منو
بیت پارس  »  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال  »  تحلیل فاندامنتال  »  تحلیل فاندامنتال بیت کوین  »  ممنوعیت بیت کوین در چین: چه عواملی می تواند بر حرکت بیت کوین در روزهای آینده تاثیر بگذارد
سردرگمی ماینرهای بیت کوین: علی رغم تعطیلی استخراج بیت کوین در چین، جایگزین‌ها چندان جذاب نیستند

ممنوعیت بیت کوین در چین: چه عواملی می تواند بر حرکت بیت کوین در روزهای آینده تاثیر بگذارد

رضا باغانی
1400/04/01
۰

چین در ادامه ممنوعیت بیت کوین در این کشور بیانیه ای را در سایت دولتی خود منتشر کرد که موجب ترس بسیاری از سرمایه گذاران شد. با این حال بیانیه دقایقی بعد حذف شد.

بیت کوین در آغاز معاملات هفته اخیر پایین ترین قیمت خود را شاهد بود. این ارز از روز دوشنبه به زیر سطح 33000 دلار رسیده است. با سقوط بازار ارزهای دیجیتال گاوها با مشکل روبرو شدند. تقویت دلار آمریکا، ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین از عوامل مهم کاهش ارزش بیت کوین بوده اند. البته تمام اخبار منفی نیست. بعضی از تحلیلگران از امکان بازگشت به بازار صعودی صحبت می کنند.

با توجه به ممنوعیت بیت کوین در چین باید چه نکاتی را زیرنظر داشت

اتفاق بعدی در بازار چه می تواند باشد؟ با وجود حرکات کوتاه مدت صعودی، نظر می رسد که پادشاه ارزهای دیجیتال در حال حاضر مورد توجه سرمایه گذاران نیست.

با توجه به عدم اطمینان بازار، حجم کم معاملات، بیت کوین مشکلات زیادی برای بازگشت به روند صعودی دارد. طلای دیجیتال به سختی می تواند بازار را متقاعد کند که روزهای خوش هنوز در پیش است.

بیت پارس پنج نکته را ارائه می دهد که باید هنگام تحلیل فاندامنتال آنچه ممکن است برای بیت کوین در روزهای آینده اتفاق بیفتد، مد نظر قرار دهید.

بانک فدرال می تواند دوباره تاثیرگذار باشد

تمرکز اصلی این هفته سرمایه گذاران در کل اقتصاد، بانک مرکزی ایالات متحده است.

پس از اظهارات هفته گذشته رییس فدرال رزرو جروم پاول (Jerome Powell)، دلار آمریکا رشد چشمگیری کسب کرد. این در حالی است که بازار سهام با فشار فروش روبرو شد. به عنوان مثال داو جونز در نمودار روزنه حدود 3.5٪ سقوط کرد. این را می توان بدترین رقم این شاخص از اکتبر گذشته دانست.

نوسانات به این دلیل بود که پاول اشاره کرد که بانک فدرال ممکن است به زودی میزان مداخله خود در بازار را کاهش دهد. این مداخله و تزریق پول به عنوان بخشی از راهکارهای مقابله با ویروس کرونا و ضعیف شدن اقتصادی متعاقب آن، به یک روش استاندارد تبدیل شده بود.

CNBC اظهار داشت در حال حاضر معاملات دولتی در بورس حدود 120 میلیارد دلار در ماه است. بنابراین فعلا شاهد تغییر قابل توجهی نیستیم.

پاول روز سه شنبه، این بار قبل از جلسه سنا، دوباره صحبت خواهد کرد. تصور می شود که او اطلاعات بیشتری در مورد اخباری که هفته گذشته به طور گسترده بیان کرد، ارائه دهد.

پیتر بووکوار (Peter Boockvar)، مدیر ارشد سرمایه گذاری بلیکلی گلوبال ادوایزر (Bleakley Global Advisors) است. وی روز جمعه گفت: “من مطمئناً بیشتر به حرفهای پاول علاقه مند هستم.”

اگر صحبت های پاول غافل گیرکننده باشد، نوسانات شدید چند روز گذشته می تواند ادامه یابد. همانطور که می دانید اغلب، خبر خوب برای دلار برای اقدام قیمت بیت کوین بد است.

معامله گر مشهور کریپتو اد (Crypto Ed) درشروع هفته به طور خلاصه گفت: “من وقتی بیدار شدم از نمودار BTC احساس خوبی نداشتم.”

“یکی از دلایل سقوط در بازار بیت کوین قدرت ناگهانی DXY از هفته گذشته است.”

وی افزود که دلار می تواند به “فشار” به بیت کوین ادامه دهد. این فشار تا زمانی که شاخص ارز دلار آمریکا (DXY) از سطح فعلی 92.2 خود به حدود 94 برسد ادامه خواهد داشت.

نمودار ارزش دلار ایندکس

بانک چینی بیانیه ممنوعیت بیت کوین خود را در عرض چند دقیقه حذف می کند

این هفته، هفته خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین نیست. اما مقصر چه کسی است؟

علاوه بر فدرال رزرو، اقتصاد دیگری بار دیگر تأثیر خود را بر بازارهای ارز دیجیتال اعمال می کند. در بیانیه ای، بانک کشاورزی چین، سومین وام دهنده بزرگ این کشور، صراحتاً اظهار داشت که خدماتش را برای معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال مورد ارائه نخواهد داد.

منبع خبری 8btc چین، با ترجمه سند اصلی برای کاربران شبکه های اجتماعی، گزارش داد: “بانک کشاورزی چین اعلامیه ای مبنی بر اینکه آنها در معاملات ارز دیجیتال و فعالیت های مربوطه شرکت نخواهند کرد، منتشر کرده است”.

“حساب مشتریانی که در چنین فعالیت هایی شرکت می کنند بسته می شود و روابط مشتری قطع می شوند.”

نتیجه انتشار آن بلافاصله قابل تشخیص بود. بیت کوین در عرض چند دقیقه بیش از 1000 دلار سقوط کرد و به 33000 دلار رسید. چنین رفتاری تعجب آور نیست، البته بانک بلافاصله پس از انتشار بیانیه خود را حذف کرد، اما خسارت به بازار وارد شد.

مقررات بیت کوین در چین از سال 2017 تغییری نکرده است

به طور کلی، از زمان اعمال ممنوعیت بحث برانگیز در سپتامبر 2017، هیچ تغییری اساسی در وضعیت دولت چین در قبال بیت کوین ایجاد نشده است.

چارلز ادواردز (Charles Edwards)، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی کپریول (Capriole) است. وی در یک رشته توییت ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در چین را یکی از دلایل سقوط قیمت بیت کوین برشمارد.

“نیمی از شبکه بیت کوین اکنون توسط چین خاموش شده است. نرخ هش بیت کوین به رقم خود در اواسط سال 2020 سقوط کرده است”.

برخی دیگر استدلال کردند که بیت کوین به لطف اقدامات تورمی بانکها و دولت ها، فرصتهای جدیدی بدست آورده است. فارمهای استخراج به جای دیگری منتقل خواهند شد. بنابراین در نتیجه استفاده از حوزه های قضایی دوستانه تر و قابل اعتماد، شبکه بیت کوین رشد می کند.

الکس گلدشتاین (Alex Gladstein)، مدیر ارشد استراتژی بنیاد حقوق بشر، در مورد پیام خداحافظی یک ماینر در استان سیچوان اظهار نظر کرد.

“ممکن است دوره استخراج بیت کوین تحت سلطه چین در حال پایان باشد.”

“این یک موضوع طنز پرمحتوا برای مورخان آینده خواهد بود که می آموزند شبکه پولی آزاد، باز و غیرمتمرکز جهان در سالهای اولیه توسط افراد داخل یک دیکتاتوری سرکوبگر تأمین شده است.”

ممنوعیت بیت کوین در چین: چه عواملی می تواند بر حرکت بیت کوین در روزهای آینده تاثیر بگذارد

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

[irp posts=”10755″ name=”نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی (Exchange) چه مزایایی دارد؟”]

دستان قوی به بازار بیت کوین بازگشته اند

با نزدیک شدن به پشتیبانی کلیدی 30000 دلار، نگرانی و سردرگمی نسبت به عملکرد BTC / USD در روز دوشنبه افزایش یافت. این به این دلیل است که شاخص های چرخش صعودی وجود دارد، اما قیمت تاکنون عکس این عمل را انجام داده است.

یکی از آنها نرخ بودجه است که قاطعانه از گاوها حمایت می کند. در زمان نوشتن این مقاله، نرخ بودجه در صرافی ها منفی است. این یک نشانه کلاسیک از در راه بودن حرکت صعودی در بازار است. با این وجود شاهد ریزش ارزش ارزهای بازار به زیر مقاومت های کلیدی هستیم.

ویلی وو (Willy Woo)، آماری را در کنار نمودار کاهش نقدینگی در دسترس بیت کوین ارائه کرد. وی گفت: “اوه، دستان قوی به بازار بازگشتند.” این توییت اشاره به سرمایه گذاران قوی و طولانی مدت در بازار ارزهای دیجیتال دارد.

“سکه ها به HODLer هایی برمی گردند که هرگز بیت کوین خود را نمی فروشند.”

تغییرات عرضه در دسترس بیت کوین

ویلیام کلمنته سوم (William Clemente III) تحلیلگر اضافه کرد که این “تجمع مجدد” همان چیزی را تکرار کرد که در سال 2013 اتفاق افتاد. در آن زمان نیز بیت کوین دو مرحله صعودی را با یک اصلاح عمده در میانه راه تجربه کرد.

وی با اشاره به داده های تغییر موقعیت خالص، تأیید کرد: “دارندگان قدیمی، بیت کوین را به شدت در این قیمت جمع می کنند.”

ممنوعیت بیت کوین در چین: چه عواملی می تواند بر حرکت بیت کوین در روزهای آینده تاثیر بگذارد

تغییر موقعیت هولدرها در شبکه

فاندامنتال بیت کوین عدم اطمینان را نشان می دهند

ممنوعیت چین تأثیر بسزایی در فاندامنتال شبکه بیت کوین داشته است.

همانطور که ادواردز در بالا اشاره کرد، به لطف تعطیلی گسترده ماینرها، نرخ هش به طور قابل توجهی از اوج خود کاهش یافته است.

این امر در کوتاه مدت نگران کننده است. خصوصاً برای کسانی که به این ضرب المثل کلاسیک که “قیمت نرخ هش را دنبال می کند” پایبند هستند. با این حال همه می دانند این مشکل کوتاه مدت است.

با تشکر از تنظیمات ذاتی بیت کوین، همیشه یک فرصت جذاب برای استخراج در جایی با شرایط دیگر وجود دارد. ماینرهای ضعیف تر به لطف کاهش رقیبان و در نتیجه سختی شبکه می توانند به شبکه بپیوندند.

بنابراین هزینه های اعتبارسنجی شبکه نیز کاهش می یابد. این امر معاملات شبکه را به پیشنهادی مناسب برای بیشتر شرکت ها تبدیل می کند.

در همین حال، آدام بک (Adam Back)، مدیر عامل بلاک استریم (Blockstream)، این نکته را تایید کرد که تأثیر چین بر میزان هش حداکثر در حدود 39٪ بوده است. ارقام بسیار متفاوت هستند زیرا نرخ هش را فقط می توان تخمین زد. در نهایت اندازه گیری قطعی آن غیرممکن است.

[irp posts=”10725″ name=”ضعف اتریوم و بیت کوین: با تقویت دلار وضعیت دو ارز بزرگ بازار نگران کننده می‌شود”]

آیا واقعاً وضعیت بیت کوین پس از ممنوعیت چین این قدر بد است؟

همه فکر نمی کنند که چشم انداز بیت کوین بسیار نزولی باشد.

مقایسه بازار صعودی امسال با سالهای گذشته، سال 2021 را کاملاً در چارچوب عملکرد قیمت استاندارد قرار می دهد. روت (ROOT) تحلیلگر محبوب توییتر در آخر هفته به نکاتی اشاره کرد. به گفته وی شاخص های زنجیره ای علی رغم فشارهای فعلی، نشان از افزایش خرید توسط سرمایه گذاران قدیمی دارد.

برخی دیگر از کارشناسان، مانند خالق مدل سهام به جریان پلن بی (PlanB)، حتی تقریباً در هر بازه زمانی فراتر از نمودار روزانه صعودی هستند.

پلن بی در “بدترین حالت” 135000 دلار را برای BTC / USD تا پایان سال جاری پیش بینی می کند. سهام به جریان همه شگفتی های قیمت 2021 را در خود جای داده است و همچنان معتبر است.

مطالب مرتبط
روند بعدی بیت کوین: معامله گران در مورد بازار بیش از حد داغ و  سال جدید چینی بحث می‌کنند
با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد
بازار مشتقات بیت کوین: بازار اسپات این بار قیمت بیت کوین را هدایت می کند
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس