منو
بیت پارس  »  آموزش  »  کیف پول ارزهای دیجیتال  »  متاماسک و اسمارت چین بایننس : چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟
متاماسک و اسمارت چین بایننس: چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

متاماسک و اسمارت چین بایننس : چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

متاماسک و اسمارت چین بایننس : مدت‌هاست که کیف پول متاماسک راه اصلی دسترسی به فضای گسترده شبکه ی اتریوم است. اما، با یک تلاش کوچک، هر کسی می‌تواند کیف پول متاماسک را به اسمارت چین بایننس متصل کند.

اسمارت چین بایننس اخیرا به عنوان جایگزینی سریع و ارزان برای اتریوم بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این بلاک چین دنیایی از دپ ها و محصولات دیفای را با سرعتی بیشتر و هزینه های بسیار کمتر در اختیار کاربران قرار می دهد. با توجه به سازگاری این بلاک چین با محصولات شبکه اتریوم شما می توانید از کیف پول متاماسک جهت تعامل با این بلاک چین بهره مند شوید. در اینجا نحوه اتصال کیف پول متاماسک به اسمارت چین بایننس را آموزش خواهیم داد.

نصب و راه اندازی متاماسک جهت اتصال به بایننس اسمارت چین

متاماسک را می‌توانید در مرورگر کروم و فایرفاکس دانلود کنید، یا اگر از نسخه موبایل آن را میخواهید، می‌توانید در iOS و اندروید دانلودش کنید. ما برای این آموزش از مرورگر فایرفاکس را استفاده کرده‌ایم، اگرچه دستورالعمل‌ها برای تمام پلتفرم ها کم و بیش یکسان هستند.

دانلود متامسک

در  قدم اول، به صفحه‌ی دانلود متاماسک Metamask بروید. سپس پلتفرمی که از آن استفاده می‌کنید را انتخاب کرده و مراحل نصب آن را در دستگاه خود دنبال کنید. به همین راحتی!

در قدم بعدی، تنظیمات تعیین شده توسط خود برنامه را دنبال کنید. پیش بروید و روی ساختن یک کیف پول (Create a Wallet) کلیک کنید.

عبارت بازیابی (seed backup) را در جایی مخفی بنویسید و یادداشت کنید (ترجیحاً این آدرس را در دستگاهی که متصل به اینترنت است، نگه ندارید). در صورت صدمه دیدن یا گم شدن دستگاهتان، بدون این عبارت بازیابی، دارایی شما قابل بازیابی نیست و از دستتان رفته است. برای تأیید این که آنها را در جایی نوشته‌اید، در صفحه‌ی بعد باید آن‌ها را وارد کنید.

همه‌اش همین بود! حالا دیگر می‌توانید درون کیف پول خود را ببینید، کیف پولتان آماده ارسال و دریافت وجوه است.

کیف پول متاماسکی که تازه ایجاد شده است.

کیف پول متاماسکی که تازه ایجاد شده است.

پیکربندی کیف پول متاماسک

ممکن است بلافاصله متوجه شوید که ما هنوز با کیف پول اتریوم سر و کار داریم. در بهترین وضعیت، این کیف پول با دپ‌های (DApp) اسمارت چین بایننس کار نخواهد کرد. در بدترین حالت، ممکن است با ارسال دارایی خود به آدرس‌هایی که در حقیقت نمی‌توانید از آنها استفاده کنید، بودجه خود را از دست بدهید.

پس بیایید تا این وضعیت را تغییر دهیم، ما می‌خواهیم به تنظیماتی دسترسی پیدا کنیم که کیف پول را به سمت نودهای اسمارت چین بایننس هدایت کنیم.

از منوی کشویی Settings را انتخاب کنید.

از منوی کشویی Settings را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات، می‌خواهیم منوی “Networks” را پیدا کنیم.

متاماسک و اسمارت چین بایننس: چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

منوی Networks.

روی گزینه‌ی “Add Network” در گوشه‌ی بالا سمت راست کلیک می‌کنیم تا به صورت دستی اسمارت چین بایننس را اضافه کنیم.  اسمارت چین بایننس به صورت پیش فرض روی کیف پول متامسک فعال نیست.

توجه به این نکته مهم است که دو شبکه وجود دارد که ما می‌توانیم در اینجا از آنها استفاده کنیم: شبکه‌ی آزمایشی (testnet) یا شبکه‌ی اصلی (mainnet). در زیر پارامترهایی جهت پر کردن هریک از این شبکه‌ها آورده شده است.

 

شبکه‌ی اصلی (Mainnet) (این شبکه احتمالاً همان گزینه‌ای است که شما  به دنبالش هستید)

نام شبکه: اسمارت چین

آدرس جدید اینترنتی RPC : https://bsc-dataseed.binance.org

ChainID: 56

نماد: BNB

آدرس اینترنتی مرورگر بلاک: https://bscscan.com

شبکه‌ی آزمایشی (Testnet)

نام شبکه: اسمارت چین – Testnet

آدرس جدید اینترنتی RPC:  https://data-seed-prebsc-1-s1.binance.org:8545

ChainID: 97

نماد: BNB

آدرس اینترنتی مرورگر بلاک: https://testnet.bscscan.com

ما در این مقاله آموزشی از تست نت اسمارت چین بایننس استفاده خواهیم کرد

اما شما احتمالاً می‌خواهید که از شبکه‌ی اصلی استفاده کنید. اگر قصد دارید از متاماسک برای انتقال توکن BNB یا اسمارت چین بایننس استفاده کنید، هر دو را اضافه کنید.

هنگامی که شبکه‌ را ذخیره کردید و به صفحه‌ی اصلی بازگشتید، متوجه دو چیز خواهید شد: شبکه به طور خودکار روی همان مکانی که تازه وارد کرده‌اید، تنظیم شده است و دوم اینکه واحدها دیگر برحسب ETH نوشته نشده‌اند، بلکه با BNB نوشته شده‌اند.

متاماسک و اسمارت چین بایننس: چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

ما به شبکه آزمایشی متصل شده‌ایم، اما احتمالاً شما به شبکه‌ی اصلی متصل خواهید شد.

انجام معاملات (روی تست نت اسمارت چین بایننس)

اجازه ندهید که آرم اتریوم شما را فریب دهد. ما تنظیمات را روی شبکه‌ی آزمایشی BSC قرار داده‌ایم. حالا بیایید مقداری بودجه دریافت کنیم و با آن بازی کنیم. به حساب یک بروید و کلیک و از آنجا آدرس خود را کپی کنید. ما سری به فاست اسمارت چین بایننس (Binance Smart Chain Faucet) می زنیم و در فرم مربوطه آدرس را قرار می‌دهیم.

متاماسک و اسمارت چین بایننس: چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

حالا بیایید پولدار شویم

اگر در حال آزمایش برنامه‌ای هستید که از توکن‌های BEP-20 پشتیبانی می‌کند، کوین‌های ثابت (پیگی کوین ها) ممکن است که بیشتر توجه شما را جلب کند. آنها توکن‌هایی هستند که در اسمارت چین بایننس صادر شده‌اند و به دارایی‌های سایر زنجیره‌ها (مانند BTC ، XRP ، USDT و غیره) “متصل” (Pegged) هستند، به این معنی که آنها با همان قیمت معامله می‌شوند.

بگذارید فعلاً با همان BNB کار کنیم. روی منوی کشویی به من BNB بده (Give me BNB) کلیک کنید و مبلغی که می‌خواهید دریافت کنید را انتخاب کنید. شاید لازم باشد که چند دقیقه‌ای صبر کنید، اما بودجه‌ی درخواستی شما بلافاصله در کیف پول شبکه‌ی آزمایشی شما نشان داده می‌شود.

متاماسک و اسمارت چین بایننس: چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

کیف پول تازه واریز شده‌ی ما

از اینجا به بعد، ما بودجه را به جایی می‌فرستیم تا نحوه‌ی عملکرد آن را نشان دهیم. خب، جلو بروید و روی دکمه‌ی ارسال (Send) کلیک کنید.

متاماسک و اسمارت چین بایننس: چگونه کیف پول Metamask را به BSC متصل کنیم؟

می‌توانید قسمت‌های مربوط به اتر را نادیده بگیرید. در این قسمت، در صورت لزوم می‌توانید هزینه را به صورت دستی وارد کنید.

ما معامله را با یک BNB انجام دادیم. مقدار کارمزدها را کاری نداشته باشید و دکمه‌ی “Next” را فشار دهید. در قدم بعدی، یک فرصت دیگر برای بررسی مجدد معامله داریم، اگر همه چیز خوب به نظر می‌رسد، تأیید را بزنید. همه اش همین بود! اعلانی دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد معمامله انجام شده‌است.

سخن پایانی

مدت‌هاست که متاماسک مسیر اصلی دسترسی به فضای گسترده اتریوم است. اما، با یک تلاش کوچک، هر کسی می‌تواند آن را طوری تنظیم کند که پلی برای دسترسی به اسمارت چین بایننس باشد.

این کوشش به ما  امکان می‌دهد از سال‌ها  تلاش برای ساخت متاماسک، جهت تبدیلش به ابزاری ضروری برای هر کسی که با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل دارد، لذت ببریم.

مطالب مرتبط
شاخص‌های بایننس اسمارت چین (BSC) که برای دید بهتر از این بلاک چین لازم است بدانید
بهترین والت بیتکوین: برای ذخیره‌سازی بیت کوین‌های خود از این کیف پول‌ها استفاده کنید.
کیف پول ترزور: مدل وان در مقایسه با مدل تی؛ کدام برای کاربران مناسب تر است؟
فرستادن دیدگاه
 • رضا شریعتب
  4 هفته پیش پاسخ

  سلام . من مقداری ارز شیبا داخل بایننس داستم که به تراست ولت منتقل کردم . ارز وارد کیفم شده ولی چون از شبکه bsc استفاده کردم . تعداد ارز در کیفم قابل مشاهدست ولی ارزش و قیمت نه ؟ چیکار باید کرد ؟

  • رضا باغانی
   3 هفته پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، فکر می کنم ایراد از خود کیف پول باشه. نرم افزار رو آپدیت کنید و اگر مشکل همچنان وجود داشت به پشتیبانی تراست ولت پیام بدین.

 • امین
  2 ماه پیش پاسخ

  سلام من میخام توکن ata رو از بایننس به متاماسک انتقال بدم با شبکه bcs الان باید کدوم شبکه بایننس رو به کیف پول متاماسکم اضافه کنم؟

  • رضا باغانی
   2 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر باید از شبکه BSC استفاده کنین که با استاندارد توکن BEP20 نشون داده می شه.

 • محمد
  3 ماه پیش پاسخ

  شبکه بایننس اسمارت چین رو روی متامسک زدم اما کنار اکانت نوشته not connected الان من از صرافی بایننس بخوام bnb بریزم تو کیف پول به مشکل نمی خوره و اینکه آدرس متامسک برای bnb همون آدرس اتریومه تغییر نکرده تو بایننس این آدرس رو اخطار از بین رفتن سرمایه میده!

  • رضا باغانی
   3 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، نمی تونین برای انتقال توکن های روی یک شبکه خاص از آدرس شبکه دیگه ای استفاده کنید. لطفا دقیقا مراحل رو دنبال کنید و اگر اروری مشاهده کردین اون رو برای ما ارسال کنید تا راهنماییتون کنیم.

   • محمد
    3 ماه پیش پاسخ

    مراحل رو کامل و درست رفتم جایی اشتباه نیست چند بار هم مراحلو از اول طی کردم اما همچنان آدرس با 0x که برای اتریومه نشون میده و آدرس برای bnb روی شبکه خودش نمیاد!

    • رضا باغانی
     3 ماه پیش پاسخ

     وقتتون بخیر آدرس اسمارت چین هم با 0x شروع می شه. با تغییر chain id به 0x38 احتمالا مشکل اتصالتون حل بشه

     • محمد
      3 ماه پیش

      پس الان با همین آدرس که با 0x شروع میشه می تونم برم از صرافی بایننس bnb بخرم و ارسال کنم به همین آدرس؟تو بایننس موقع ارسال این آدرس رو می زنم برای ارسال یک اخطار زرد رنگ میده که میگه احتمال از بین رفتن دارایی وجود داره!! الان نمی دونم چه کارش کنم بدون در نظر گرفتن این اخطار ارسال کنم؟

     • رضا باغانی
      3 ماه پیش

      وقتتون بخیر، بنده خدمتتون عرض کردم که آدرس های اسمارت چین هم با این عبارت شروع می شن. شما باید دقیقا مطمئن باشین که آدرس دربافتتون برای اسمارت چین باشه. این اخطار اصولا در مواردی که آدرس شبکه ها شبیه به هم هست نشون داده می شه.

 • بهروز
  4 ماه پیش پاسخ

  با سلام
  من توی کیف پول متاماسک ارز باینانس اسمارت چین رو به لیتل رابیت تبدیل کردم ولی توی صفحه اصلی کیف پولم آیکن لیتل رابیت نشون داده نمیشه البته در زمان مرحله آخر اون تیک که میگه اکانت لیتل رابیت تشکیل بشه رو نزدم راهکار چیه

  • رضا باغانی
   4 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، BNB ها از حسابتون کسر شده؟ من اطلاعاتی راجع به لیتل ربیت ندارم. اگر هزینه کم شده باشه باید شناسه تراکنش رو چک کنین ببینین که انجام شده یا نه. اگر تراکنش انجام شده بود و آدرس صحیح بود می شه از طریق بلاک چین ارز رو جابجا کرد.

 • هاشم
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام چطور میشه در متاماسک بین دو شبکه اتریم و شبکه bsc انتقال انجام داد مثال لنتقال تتر وآیا ممکن هست این انتقال؟؟؟

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، این کار ممکن هست. شما برای این کار باید از بریج بایننس استفاده کنید. البته این کار کمی پیچیده هست و نمی شه در این قسمت پاسخ کامل رو بهتون بدیم. ما به زودی مقاله ای در این باره منتشر می کنیم.

 • امیررضا
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام برای اتصال متاماسک و اسمارت چین بایننس حتما باید در صرافی بایننس ثبتنام کنیم ؟ چون من تمام این موارد را وارد کردم
  نام شبکه: اسمارت چین آدرس جدید اینترنتی RPC: https://bsc-dataseed.binance.org
  ChainID: 56نماد: BNB ادرس اینترنتی مرورگر بلاک: https://bscscan.com
  اما باز هم ارور میده
  Could not fetch chain ID. Is your RPC URL correct?
  خیلی ممنونم

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، باید به جای 56 از 0x38 استفاده کنین.

 • اشراق
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام من مقداری اتریوم به اشتباه با شبکه bep به متامسک فرستادم الان که از شبکه اسمارت چین توی کیف پول متامسک میخوام به بایننس انتقالش بدم با گزینه کافی نبودن بودجه برای گس مواجه میشم و نمیفهمم یعنی چی؟ من الان برای انتقال اتریوم توی شبکه اسمارت چین چه طوری باید هزینه گس را پرداخت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، احتمالا ارز شما به صورت اتریوم اسمارت چین واریز شده و باید BNB اسمارت چین واریز کنین تا بتونین انتقال رو انجام بدین. برای این کار هم باید BNB رو از طریق شبکه BEP20 یا BSC به کیف پولتون منتقل کنین.

 • محمدرضا
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام
  من طبق آموزش عمل کردم و از بایننس به متاماسک بر بستر BSC تتر انتقال دادم ولی توی متاماسکم اونو نشون نمیده
  چیکار باید بکنم

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، از طریق هش ببینید که تراکنش در چه مرحله ای هست. اگه تراکنش روی بلاک چین انجام شده باشه احتمالا مشکلی در کیف پولتون هست که نمایش نمی ده وجوه رو.

   • مهدی
    4 ماه پیش پاسخ

    با سلام bnb بدست امده از تست نت را چطوری میشه به تتر تبدیل کنیم

    • رضا باغانی
     4 ماه پیش پاسخ

     وقتتون بخیر طبق همین دستور العمل حرکت کنید و usdt اسمارت چین رو انتخاب کنید.

 • M12
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام برای وارد کردن bsc شبکه اصلی ChainID 56 رو قبول نمیکنه! میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، متوجه سوالتون نشدم. لطفا با جزییات توضیح بدین.

 • omid
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام من تتر روی bep20 فرستادم‌اما دریافتشون نکردم باید چیکار کنم

  • رضا باغانی
   5 ماه پیش پاسخ

   باید روی بلاک چین تراکنشتون رو چک کنید. اصولا پس از انجام تراکنش کیف پول یا صرافی بهتون هش تراکنش رو می ده. اگه روش کلیک کنید وضعیت تراکنش روی بلاک چین براتون نمایش داده می شه. اگه تراکنش انجام شده باشه احتمالا آدرس رو اشتباه وارد کردین.

 • سلام
  5 ماه پیش پاسخ

  سلام وقت بخیر .من تمامی مراحل بازیابی شبکه bsc در متاماسک انجام دادم ولی موقع وارد کردن مشخصات شبکه bsc و ای دی به هیچ وجه قبول نمیکنه .چیکار باید کنم کجا اشتباه میکنم.

  • Bitpars
   5 ماه پیش پاسخ

   درود بر شما. مجدد تلاش کنید اگر درست نشد اسکرین شات بگیرید و به شماره پشتیبانی بیت پارس ارسال کنید تا پیگیری کنیم. پاینده و پیروز باشید.

 • محمدعلی
  6 ماه پیش پاسخ

  سلام خدا قوت
  قربان من برای خرید بایننس اسمارت چین از کجا بخرم
  وقربان چجوری در خرید فرق بین بایننس معمولی و بایننس اسمارت چین از هم تشخیص بدم
  ممنون میشم جواب بدید چون واقعا گرفتار شدیم
  واین اینکه داخل متامسک ایا ادرس اتریوم وباینس اسمارت چین یک ادرس کلا هست

  • رضا باغانی
   6 ماه پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، بایننس اسمارت چین یک بلاک چین هست. به نظرم منظورتون اینه که چطور می تونین BNB بایننس اسمارت چین رو خریداری کنید. برای اینکار می تونین BNB رو توی بایننس بخرین و موقع برداشت از شبکه BEP20 و یا BSC استفاده کنید. فقط توجه کنید که آدرسی که می خواین BNB های اسمارت چین رو بهش انتقال بدین حتما BSC و یا BEP20 باشه. این رو معمولا زیر نماد توکن تو کیف پول ها ذکر می کنن. طبیعتا آدرس دو تا شبکه مختلف نمی تونه یکی باشه. در مقاله زیر می تونین اطلاعات کاملی درباره استفاده از اسمارت چین بایننس رو پیدا کنید.
   راهنمای بایننس اسمارت چین: چگونه می‌توان از (BSC)، بلاک چین جدید بایننس استفاده کرد؟

ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether