منو
بیت پارس  »  آموزش  »  دانشنامه ارزهای دیجیتال  »  دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال
دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال

دوره آموزشی ارز دیجیتال: معرفی یازده دوره رایگان برای یادگیری بیت کوین، بلاک چین و ارزهای دیجیتال

رضا باغانی
1400/05/14
۰

با شدت گرفتن تب بازار ارزهای دیجیتال چیزی که نظر بسیاری از علاقه مندان را جلب کرده است دوره های آموزشی ارز دیجیتال است. بسیاری از این دوره ها با هزینه های بالایی در وب سایت های فارسی فروخته می شوند. با این حال با آشنایی متوسط با زبان انگلیسی می توانید از بسیاری از دوره های رایگان استفاده کنید.

یکی از بهترین و شاید هم بدترین نکات در مورد بیت کوین، بلاک چین و ارز های دیجیتال، جدید بودن این فناوری‌ها و پیاده سازی های عملی آنها است. حتی اگر آداپتورهای اولیه بسیاری در دسترس افراد وجود داشته باشد باز هم کار کردن با این اکوسیستم‌ها نیازمند یادگیری است. این مخصوصاً برای افرادی که می‌خواهند سریع‌تر از آنها نتیجه بگیرند بسیار مهم تر است. دوره های آموزشی ارز دیجیتال یکی از موثرترین راه ها برای افزودن به دانش کریپتو کارنسی است.

در کشور عزیزمان ایران بسیاری از دوره ها با هزینه های نسبتا بالایی در دسترس علاقه مندان قرار دارد. بیت پارس علاوه بر اینکه کلیه آموزش های خود را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است در این مقاله سعی دارد بهترین دوره های رایگان بین المللی را نیز به شما عزیزان معرفی کند.

11 دوره رایگان آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارزهای دیجیتال به دلیل جدید بودن آن ها از راه هایی متفاوت نسبت به شیوه های سنتی در حال انجام است. بسیاری از شرکت های مربوط به حوزه بلاک چین با اختصاص دادن بودجه به دوره های رایگان آموزشی سعی در گسترش این دانش دارند. این دوره های آموزشی هم برای استفاده معامله گران طراحی شده اند و هم برای توسعه دهندگان. بخش بزرگی از آنها نیز مخصوص آشنایی کاربران با فضای صنعت رمزنگاری است. در ادامه 11 دوره رایگان ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد.

1) دی اف آی ان (DFIN): مقدمه‌ای بر ارز های دیجیتال ارائه شده توسط یو ان آی سی (UNIC)

این دوره آنلاین بصورت رایگان توسط آندریاس آنتونوپولوس (نویسنده تسلط بر بیت کوین) و آنتونیس پلمیتیس تدریس می‌شود. این دوره اولین دوره کارشناسی ارشد در زمینه ارز دیجیتال است که توسط یو ان ای سی ارائه شده است. دوره مذکور قبل از صحبت در مورد اجرای عملی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال و روابط در حال توسعه بین ارزهای دیجیتال و مؤسسات مالی و غیره، بیت کوین و ارزهای دیجیتال را در چارچوب گسترده‌تری از تاریخ پول قرار می‌دهد.

2) یادگیری کوین بیس (Coinbase)

این مجموعه ساده از فلش کارت‌های تعاملی منبع بسیار خوبی برای تازه کارها است. دوره ارز دیجیتال کوین بیس برای کسانی است که می‌خواهند اصول ارزهای دیجیتال از جمله خرید و فروش و استخراج را در مدت زمان کوتاهی آموزش ببینند. علاوه بر اینکه کوین بیس به خاطر ایمنی و منظم بودنش شهره است. به همین دلیل این یک دوره کوتاه و هدفمند است. دوره آموزشی کوین بیس به طور حیرت انگیزی در زمانی کوتاه، زمینه‌های زیادی را پوشش می‌دهد. این دوره یک منبع آموزش عالی برای یادگیری مبتدیانی است که می‌خواهند خیلی سریع شروع به کار بکنند.

3) کورسرا (Coursera): منبع یادگیری فناوری‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال (ارائه شده توسط دانشگاه پرینستون)

این دوره رایگان کورسرا مفاهیم اساسی رمزنگاری را معرفی می‌کند. سپس آنها را به اصول بیت کوین پیوند می‌دهد. از طریق فیلم‌ها، مدرس دوره توضیح می‌دهد که چگونه تمرکززدایی در عمل انجام می‌شود. این دوره همچنین نحوه استخراج بیت کوین و ذخیره آن را توضیح می‌دهد. سپس توضیح کوتاهی در مورد آلت کوین‌ها و آینده این سیستم داده می‌شود. این دوره توسط دانشگاه پرینستون ارائه می‌شود. البته هیچ گواهی پس از تکمیل دوره به شما ارائه نمی‌شود اما دانش و نحوه ارائه آن به عنوان مقدمه‌ای مفید در زمینه ارزهای دیجیتال و اصول بیت کوین، با تأکید بر امنیت بیت کوین است. آرویند نارایانام، مدرس و استادیار علوم کامپیوتر در پرینستون است. وی در این دوره امنیت و ثبات بیت کوین را تدریس می‌کند.

4) ای دی اکس (EdX): منبعی برای یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال (ارائه شده توسط یو سی برکلی (UC Berkeley))

در دوره ای دی اکس، یو سی برکلی با ارائه یک بخش اختصاصی در مورد سیستم اتریوم آغاز می شود. همچنین یک بخش خاص با تمرکز بر تئوری حمله به بلاک چین بیت کوین را به شما آموزش می دهد. در این دوره شما یک رویکرد تازه برای برطرف کردن مشکلات امنیتی را خواهید آموخت. این دوره مانند سایر دوره‌های ای دی اکس، رایگان است. با این حال اگر بخواهید گواهی تأیید شده‌ای برای اثبات تکمیل درس خود داشته باشید، باید هزینه 99 دلار آمریکا پرداخت کنید.

5) 101 سری بلک بورد

این مجموعه آموزشی در یوتیوب، بر روی برخی از عناصر فنی خاص بیت کوین از جمله اجزای کلیدهای خصوصی و مقابله با خطرات مقیاس گذاری و تمرکز را آموزش می‌دهد.

6) بخش آموزش اتریوم

بخش یادگیری وب سایت رسمی اتریوم، شامل مجموعه‌ای از منابع رایگان است. این منابع با جزئیات زیاد در مورد اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار صحبت می کنند. این بخش اصول اولیه قراردادهای هوشمند اتریوم و همچنین دانش جدیدترین بروزرسانی ها و نقشه راه اتریوم را به شما آموزش می‌دهد. در پایان بخشی به انتقادات و دیدگاه‌ها در مورد چگونگی عملکرد بهتر اتریوم اختصاص داده شده است.

7) یودمی (Udemy): مقدمه‌ای بر ارزهای دیجیتال و بلاک چین

یک دوره رایگان با حدود دو ساعت فیلم در مورد اصول سیستم‌های توزیع شده و جایگذاری آن در تاریخ پول است. این دوره شاید منبع خوبی برای افرادی باشد که می‌خواهند با سرعت کمتری کار خود را شروع کنند. کسانی که نیازی به دوره‌های آموزشی کاملی مانند ای دی اکس ندارند. آنهایی که نمی‌خواهند خیلی دقیق از جزئیات مختلف بلاک چین و سایر بخش‌های آن اطلاعات کسب کنند. این دوره یودمی رایگان است و حدود چهل هزار نفر از آن استفاده می‌کنند.

8) ای دی اکس: آموزش فناوری هایپرلجر بلاک چین (Hyperledger Blockchain)

این دوره‌ ای دی اکس که از طریق بنیاد لینوکس که در حال ساخت چارچوب هایپرلجر است ارائه می‌شود. این دوره یک دوره مقدماتی برای یادگیری بلاک چین و نقشی که هایپرلجر در فضای آن بازی می‌کند، است. همچنین ابزارهای موجود در بلاک چین را نیز به شما آموزش می دهد. این برنامه برای مخاطبان معامله گر غیر فنی ساخته شده است. البته دوره مقدماتی اصول بلاک چین از این دوره جداست. دوره مقدمات بلاک چین شامل یادیگری بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال است. این دوره رایگان است، اما یک گواهی تأیید شده از ای دی اکس می‌توانید بگیرید که 99 دلار آمریکا هزینه دارد.

9) دولوپر ورکز (Developer Works): آموزش موارد ضروری درباره بلاک چین

این دوره ویدئویی، با همکاری آی بی ام (IBM) تهیه شده و توسط دو توسعه دهنده در بخش فعال سازی بلاک چین آی بی ام تدریس می‌شود. این دوره مبانی بلاک چین را مرور می‌کند و سپس به یک مؤلفه آزمایشی می‌رسد. در اینجا می‌توانید با چارچوب هایپرلجر کار و تمرین کنید. بعد از این دوره می‌توانید از کامپوزر هایپرلجر (Composer) استفاده نمایید. البته در حالت کلی کار کردن با آن نیازمند این است که افراد حرفه‌ای‌تر باشند. با این حال در اینجا سطح آن طوری تنظیم شده که حتی افراد مبتدی هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

10) کوین بیس ارن (Coinbase Earn)

کوین بیس ارن مجموعه‌ای از دوره‌های مقدماتی و آزمونها را برای ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. این موارد غالباً دوره اختصاصی ندارند وشامل پروتکل های مهم مانند دای (Dai)، ایاس (EOS) و زی کش (ZCash) هستند. این مجموعه به هر زبانی آموزش این امکان را می‌دهد تا دید کل نگرانه تری نسبت به دوره‌های استانداردی داشته باشد که بیت کوین و اتریوم و آلت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر را آموزش می‌دهند.

11) تکست بوک: آموزش اقتصاد کرایپتو (Cryptoeconomics)

این دوره کوتاه تکست بوک، ارائه شده توسط دانشکده تجارت ایوی در کانادا (مرتبط با دانشگاه غربی انتاریو) است. این دوره در مورد سقوط بیت کوین در چارچوب تأثیرات اقتصادی و جنبه‌های فعالیت بیت کوین توضیح می‌دهد.

سخن نهایی

اگر مایل به کسب آموزش تخصصی ارزهای دیجیتال هستید بیت پارس علاوه بر منابع بالا می تواند یک شروع ساده باشد. ما بیشتر مطالب موجود در بهترین سایت های آموزشی را برای شما ترجمه کرده ایم. علاوه بر این تیم بیت پارس آموزش های تخصصی استفاده از وبسایت ها و پروتکل های ارز دیجیتال را نیز برای شما مهیا کرده اند. این 11 دوره آموزشی رایگان ارز دیجیتال به همراه محتوای تولید شده در بیت پارس می تواند تا حد زیادی شما را با این صنعت آشنا کند.

مطالب مرتبط
EIP های اتریوم: پیشنهاد بهبود اتریوم چیست و چگونه باعث ارتقا کیفیت شبکه می شود؟
معاملات بیت کوین از طریق کاوشگران بلاک و خدمات صرافی های رمزنگاری شده ردیابی می شود
حمله سیبل (Sybil Attacks) چیست؟ بلاک چین‌ها چگونه از خود در برابر این حملات دفاع می‌کنند؟
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
بازار رمزنگاری و فاد چین: بیت کوین و ارزهای دیجیتال بار دیگر بر اخبار منفی چین غلبه کردند
رشد 356 درصدی پولکادات
سرمایه گذاری استیو کوهن
تکلیلگر کاون
امضای دیجیتال چیست؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether