منو
خانه  »  ترید و سرمایه گذاری  »  ربات های تریدر  »  ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم
ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم

ربات تریدر فیوچر: چگونه از ربات های معامله گر در بازار معاملات آتی استفاده کنیم

سعید درویشی
1400/02/18
4

ربات‌های تریدر به معامله گران اجازه می دهند فراتر از محدودیت های انسانی در بازارهای ارز دیجیتال به معامله بپردازند. انواع معمول این ربات ها برای معاملات اسپات طراحی شدند. با این حال می توان از ربات تریدر در معاملات پیچیده تر فیوچر نیز استفاده کرد.

استفاده از ربات تریدر برای معاملات فیوچر چه تفاوتی دارد؟

صرافی ها به شما امکان می‌دهند بیست و چهار ساعت در روز و هفت روز هفته در بازارهای ارزهای دیجیتال فعالیت کنید. یکی از بزرگترین شکایاتی که معامله گران معمولاً دارند این است که دائماً باید پای سیستم‌های خود بنشینند.

دنیای ارزهای دیجیتال هرگز متوقف نمی‌شود و بازار می‌تواند هر زمان که بخواهد حرکت بزرگی انجام دهد. در انجام این کار زمان مهم نیست و معامله گران هر زمان که بخواهند می‌توانند معامله کنند.

ربات‌های تریدر می‌توانند در اینجا به ما کمک کنند. آن‌ها به متخصصان باتجربه اجازه می‌دهند پارامترهای مورد نظر خود را برای ورود و خروج از موقعیت‌ها تنظیم کنند و دیگر نیاز نیست که آنها بی وقفه در مقابل رایانه خود باشند. همچنین این کار باعث می‌شود تا معامله گران همزمان بتوانند چندین سفارش را انجام دهند.

این فناوری در بازار اسپات (spot) نیز محبوب است، جایی که می‌تواند برای معامله گران فارکس و همچنین متخصصان ارزهای دیجیتال سودمند باشد.نکاتی که برای داشتن تجارت موفق با ربات های تریدر فیوچر

به یاد داشته باشید که شما باید دائماً نحوه حرکت بازارها را تحلیل کنید. وقتی از یک ربات تریدر برای معاملات فیوچر استفاده می‌کنید، نمی‌توانید همه چیز را تنظیم کنید و آن را تا پایان روز فراموش کنید. ربات‌های تریدر برای افزایش تجربه طراحی شده‌اند، اما جایگزین خوبی برای حل مشکلات قدیمی انسان‌ها نیستند.

به معامله گرانی که از ربات استفاده می‌کنند معمولاً توصیه می‌شود حداقل یک بار در روز موقعیت خود و همچنین عملکرد بازار را بررسی کنند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند با استفاده از قضاوت خود، استراتژی‌های خود را تغییر دهند. همچنین تنظیم میزان ضرر و زیان بیشتر از قیمت تصفیه ضروری است.

بسیاری از ارائه دهندگان ربات تریدر ابزاری را ارائه می‌دهند که پیگیری تحولات ناگهانی و قابل توجه در بازار را برای معامله گران آسان می‌کند. به عنوان مثال، برخی از آنها درصورتی که نیاز باشد معامله گر اقدامی انجام دهد با فرستادن نوتفیکیشن او را آگاه می‌کنند. این امر در برنامه‌های دیگر تلفن همراه نیز قابل اجراست. به همین سبب می‌توان در هر لحظه به استراتژی‌ها دسترسی پیدا کرد.

بررسی ربات Shrimpy : ربات تریدر ارز دیجیتال برای مدیریت پورتفولیو اجتماعی

بزرگ‌ترین خطراتی که معامله گران باید از آنها آگاه باشند

معاملات فیوچر، به ویژه با بودجه مارجین، خطرناک‌تر از معاملات اسپات است. اگرچه ربات‌ها می‌توانند کاربردهای خود را داشته باشند، معامله گران باید توجه داشته باشند که اگر بازارها آنطور که پیش بینی می‌کردند عمل نکنند، در صورت استفاده از اهرم، موقعیت‌های آنها خیلی سریعتر قابل تسویه است.

این راه حل‌های پیشرفته همچنین نمی‌توانند تصمیم بگیرند که کدام قرارداد را معامله کنند. این یعنی که شما باید نقش خود را بازی کنید.

اگر برای معاملات فیوچر از صرافی خاصی استفاده می‌کنید، باید یک ارائه دهنده ربات معاملاتی پیدا کنید که با رابط برنامه نویسی نرم افزار (API) ان صرافی سازگاری داشته باشد و تعداد آنها کم نیست. شما باید بررسی کنید که این برنامه‌های رایانه‌ای سریع و قابل اعتماد هستند. زیرا یک عملکرد اشتباه در زمان نامناسب می‌تواند باعث خسارات قابل توجه و سرخوردگی شود.

آیا ربات‌های معامله گر می‌توانند دقیق‌تر از معامله گران انسانی باشند؟

بله، و حتی بهتر از آنها، همچنین ربات‌ها می‌توانند احساسات را در تجارت را از بین ببرند.

ربات‌های تریدر خودکار می‌توانند در هر ثانیه مقدار سرسام آوری از داده‌ها را خرد کنند. آنها به مراتب سریعتر از تردرهای انسانی به نتیجه گیری منطقی می رسند. در حالی که یک معامله گر می‌تواند همزمان یک نمودار را خلاصه کند، این ربات‌ها می‌توانند بلافاصله یک تصویر کلی از کل بازار بگیرند. آن‌ها همچنین مدت زمان ورود و خروج از موقعیت را کاهش می‌دهند.

اما دقت در ربات‌ها تنها مزیتشان نیست. برخی اوقات احساسات می‌تواند مانع تصمیم گیری منطقی تاجران شود. خوشبختانه ربات‌ها از ترس و هیجان مصون هستند. این بدان معناست که یک معامله گر فیوچر می‌تواند از قبل اهداف مشخصی را تعیین کند. بنابراین آنها مجبور نیستند تصمیمات سریعی را بگیرند که بعداً از آنها پشیمان شوند. شاخص‌های ترس و طمع (Fear & Greed) در هفته‌های اخیر با افزایش بازارهای رمزنگاری، طمع قوی یا اکسترم گرید “extreme greed” را نشان می دهد. در چنین شرایطی ربات‌های تریدر همچنین می‌توانند به معامله گران اجازه دهند تا دریک چشم بهم زدن از سود خود محافظت کنند.کدام صرافی‌ها از ربات تریدر معاملات فیوچر پشتیبانی می‌کنند؟

اکنون چندین سیستم عامل تجاری از طریق رابط برنامه نویس نرم افزار از ربات‌های معاملات فیوچر پشتیبانی می‌کنند. از جمله بایننس و صرافی کیوکوین.

بایننس فیوچر، معامله گران را قادر می‌سازد از اهرم استفاده کرده و به طور یکسان در موقعیت‌های شورت و لانگ قرار گیرند. این صرافی جفت های معاملاتی را ارائه می‌دهد که به ارز دیجیتال باثبات وابسته به دلار (USDT) متصل هستند. این قراردادها به انجام مبادلاتی با سطح بالایی از حجم معاملات و نقدینگی کمک می‌کند. داده‌های نمودار تحلیل داده اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که بایننس بزرگ‌ترین پلتفرم از نظر حجم معاملات فیوچر در طی یک دوره بیست و چهار ساعته است. یعنی بیش از نمونه‌های مانند هوبی (Huobi) و اوکی اکسچنج (OKEx).

ساخت ربات ارز دیجیتال در پلتفرم 3commas چگونه انجام می شود؟

کاربران می‌توانند با انجام معامله شورت در ارزهای دیجیتال در طی بازارهای خرسی یا نزولی موقعیت‌های خود را حفظ کنند. یا اگر فکر کنند که دارایی‌های دیجیتال عمده در آینده افزایش می‌یابند، معامله لانگ را انجام دهند. همه این‌ها می‌تواند یک شکل حیاتی از مدیریت ریسک را برای معامله گران در بازار ناپایدار رمزنگاری فراهم کند.

یک پلت فرم نرم افزاری که معاملات ارز دیجیتال کلود را در بایننس فیوچر پشتیبانی می‌کند، ترید سانتا (TradeSanta) است.

اما با توجه به چگونگی مناسب سازی معاملات فیوچر با ربات برای کسانی که دارای سطح بالاتری از تجربه هستند، پشتیبانی از این صرافیتنها از طریق بسته اشتراک برتر آن ارائه می‌شود که برای تعداد نامحدودی از ربات‌ها فراهم شده است.

اکنون ربات‌های معامله گر در بازار رمزنگاری چقدر محبوب هستند؟

طبق اطلاعات ترید سانتا، تقاضا برای ربات‌های تریدر از اواخر سال افزایش چشمگیری یافته است.

آخرین آمار از وب سایت این پلتفرم حاکی از آن است که اکنون بیش از صد هزار کاربر فعال و بیش از سه هزار و دویست ربات تریدر فعال دارد. بیش از سه و هشت دهم میلیون معامله نیز از زمان راه اندازی این نرم افزار انجام شده است.

طیف وسیعی از شاخص‌های فنی توسط ربات‌های تریدر سانتا ارائه شده است. همچنین این نرم افزار امکان خرید و فروش حجم زیادی ارز دیجیتال را بدون ایجاد جهش یا افت قیمت فراهم می‌کند. ربات‌های معاملاتی نیز می‌توانند با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده فقط در مدت پنج دقیقه راه اندازی شوند و در عوض، کاربران می‌توانند از ابتدا استراتژی‌های سفارشی ایجاد کنند.

معاملات فیوچر و سایر مشتقات آن با بالغ شدن این صنعت در دنیای ارزهای دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. ربات های تریدر امیدوار هستند بتوانند فناوری را فراهم کنند که به معامله گران اجازه دهد از این روند جدید نهایت استفاده را ببرند. این امکانات به معامله گران کمک می کنند تا از سطوح اتوماسیون که در سهام، اوراق قرضه، کالاها و بازارهای عادی رایج است، بهره مند شوند.

مطالب مرتبط
ربات‌ قرارداد اختیار یا آپشن (Options Bot)
ساخت ربات ارز دیجیتال در پلتفرم 3commas چگونه انجام می شود؟
آموزش کامل پلتفرم 3Commas
فرستادن دیدگاه
 • مهدی
  6 روز پیش پاسخ

  سلام.وقت بخیر.ایا امکانش هست ربات شخصی ایجاد کرد جوری که دارای استراتژی هم باشه مثلا بهش بگیم اگر فلان اندیکاتور به اینجا رسید بخر و اگر به ایجا رسید بفروش؟کدوم ربات ها و کدوم سایت ها از این امکانات برخوردارن؟تشکر

 • احسان
  3 هفته پیش پاسخ

  چه رباتی برای معاملات فیوچرز وجود داره؟

  • رضا باغانی
   3 هفته پیش پاسخ

   وقتتون بخیر، ترید سانتا و بسیاری از ربات ها این امکان رو دارند. به زودی مقاله ای درباره این پلتفرم ها منتشر خواهد شد.

ما را دنبال کنید
ویدیو کلیپ های آموزشی
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ویدیوی آموزشی مونرو Monero
آینده ارز دیجیتال کاردانو
ترید و سرمایه گذاری
دور زدن کارمزدهای اتریوم
پولکادکس (Polkadex) چیست؟ همه چیز در مورد صرافی غیرمتمرکز اکوسیستم پولکادات
کراکن Kraken اولین صرافی رمزنگاری که موفق به دریافت مجوز بانکی می‌شود
صرافی جمینی (Gemini)، همه چیز در مورد صرافی ارز دیجیتال دوقلوهای وینکلووس
ارز دیجیتال تنست (10Set) چیست؟ پل ارتباطی میان بازار سهام و کریپتوکارنسی