عامل در دسترس است.

برای تضمین صحت، تیم چیلیز از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند. این زنجیره مجاز، هسته اصلی Socios.com است. این پلتفرم میزبان هر تیم، لیگ، عنوان بازی یا هر سازمانی است که به سیستم عامل متصل می‌شود. به همراه این مکانیزم رأی دادن نیز در دسترس قرار می‌گیرد. این مکانیزم برای هر سازمانی به عنوان یک سازمان نیمه مستقل در این بلاک چین اجرا می‌شود.

علاوه بر این، بلاک چین چیلیز برای اطمینان از امنیت به سازوکار اجماع زنجیره‌ای اثبات اقتدار (PoA) متکی است. برخلاف اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS)، PoA از اعتبار اعتبارسنجهای از قبل انتخاب شده برای ایجاد بلاک‌های جدید استفاده می‌کند. این سیستم جدا از اینکه یک راه حل مقیاس پذیر است، شفافیت را نیز تضمین می‌کند. در ادامه زنجیره‌ی PoOS از Socios.com قابل کنترل عمومی‌است.بسترهای نرم افزاری Socios.com

اولین محصول رابط کاربری برای مشتریان چیلیز، Socios.com بود. این مرکز اصلی و مقیاس پذیر به هواداران اجازه می‌دهد تا در تیم‌های مورد علاقه خود حق رأی رمزنگاری را خریداری کنند. Socios.com به عنوان یک نوع جدید از رابط‌های کاربری، نه تنها حق رأی را فراهم می‌کند، بلکه جوایز منحصر به فرد – تجارب یک بار در زندگی، کالاهای منحصر به فرد، بازی‌های پیش بینی، چالش‌های روز مسابقه، و غیره را نیز در دسترس هواداران قرار می‌دهد.

Socios.com بر اساس بلاک چین چیلیز به هر باشگاه متصل اجازه می‌دهد تا فن توکن‌‌‌های خود را تولید کند. توکن‌‌‌های هواداری، توکن‌‌‌های رمزنگاری کمک منحصر به فردی هستند که نقش تیم ورزشی یا سازمانی را که با آن همکاری می‌کنند، دارند. این توکن‌ها به هواداران قدرت می‌دهد تا در تصمیم گیری، بازخورد و نظرسنجی‌های مربوط به تیم‌ها یا سازمان‌های ورزشی شرکت کنند. این توکن‌ها فقط با استفاده از ارز دیجیتال چیلیز قابل معامله هستند.

ارز دیجیتال چیلیز (CHZ)

ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) یک توکن غیرمتمرکز است که توسط چیلیز صادر شده است. این ارز توسط طرفداران تیم‌های ورزشی برای خرید فن توکن‌ها استفاده می‌شود. این ارز دیجیتال براساس استاندار توکن ERC20 اتریوم به وجود آمده است. توکن‌‌‌های چیلیز برای کمک به انجام معاملات فن توکن‌ها در بستر Socios.com تولید و توزیع می‌شوند.

در سال 2019، توکن‌‌‌های چیلیز برای خرید عمومی‌در صرافی‌های ارز دیجیتال در دسترس قرار گرفت. آپ بیت (Upbit)، بایننس (Binance)، پاریبو (Paribu)، اوکی اکس (OKEx)، اچ بی تی سی (HBTC)، هوبی گلوبال (Huobi Global) – پشتیبانی از CHZ را به خدمات خود اضافه کرده‌اند.

تعداد کل توکن‌‌‌های صادر شده CHZ 8،888،888،888 است. 5/34 درصد از طریق یک رویداد پیش فروش و فروش اضافی توکن بین سرمایه گذاران توزیع شده است. 20٪ دیگر از توکن‌ها به عنوان ذخیره پایگاه کاربر برای کاربران آینده پلت فرم Socios.com خدمت خواهند کرد. حدود یک ششم از کل توکن‌ها به خریدهای استراتژیک اختصاص یافته است. حدود 7.5٪ از توکن‌‌‌های CHZ به سرمایه گذاران اولیه این پلتفرم تعلق گرفته است. این تیم 5٪ از توکن‌ها را به عنوان پاداش دریافت کرد و مشاوران نیز 3٪ را دریافت خواهند کرد.

صرافی چیلیز

صرافی Chiliz.net با Socios.com کاملاً ادغام شده است. این به این معنی است که کاربران می‌توانند فن توکن‌ها را به کیف پول Socios منتقل کنند. این صرافی از نرم افزاری پیشرفته استفاده می‌کند و تجارت 24 ساعته دارایی‌های دیجیتال از بزرگترین مارک‌های ورزشی جهان را تسهیل می‌کند. از این جمله می‌توان به یوونتوس، پاری سن ژرمن، اتلتیکو مادرید، گالاتاسرای و … اشاره کرد.

فواید چیلیز

چیلیز مزایای زیادی برای ارائه به دنیای ورزش و فضای رمزنگاری دارد. این پلتفرم در حال باز کردن دروازه‌های صنعت رمزنگاری به روی میلیاردها طرفدار فوتبال در سراسر جهان است. این به عنوان یک عامل قابل توجه برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال مطرح است. با سیستم عامل Socios.com، یک جامعه ورزشی بزرگ در سراسر جهان گرد هم آمده است.

چیلیز همچنین به استفاده از فناوری نوآورانه‌ای که تعامل طرفداران و تیم‌ها را افزایش می‌دهد، افتخار می‌کند. به صراحت، نگرانی هواداران نمی‌تواند مستقیماً در تصمیم گیری باشگاه تأثیر بگذارد. با این حال، آرای هواداران از طریق بستر Socios.com به نفع باشگاه‌ها است. بدین وسیله آن‌ها می‌توانند تصویر درستی از آنچه هواداران می‌خواهند داشته باشند. این یک روش منحصر به فرد برای ایجاد انگیزه در حمایت از یک تیم و راهی است که هواداران می‌توانند سهمی‌از تیم مورد حمایت خود را کسب کنند.نتیجه

همانطور که استفاده از رمزنگاری در همه صنایع افزایش می‌یابد، فناوری بلاک چین در صنعت ورزش همچنان در حال گسترش است. در مورد چیلیز، بلاک چین راهی برای جذب طرفداران منحصر به فرد و کسب تجربیات جدید است.

در طی بیماری همه گیر کرونا که قرنطینه جهانی را به همراه داشت، تیم‌های ورزشی نتوانستند درآمد زیادی کسب کنند. با این حال، ارز دیجیتال چیلیز هم به باشگاه‌ها و هم به هواداران آنها کمک کرد. این پلتفرم به آنها کمک کرد تا با جمع کردن هواداران و باشگاه‌ها در یک فرصت بی نظیر و مهیج، حداقل درصد نسبتاً خوبی از درآمد از دست رفته را باز پس گیرند.

مطالب مرتبط
شتراک گذاری داده‌ها به صورت غیرمتمرکز چیست؟جاستین سان مدیرعامل ترون توضیح می‌دهد
سلفیش ماینینگ بیت کوین چیست و چه مشکلاتی را برای شبکه ایجاد می کند؟
اتریوم بلاکچین پیشرو: تاریخچه 5 ساله اتریوم بلاکچینی که در دنیای رمزنگاری انقلابی به وجود آورد
فرستادن دیدگاه

ما را دنبال کنید