صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) از دامنه های “غیر قابل سانسور”پشتیبانی می کند.

دامنه غیرقابل توقف crypto”” را برخلاف ثبت کنندگان معمولی دامنه ها، نمی توان با نظر قانونگذاران از کار انداخت. به طور خلاصه صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) پشتیبانی از دامنه های crypto”.” را اضافه کرده است.
اینها دامنه های وبی هستند که نمی توان خاموششان کرد. آنها بسیار شبیه به دامنه هایی هستند که توسط سیستم نامگذاری اتریوم نامگذاری شده اند.

صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) از دامنه های “غیر قابل سانسور”پشتیبانی می کند.

صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) واقع در سانفرانسیسکو با دامنه های غیرقابل توقف((Unstoppable Domains ، که یک شرکت ثبت دامنه های غیرمتمرکز است قراردادی برای آنلاین کردن دامنه های وب crypto” غیر قابل کنترل” نگاشته است.

این نامهای دامنه اکنون توسط کیف پول صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) پشتیبانی می شود.

در کیف پول صرافی کوین بیس (Coinbase)، کاربران می توانند دامنه های .crypto خرید و فروش کنند، و یا از طریق آن پول منتقل می کنند.

این بدان معناست که به جای ارسال یک آدرس رمزنگاری طولانی به کاربر دیگر جهت پرداخت، کیف پول صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) به شما امکان می دهد تا برای مثال Decrypt.crypto به عنوان آدرس پرداخت های خود ارسال کنید.

دامنه های کریپتو crypto

علاوه بر این، نام دامنه crypto. به شما امکان میزبانی وب سایتهای غیرمتمرکز را می دهد که وب سایتهایی هستند بر روی IPFS یا همان سرویس خدمات جهانی و توسط یک پروتکل همتا به همتا برای میزبانی وب سایت اجرا می شوند.

این دامنه ها با نام دامنه هایی مانند .com ، .govs و .co.uk تفاوت دارند، زیرا توسط دامنه های غیرقابل توقف، که در سانفرانسیسکو مستقر است، ثبت شده اند.

"<yoastmark

نام دامنه های قانون گذاری شده در وب متمرکز توسط ICANN ، قانونگذار استاندارد سازمان ملل برای اینترنت ایجاد می شود.

ICANN قدرت خاموش کردن این دامنه ها را در هر زمان که بخواهد، دارد و مقامات می توانند وب سایت های قانونگذاری شده را مجبور به آفلاین شدن کنند.

ویژگی مثبت دامنه های کریپتو crypto

این مشکل برای دامنه های crypto. ، که بربستر بلاک چین اتریوم بوجود آمده اند، نظیر صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) وجود ندارد و فقط توسط کسانی که کلیدهای خصوصی را در دست دارند، قابل کنترل هستند.

اگرچه ممکن است این ایده مانند زمانی فراتر از مرزهای دنیای فناوری به نظر برسد.

آدرس های رمزنگاری قابل خواندن توسط انسان و دامنه وب مبتنی بر بلاک چین چیز جدیدی نیست.

سیستم نامگذاری اتریوم دامنه های eth. را به فروش می رساند و Zilliqa ، که از آن زمان با دامنه های غیر قابل توقف همکاری می کند، نیز دامنه های .zil را ارائه می دهد.

درس ها نام دامنه .crypto که “دامنه های غیرقابل توقف” آنها را می فروشد، در واقع توکن های NFT اتریوم است که توسط این شرکت ادغام شده است.

اما اکنون این فناوری در صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) تعبیه شده است.

برد کام، بنیانگذار شرکت “دامنه های غیر قابل توقف”، در بیانیه ای گفت: “صرافی ارزدیجیتال کوین بیس (Coinbase) با پشتیبانی از دامنه های بلاک چین، بصورت جداگانه این بازار را به سمت جریان اصلی رمزنگاری هدایت می کند.”


✅ شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد 🔻🔻🔻🔻🔻🔻


 

کام در اواخر ماه ژوئیه به دیکریپتو گفت که حدود 21،000 نفر از جمله چندین شرکت Fortune 500 دامنه های .crypto را خریداری کرده اند.

“دامنه های غیرقابل توقف” در محصولات چندین شرکت رمزنگاری دیگر مانند کیف پول هیوبی ((Huobi Wallet و کیف پول مای اتر (MyEtherWallet) نیز تعبیه شده اند.

دامنه های آن بطور طبیعی توسط مرورگر اپرا پشتیبانی می شوند و این شرکت اخیراً با جمینی کاستودی، بازوی نگهبان امپراتوری رمزنگاری وینکلوز ( (Winklevossهمکاریش را آغاز کرده است.

5/5 (2 نظر)

درباره ی علیرضا شفیعی

پژوهشگر و علاقمند در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال

مطلب پیشنهادی

کوکوین (KuCoin) هکرهایی را که ارز دیجیتال این صرافی را سرقت کردند پیدا کرده است

کوکوین (KuCoin) هکرهایی را که ارز دیجیتال این صرافی را سرقت کردند پیدا کرده است

جانی لئو، مدیر عامل کوکوین (KuCoin) گفت که وی “اسناد قابل توجهی” در مورد مقصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *