منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار صنعت ارزهای دیجیتال  »  اخبار آلتکوین ها  »  پذیرش ارزهای دیجیتال: پیش بینی‌های برتر در مورد آنچه ممکن است در سال 2021 رخ دهد
پذیرش ارزهای دیجیتال: پیش بینی‌های برتر در مورد آنچه ممکن است در سال 2021 رخ دهد

پذیرش ارزهای دیجیتال: پیش بینی‌های برتر در مورد آنچه ممکن است در سال 2021 رخ دهد

رضا باغانی
1399/10/13
۰

چشم انداز برای سال 2021 بسیار روشن به نظر می‌رسد زیرا نیروهای اصلی که منجر به پذیرش ارزهای دیجیتال در سال 2020 می‌شوند همچنان قدرتمند خواهند بود.

پذیرش ارزهای دیجیتال: پیش بینی‌های برتر در مورد آنچه ممکن است در سال 2021 رخ دهد

صنعت رمزنگاری و ارزهای دیجیتال با رکوردشکنی بیت کوین سال گذشته را پشت سر گذاشت. سال 2020 با اتفاقات خارق العاده و خوشایند در بازار ارزهای دیجیتال به پایان رسید. در میان همه هیاهوهای این لحظه بی سابقه در تاریخ، به نظر می‌رسد فضای دارایی‌های دیجیتال انعطاف پذیری خود را به اثبات رسانده است. این یک دلیل محکم برای تبدیل شدن به یک پناهگاه امن در اقتصادی است که آینده‌ای تاریک پیش رو دارد.

در میان سایر پیشرفت‌ها، سال گذشته شاهد گسترش مداوم پذیرش ارزهای دیجیتال توسط مؤسسات و انبوه مردم بود. بنابراین، آیا انتظار می‌رود این روند در سال 2021 ادامه داشته باشد. چه عواملی پویایی استفاده از ارزهای دیجیتال را در بخش‌های مختلف صنعت در سال آینده شکل می‌دهد؟پدیرش ارزهای دیجیتال با هجوم شرکت‌ها به بازار بیت کوین

حداقل بخشی از حرکت اخیر بیت کوین را می‌توان به تأثیر بانک‌های سرمایه گذاری و صندوق‌های تامینی نسبت داد. این شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای در حال ورود به فضای ارزهای دیجیتال هستند. این اتفاق البته تا حدودی امری عادی شده است، با این حال، این روند هیچ نشانه‌ای از کند شدن نشان نمی دهد.

از روایت‌های کلان در محافل حاکم بر پول‌های بزرگ تا تغییرات سرنوشت ساز در فضای سیاسی، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد در سال 2021 بازیکنان بزرگ بازارهای مالی سنتی به طور فزاینده‌ای بیت کوین را می‌پذیرند. ملتم دمیرورس (Meltem Demirors)، مدیر ارشد استراتژی شرکت سرمایه گذاری دارایی‌های دیجیتال کوین شیرز (CoinShares)، به گفت:

“تغییر دیدگاه نسبت به بیت کوین بسیار عمیق است! لری فینک در تماس کنفرانسی با مارک کارنی در مورد بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال صحبت کرد. وی گفت که او معتقد است بیت کوین آینده است. گوگنهایم [مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکا اسکات، اسکات مینرد] هدف قیمت 400 هزار دلار را برای بیت کوین پیشی بینی کرد. قبلاً افرادی در این صنعت بودند که این تماسهای جسورانه را انجام می‌دادند. اکنون تأسیس و تیتانهای بازار سرمایه هستند که تریلیونها دلار دارایی به بیت کوین اختصاص می‌دهند. “

چاپ پول دولت ها، کمکی بزرگ به پذیرش ارزهای دیجیتال

دمیرورس همچنین پیش بینی کرد که دولت دموکرات آمریکا در آینده کمک شایانی به پذیرش ارزهای دیجیتال خواهد کرد. وی بر این باور است دولت بایدن حتی بیشتر از آنچه در سال 2020 پول چاپ شده، اسکانس چاپ خواهد نمود. “5 تریلیون دلار پول بی پشتوانه در کمین نشسته و منتظر استقرار است”. همه این پول‌ها برای تأمین هزینه‌های همه گیری لازم است. این دقیقاً سوختی است که به بازار ارزهای دیجیتال ریخته می‌شود.

دیو هاجسون، مدیر ارشد سرمایه گذاری گروه (NEM)، همچنین سیاست پولی فعلی ایالات متحده را عامل اصلی ورود پول شرکت‌ها به بیت کوین می‌داند:” ایالات متحده به گسترش” چاپ اسکناس ” یا تورم بدون وقفه ادامه خواهد داد. به نظر منطقی است که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال انتخاب مالی محافظه کارانه‌ای برای شرکت‌ها و نهادهایی باشد که به دنبال محافظت از دارایی خود سرمایه گذارانشان هستند.”

روایت اینکه بیت کوین به عنوان یک محافظ در برابر تورم به تدریج جایگزین طلا شود، نیز قوی است. اریک ریچموند، مدیر عامل پلت فرم معاملات ارزهای دیجیتال کوین اسکوئر (Coinsquare) گفت: “بیت کوین همچنان به عنوان پول هوشمند جایگزین طلا ظاهر می‌شود. صندوق‌های بازنشستگی و دفاتر خانوادگی مشتریان جدید بیت کوین هستند. این در ادامه روند پذیرش ارزهای دیجیتال توسط صندوق‌های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران کلان رخ داده است. اکنون اکثر شرکت‌ها بخشی از سبد سهام خود را به بیت کوین اختصاص می‌دهند. روند ورود به بازار بیت کوین در سال 2021 نیز ادامه خواهد داشت”.پذیرش ارزهای دیجیتال توسط توده مردم

در سال 2020، ارزهای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری در دسترس سرمایه گذاران خرده فروشی قرار گرفته است. بخش بزرگی از آن به لطف خدمات پرداخت معروف مانند پی پل (PayPal) و اسکوئر (Square) است. این شرکت‌ها دارایی‌های دیجیتال را در دسترس پایگاه عظیم کاربران خود قرار دادند. تنوع در نقاط دسترسی و رابط‌های بصری راحت و آشناتر باعث می‌شود که تعداد بیشتری از کاربران روزمره به جمع دارندگان ارزهای دیجیتال، بازرگانان و سرمایه گذاران در سال آینده بپیوندند.

مایلز پاسچینی، بنیانگذار و مدیر برنامه شرکت سرمایه گذاری داراییهای دیجیتال B21 است. وی بر این باور است که احتمالاً سال 2021 سالی خواهد بود که در آن پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال آغاز می‌شود. پاسچینی اظهار داشت: “ارزهای دیجیتال که که قبلاً همه از آنها دوری می‌کردند، شروع به انطباق و ارائه خدمات یکپارچه می‌کنند. “

علاوه بر ابزارها و سیستم عامل‌های موجود، پیشنهادات جدیدی که مخاطبان انبوه را به دارایی‌های رمزنگاری معرفی می‌کند همچنان ظهور خواهد کرد. همانطور که سیمون پیترز، تحلیلگر بازار رمزنگاری سیستم عامل تجارت ای ترو eToro، گفت: دیم Diem فیس بوک آماده است تا یکی از ارزهای دیجیتال قانونی و فراگیر شود.

“فیس بوک 2.7 میلیارد کاربر در مجموعه برنامه‌های خود دارد. دیم فیس بوک قرار است در ژانویه 2021 راه اندازی شود. این ارز می‌تواند بستر قابل توجهی برای پذیرش ارزهای دیجیتال فراهم کند. دیم می‌تواند در صرافی‌های ارز دیجیتال مختلف لیست شود. جایی که می‌توان آن را با بیت کوین و سایر آلتکوین مبادله کرد. این یعنی می‌تواند جمعیتی کاملاً جدید را پذیرش ارزهای دیجیتال ترغیب کند. “

پیترز افزود که اگر ثابت شود خرید رمزنگاری با دیم نسبت به فیات ارزان‌تر و راحت‌تر است، سرویس پرداخت فیس بوک می‌تواند به یکی دیگر از عوامل افزایش پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال در سال 2021 تبدیل شود.

امور مالی غیرمتمرکز

برنامه‌های دیفای (DeFi) بیشتر از سایر بخش‌های صنعت رمزنگاری در سال 2020 شکوفا شد. بسیاری از کارشناسان رشد مداوم و افزایش آگاهی عمومی از این فضا را در سال آینده پیش بینی می‌کنند. اریک پینوس، مدیر اکوسیستم آمریکا در پلتفرم بلاکچین آنتولوژی (Ontology) دیدگاه جالبی در این مورد دارد. وی گفت: “ارزهای دیجیتال کاربران خود را قادر به کسب درآمد می‌کنند”. به طور کلی، پینوس انتظار دارد که حجم معاملات قابل توجه و تلاش برای توسعه محصول دیفای طی سال آینده همچنان ادامه داشته باشد.

در عین حال، یک محدودیت عمده در رشد بخش دیفای فشار دستگاه‌های نظارتی است. این عامل به ناچار در روند همگام سازی حوزه‌های مالی سنتی و غیرمتمرکز مشکل ایجاد خواهد کرد. در ابتدا، این می‌تواند تنش‌های قابل توجهی را در زمینه نوظهور وارد کند، اما در نهایت بازده حاصل از انطباق بسیار زیاد خواهد بود.

کاهش سد دسترسی به پروتکل‌های دیفای با کاربرپسند شدن آنها نیز به پذیرش صاحبان ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. این افراد می‌توانند از این ابزارهای سرمایه گذاری برای کسب سود اسان بهره ببرند. ویل لئو، رئیس پروتکل غیر متمرکز SAGA، پیش بینی کرد: ” دیفای در سال 2021 یک فرم استانداردتر و با کاربرد آسان خواهد داشت. من معتقدم که این اکوسیستم برای مدت طولانی گزینه خوبی برای تک تک سرمایه گذاران خواهد بود.”

لئو همچنین فکر می‌کند که سایر ترندهای داغ سال 2020 در سال بعد همچنان مورد توجه قرار خواهند گرفت. به ویژه موارد مختلف استفاده برای توکن های غیر قابل معاوضه NFT شاهد رشد خواهد بود. NFT های آثار هنری دیجیتال و فیزیکی توجه برخی از حراج‌های بزرگ را به خود جلب می‌کنند. این در حالی است که NFT ها برای محافظت از اطلاعات شخصی از تکامل مداوم قانون داده بهره مند می‌شوند.اتریوم

فعالیت دیفای توسط زیرساخت زیربنایی اتریوم فعال شده است. در نتیجه، رونق دیفای در سال 2020 باعث افزایش استفاده کلی از این بلاکچین شد. در همین حال، جامعه اتریوم در تلاش است تا شبکه خود را تکمیل کند. اتریوم در سال گذشته نقاط عطف قابل توجهی را پشت سر گذاشته است و روند کار همیشه روان نبود.

هاجسون اظهار نظر کرد که مسائل مربوط به به روزرسانی های شبکه منجر به این شده است که برخی از کاربران درجاتی از “خستگی پروژه” را تجربه می‌کنند. این نتیجه عدم اطمینان از تاریخ‌های راه اندازی Eth2 و مقیاس‌های زمانی بهبود مقیاس پذیری است. با این حال، هاجسون استدلال کرد که وقتی این مسائل مرتب شوند، اتریوم شاهد افزایش پذیرش خارج از سنسورهای مرتبط با دیفای و ارزهای دیجیتال مبوط به آن خواهد بود. ریچموند در ادامه افزود:

“اتریوم در سال 2020 بیش از 1 تریلیون دلار ارزش، معامله انجام داده است. با ادامه اجرای بسیاری از پروژه‌های جدید، این میزان در سال 2021 رشد خواهد کرد. اتریوم از تمام محصولات اصلی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. این موارد شامل استیبلکوین ها، دیفای، وام‌های رمزنگاری و برنامه‌های NFT است. از آنجا که این امر برای توسعه این محصولات حیاتی است، مطمئناً سرمایه گذاران برای دستیابی به این محصولات به پذیرش این دارایی ادامه خواهند داد.”

استفاده‌هایی فراتر از امور مالی

به گفته برخی از فعالان و کارشناسان صنعت، سال آینده همچنین در زمینه‌هایی که ارتباط مستقیمی با معاملات پولی ندارند، رشد قابل توجهی در پذیرش رمزنگاری خواهد داشت. فناوری بهداشت می‌تواند یکی از بارزترین صنایع باشد. بحران ناشی از همه گیری، نیاز به نوآوری در این فضا را بر همگاه مشخص کرده است.

علاوه بر این بسیاری از شرکت‌های خارج از فضای بلاکچین به نحصولات ابتکاری این صنعت علاقه مند شده‌اند. نظیروف بنیان گذار چین لینک از علاقه شرکت‌ها به محصولات این شرکت گفته است. علاوه بر این به نظر می‌رسد یی فایننس راهی برای تبادل دارایی بین بازار سنتی و دیفای یافته است.صحبت‌های پایانی

فضای صنعت رمزنگاری با قدرت توانست سال 2020 را پشت سر بگذارد. به نظر می‌رسد سال آینده نیز پذیرش ارزهای دیجیتال توسط جهان بیش از پیش انجام پذیرد. این صنعت خود را به چیزی فرای سیستم پرداخت تبدیل کرده است. چیزی که می‌تواند مانند اینترنت و برق جهان ما را به قبل و بعد خود تقسیم کند. شاید آینده‌ای که منتظر آن بوده‌ایم از سال 2021 آغاز شود. از این رو سال 2021 یه سالی هیجیان انگیز برای ارزهای دیجیتال و طرفدارانشان تبدیل خواهد شد.

مطالب مرتبط
سرمایه گذاران XRP
تغییر توکنومیکس فایل کوین
توکن UNI یونی‌سوآپ Uniswap سرانجام برای این جامعه راه اندازی می شود
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازگشت نهنگ‌های بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری باعث افزایش قیمت شده است
متاورس (Metavers) یا برنامه‌های چند جهانی چیست و چه جایگاهی در صنعت بلاک چین دارد؟
بهبود احساسات بازار: بیت کوین با رشد قیمت توانست تسلطش را بر بازار افزایش دهد
فراتر از بیت کوین: آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار بزرگتر از اولین ارز دیجیتال است
ترید مسئولانه ارز دیجیتال: نکات مهمی برای کاهش ریسک در معاملات ارز دیجیتال
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether