منو
بیت پارس  »  اخبار  »  اخبار بازار ارزهای دیجیتال  »  اخبار بیت کوین  »  بهبود سریع بیت کوین، آلت کوین‌ها را نجات داد؛ آیا باید منتظر ادامه یافتن بازار گاوی باشیم؟
بهبود سریع بیت کوین، آلت کوین‌ها را نجات داد؛ آیا باید منتظر ادامه یافتن بازار گاوی باشیم؟

بهبود سریع بیت کوین، آلت کوین‌ها را نجات داد؛ آیا باید منتظر ادامه یافتن بازار گاوی باشیم؟

رضا باغانی
1400/04/03
۰

بهبود سریع بیت کوین تا 34800 دلار باعث افزایش ارزش در آلت کوین‌ها شد. به طور کلی روز گذشته 76 میلیارد دلار به کل سرمایه بازار رمزنگاری را افزوده گشت.

پایین آمدن بیت کوین (BTC) در تاریخ 22 ژوئن به زیر 29،000 دلار، تعداد اندکی از تحلیلگران را ترساند. برخی از آنها حتی افت احتمالی زیر 20،000 دلار را نیز پیش بینی کردند. با این حال معامله گران ارزهای دیجیتال در 23 ژوئن بازار را از خرس‌ها بازپس گرفتند. بهبود کوتاه مدت و سریع بیت کوین (BTC) به 34880 دلار باعث افزایش احساسات مثبت در آلت کوین‌ها نیز شد. بسیاری از تحلیلگران امیدوارند که بیت کوین بتواند طبق مدل توزیع وایک آف (Wyckoff) بهبود یابد.

تحلیلگران بیت کوین به سه دلیل برای بازار صعودی در کوتاه مدت و بلند مدت اشاره کرده اند. بسیاری از تحلیلگران علاوه بر بیت کوین در مورد دیگر آلت کوین‌های بازار دیدگاه صعودی دارند.

با بهبود سریع بیت کوین و دیگر آلت کوین‌ها 76 میلیارد دلار به حجم بازار افزوده شد

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال بین 20 ژوئن و 22 ژوئن تقریباً 230 میلیارد دلار کاهش یافت. با این حال بازار در 23 ژوئن توانست 76 میلیارد دلار از ارزش از دست رفته را بازگرداند. اکنون حجم کلی سرمایه بازار حدود 1.365 تریلیون دلار است. برخی از معامله گران تصحیح قیمت‌های شدید را فرصت خرید در کف قیمتی می‌دانند.

حجم سرمایه بازار بیت کوین در 22 ژوئن 68 میلیارد دلار یا تقریباً 11 درصد از ارزش کل خود را از دست داد. با توجه به بازگشت سرمایه گذاران، بازار از آن زمان تاکنون همه ضرر و زیان‌ها را بهبود کرده است. حتی می‌توان گفت این شاخص در حال حاضر نسبت به قبل از سقوط سریع دو روز گذشته بالاتر است. حجم کلی بازار اکنون 1.363 تریلیون دلار را نشان می دهد.

طبق گفته “CL”، یک معامله گر با نام مستعار در توییتر، دلیل بیشتر خوش بینی را می‌توان در افزایش اپن اینترست معملات آتی در بایننس جستجو کرد.

ما شاهد رشد بی سابقه‌ای از نرخ اپن اینترست در بایننس هستیم. این معیار در حال حاضر با 57،000 BTC در بالاترین سطح ممکن است.

– CL (@ CL207) 23 ژوئن 2021

آلت کوین‌ها با درصدهای دو رقمی افزایش یافتند

بهبود سریع بیت کوین از پایین‌ترین سطح خود باعث استقبال از آلت کوین‌ها نیز شد. داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) نشان می‌دهد که اکثر توکن های امروز و روز گذشته سبز بوده‌اند.

طبق داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو (TradingView)، بزرگ‌ترین سودآور تاکنون سایبر وین “Cybervein (CVT)” بوده است که در یک برهه شاهد افزایش 112٪ در نمودار 24 ساعته بود. با این حال این ارز از آن زمان به قیمت 0.0187 دلار رسیده و در کل سود 62 درصدی از 22 ژوئن را ثبت نموده است.

دومین عملکرد بهتر در روز گذشته مربوط به ANKR است که با 72٪ رشد از 0.047 به 0.082 دلار رسیده است. طبق داده‌های کوین تلگراف مارکتز پرو، شرایط بازار ANKR برای مدتی قبل از عقب نشینی در بازار در 22 ژوئن مطلوب بود.

سایر عملکردهای برجسته شناسایی شده توسط کوین تلگراف مارکتز پرو شامل یک سود 25٪ از ویتور “VeThor Token (VTHO)” و فلو (Flow) است، در حالی که محبوب‌ترین توکن میم بازار دوج کوین (DOGE) 20٪ سود کسب کرد.

بهبود سریع بیت کوین نشانه آغاز بازار گاوی است؟

بسیاری از معامله گران در توییتر رمزنگاری متمرکز بر تشکیل صلیب مرگ در نمودار بیت کوین به عنوان یک عامل افت احتمالی دیگر در قیمت بودند. اما بعضی تحلیلگران با این دیدگاه مخالف هستند. به نظر برخی این الگوی نمودار تنها به عنوان نشانه‌ای از زمان رسیدن به اصلاح قیمت و فرصت خرید در کف قیمتی است.

بنا بر داده های تاریخی با گذشته حدود دو ماه از صلیب مرگ شاهد رشد قیمت و صلیب طلایی در بازار هستیم. این عامل در سال های 2011 ، 2014 و 2019 دیده شده است. بازار صعودی بعضا تا 80 درصد رشد را پس از صلیب مرگ برای بیت کوین به همراه داشته است.

سه دلیل که برخی معامله گران هنوز بازار صعودی را برای بیت کوین محتمل می‌دانند عبارتند از: ظهور مرحله اسپرینگ یا “بهار” مدل انباشت وایک آف، خرید مداوم توسط دارندگان بلند مدت و تشکیل یک دام خرسی با نسبت طلایی که شبیه حرکاتی است که در میانه بازارهای گاوی قبلی نیز دیده شده است.

مدل وایک آف نوید بهار را می دهد

مدل انباشت وایک آف طی ماه گذشته در میان تحلیلگران ارزهای رمزنگاری بسیار مشهور بوده است. اقدام قیمت بیت کوین از زمان فروش 19 مه، این الگو را به طور دقیق دنبال می‌کند.

مدل تجمع وایک آف- آزمون بهار

به نظر می‌رسد این یک احتمال است. ما به پایین‌ترین سطح خود رسیده‌ایم و 28.8 هزار دلار را تاچ کردیم. اگر این مدل اجرا شود، اکنون وارد مرحله نهایی بهبود نسخه پشتیبان می‌شویم. بیایید ببینیم بازی چگونه ادامه پیدا می‌کند.

– کوین اسونسون (KevinSvenson_) 22 ژوئن 2021

همانطور که در توییت بالا مشاهده شد، با سقوط بیت کوین به زیر 29،000 دلار و پس از آن بهبودی بالاتر از 32،000 دلار، برخی از تحلیلگران را به این باور رساند که “آزمایش بهار” که در فاز C الگوی وایک آف مشاهده می‌شود، انجام شده است. این نشان می‌دهد که این نقطه کف قیمتی در اصلاح فعلی است و اکنون صعود ناپایدار به بالا آغاز می‌شود.

اگر این نکته درست باشد، بیت کوین پس از بهبود سریع وارد مرحله D می‌شود. این مرحله همچنین به عنوان “مرحله نشانه گذاری” شناخته می‌شود که در آن روند صعودی جدید ایجاد می‌شود. “به وجود آمدن فرصت‌های جدید برای خرید در کف قیمتی” که اغلب به عنوان فرصت‌هایی برای خرید در افت قیمت شناخته می‌شوند.

در فاز D با اتمام چرخه و آماده شدن برای شروع مجدد حرکت صعود، پس از اتمام حرکت بالاتر رخ می دهد. بنابراین انتظار می‌رود که بیت کوین در پایان این چرخه به بالاترین حد خود برسد.

دارندگان بلند مدت پیش از بهبود سریع بیت کوین نیز خرید می کردند

یکی دیگر از علائم صعودی که توسط تحلیلگران ذکر شده است، انباشت مداوم بیت کوین توسط دارندگان بلند مدت است.

اگر ترسیده‌اید، فقط به یاد بیاورید دارندگان دراز مدت بیت کوین در حال حاضر چه کاری انجام می‌دهند. اجازه ندهید که ترس شما را از بازار بیرون کند. به اهداف بلند مدت فکر کنید.

– Yann & Jan (Negentropic_) 22 ژوئن 2021

موقعیت خالص دارندگان بلند مدت بیت کوین نشان می‌دهد که سرمایه گذاران واقعاً از اواخر آوریل شروع به خرید مجدد کرده‌اند. این خریداران در ماه مه با کاهش قیمت به 30 تا 40 هزار دلار، فعالیت خود را به طور قابل توجهی افزایش دادند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این سرمایه گذاران همچنان به خرید در آخرین افت قیمت ادامه می‌دهند.

این فعالیت نشان می‌دهد که معامله گران رمزنگاری باتجربه‌تر با چرخه‌های بازار بیت کوین آشنا هستند. آن‌ها دامنه فعلی را سطح خوبی برای باز کردن موقعیت‌های طولانی می‌دانند. درست وقتی ترس زیاد و احساسات نزولی است، آنها شروع به خرید می کنند.

بیشترین پاداش نصیب کسانی می‌شود که در میان کاهش قیمت و احساسات منفی، ریسکخرید یک دارایی را می‌پذیرند. این‌ها انواع شرایطی است که باعث می‌شود معامله گران باتجربه سود بیشتری کسب کنند.

یک دام خرسی در نسبت طلایی کمین کرده است

سومین سناریو که برخی از تحلیلگران بر آن تمرکز دارند، حاکی از آن است که حرکات قیمت فعلی یک دام خرسی ایجاد کرده است. این دام بازتابی از حرکتی است که در آخرین چرخه دیده می‌شود و شامل بازگشت به سطح نسبت طلایی 1.618 است که پس از آن رکورد جدیدی به وجود می‌آید. بنابراین محتمل است بیت کوین پس از بهبود سریع خود دوباره اوج بگیرد.

از این منظر، بازار در حال حاضر در مرحله آگاهی از چهار مرحله روانشناختی دارایی است. پس از تله خرسی، بیت کوین وارد مرحله شیدایی می‌شود که در آن پوشش گسترده رسانه‌ای توجه فعالان جدید بازار را به خود جلب می‌کند. سپس فومو یا ترس از دست دادن موقعیت قیمت‌ها را به سمت رکوردهای جدیدی افزایش می‌دهد. این رشد براساس این توهم که افزایش ارزش دارایی برای همیشه ادامه خواهد داشت بسیاری را به بازار می‌کشاند.

احتمال دستیابی بیت کوین به قیمت 200000 دلار در سه ماهه سوم یا چهارم سال 2021 توسط معامله گر باسابقه پیتر برانت، بیانگر این است که انتظار می‌رود حرکت صعودی همچنان ادامه یابد.

سلب مسئولیت

این مقاله صرفاً با اهداف خبری و اطلاعاتی به رشته تحریر درآمده است. تیم بیت پارس هیچ گونه توصیه‌ای مبنی بر سرمایه گذاری ارائه نمی‌دهد. بهتر است تحقیقات خود را انجام دهید و هیچ گاه بیش از آنچه توان از دست دادنش را دارید سرمایه گذاری نکنید.

مطالب مرتبط
با سقوط بیت کوین به 52000 دلار، در یک ساعت 7.6 میلیارد دلار از موقعیت‌های لانگ منحل شد
صرافی غیرمتمرکز کایبر Kyber
قیمت اتریوم بسیار ارزشمندتر از قیمت فعلی
فرستادن دیدگاه
ما را دنبال کنید
جدیدترین مقالات
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
افزایش قیمت توکن LUNA ترا در زمانیکه بقیه بازار در حال اصلاح هستند چه دلایلی دارد؟
امکان جهش بیت کوین به محدوده 50 تا 60 هزار دلار با توجه به معیارهای زنجیره ای وجود دارد
کیف پول‌های اسمارت چین بایننس: ولت‌هایی که برای استفاده از اسمارت چین مناسب هستند
تأثیر هاردفورک لندن بر قیمت اتریوم: EIP1559 و هالوینگ سه گانه چگونه ارزش اتریوم را بالا می‌برد؟
ویدیو کلیپ های آموزشی
یونی سواپ ورژن 3 فردا راه اندازی می‌شود؛ آیا این می‌تواند نقطه اوج جدیدی برای دیفای باشد
به روزرسانی یونی سواپ (Uniswap) در تاریخ 5 می 2021 به نسخه 3 انجام می شود
ویدیوی آموزشی پولکادات چیست
فیلم آموزش بایننس
ویدیوی آموزشی تتر Tether
ترید و سرمایه گذاری
نحوه کسب درآمد از اتوفارم: چگونه دارایی خود را به اتوفارم واریز و در این پروتکل سهامگذاری کنیم
سنتیمنت بازار ارز دیجیتال: احساسات در بازار رمزنگاری چه تاثیری دارد و چگونه می‌توان آن را شناسایی کرد؟
لیکوئید شدن (liquidation) به چه معناست؟ چگونه می‌توان از لیکوئید شدن جلوگیری کرد؟
پول توگدر (PoolTogether) چیست؟ پروتکل لاتری کریپتو بدون احتمال از دست دادن پول
صرافی بایننس