منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند
صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند

صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند

نوید رحیمی
1399/10/17
۰

صرافی کوین بیس وبرخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رمزنگاری در جهان با طرح پیشنهادی مبارزه با جرائم مالی خرانه داری آمریکا، فین سن (FinCEN) مخالفت کرده‌اند. در این مقاله به دلایل مخالفت آن‌ها می‌پردازیم.

صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند

  • برخی از بزرگترین نامها و شرکتهای رمزنگاری با مقررات پیشنهادی فین سن در مورد ارزهای دیجیتال مخالفت کرده‌اند.
  • فین سن پیشنهاد کرده است که الزامات گزارش دهی برای معاملات رمزنگاری خاص را اعمال کند.
  • بعد از مدتی مشاوره عمومی، فین سن بیش از 6000 نظر درباره پیشنهاد خود دریافت کرده است.


نزاع فین سن و شرکت‌های رمزنگاری بر سر چیست

صرافی کوین بیس (Coinbase)، اسکوئر (Square) و سایر شرکتهای بزرگ رمزنگاری مخالفت خود را با مقررات رمزنگاری پیشنهاد شده توسط شبکه اجرای جرائم مالی ایالات متحده (فین سن) ابراز کرده‌اند.

درست قبل از تعطیلات کریسمس، خزانه داری ایالات متحده محدودیت‌های جدیدی را اعلام کرد که شرکت‌های مربوطه را ملزم می‌کند گزارش معاملات ارز دیجیتال را ارائه دهند. در این ابلاغ از آنها خواسته شده تا هویت مشتریانی را که از کیف پول‌های رمزنگاری نشده استفاده می‌کنند، افشا کنند.

صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند

صرافی کوین بیس و دیگر شرکت‌های رمزنگاری با طرح پیشنهادی خزانه داری به شدت مخالفت کردند

فین سن ادعا می‌کند که این تغییرات به متوقف کردن جرائم مالی کمک می‌کند. این سازمان مثالهایی را ذکر می‌کند که ارزهای دیجیتال برای انواع مختلف جرائم مالی استفاده شده است. بعد از یک دوره 15 روزه برای نظرات عمومی، فین سن بیش از 6000 پاسخ دریافت کرده است. برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رمزنگاری از جمله صرافی کوین بیس تحت تأثیر طرح پیشنهادی قرار نگرفته‌اند.

صرافی کوین بیس اولین مخالف اصلی

صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس در بیانیه نسبت به قوانین پیشنهادی واکنش نشان داد.

“این فرایند با اقدامات جدی ” ما در برابر آنها ” نسبت به قانون گذاری صنعت همراه است. در بیانیه خزانه داری برای تصویب مقررات دلایل سستی عنوان شده که باعث از بین رفتن حق مالکیت و حریم خصوصی مشتریان می‌شود.”

به طور خلاصه، مخالفت صرافی کوین بیس با قانونگذاری پیشنهادی در مجموع هفت قسمت دارد. این شرکت استدلال می‌کند که مدت 15 روز برای اظهارنظرهای عمومی بسیار کم است. یک دوره مشاوره عمومی باید حداکثر 60 روز طول بکشد. علاوه بر این، آیین نامه پیشنهادی “بسیار مبهم” است. “حملات غیرضروری و گسترده به حریم خصوصی را به عموم تحمیل می‌کند”. این قوانین “منافع ادعایی را ارائه نمی‌دهد.”

استدلال‌های دیگر ادعا می‌کند که مقررات پیشنهادی خزانه داری ایالات متحده خنثی بودن فناوری را نقض می‌کند. تأمین هزینه‌های مقررات پیشنهادی ناشناخته است. و در آخر، صرافی کوین بیس شک دارد که خزانه داری آمریکا حتی از اطلاعات جدیدی که در طول دوره مشاوره عمومی جمع آوری کرده استفاده کند.

رائول پال نیز قبلا موضع خود را در مورد طرح پیشنهادی خزانه داری آمریکا را در توییتی منتشر کرده است. وی بر این باور است که قوانین جدید باعث عدم استفاده رمزنگاری در معاملات و بی استفاده شدن آن ها می شود. وی در توییت خود نوشت:

“بسیاری هنوز مشکلات این طرح را درک نمی‌کنند. اگر نتوانید با افزایش سرمایه رمزنگاری خانه‌ای بخرید چه فایده‌ای دارد. طبق گفته ماسلوف سرپناه یک نیاز اساسی است. بنابراین، اگر از نظر فیات در رمزنگاری ثروتمند شوید، اما نتوانید آن را صرف کیفیت زندگی کنید، هیچ ارزشی ندارد. صفر! این فقط اعداد است. زندگی همان چیزی است که اهمیت دارد.”صرافی کراکن نیز اعتراض خود را اعلام کرد

کراکن (Kraken) ، صرافی محبوب ارز دیجیتال نیز به کوین بیس پیوست. این صرافی نیز پاسخی تند به فین سن داده است. تیم سیاست گذاری این صرافی گفت: “کراکن معتقد است که پیشنویس قانون پیشنهادی تغییرات قابل توجهی نسبت به قانون موجود را ارائه می‌کند”. همچنین قانون گذاران درخواست‌های غیرمعمولی را از شرکت‌ها خواهند داشت. با این کار فقرا از جریان‌های مهم پول دور می‌شوند.

کراکن همچنین زمان 15 روزه مشاوره ارائه شده توسط فین سن را مورد انتقاد قرار داد. فین سن بیش از 6000 نظر عمومی از مردم در طول تعطیلات دریافت کرده است. با این حال، صرافی کراکن نیز مانند کوین بیس از زمان 15 روزه این مشاوره عمومی انتقاد کرده است. این صرافی گفت: “ظاهراً این نارسایی‌ها از قبل مشخص بوده است. فین سن زمان انتشار آگهی قانون پیشنهادی را برای جلوگیری از بررسی و برای حذف ورودی‌های عمومی بسیار کوتاه  تعیین کرد”. (اگرچه این طرح به وضوح جواب نداده است).

فین سن اکنون نظرات عمومی را در مورد پیشنهاد خود برای گسترش مقررات مبارزه با پولشویی (AML) به کیف پول‌های غیر حضانتی می‌پذیرد. مهلت نهایی 4 ژانویه است. ما مدت کوتاه ناعادلانه (شاید غیرقانونی) برای این کار داریم. بنابراین باید از آن عاقلانه استفاده کنیم.

– جیک چروینسکی (jchervinsky) دسامبر سال 2020مخالفت شرکت‌های سرمایه گذاری

آندرسن هوروویتز، یک شرکت سرمایه گذاری پرریسک در دره سیلیکون معروف به a16z را مدیریت می‌کند. وی نیز طرح پیشنهادی فین سن را “بدون داشتن جنبه‌های مثبت و عاقلانه” توصیف کرده است.

این شرکت سرمایه گذاری پرریسک از تأثیر گسترده مقررات پیشنهادی انتقاد کرد. این شرکت گفت: “این قانون برای جمع آوری و تأیید بالقوه اطلاعات شناسایی نه در مورد مشتریان، بلکه در مورد طرفین مشتری، شرط جدیدی را اعمال می‌کند. این مورد در هیچ بخش دیگری از مقررات فین سن که قانون اسرار بانکی را اجرا می‌کند وجود ندارد.”

مطالب مرتبط
سرمایه بازار لایتکوین در هیاهوی صعود آلتکوین ها برای مدت کوتاهی از ریپل پیشی گرفت
با دستیابی بیت کوین به ATH
اتریوم و بیت کوین سرمایه گذاری شده در پروژه های دیفای از 5 میلیارد دلار گذشت
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether